TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yorgunzihin Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.05-2021
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    38

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Malesef yolun sonuna dogru gidiyorum..
    Zihinsel engelli olup iş bulamamak. Bir diğer taraf ailemde bunun bilincinde..
    Evde her gün gürültü. Her gün kavga herkes birbirine karışır eder. Kardeşim kendini kurtardı.
    Onun adına çok mutluyum. Yinede keşke kardeşim gibi güçlü çıkabilseydim diyorum kendi kendime..
    Kimseye güvenim kalmadı.
    Tek başıma hissediyorum kendimi..
    Eskiden zeki oldugumu söylerlerdi. Dışardaki bana sakat diyen insanlara prim vermemek için elimden geleni yapardım. Kendimi elimden geldiğince kollardım. Canımı çok yaktılar. En çok koyan onlara istediklerini verdim.
    Sakatım yani bi nevi engelli..
    Bunu yapanların üstüne ailemdi.
    Onlara istediklerini verdi resmen..
    Görünen o ..
    Nasıl iyileşeceğimi gerçekten bilmiyorum. Cimere yazsam bir şey olur mu bilmiyorum. Beynim çok dolu..
    Kafam çok karışık..
    Ne düşüneceğimi artık bilmiyorum.
    Aklımı beynimi zekiliğimi kullanmak istesem de yoruldum tükendim.
    Her ay igneyi cekiyorum.
    Bipolardan nefret ettim.
    ufak yaşımdan beri cekiyorum bu bipoları..
    İyileşmek istiyorum lanet olasından.
    Bana o sakat diyenleri heleki aileme demek istiyorum.Bak diyorum ben iyileştim.
    Canımı daha fazla yakamazsınız. Başaramadınız artık çok iyiyim.
    Çırpındıkca batıyorum..
    Nefes alamıyorum..
    Dua ediyorum hep..
    Allahım yardım et..
    Gücüm kalmadı...
    Bide size sorayım?Ne yapmalıyım ben?
    Ne yapmalyıım da iyileşebileyim?
    Maddi yonden desteğim yok.
    Çünkü evdeki ailemin maaş durumu yüzünden alamıyorum.
    Rabbim herkese yardım etsin.
    Çıkmazda olanlara çaresiz olanlara..
    Umarım beni buradaki kardeşlerden biri anlayan cıkar.
    Allaha emanet olun..
    Sevgilerle.

Üye
    svdkya83 Avatarı

Gerçek Adı
    Sevda
    Son Giriş
    02.10-2020
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    Merhabalar, öncelikle girdiğimiz bu zorlu imtihandan hakkı ile çıkmayı nasip etsin inşaAllah Rabbim. Sizi anlıyorum diyemeyeceğim çünkü bu laf bana artık çok boş geliyor. Herkes kendi çırpınışını, savaşını ve mücadelesini kendisi veriyor. Ancak iki satır kelamla yardımım olabilirse ne mutlu bana. İnsanların karşımıza geçip seni anlıyorum demesi çok ama çok saçma. Kimse kimsenin yerinde değil, biz acınacak insanlar değil özel insanlarız. Rabbimin seçtiği yeniden bir imkan verip kurtuluş şansı tanıdığı ama bunun asla kolay olmayacağının bilincinde olması gereken insanlarız. Bu şekilde düşünün lütfen. Ben bu yola yeni girdim. Trafik kazası geçirdik eşimle beraber. Aynı kazada paraplejik yani omurilik hasarı sonucu belden aşağısı felç. Yine o kazada dokuz gün yoğun bakım sonucu eşimi kaybettim. Sizden ricam çok ama çok zor biliyorum güçlü olun kafanızda ki saçma sizi yoran şeyler yerine mücadelenizi ve savaşınızı koyun. Hepsinden en önemlisi tevekkül. Sığının Allaha inanın başka kapı yok... Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2021
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Zihinsel engelli değilsin.Fiziksel engelinde yok.Bipolar rahatsızlık tedavi edilebilir.Bu kadar karamsar melankolik olma.Kardeşim ister fakir olsun ister zengin herkezin bir derdi var.Önemli olan huzur her şeyi maddiyata endekleme.Yatağa bağımlı olup zor nefes alan ,hergün bezine tuvaletini yapan senden mutlu insanlar gördüm bu sitede...

Üye
    çirkin Avatarı

Gerçek Adı
    Çirkin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:45
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    262
    Verilen Beğeniler
    233
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Evet karamsar olma Melankolik takılma hiç gerek yok senden senden daha kötülerinin var olduğundan emin ol
    Ayrıca senin içinde bulunduğu psikolojiyi bu sitede az çok herkes yaşamıştır. Umudunu kaybetmeyenler e mutlu olanlara acayip İmreniyorum bak ne güzel hastalığının çaresi var Fiziksel bir engelin yok buna Sevin melisin

Üye
    yorgunzihin Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    38

@svdkya83
    Öncelikle başın sagolsun kardeşim. Gerçekten çok üzüldüm. Rabbim gerçekten çok büyük... Bir gün insallah öyle bir an gelecekki iyileşip çok şey başarabileceğim. İnanıyorum buna.. Tabi sizin derdinizin yanında benim ki neki ? Allah yardımcınız olsun. Duam sizinle birlikte..

@faruk34
    Benimde anlayamadıgım bu .. Ne insanlar var.. Çok zor durumda olanlar.. Yinede umudunu kesmeyip hayatlarıyla savaşıyorlar. Onlar asla umudu kesmiyorlar. Sorun bende. Çünkü onlar benden daha kötü durumda olduklarında Israrla savaşıyorlar pes etmiyorlar. Benim ise yaptıgıma bak .. Haklısın. Sadece bi an için çıkmaza girdim ve bu uzun yazıyı yazdım. Teşekkürler.

@çirkin
    Haklısın. Hastalıgımın çaresi var evet ama doktorların bazıları iyileşemeceğimi düşünüyorlar. Ailem desen benden umudu kesti gibi.. Tek başıma ısrarla pes etmemek istiyorum. Doktorlara her defasında iyileşmek istediğimi söylüyorum. Elbet bu hastalığımı yeneceğim. Teşekkürler güzel yazınız için..

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    06.04-2021
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    49

Bende bir psikonevrozlu olarak söyleyebilirim ki. Bizim hastalığımız tek başınayken katlanması o kadar da zor değil. Ancak toplum aile arkadaş durumları insanın canını çok sıkabiliyor. Gelecek kaygısı da olunca işin içinde iyice can sıkıyo. Ben şimdi bile zar zor idare ediyorum çok şükür diyorum genede.

Üye
    ugur10 Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    06.05-2021
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    1

Hayatta başıma gelmez demeyin insanın sağlığı olmadımı ne kadar zor hayat bir yandan insanlar üzerine geldimi daha da zorlaşıyo

Üye
    puzzle Avatarı

Son Giriş
    09.09-2020
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Karadeşim sabreden biri olarak başta sabretmeni istiyorum.Allah'tan ümit kesilmez.Belki, hastalığımız sürekli ilaç kullanımı gerektise de birgün sana en uygun ilaç kombinasyonunu bulacaksın.Psikolojik rahatsızlıklarım 17 yaşımdayken başladı şimdi 37 yaşımdayım.Hastalığın ilk başladığı yıllarda Babama,daha çok genç olduğumu söylerdim bi ömür bu hastalıklara nasıl katlanacağımı soraradım.Babam da güneşin hergün yeniden doğduğunu söylerdi.Ölmek istiyorum derdim,O da ,soğuk toprak altına girmenin kolay mı olduğunu düşünüyorsun derdi.Şükür şimdi bu yaşa kadar geldik yolun yarısını geçtik.Ne kadar yaşarım bilmiyorum ama 4-5 yıldır çok şükür iyiyim ve son 3 yıldır bişeyler başarmaya uğraşıyorum hatta 3.kez üniversiteye girdim o nu da bitiremeden bıraktım.1 haftadır yakın bir akrabam bana iş verdi O'nun yanına gidip geliyorum,alacağım parayı umursamıyorum,çalışmaya alışmaya ve işi öğrenmeye çalışıyorum
    Sabrediceksin kardeşim ben sabrettim.3 paket sigara içtim ağır obsesyonlara sabrettim 20 ye yakın kez akıl hastanesine yattım psikotik manilerimi atlattım.
    Allah ASR suresinde;asra yemin ediyor ve insanların hüsran içinde olduğunu söylüyor fakat sabırı tavsiye edenlerin müstesna olduğunu söylüyor.Sabrediceğiz kardeşim başka yolu yok.
    Halime şükrediyorum kardeşim.Bu hastalıklar,inancımı ve ALLAH sevgimi artırdı.Mevlana'nın dediği gibi aşk ''AŞK SANDIĞIN KADAR DEĞİL YANDIĞIN KADARDIR.''

Üye
    yorgunzihin Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    38

@ugur10
    Evet .. Ufak sorun olarak gorulebilir ama yaşayan bilir bu zor durumu.. Benden daha beterleri var doğru ama benim sorunum senelerdir var. O yüzden umutsuzdum belki de..

@puzzle
    Hayatın düzene girmiş dostum..
    Çok sevindim.
    Darısı bana..
    Sabredeceğim insallah.
    Rabbim çok büyük..
    Umutluyum. Mucizelere inanan biriyim. Teşekkürler güzel bir mesajdı iyi geldi.

Üye
    ugur10 Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    06.05-2021
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yorgunzihin Rabbim yardımcınız olsun inşallah daha güzel günler yaşarız bende umutluyum