Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 70 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gulpembe Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben Görme Engelliyim ,Evleneceğim kişinin de Görme Engelli olmasından sa Ortapedik Engelli olmasını Tercih ederim . Çünkü : gerektiğinde o Bana Göz OLur Bende Ona Ayak olurum bu şekilde birbirimizin eksiğini tamamlarız.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın Gülpembe...

Evlilik hayat arkadaşlığı değilmidir zaten... Arkadaşlar iyi günde kötü günde birbirlerinin yanında olmazlar mı....

Üye
    pearlseed Avatarı

Son Giriş
    04.10-2007
    Saat
    22:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar, bencede illaki engelli kişlerin engellilerle evlilik yapması gerek diye bir kural yok.önemli olan iki kişinin birbirinde beynen ve fikren birbirlerinde ki ışığı alabilmeleri.birbirlerinin eksiklerini kusurlarını örtecek bir sevgi olduktan sonra ha iki engelli olmuş ha bir engelli diğeri sağlıklı olmuş.önemli olan sevgidir.bir kişiyi herşeyiyle kabul edebilmektir.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın Murat Bey her zaman size muhalefet olmuyorum...bana haksızlık etmeyin...
    Katıldığım zamanlarda var..... :wink:

Murat Bey,
    Tekirdağ tarafından hafif naftalin kokusu almaya başladım.....
    Yürütmüş olmayasınız benim naftalinlerden :wink:

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVGİ SADAKAT VE GÜVEN GERİSİ BOOŞŞŞŞŞŞŞ

Üye
    ataka57 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2007
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabiki 2 engelli insanın evliliği olabilir.ancak gerçeği söylemek gerekirse,ikisinin engeli farklı olursa daha iyi ve kolay olur.mesela 2 görme engellisimi daha rahat olur yoksa biri görme biri fiziksel engellimi.2 insan sandalyeye mahkumsa çok zor ancak biri değilse daha kolay olur.ben kas hastasıyım benim gibi kas hastasıyla beraber olabilirim.ancak ben ve arkadaşım sandalyeye mahkum olursak çok zor olur.yani o zaman samanlık seyran olmaz...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli iki insanin evliligi cok zor olur bence aile destegi yuzde yuz olmali
    aksi taktirde yurumez demiyorum ama cok zor...

Üye
    kosova Avatarı

Son Giriş
    14.08-2007
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok zor bence malesef

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

İki gönül bir olunca samanlık mekanı seyran olur ya!
    çok doğru ,süper olur evlensin iki engelli,.
    ne güzel.. :lol:

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bencede çok zor ...iki insanın,iki engelli insanın evliliği...hoş sağlıklı ve engelli ilişkiside çok zor...bbazen kısmette ne varsa diyoruz..ama genede engelli bireylerin evlenmesi çok zor

Üye
    serkanerol Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan EROL
    Son Giriş
    18.08-2009
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence önemli olan iki kişinin engelli olup olmamasından ziyade ilişkideki sevginin güvenin sakat olmamasıdır. Eğer ben birisini seversem onun fiziki durumu vs diğerleri hiç ılgılamaz.. Çünkü hayat herkes için zordu ve kimse dört dörtlük değildi. Birde şu var korkularım yüzünden sevgimi ertelemem kaçmam.. Çünkü bişeyden ne kadar çok korkarsan onu yenemezsin. Ve ben evleneceğim kişi ile o korkuyu değil, onu nasıl yenebilirizi yaşamak isterim. Ve yaşayacağım... Umarım...

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ada
    bencede çok zor ...iki insanın,iki engelli insanın evliliği...hoş sağlıklı ve engelli ilişkiside çok zor...bbazen kısmette ne varsa diyoruz..ama genede engelli bireylerin evlenmesi çok zor
    bu yazıyı neye dayanarak yazıyorsunuz hıc anlamıyorum arkadasım.. daha oncekı yazılarımda defalarca da bu konuyu cok acık dıle getırdım. ben engellıyım hemde bayagı bır engellıyım.. eşimle aramızda 2 yıla yakındır evlıyız hıc ama hıc sorun yok.. ben onun yanında ordek gıbı yururken o saglıklı bır ınsan ve benım elımı sıkıca tutuyor ve benden gurur duyarak tutuyor.. ve o kadar cok mutluyuz kı benım sulalem ve esımın sulalesı arasındada hıcbır sorun yok kı ıkımızde engellı olsak daha kolay olurdu.. cunku eşım cok saglıklı ve esımın aılesıde ve sulalesıde benı kabullendı kayınpeder ve kayınpederım benı kendı evladından cok sevdıgını soyler. bence engel hıcbır zaman vucutta degıl kafalardadır bunu asmadıkcada hıcbır zaman mutlulugu yakalıyamayız.. yazılarınızı okudukca uzuluyor ve cok sıkılyıyorum arkadaslar.ama suda var bızler 25-30 şlu yaslara gelıp ne bır mesalek edınıp nede okul okumazsak.. hayatımızı kendı ayaklarımız uzerınde durma mucadelesıne adamassak karsıdakı kızın aılesı de kusura bakmayın kızı vermez.. bızde kolaya kacarak sakatız engelıyız ondan kızı vermedıler derız. ben hayatım boyunca eşek gıbı calıstım engelıme hıc sıgınmadım.. yerı gldı markette calıstım yerı geldı pazarda elma sattım.. ama sonucta bu mucadelemı kazandım kmseye muhtac degılım cok sukur..

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

kafa yapılarınız uyarsa bedenlerin özürlülüğü hiç göze görünmüyor.önemli olan insani duygularla yaklaşım :P eğer böyle bir sevgi yakalanmışsa ben şöyleyim o böyle diyerek hisleri yormaya gerek kalmıyor :P doğru insanla karşılaşınca zaten kader bir şekilde yardımcı oluyor insana :P çokta kafa yormamak lazım diye düşünüyorum :P

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

hakanarslan

sevgili arkadaşım;

engelli insanların evlenmesinin hala zor olduğu kanaatini taşımaya devam ediyorum..hele hele bu yazınızdan sonra..savunduğum şeyin arkasında durmaya daha sıkı durmaya devam edeceğim..evet siz o şanslılardan biri olabilirsiniz..bu site içerisinde rastladığım bir arkadaşımın yazısından örnekle devam edeyim yüksek müsadenizle; engelli erkeğin evlenmesi engelli bayanın evlenmesinden daha kolay..evet kadınların hissiyati ve en önemlisi kalbi erkeklerinden daha geniş maalesef..allah aşkına herkesin dediği temel prensip ;dış görünüş önemli değil kalbi güzel olsun..acaba kaç kişi bu yalanına gerçekten inanıyor..eminimki kendileriyle kaldıklarında dahi bu yalanlarını sürdürmeye devam edeceklerdir..kesinlikle sağlıklı bir erkeğin engelli bir bayanla evlenmesi mümkün değildir...hoş bir kaç istisnai durum var..(bir elin 5 parmağını geçmez)sağlıklı bir kadın engelli bir insanı daha çabuk kabul ettirir çevresine ..nedenmi çünkü sağlıklı bir erkekten daha cesurdur..hoş bir şey daha yazacağım;erkeklerin genelide neden engelli bayan istemez sorusuna cevap kabul edin...çocuğunu kim doğuracak,hizmetçiliğini kim yapacak,dışarda koluna takıp gezdirdiğine kim hayran olacak??yaw arkadaşım kısacası ben pembe yalanları ardıma bırakalı çok oldu..mucizeleri unutalı da...artık gerçeklerimle başbaşa olmayı öğrendim..tekralıyorum istisnai durumları ertelersek 9 milyona erişiyoruz engelli toplum olarak ülkemizde belki bin iki bin kişi şanslıdır aralarında ama herkes şanslı değil ne yazık ki...gerçeği görelim...bence...saygılar

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ornek vermek gerekirse diyelim ileri duzeyde bir kas hastasi yatakta
    donemiyor bile diger yandan omirlik felcli biri nasil olacak bu is... birinin engeli digerinin engeline gore daha az ise olabilir...mesela bir gorme engelli ile isitme engelli bal gibi olur.... bu insanlarin engeliyli ilitili birazda... diyelim birinin ayagi kissa ama gucu kuveti yerinde kendinede bakar evlenecegi kisiyede....

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon