TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    semachann Avatarı

Son Giriş
    13.08-2020
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçtiğimiz günlerde bir dolmuşta eşyamı unutmuştum. Dolmuştaki amcaya sordum, bunların toplandığı bir yer var mı alsam diye. O da beni bir yere götürdü. Neyse...

Kadın eşyayı veren dolmuşçunun şunları söylediğini söyledi "Orta yaşlı bir bayan (22 yaşındayım), bacağı topallıyormuş.) Dedim ben ameliyat oldum, o zamandan beri böyleyim. Ve yoldan geçen birisi bile geçmiş olsun neyiniz var diye soruyor. Kardeşim sana ne? Herkese açıklama yapmak zorunda hissediyorum ve bu problemimi unuttukça birileri hatırlatıyor, buna akrabalarım da dahil "sen bacağına basmaya korkuyorsun bence, ben de platin ameliyatı oldum böyle bir şey olmadı."

Hele geçen sene bindiğim taksici her bindiğimde "sen daha değnekleri atamadın mı?" diyordu 6 ay boyunca her karşılaşmamızda. Değnekleri attım şimdi de niye aksıyorsun...

Kimseye belli etmesem de çok üzülüyorum. Kendimi geçtim, daha ciddi problemleri olan insanlara bak "cık cık cık Allah yardımcısı olsun, ne dertler var!" diyen patavatsız teyzelerimize, amcalarımıza da sinir oluyorum. Ki bunlardan birisi de annem, değneğimi almışım, geziyoruz. Bacağı olmayan bir çocukla karşılaştık. Neyse... Annem çocuk gider gitmez "Halimize çok şükretmemiz gerek!" dedi. Dönüp, anne içinden şükret şükredeceksen de dedim.

İnsanımız hakikaten görgüsüz.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.488
    Verilen Beğeniler
    1.968

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    insanlara haddinden fazla onem vermemelisiniz. kapasiteleri, empati gucleri,akillari bu kara kitmis bunlarin der gecersiniz.
    sahi ben sagirim, bazen duysamda hosuma gitmeyen, isime gelmeyen seyleri duysamda duymama numarasiyla sallayiveririm.
    niye tatli canini acitacakmissin empati bilmeyen andavallilar icin.

Üye
    cerbe Avatarı

Gerçek Adı
    mikail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

vah vah vah dahada gencmiş eyvah eyvah gibileri yuzunden evden cıkmaz oldum acınarak bakmaları yuzumden evime hapsoldum

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Kendinize yüz kızartıcı suç işlemiş muamelesi yapmayın. İnsanların içine karışın aldırmayın bakın bir zaman sonra duymayacaksınız o bakışları görmezden geleceksiniz. Hayatınızı yaşayın.

Askıda Üyelik
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalnızlar bulvarı
    Alınan Beğeniler
    494
    Verilen Beğeniler
    247

çok da takmamak lazım,evet çok klişe bir tabir ama mutluluğu o ne der bu ne derleri kafamızdan atabilirsek buluruz...bir de şöyle düşünelim,sana bir kişi acınarak bakıyorsa sen o anda acınacak bir kişimi oluyorsun ki?..yani biri sana salak derse sen o anda salakmı oluyorsun?...insanların ağzı elleri kadar iyi işlemez onları durduramassın hiç bir şekilde.

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    14

Bende başkasının haline bakıpta şükredenlere çok sinir olurum. Bu yakınımdaki biriside olsa değişmez. Şükredin ama içinizden şükredin biri hastalanır şükrederler evi yıkılır şükrederler hep kendiniz için şükredin aynen devam.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    124

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Daha bi sürü değişik versiyonu var bu söylemlerin.. takılmayın, üzülmeyin kendinizle, engelinizle barışık olun.. toplumumuzda geçmişten gelen kendinde olmayana - vah vah tüh pekte gençmiş yazııık diyenler çoktur ama yeni jenerasyonda bu azalmaya başladı..

Üye
    problem Avatarı

Son Giriş
    24.11-2019
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sakat insanı Sakatlık insanliği düşündürür.
    ALLAH c.c siz düşünün diye 'hastalıklarda da ibretler yaratmıştır'.
    Sen hastalığına isyan eder gibi oldun ama farkında değilsin. Kim ki sana güldü ona küfret, kim ki sende ibret buldu 'onunla' şükret.

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    12.08-2020
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

İnsan bir noktadan sonra kopuyor. Daha önceleri umursamayıp kulak arkası yaptığımız şeyler zamanı geliyor bir ok gibi insanın içine batıyor. Nedendir bilmem bu anı yakaladığında taşı gediğine koymayı denemelisin bende işe yaramıştı. Vereceğin ters beklenmeyen bir cevap karşısında karşındaki kişi senin aslında bu muhabbetten yada davranıştan hoşnut olmadığını anlamasını sağlıyor.

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    118
    Verilen Beğeniler
    28

Çevremizde gerçekten çok meraklı insanlar var . merakını nasıl gidereceklerini şaşırıyorlar. yüzüne direkt vurmadan önce nerelisin den başlarlar. sonra o can alıcı sözlerle vahhh..tühhh..
    başını çevir sende ofla, pufla yine faydası yok en güzeli o ortamı terketmek.
    birilerinin çaresizliğini, birinin eksikliği görerek şükretmekte garip geliyor şükretmek için o kadar neden varken nedenini birilerini görünce aklına getiriyorlar.

Üye
    Garok Andal Avatarı

Gerçek Adı
    Okan Dalgar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    117
    Verilen Beğeniler
    86

Bende karşılaşıyorum bu tarz durumlarla. Dışımdan belli etmesem de içimden darlanıyorum zaman zaman.
    Hiç dayanamazsam, deliyi oynuyorum, hemen uzaklaşıyorlar

Üye
    Eylülce Avatarı

Son Giriş
    08.09-2020
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Dünya gezegeni
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    11

insanların patavatsızlığı önceleri benim enerjimi düşürüyordu artık umursamaz davranıyorum elimden geldiğince kendimle barışığım

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    64

Insanlarin patavatsizligi onlarin kusuru.
    Maalesef ülkemizde insanlar kendilerine bakmazlar, hep başkalarının hayatına odaklaniriz. Halbuki ben hep şunu derim "kendimle o kadar uğraşıyorum ki başkalarının kusurlarini göremiyorum " yani bu hastaligima takmak falan değil, mesela nasil daha cok kitap okuyabilirim.ya da hangi kursa gitsem kendimi gelistirebilirim seklindedir.
    Kendi eksiklerime odakliyim, kendi mutluluğumun peşindeyim.
    Siz de öyle yapın gerçekten daha az caniniz sıkılır.
    Bir gün üniversitedeyken cok ayakta durmaktan yorulmustum diğer arkadas da benim icin yer istedi ve tartisti "o hasta" dedi benim icin. Sonra benden tüm gün özür diledi kırıldığımı düşünerek halbuki iyi niyetle yaptığını bildigimden hic takmadim bile o benden daha cok takmıştı
    Çalıştığım yerde diğer kurumda bir bey var ayağı aksıyor o da engelli personel sanırım, adamla her sabah selamlasiriz ona bir sey sormaya da gitmiştim oturarak calistigindan ayaginin durumunu sonradan öğrendim, simdi de hic dikkatimi cekmez çünkü ben onun yüzüne bakip günaydın diyorum hic ah vah etmedim.
    Çok örnek var yaşadığım mesela bir gün asansörde üç kisi isaret diliyle anlasiyorlar benim isaret dili bildiğimi bilmeden, ben anliyorum ya onlara gülümsedim isaret diliyle bana bakarak "güldü " dediler ben de sizi anladim diye işaret yaptim
    Yani olaylara bakışınıza göredir insanlar. Onlar size laf söylerken empatiden yoksun davranıyorlar ama siz bunu kendi üstünüze alınmayın. Insanlar aynadır kendilerindekini karsisinda görürler, siz takarsaniz daha cok gelirler üstünüze.

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    9

Her yerde başımıza gelen olay.. dışarı çıkarsın yanından geçen adam "Geçmiş olsun neyin var" diyebiliyor önceden herkese açıklama yapıyordum yok doğuştan ebe hatası v.s diye ama artık soran insanları bozuyorum çevrem zaten bana alıştı beni böyle kabul etti ama ben tanımadığım insanlara sırf onlar merakını gidersin diye açıklama yapmak zorunda değilim

Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    19.09-2020
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    84

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dışardan belli olabilen fiziki bir engelim yok. O nedenle belki biraz uzağındayım bu konunun. Avrupa şöyle böyle geyiği de yapmak istemem. Ama mesela İsveç' te ben hiçbir engellinin yukarıda bahsi geçen şeylere maruz kaldığını düşünmüyorum, bunu çoğu kez gözlemleyebiliyorum. Engelli birine metroda, sokakta, stadda vb ne olması gerekenden fazla nede az değer/ilgi verildiğini görmedim. Bir toplum nasıl böyle komple bilinçli olur. Yani tam bu ortak noktayı, kafi miktarı nasıl buluyorlar, bunun sırrı eğitimmi, kültürmü bilemedim.Çok yalın örneklim mesela diyelim bir yerinizde engel var, bizde olsa sizinle konuşurken bile,birşey demeseler bile insanların gözü direkt engelli olan noktadayken orada adeta o engel kayboluyor, direkt yüzünüze gözleriniz içine bakıyorlar. Bu bakışlarda acıma,üzülme vs tarzı bakışlar değil. Bunu net gözlemledim.Buda böyle bir eyyolamam

Sayfa 1 / 2 12 SonSon