Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 51 mesajın 46-51 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    her halimle normal...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Bizim istememizle olmuyor...Nasıl isterlerse öyle davransınlar...Sonuçta onlar için biz farklıyız,tepkilerini kontrol etmekte zorlanırlar,özellikle de mimiklerini...Ne kadar,farklı davranmaya çalışsalar da bir yerlerden anlaşılıyor,maskeleri renk veriyor..Doğal davransınlar yeter...Tabi,doğal olacağız derken kaba ve kırıcı olmasınlar

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimizde insanız sonuçta değil mi? İnsan olarak hiç birimizin birbirinden farkı yok bence. Sadece bizler bazı uzuvlarımızı sağlıklı insanlar gibi kullanamıyoruz hepsi bu.

Lütfen bize uzaylı muamelesi yapılmasın.Yani o bakışlardan nefret ediyorum.
    Biz uzaylıymışız gibi tepeden tırnağa bakılmasından hoşlanmıyoruz. Birde tabi acınma duygusu bize acımayın lütfen siz işlerinizi nasıl kendi başınıza yapabiliyorsanız bizlerde en az sizler gibi işlerimizi yapabilme gücüne sahibiz.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanların ne düşündüğü artık umrumda değil.Belki de o yüzden bana nasıl davrandıklarının farkında bile değilim...Onlardan bir ayrıcalık da beklemiyorum.Geçen gün Kanlıca iskelesinden bir taksiye bindim.Taksi şoförü hemen bir hamlede indi ve bana kapıyı açtı.Çok sık başıma gelmiyor bu...Yerine oturduğunda ben de çoktan oturmuştum... Gülümsedim ve "zahmet oldu, durum o kadar vahim mi görünüyor abicim?" diye sordum... "Ne demek hanım efendi aklıma bile gelmedi.Bu bizim görevimiz.Nazik olmak bize bişey kaybettirmez..." dedi... Ama ben dersimi almıştım...Hayatımın merkezine engelimi koyduğum sürece insanlara hep kuşkuyla yaklaşacağım...Acıyor mu?/Merhamet mi duyuyor?

Hep sokağa daha sık çıkmamız gerektiğini düşünürüm...İnsanlar bizimle yaşamaya alışmalı...Bizi öyle sık görmeliler ki,artık hayatlarında yadsımamalı... Kendime düşeni yetişebildiğim kadar yapıyorum...

Üye
    yenipencere Avatarı

Son Giriş
    22.08-2017
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belediye otobüsündeydim, oturuyordum ortadaki boşluktan sonra ilk koltuk..birkaç durak sonra yaşlı bir bayan bindi otobüse ( geç görünebilmek için bütün enerjisini harcamış bir yaşlı ) bana doğru geldi, geldi ve yanımda durdu. Hemen kalktım " buyrun hamfendi oturun lütfen" dedim. "ya işte şey" falan derken oturdu, sevindi. Bende hemen önünde ayakta durmaya başladım. Bana baktı, baktı, baktı.. Ayaklarımdan engelli olduğumu anladı. Tam birşey diyecekken, bende ona bakış attım, gülümsedim ve "engelliler iyilik yapamaz mı?" dedim. O da gülümsedi ve gözleriyle onayladıktan sonra bir daha bakmadı...

Üye
    <<ömür>> Avatarı

Gerçek Adı
    Ömür
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlk tanıştığım kişilerin engelim ile ilgili soru sormasından nefret ederim. Beş on cümle sonra engelimle ilgili sorular geldiğinde sıkılırım. Aam beni tanıdıktan sonra istediği soruyu sorabilir bende nasıl olduğunu zorluklarını anlatırım.
    Bir iş verildiğinde yapıp yapamayacağımı gözle süzüp karar vermesinler. Yapma şansı versinler ben zaten neyi yapıp neyi yapamayacağımı biliyorum.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234