Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    volkan33 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    27.06-2014
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ruh sağlığı ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar, tecrübelerinizi yazar mısınız?
    ruh sağlığı ile ilgili yazışabilirmiyiz

Yasaklı Üye
    ŞAHİN35 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    22.01-2011
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar hayatı boşlayıp karamsar ve gücünü yitirmiş hissedenler nasıl toparlandınız ve duygu ve düşünceleriniz nelerdi

Üye
    volkan33 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    27.06-2014
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok kötü günlerdi kardeş,şimdiş daha kötüye doğru gitmeye başladım ,kendi kendime düşünmekten yoruldum

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çalışmak ve sevmek insanı kurtaran iki şeydir.Ruhsal bunalımlardan kurtulmanın en güzel yolu insanın uğraşacak bir şeylerinin olmasıdır.

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Volkan bende bu sorunları fazlasıyla yaşadım, yaşıyorum... Hiç psikiyatriste yada psikoloğa gittinmi? Ne gibi problemlerin var?

Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,,herkes yaşadığını bilir,,
    enzor olanda kendi yaşamı zanneder...
    konuyu açan arkadaş önce neler yaşadığını bir anlatsın
    yorumlarımızı sonra beklesin.görecekki neler oluyormuş hayatta..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İnsan kendi kendinin doktoru olmalıdır sözüne çok inanıyorum..Günümüzde karamsarlığa düşmeyen insan yoktur herhalde.. Bende çok sık karamsarlığa düşerim herşeyden herkesten vazgeçerim içime kapanırım asabileşirim en sevdiklerime bile tahammül edemem o anlarda...

Sonra birşey olur çok küçük bir kıvılcım biranda geçer karamsarlığım yeniden sarılırım hayata amaaaa işte bu çok yoruyor insanı kararsız ne istediğini bilmeyen bir insan gibi hissediyorum kendimi o zamanlarda..Sorguya çekiyorum kendi mi neden böyleyim diye haydaaaa sil baştan Bir küçük karamsarlık dahaaa sonrasında...

Kendime kızarım ayarsızsın sen kzım ayyarsız diye.. Çünkü bir ortası yok yaşadığım duyguların ya çok mutlu ya çok karamsarım..

Hayat zor İnsan olmak dahada zor.. sanki yaşanan her acının yada her mutluluğun bir sonu yokmuş gibi kendimizi yoruyoruz bitiyor işte bir yerde kendimizi harap etmeye gerek yok ki..

Ben kendimi karamsarlığa düştüğüm zamanlarda bu düşünceler ile iyileştiriyorum..Geçer geçeer daha öncekiler gibi buda geçeer takma kafanaaa diyorum..

Veee karamsar olduğum zamanlarda fazlasıyla saçmaladığım için utanç duyuyoruum.. Onun içinde zaman zaman karamsarlağa düşeceğimi anladığımda amman haaa sakın bak sen çok saçmalıyorsun karamsarlaştığında duuur orda karamsarlaşma diyorumn kendi kendime..

Ben kendimle ve kendimce sorun olan şeylerle dalga geçerek kurtuluyorum karamsarlıktan ..

Öyle işte..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cilginpalet içimizde kopan fırtınaları yine kendi içimizde dindirmeye çalışıyor olmamız çevremize yansıtmamak için çabalamamız içimizde ki manevi gücü kanıtlıyor bence.. O güç bizde var aslında.

Ben arada bir yansıtırım karamsarlığımı çevreme ve sonrasında çok kızarım kendime bu bana acizlik gibi geliyor ve gururuma dokunuyor nedense.. Çünkü başedebilirim geçicidir bu durum bilirim genel halimde değildir ee o zaman neden üzeyim sevdikleri mi. Ben bana yetiyorum sonuçta..

İleri derecede psikolojik sorunlar yaşayan üstesinden gelemeyen insanlar profesyonel yardım almalılar tabi ama "Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez" derler doğrudur bence..

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: serap_vuu Mesajı Gör
    İnsan kendi kendinin doktoru olmalıdır sözüne çok inanıyorum..Günümüzde karamsarlığa düşmeyen insan yoktur herhalde..
    Serap bacım,herkes kendinin doktoru olabilseydi keşke,doktorlara gitmek zorunda kalmasaydık...Kendi ameliyatlarımızı kendimiz yapıp sakatlıklarımızdan kurtulabilseydik
    Serap bacım sıradan bir karamsarlıkla depresyon arasında dağlar kadar fark vardır..Çoğu araştırmalara göre depresyon 6 ay içinden kendi kendine iyileşirmiş...Ama kronik durumlarda yardım almak gerekiyor...
    İnsan güçlü olduğunda bir çok şeyin üstesinden rahatlıkla gelebilir,ama birde üstesinden gelinemeyecek durumlar vardır...Ben sorunlarımı kendim yendim deyip yıllarca kendine ve çevresindeki kişilere eziyet eden insanlar var...
    O zaman kendi kendinin doktoru olmak yetmiyor,dediğin gibi profosyonel yardım almak gerekir...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sehribanu;

Ben küçük karamsarlıklar küçük üzüntüler günlük sorunlar için dedim zaten kendi kendinin doktoru olmalı insan diye meselaa şu an yirmilik dişim ağrıyor amaa çekemem onu uzman bir elin el atması lazım... Biliyorum..

Amaa manevi dünyamda beni inciten beni üzen soyud meselelere "önce ben" mudahale etmeliyim diyorum.. Haa baş edemiyorsam mantıklı olan dışardan yardım almaktır..

Konu "Ruh sağlığı ile ilgili sorunlar yaşayan arkadaşlar" başlığı altında tartışılıyor ama ben "Hayata karamsar ve umutsuz bakanlar, nasıl toparlandınız..? kısmından girdim konuya bacım..

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende çok zor günler geçirdim ve hatta zaman zaman geçirmekteym.
    ama bi psikayatrisim var sürekli onunla konuşuyorum ve ilaç kullanıyyorum,
    psikologlar pek fayda etmiyor sadece konuşuyorlar ama psikiyatristler hem konuşuyor hem de ilaç verebiliyor duruma göre.
    iyi bir psikiyatriste gitmenizi tavsiye ederim...

----------

birde malesef beyin sürekli olumsuz şeyleri almaya odaklanmış gibi,yanlız kalınca,susunca sürekli zemberek gibi kafada kurmaya başlıyor ve sonunda iş içinden çıkılmaz hal alıyor,bunlardan kurtulmamız biraz zor,yaşadıklarımız hiç kolay şeyler değil...ama sıkıntıyla sakın olamücadele etmeyin daha çok içine gömülürsünüz!bırakın beyin neyle uğraşmak istiyorsa uğraşsın,sonuçta dediğim gibi uğraştıkça içinden çıkılmaz hal alıyor....
    ben olayı şöyle geçiştirmeye çalışıyorum,bu intenet olayı mükemmel bir destek bence.
    2 tane web sayfası kurdum,onlarla vakit geçiriyorum ayrıca bir kaç internet safasında köşe yazısı yazıyorum...
    başka türlü olmuyor çünkü,betin yanlız kaldıkça birşeylerle uğraşmadıkça sürekli olumsuz düşünüyor buda insanı ruhsal bunalıma itiyor...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

atoksal,psikologlar işe yaramıyor,siz psikiyatristinizle olan tedavinizi ihmal etmeyin
    Bu arada dikkat edin,Pc bağımlısı olmayın..
    Dışarda bir hayat var,sosyal hayatınızı ihmal etmeyin

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

psikologlar insanı çocuk yerine koyuyor,resim gösteriyor aaaa bak burda ne var diyor?
    çok saçma...
    ben zaten psikiyatristimle devamlı görüşüyorum ve ilaç tedavisi de alıyorum,bizim insanımız aslında bu tür durumlarda ilaç kullananların hepsine deli gözüyle bakıyor ama çok yanlış bence...

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Atoksal saçma dediğiniz bir tıp bilimi.o resimlerde kişilerin iç dünyası yatıyor.o saçma dediğiniz testden ben yaptırdım,çıkan sonuç benim iç dünyamın tam kendisiydi.birçok şeeyi o testler sayesinde bende öğrenmiş oldum.

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim lise yıllarım çok kötüydü. Ölmeyi düşündüm hep. Kurduğum şeyler yüzünden beynim allak bullak olurdu. Başta kendimden olmak üzere herkesten ve herşeyden nefret ederdim. Ama, hiç kimse ile konuşamadım, başkalarına gülücük de saçmadım. Hep sinirliydim ve kendimi yalnızlığa iterdim.
    Sonra üniversiteyi kazandım. Bana değer veren arkadaşlarım oldu. Huzurlu ve neşeli yaşamanın en iyisi olduğunu anladım. Şimdi zaman zaman yine karamsarlığa gömüldüğüm anlarım oluyor. Yine aklıma ölüm geliyor. Kafamı meşgul etmek için farklı şeyler yapıyorum. Ama çok şükür öyle anlarım kısa sürüyor.
    Doktora gitmeyi düşünmedim. Çünkü onlara güvenmiyorum. Sadece işini yapma psikolojisi taşıyan bir insana güvenip de içimi dökemem. Beni anlayabileceğini düşündüğüm insanlarla konuşmayı tercih ederim. (Yanlış anlaşılmasın, tabi ki bazı durumlarda doktor ve ilaç tedavisi şarttır).

Kalem'in söylediklerine katılıyorum. Herşeyden önemlisi dost şart.

Allah yardımcın olsun arkadaşım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri