TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    06.09-2020
    Saat
    14:30
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    30

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bence görgüsüz demek tam olarak açıklayamaz, Görgüsüzlükte rekorlar kitabına girer bu toplum. İnsan olan empati kurar malesef, empati yoksunu iki ayaklı hayvanlar topluluğu yesinler,içsinler, düzüşsünler başka bir şey bilmezler. Bu özellikler ile insanın hayvandan farkı var mı? Modern ilkel toplum. Engelliye gösterilen saygı ve engellinin refah düzeyi yani yaşam kalitesi o toplumun gelişmişlik düzeyinin kanıtıdır.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    16.09-2020
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    511

Yaşınız 22, yolun daha başındasınız
    Ben o yaşlarda çevrenin bakışları veya sözlerini çok takardım.
    Çok tartışmışlığım, hatta edepsizleştiğim oldu.
    Cem, hangi Cem, sivilCem esprisi gibi,
    Cem, hangi cem, topal var ya hani, haaaaaa o tamam.
    Sen yokken, seni anlatmak için topal sıfatını kullanır yakın çevren dahi.

Geçmiş olsun nasıl oldu, en çok sorulan soruların başında gelirdi.
    Evet senin de dediğin gibi, SANANE?
    Aslında kötü niyet yok, merak.

Denize girecek olsak, çevrede kim varsa "sözde çaktırmadan" incelerler.
    Onlara tepkim sert olurdu, hatta edepsizce...

Çok örnekler var. Hepimizin yaşadığı ve yaşayacağı.
    Zamanla "vidanın yalama yapması" gibi oluyor durum.
    Aslında moral bozucu ama, iplemeyince kafan rahat oluyor.
    Her elinde hıyar olana tuz dökmeye yetişemeyiz, bırakın hıyarları kendi halinde.

Biliyorum 22 yaşında birisi için tepkisiz kalmak zor.
    Ama deneyimli büyüklerinizin sesine kulak verin yine de.
    İnanın değmez, 1 dakika sonra sizi unutacak olan birinin sözlerini saatlerce hatta günlerce ruhunuza kitlemeyin.
    Bırakın herkesi kendi haline.

Duygusal sensörlerinizi hafifletin, hepsine tepki (içten veya dıştan) vermek yıpratır sizi.

Hayat bir balığı yemeye benzer...
    Kılçık geldiğinde zırlamayın, ayıklayıp atın ve balığın tadına varın.

Üye
    amicable Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:15
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    33

ben 13 senedir kısmi felçliyim ama takmıyorum artık sizde öyle yapın sükür bugunume

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Uyuyan güzel
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dunya gocmeni
    Alınan Beğeniler
    1.791
    Verilen Beğeniler
    1.227
    Blog Mesajları
    5

Allah akil fikir basiret acikligi versin boyle insanlar

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    04.09-2020
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    30

Ne yazık ki insanların haddini bilmemesinden kaynaklanan bir durum. Yoldan geçen, bir merhabam olmayan insana neden böyle olduğumu konusunda açıklamak yapmak zorunda mıyım?
    Kaza mı oldu, noldu?? Sana ne, bir faydan mı olacak bu durumuma? yoo.. amaç gereksiz merakını gidermek ve başka bir ortamda belki anlatmak, dedikodumu yapmak.
    Hayır kardeşim, ben senin gereksiz merakını gidermek, seninle vaktimi harcamak zorunda değilim. Eskiden üzülürdüm, bundan r 20 sene kadar insanlar bakışlarıyla rahatsız ederlerdi. İnsanları ve uyuz bakışlarını görmemeyi başardım.
    Ama memleketimiz level atladı!! geçen yıllar içinde, artık gayet rahat bir şekilde gelip sebep sorma densizliğinde bulunuyorlar. Önceleri kibarlık ederdim yine de, ama artık kibarlık etmiyorum. 43 yaşıma geldim, doğuştan beri böyleyim ve buna alıştım. Ama benzer durumda genç arkadaşlar var, kısa süre önce başına gelmiş ve travmayı henüz atlamamış birine de aynı terbiyesizliği yapabileceklerini düşünerek hadlerini bildiriyorum. Ki bir başkasına yapmak için cesaretleri kırılsın..

Aslına bakarsınız insanlar bunu sadece bize yapmıyorlar.. yaşı geçmiş ve bekar birine neden evlenmedin, evde kaldın yaftası.. İşsiz gence hala iş bulamadın mı? Yeni evli çifte neden bebek yapmıyorsunuz? Tek çocuğu olana ikinciyi ne zaman yapıyorsunuz? Bir süre evli olup çocuğu olmayana neden çocuğunuz olmuyor? Boşanmış olana neden ayrıldınvs vs..
    Hadsizlikte sınır yok..

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    1.686
    Verilen Beğeniler
    1.585

çünkü çok meraklılar...kendi hayatlariyla ilgilenmek yerine bizimkine burunlarını sokmaya çalışıyolar ...ıııyyy çok gıcıklar yanı ....

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

3 sene muhasebe bürosunda çalışmıştım hoş ordaki hiç kimseyle görüşmüyorum şimdi.
    İşhanında büro.Neyse camdan dışarı baktığımda güzel giyimli adamları görmüştüm.Dükkan dükkan geziyorlar.Eninde sonunda gelecekler nasıl olsa hesabı bekledim.Nitekim 20 dk sonra geldiler.Efendim biz şurdaki engelli derneğinin kurucusuyuz bla bla.Ben de kendimi tutamayıp şey demiştim''Utanmıyor musunuz benim adıma makbuz kesmeye'' demiştim.Adamlar sonra konuşamadan gittiler.

Aynı şekilde Avm çalışanıyım.Avm'nin önünde Engelli Gazetesi dağıtıyorlar.Geldi bize yardım etmek ister misiniz?Diye sordu,kardeşim bizim muhabbetleri size gelmez bizden de size ekmek çıkmaz deyince adam bozulmuştu.

Maalesef dobra bir insanım.İçime atamıyorum başımdan geçen olaylar nedeniyle.Çok sıkmayın canınızı söyleyin gitsin.

Üye
    bipolaren Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    52

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    kültürümüzde bir çok insan kendi mutluluğunu başkalarının mutsuzluğu üzerinden tanımlar ve diğerlerinin talihsizlikleri üzerinden kendine şükür ve gizli bir mutluluk yontar. birazda bu yüzdendir başkalarının talihsizliğine uzun uzun bakmayı sever yaraların kabuk bağlamasını istemez gizli bir keyifle derinlemesine deşeler

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    1.686
    Verilen Beğeniler
    1.585

kısacası mutsuzlar ...kendi mutsuzluklarini unutmak için baskalarinin hayatlariyla ilgileniyolar ciddi ciddi...😹yoksa mutsuzlukluklarina dayanamiyolar kendilerine dönüş yapmış olsalar...😹...kendilerinden kaciyolar....😹

Askıda Üyelik
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    16.09-2020
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    16

harbiden memlekette çok dengesiz adamlar var .. bende sırf bu yüzden demiyorum insanlara şu hastalıpım var bu hastalığım var demiyorum...

Üye
    Kevser er Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    0

Sizinki iyiymis gene bana lisede hocam pat diye akraba evliligimisin diye sordu ben ortaokulda iken teyzenin biri yavrum annen babanın adaği mi vardida boylesin dedi dönup donup bakarlar yuruyusume aksamama hic takmam ama lafida yapistirrim mesela o teyzeye evet teyze senin gibi bir okuz adamislarda kesmwmisler dedim terbiyesiz oldum hocayada ha yok hocam ben sizin gibi akraba evlilgine yetisrmedim dedim diye bön bön baktı suratıma sonra ben edepsiz oluyorum Allah Allah yok oyle sey ha dönup dönüp bakanlarada neden ordan bakiyorsun daha once hic engelli gormedinmi gerizekalı diyorum bazen bazen hic bisi demiyorum iyi oluyo sende cok canın sıkılirsa hemen o an yapistir lafı için soğusun ama herkese degil bak zaten anlasiliyo kimin ne niyetle yaklastigi🤣🤣

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.671
    Verilen Beğeniler
    2.412

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bu durumu empati yoksunluğu diye de açıklayabiliriz .

Elbette içerisinde görgüsüzlükte var .

Çünkü istediğimiz zaman istediğimiz her şeyi bir insana soramayız .

Hele ki o insan yakın bir dostumuz ,akrabamız ya da arkadaşımız değilse , o söylemeden bizim sormamız büyük görgüsüzlük

ve de patavatsızlıktır .

En güzeli bu tip insanlar hadlerini aşan sorular sorduklarında ,bu konuyu daha sonra görüşelim diyip geçiştirmektir

ya da niçin bu soruyu soruyorsunuz dediğinizde onlar almaları gereken mesajı almış olacaklardır .

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    1.371
    Verilen Beğeniler
    1.730

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bn çok ısrar ettikleri zaman bir konu hakkında yakında kitap çıkarıccm ordan oku derim yada onu duymaz görmezden gelirim yada çok kırıldıysam tabiki lafı yapıştırırım

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12