Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 70 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KEREMEN Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok zor olur.olduğundada çok güçlü bir sevgi olur heralde

Üye
    GÜLÜCÜK Avatarı

Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hakansakinci

Bu ne karamsarlıktır,bana imkansız gelmiyor...ve hatta iki engellinin evlenmesi gayet mantıklı geliyor...sonuçta engelsiz bir insana kendimizi anlatmak çok daha zordur...fakat o da olabilir, bir insan senin beyninle ilgileniyor ve seni her halinle kabul ediyorsa gerisi hikaye...

Üye
    BERİL Avatarı

Son Giriş
    22.09-2008
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENCE EVLİLİK ÇOK ZOR

Üye
    memetcan Avatarı

Son Giriş
    28.11-2008
    Saat
    18:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli iki insanın evliliği bana göre daha iyi olur. Neden: Saglıklı bir insanla engelli bir insanın evliliği mutluluk getirmez çiften herhangi birisi kendisini eksik hissedecek sürekli, zamanla saglam olanda ondan bıkacaktır.
    üniversitede bi abiyle tanışmıştım engelli ve evliydi çok iyi bir insan.
    Bana dediki sakın sağlam birisiyle evlenme sonra çok üzülürsün demişti. Ilk anda onu yadırgamıştım zamanla anladım engeli olmayan biriyle evlenmemeye karar verdim.
    Arkadaslar engelliyim diye bişey yapamıyız sanmayın ben yüzde yetmişdört engelli raporuna sahibim. Hiç kimseye ihtiyaç duymuyorum birçok saglıklı insanın yapamadığı şeyleri basarabilecegimi biliyorum. Zorluklar ne kadar agır olursa olsun kararlı olduktan sonra hiç bir engel aşılamaz degildir. Insanların önyargılı danranmaları konuşmaları bana her zaman daha azim vermiştir.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

DENEYİN...

Kendinizi birine saklamıyorsanız, yani engelsiz birine, deneyin derim. Ben ikisini de denedim. Kısaca o mu, bu mu demeyin, özgür olun, deneyin. Yoksa, çok düşünce az eylem, kanser eder insanı. Eylem belirler yarını, sadece yapacağınız eylemi düşünün. Korkunun karanlıkları yerine, yüzleşin hayatla.

Çok geç kalmak, pişmanlıklar yaşamak, mutsuz olmaktan korkmaktan, mutsuz olmaktan daha mı iyi sanıyorsunuz. EN KÖTÜ ŞEY BİR ŞEY YAŞAMAMAKTIR.

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evlilik herkes için vardır ve Cesaret işidir birazda... "Akkıllı Düşünene kadar deli işini aşırırmış" diye bir laf vardır bilirsiniz ne güzel anlatmıştır bu ince düşünmenin hazin sonunu... Ve Hadis der ki "hayırlı işlerde acele ediniz"... düşün düşün sonu olmuyor arkadaşlar...
    Bir arkadaşımızında bahsettiği gibi Engelleri farklı olursa daha mantıklı olur... yani birinin bacaklarda bir prb. varsa diğerinin farklı olmalı... (tabi istinalar için mutluluk dilemek gerek başaranda vardır bunu mutlaka) fakat ben Bir talasemiliyim ve Çok büyük konuşmamakla birlikte bir talasemili ile asla evlenmem... (genelde bizim talasemililerde bu meşhurdur, birbirimiz içinde kız alır kız veririz :P ) ama İki cambaz bir ipte oynamaz :P Farklı bir engeli olursa daha mantıklı... Evliliği önceden düşünmezdim ama yaş gelince ne olursa olsun insan düşünüyor be bu konuda karamsar olmayın... Bir yazarın dediği gibi... "Zoru Başarırım İmkansız biraz zaman alır"... İmkansız diye bir şey yoktur asla... bu bizim kafamızda bitiremediklerimize bulduğumuz kulptur :P

Üye
    caferulgen Avatarı

Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel olur buna yürekten inanıyorum. örneklerini gördüm çok mutlular en az 5 örnek verebilirim

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gulpembe
    aynen katılıyorum
    farklı gruplardaki engelliler birbirlerini tamamlayacak tarzda evlilik yapmalılar.
    gerçekten harika bir aşk yaşanır ve birbirlerini çok iyide anlarlar.

@nehir76-16
    benzer engel gruplarının evliliğinde birbirini tamanlamak zordur bence.

iki tekerlekli sandalyede yaşayanın evlilikleri baya zor olur bence.şimdiki evler malum kibrit kutusu gibi.holler daracık.yatak odaları desen çocuk odası gibi.

ama tekerlekli sandalyedeki kişi kör veya sağır biriyle birbirini tamamlar bence

@yelkenli
    işte sevgili kardeşim bütün sorunda burdan çıkıyor maalesef KENDİ AYAKLARIMIZIN ÜZERİNDE DURAMIYORUZ durabilsek bize ENGELLİ demicekler zaten.

mimari - çevre - aile - ekonumik - bedensel engeller bizi mahvediyor.

kızınızın bir tekerlekli sandalyede yaşayan bir oğlana aşık olduğunu duyabileceğiniz ilk anı düşünün hemde sağlam özgür ve el bebe gül bebe büyüttüğünüz biricik kızınızın

EMİNİM Kİ ŞOK GEÇİRİRSİNİZ hatta itiraf ediyorum bende tekerlekli sandalyeli biri olarak BENDE ŞOK GEÇİRİRDİM.

çünkü biliyorum tekerlekli sandalyede yaşamanın ve devamlı eroinman gibi birilerine rica minnet ile yaşamanın ne dert bir iş olduğunu.bazen en basit şeylerde kimlerin ağız kokularına katlanmak zorunda olduğumu ve bazen bunlardan ne kadar bıkıp çok stresli yaşadığımı.O STRESLİ ANLARA ACABA el bebe gül bebe yetiştirdiğim KIZIM DAYANABİLİR Mİ ??????

dürüst olmak lazım ben aşkım için ANNEMİ EZDİM GEÇTİM EVLENDİM ama annem haklı çıktı şimdi yine boşanıp annemin yanında yaşıyorum aşık olduğum ise birisiyle kaçmıştı.BENİ EVDE YAPAYANLIZ ÖLÜME TERK EDEREK HEMDE

Üye
    tunanan Avatarı

Son Giriş
    20.12-2008
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgi saygı elbetteki mutluluk getirir ama hayat standartları altında olan yaşamımızda engelliler için çok zor bence....

Üye
    saliha Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir, kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet çok zor olmalı.sen zaten birine muhtaçken birde evin sorumlulukları artı eşinin sorumluluğu. sadece sevgi ve aşk yetmez bence. aile desteğide önemli hele birde bu evliliğe karşı çıkıyorlarsa o zaman zor tabi iş güçde lazım. zor yani. çok mücadele isteyen bi durum

Üye
    yener_01 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2008
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

her engelle olmaz bu

bazı engel aşka engel olmaya degil yürütmeye engel

bazı engel evlilige engel

ama diyosanki ben herişimi hizmetçilerime yaptırıyorumm param b...k gibii eee hadi evlen barii

yoksa bu kadar humanist düşünmeyin derimm

Üye
    nazmi Avatarı

Gerçek Adı
    Nazmi
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önemli olan engeller değil karşılıklı saygı ve hoşgörü, bu ikisi olunca ister bir engelli, bir engelsiz olsun, ister ikiside engelli olsun, yeterki hayatlarını beraber idame ettirecek durumda olsunlar, hiç bir şey olmaz mutlu bir şekilde yürür gider. önemli olan her şeye iyi tarafından bakmak ve bakabilmek...

Üye
    yener_01 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2008
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ÖNEMLİ OLAN ENGEL DEGİL DİYORSUNUZ

sonra

yeterki hayatlarını beraber idame ettirecek durumda olsunlar,
    DEMEKKİ ENGEL ÖNEMLİ ABİCİGİM

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar gerçekten güzel yorumlar bunlar sizlere çok tşk ederim.

Bazı bana göre KARTONDAN yani çok hafif hatta hafif mi hafif engeller engelliler hariç ASLINDA BEN ONLARA ENGELLİ DEMİYORUM kızmayın bana ne olur BEN ONLARA ENGELLİLERİN RÜKÜŞLERİ diyorum onlar hariç GERÇEKTEN ENGELLİLERİN İŞLERİ ÇOK ZOR.

Hele aile ve ekonomi özgürlüğünüz desteğiniz yoksa inanın bana FACİA bişey.Titanik faciasını sollar hemde bu facia.

KARTON ENGELLİ değilseniz hep birilerinin yardımına devamlı muhtaç durumdaysanız EVLENMEYİN KARDEŞİM.

SEVGİLİ KALIN aynı şehirde olun ama ayrı şehirlerde dert çünkü ve mümkünse devamlı nişanlılık gibi bişl düşünün ve yaşayın.Ailelerinizle asla ters düşmeyin.

Biliyorum KARTON ENGELLİ sözüme kızanlarınız olabilir ama sırf kulak memesi olmadığı için sakat sayılıp askere gitmeyenler var arkadaşlar.

İNŞ İYİLEŞEM DE 5 YIL ASKERLİK YAPEM YAWF

Üye
    fıkret Avatarı

Son Giriş
    19.10-2007
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    ıst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence ıkı engelının bır bırıle evlenmesı en dogal evlılık.bır bırlerını daha ıyı anlarlar tabıkı aıllerınde destegı gerekır. bız engelılıerın her zaman evlıkte cesur olmalıyız.hayattan kormamalıyız.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon