TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    VicdanEngelliOlmasın Avatarı

Son Giriş
    11.10-2020
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 24 yaşındayım. Ortopedik olarak rahatsızlığım var ama engelli değilim %20 küsür bir rapora sahibim. Tabi bu rahatsızlık çalışmama engel olsada, Tc. yasaları gereği engelli sayılmıyorum, sağlıklıda değilim.

Liseyi açık öğretim ile bitirdim zamanında. Yarıda bıraktığım için pişman olup acaba başarabilir miyim diye başlamış, 3 sene sonra bitirmiştim.

Biter bitmez üniversite sınavına girip çalışmadan Önlisans Sağlık kazanmıştım. O dönemlerde kız arkadaşım tarafından ihanete uğrayınca psikolojik tedavi görmeye başladım ve ön kayıt yaptığım okula gitmemiştim cahillikle.

Son 2 aydır tanıştığım biri var. Bu kız Ankara da Tıp okuyor. Baya başarılı biri. Ama alışık olmadığım tarzda birisi. Çok mütevazi, zerre egosu yok. Bugün bir yerde oturduk onunla. Tabi şuan bir ilişkimiz var. Ben henüz yeni başlamışken bitmesi gerektiğini söyledim. Sen tıp okuyorsun, ben sana layık değilim olayı oldu. Kendisi benimle saatlerce konuştu ve ön yargılı olduğumu söyledi.

Çevremde ki herkes gibi oda bana senin içinde bir güç var, farkında değilsin, çok daha iyi yerlerde olabilirsin dedi. Üniversite okumam konusunda konuştuk biraz. Benim temelim hiç yok. Önümde 2021 hazırana kadar zaman var. Tabiki de tıp kazanırım demiyorum ama çalışsam güzel bir bölüm kazanabilirim belkide. Ama bunu aileme anlatınca az önce bu yaştan sonra ne okuması, hem temelin yok nasıl yapacaksın dediler. Sizce ne yapmalıyım. Bana bu konuda düşüncelerinizi söyler misiniz? Bir çok siteye, foruma üyeyim ama en mantıklı ve içten cevap veren üyelerin olduğu site olarak görüyorum bu siteyi. Sizlerden bir abi, abla, kardeş olarak düşüncelerinizi paylaşmanızı istiyorum, rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim sesime yanıtsız kalmayan herkese. 😊

Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    100 Numaralı Adam
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    O şimdi burada yaşıyor...
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    19

Ben bir Aspergerli olarak diyorum sana: İşin zor ama hiçbirşeye zamansızca kapılma.

Elde ettiklerini haketmeye çalış.

Yani helal "KAZAN"ç. ÇOK ÖNEMLİDİR.

Üye
    tevfik1 Avatarı

Gerçek Adı
    tevfik
    Son Giriş
    12.04-2021
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

ben 40 yaşındayım hayatın bana öğrettiği en önemli şeylerden biri hiç bir şey için geç değil yeter ki sen iste okumak mı istiyorsun eminim en iyisini yaparsın bazı şeyler kolay olacak demiyorum ama geç değil ve kimin kime layık olduğun kişiler değil yürek karar verir sende de bu yürek var ki dertlerini içine atmayıp burda paylaşıyorsun

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.604
    Verilen Beğeniler
    2.164

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    tipta okuyan biri acik lise mezunuyla anca arkadaslik etsin. hayallere kapilma.
    kiz arkadas icin degil kendin icin tahsiline devam edip hic olmazsa bir lisans derecen olmali, temelim yok denirmiymis, gir sinava calisarak. bakalim ne kadar yapabiliyorsun. gec olsunda ise yarar olsun emegin.

Üye
    potkal Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    23.02-2021
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

kız arkadaşın sorun yapmıyorsa sen neden yapıyorsun bir işe başla ve başarılı olmaya çalış sonrasında evlenirsin bu zamanda böyle egosu olmayan insanlara rastlamak zor çok şanslısın vazgeçme

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    205
    Verilen Beğeniler
    618
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşım sen zaten büyük oranda farkındalık kazanmışsın Bundan ötürü kutlarım Pişman olduğun lise terk mevzusunu da halletmişsin. Aynı motivasyonu lisans veya önlisans eğitime de aktarabilirsin. Ailenin olumsuz yaklaşımlarını da umursama Vaktiyle benim babam da ortaokulda okurken "ders başarım düşük olduğu için hastalık numarası yaptığımı" iddia ederdi. Lakin 21 yaşında örgün eğitim fak.den lisans diploması aldım. Nikinde yazdığı gibi "yeter ki vicdan engelli olmasın" diyorum. Tıp fakültesinde okuyan arkadaşını da kafana takıp "ben ona layık değilim" gibi triplere girme Karşına daha nice insanlar çıkar. Bundan sonraki hayat mücadelende başarılar dilerim..

Üye
    Born2die Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Okul herşey değil fakat elinde bir lisansın olması ileride epey önünü açacaktır, nitekim yaşın da geç değil, şimdi bir yılını ver çalış geriye kalan hayatını satın al , alt yapı sorununu dert etme yotube de çokca ders anlatımları var, başarılar 😀

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.487
    Verilen Beğeniler
    6.533

Yaşında ne varki okuma hevesin varsa oku ünüversite

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.831
    Verilen Beğeniler
    1.450

@VicdanEngelliOlmasın

Merhabalar,eğer bir abi nasihati istersen hiç zaman kaybetneden okuluna kaldığın yerden devam et.
    Yaşın daha çok genc ,4.5 sen sonra keşke dememek için okumaya devam et,o azim var sende güzel yerlere geleceğine inanıyorum.
    Başarılar...

Üye
    hakan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    897
    Verilen Beğeniler
    2.017

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Kardesim yasin daha cok genc.inanki istesen cok seyler yaparsin.bence vaktin varken mutlaka universite oku.istersen hem calisip hem okuyabilirsin.o diplomanin sana hayatinin bundan sonraki doneminde cok buyuk kolayliklar saglar.kiz meselesine gelince buna benzer olayi bende yasadim.kiz arkadasim dis hekimiydi.tam 3 yil ciktik.aynen senin dedigin gibi egosu filan yoktu diye dusunurdum hep ama zamanla oyle olmadigini anliyorsun.kaldiki benimde isim yuksek maasim olmasina ragmen zaman zaman anlasamiyorduk.tabi herkes boyle olmaz mutlaka ama senin yasin bence cok genc.bu durumu algilayacak yasta degilsin.yinede kendini kaptirmadan gittigi yere kadar devamm et.daha hayatina kimler gelir kimler gider.bunlar onemli degil onemli olan egitim is guc meslek sahibi olmak.gerisi hikaye bence yasarsin ogrenirsin zamanla.

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.103
    Verilen Beğeniler
    453

Önce derin bir nefes alıyorsun ardından bu yazdıklarını tekrar gözden geçiriyorsun. aslında aramak istediğin cevaplar cümlenin içinde. şimdi abi-abla olarak bizim sana vereceğimiz tavsiyeler aynı olacak, buda senin için netlik kazanmayacak.

Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    boşver
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    59

nice zeki insanlar var sırf calısmadıklarından onemsemedıklerınden yada temelı olmadıgından kaybolup gıdıo bence kendını kucuk gorme en bastan basla temelın yoksa temel at sansını dene.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    306
    Verilen Beğeniler
    218

Her açıdan çok zor olacak, azimli ol kendini sonuna kadar zorla başarabilirsin.

Üye
    bunyaminozdemir Avatarı

Son Giriş
    12.04-2021
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    Türkiye (şehir önemli değil)
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

zihinsel ve psikolojik bir engele sahip olmadığın için şükretmelisin aklını kullanabiliyorsun ve hiçbir şey için geç değil başla sadece başla seviye önemli değil başlamak başarmanın yarısıdır ve sadece istediğini yap

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha Doğan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    Reşadiye
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    11
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sen ne yapmak istiyorsun asıl önemli olan bu. Hevesin ve hala isteğin varsa yarım bıraktığın eğitimden başlayabilirsin mesela. Mümkünse örgün oku. Bu hayatındaki bir çok şeyi değiştirecektir zaten. yeni çevre yeni ortam fikirlerinde bile değişikliğe yol açacak , Sonrası da peşinden gelecek emin ol.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon