Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 70 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hakansakinci
    VALLA BANA ÖZÜRLÜ BİR İNSANIN EVLENMESİ İMKANSIZ GİBİ GELİYOR.
    hakancığım ben engelliyim eşim engelsiz vede 14 yıllık evliyiz 2 çocuğumuz var ve inan hiçbir problemimiz olmadı olmayacakta neden çünkü birbirimizi çok seviyoruz yani hiç bir şey imkansız değildir

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ada gecmıste neler yasadıgını bılmıyorum.. ama benım cevremde engellı olupta mutlu olan o kadar ınsan var.. ozellıkle yan partmanımızda oturan komsum kız oda engellı hemde degneklerle yuruyor eşi erzurumda askerken bırbırlerını sevmısler ve evlenmısler erkek gayet saglıklı 7 yıldır evlıler bırde kız cocukları var. kişi kendının aynasıdır bunu hıc bır zaman unutma.. cevrende hıc engellı olupta 50 yasına gelmıs evlenememıs kımse varmı ?.. ınsanlar kendını kandırmasın falan dıyorsun.. neden buna ıhtıyac duyan varmı.. engelsız olupta evlenemıyen kızlar yokmu. evlılık işi her zaman nasıp işidir.. dersen kı " erkekler engelsız kızları daha cok tercıh edıyor" o zaman katılırım bu karsılıklıdır. benım ılk ılıskımde 2 yıl cıktık kız arkadasımla bırbırımızı sevıyordukta aılesı engellıyım dıye ıstemedı bu ılıskıyı onaylamadı ve bız ayrıldık.. Ama ne oldu ılıskım bıtelı7 yıl oldu o kız 6 yıldır bırıyle nısanlı ben ıse 2 yıllık evlıyım evdemı kaldım hayır.. lutfen engelımıze sıgınmayalım kolayı bu galıba

Üye
    atilla atav Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birbirlerini çok daha iyi anlayabilirler bence

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet birbirlerini iyi anlar ve iyide dost olurlar ama iki engellinin hareket kayibi cok yuksekse tamamen hayal olur bu evlilik... iki engelliyi aksam oldugunda birileri kaldiracak yataga koyacak yemegi disarida gelecek biri gelecek evlerini temizleyecek tam tersi ise engel duzeyi daha az ise durum degisir...

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ozbekcan
    bence engelli iki insanın evliliği engelsizlere göre daha iyi olur çünkü gerçek anlamda hayatı onlar paylaşıyor.engelsiz insanlarda sadece figüranlık kısmını yaşıyıor.
    işte budur... :clap: tabi aileler de önemli

Üye
    ATiM Avatarı

Son Giriş
    15.05-2010
    Saat
    09:22
    Yaşadığı Yer
    Kayseri\Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en önemli olanın birbirini anlamak olduğunu düşünürsek iki engelli daha uygun. ayrıca ailevi olarakta hiçbir sorun veya tek taraflı bile olsa sıkıntı yaşanmayacaktır. tabi engelin birbirini tamamlayıcı olması da hayata karşı el ele mücadeleyi kolaylaştırır. aynı zamanda hayatı tek başına yaşayamayacak insanlar birbirini tamamlayabilecek engellere sahipse en güzeli olacaktır. en güzel beraberlik dostluk ve birbirini anlama ve tabiki sevgi temelindedir, aslında bunu kurabilirseniz engelli-engelli yada engelsiz-engelli hiçbirinin önemi yoktur çünkü gerçek sevgi hepsini aşabilecek güçte. yaşayabilenler kesinlikle değerini bilsinler.

Üye
    tunanan Avatarı

Son Giriş
    20.12-2008
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence iki insanın aynı kafada olup ulaşılması başkalarına göre çok zor ve güzel bir olay....

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

MESNEVi DEN

Bir gün, bir bilge, kendi türleriyle uçmayı reddeden iki ayrı cins kuşa rastlar yol kenarında.

Hayli merak eder bu iki farklı yaratığın nasıl olup da kendi aileleriyle, ait oldukları yerlerde yaşamak istemediklerini, nasıl olup da bir 'yabancı' yı kendi kardeşlerine yeğlediklerini.

Biri karga, biri leylek...

O kadar farklıdır ki kuşlar. İhtimal veremez birbirlerini sevdiklerine, türdeşleriyle değil de birbirleriyle uçmayı yeğlediklerine.

Öyle ya, karga dediğin kargalarla uçmalıdır, leylek dediğinse leyleklerle.

Yaklaşır ve merakla inceler kuşları. Ta ki her ikisinin de topal olduğunu keşfedinceye kadar.

O zaman anlar ki, birlikte kaçar, birlikte uçar, birlikte yaşarlar beklenenlerin yanında tutunamayanlar.

O zaman anlar ki, sahip oldukları değil, sahip olmadıklarıdır kimilerini birbirlerine yakın kılan.

Topal kuşlar birbirlerinin 'arıza'larını bilir ve sömürmek ya da örtmek yerine kabullenirler öylesine.

En sahici dostluklar ortak varlıklar üzerine değil, ortak yoksunluklar üzerine kurulanlardır.

Aynı şekilde zengin, ayni şekilde mesut olanların ortak paydaları sabun köpüğü gibidir uçar, söner.

Ortak acı, ortak hüzün, ortak pürüzdür esas yakınlaştıran, yaklaştıran...

Mesnevi'den

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mevlana ne güzel anlatmış Mesnevi'sinde...

Tabi ki çok kolay olmaz; iki engelli insanın aynı evi,aynı ortamı,aynı hayatı paylaşması...Hele de engel durumları ağırsa. Ama bunun yanında çok da imkansız değil... Çevremde o kadar güzel örnekler var ki.

Paylaşıma dair bir başlangıç yapmış bulunuyoruz erkek arkadaşımla beraber.
    Hedef belli...
    Huzurlu, mutlu,her yönden birbirimizin eksiklerini kapatabileceğimiz, birbirimizi tamamlayabileceğimiz bir yaşam... Kimin ne kadar fedakarlık yaptığı ya da yapacağı önemli değil... Önemli olan sonuç

İkimiz de "iyi ki" demek istiyoruz... İstedikten sonra, biraz gayret ettikten sonra herşey mümkün bence :wink:

YETER Kİ; SEN , NE İSTEDİĞİNİ BİL...

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

baykenin anlatmış olduğu bu anektod ne kadar değerli...çok sevdim açıkçası...sanırım konuya dair son noktayı koyabilecek parelellikte bir son bu

Üye
    sevgiyle-100 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk varsa gerisi boş

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eger ıkı kişi bırbırını severlerse önüne gelen her zorluğun üstesınden başarı ıle gelebilir ama şunu da unutmayalım ki bızler evlendiğiğmz zaman evlendiğimiz kişi ya da biz bırbırımızden bıraz daha ıyı olmalıkı karsılştıgımz zorlukların üstesınden bırlıkte gelebılelım
    mesela ben daha yen evlendım bugun tam 15 gün oldu ) Evlenıp yuva kurmak gercekten cok güzel tabıkı her seyde olduğu gıbı zorluklarla karsılasmamak elde degıl ,ben ortapedi engellıyım dısarda deynekle evde tek deynekle yürüyebılıyorum eşimde ortapedi engelli ama deyneksiz yürüyebılıyor .Allaha cok şükür evde o kadar bırbırıomız euyum sagladık kı herseyın üstesındenm rfahatlıkla gelebılıyoruz nasıl mı ?
    diyelım kı eve yemeklı misafir gelecek mutfağa ıkı saat önceden gırıyorum ben salatayı yaparken eşimde masaya tabakları koyuyor,yemeklerı ocaga kyuyorum ısındıktan sonra sagolsun eşim o yemegı alıp masaya getırıyor ,yanı onun yapamaklarını ben ,benım yapamaadıklarımı o yaparak bırbırımızın eksıkleını rahatlıkla kapatabılıyoruz ınsan istedıgı zaman herseyın üstesınden basarı ıle gelır

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bayke mesneviden verdiğin örnek çok güzel,Birde hayata uyarlayabilsek,değil mi ama.

Temcit pilavı misali,dönüp dolaşıp aynı konulara geliyoruz. Kişiler birbirlerini gerçekten seviyorsa evlensin.Menfaat gütmeden...Peki ruhsal engellileri nasıl anlayacaksınız?İki ruhsal engelli evlenmesin deseniz anlayacağımda.İnsanların dış görünüşüne bakıpta engelli değil,falan filan demesi çok yanlış.Ruhsal ve düşünsel engelliler bakınca anlaşılmıyor bile,bu daha vahim durum.(ruhsal engelli dediğim ,pisikopat olupta insanlara saldıran,vurup döken,hayattan umudunu kesmiş)Kişilerin maddi durumu iyi ise evlensinler.İki hizmetçi tutulur ohooooooooo değmeyin keyfe. :lol: Hem birçok kişi çay örneği vermiş yahu,çay içmeseniz ölür müsünüz?Termos diye bir zımbırtı var olmazsa ondan alın ya da başka bir çözüm.Siz kişiyle işlerinizi yaptırmak için evleniyorsanız hiç zahmet etmeyin,bir hizmetçi alın tamam.

Nuray hayırlı olsun.Allah mesut etsin.

Sevdikten ve gönülden istedikten sonra engelli mi –engelsiz mi ne fark eder.Nuray benim eşim sağıklı ama bu dediklerini ayda yılda bir kere yapar tam 100 bin defada söylenir. :lol:

Üye
    MEHTAP Avatarı

Son Giriş
    25.03-2017
    Saat
    01:45
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi saygı gerçek olursa evlilik neden yürümesinki misafir çayını kendi doldursun biliyor halimizi halden anlamayan çay içmesin :lol: tabi çocuk konusuna gelince aile destegi şart maddi manevi onuda ailelerimiz severek yapar gerisine ne kalmış
    MEHTAP

Seydunay
    Misafir Üye
    Seydunay Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hercai_ugur

hercai_ugur o dediğin tekerlekli tepsiyi yapmana gerek yok satılıyor Servis masası adı altında bulabilirsin. eternity nin vardı öyle bir servis masası.İlerde bende almayı düşünüyorum. Hatta engellilerin hayatını kolaylaştıran o kadar çok şey var ki. Mesela tekerlekli çamaşır sebeti, tekerlekli sebzelik(bu da servis masası olarak kullanılabilir) , asansörlü askı...

Önemli olan engelinize göre sizin neye ihtiyacınız olduğudur. Sevdiğim insanla evlenmeyi planladığımız için hayatımızı kolaştıracak eşyaları, ev aletlerini araştırıyoruz.Dediğim gibi öncelikle neye ihtiyacınız olduğuna karar vermek.

Misafirlerin geldiğinde ya da oturma odasında yemek istediğinde servis masası...
    Çamaşırlarını asmaya götürmek için (özellikle değnek kullanıyorsan) tekerlekli bir sepet...
    Gardrobunda yukardaki askılıklara yetişemiyorsan asansörlü askılık...
    Ve son zamanlarda reklamı var. Buharlı temizliyeci diye.. o da çok büyük kolaylık gibi görünüyor cam ve yerleri silmede...

Daha da aklıma gelmeyen çok şey var aslında ama insan yaşayarak çok daha rahat aşar problemlerini..

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon