TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ugr Avatarı

Son Giriş
    06.11-2019
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    17

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

%70 engelli raporum var, hastalığım ve kullandığım ilaçlar nedeniyle değil çalışmak, yemek yemek, tuvalete gitmek gibi günlük aktiviteler bile beni zorluyor. Sgk malulen emekli olmama onay vermiyor, mahkeme gibi itiraz yollarına başvurabilecek, takip edebilecek durumda değilim.

Yalnız yaşıyorum, kimsem yok. Evim kira, eşyalar bile benim değil. Tek gelirim engelli maaşı. Onunla da ancak kiramı karşılayabiliyordum. Yaklaşık bir ay önce kestiler. Sebep olarak, tekrar ev ziyaretinde bulunacaklarını söylediler. Sanırım aldığım 700 küsür lirayla saray filan diktiğimi düşünüyorlar. Haklarıdır, gelip konrol etsinler ama bir aydır bekliyorum gelen giden yok, gelip geri giderler diye hastane randevuma bile gidemedim.

Benim için zor olsada, çalışmak zorundayım. Fakat iş yok, sağlıklı insanların bile işsiz kaldığı bir dönemde %70 engelle bana iş verecek birileri yok. Devlet bile engelli işe alımında kendini naza çekiyor.

ilaçlarım raporlu, eczaneye hala para ödemek zorunda kalıyorum, bazı ilaçlarımın ücreti hiç karşılanmıyor. alamıyorum.

tek sosyal aktivitem hastaneye gitmek, en son iki ay önce doktorumla konuştum. Hayatımda konuşacak, derdimi dinleyecek birileri bile yok.

ben bir insanım, insan gibi yaşamak istiyorum.

geçinemiyorum, siz nasıl geçiniyorsunuz?

sokakta lüks jiplerden yürüyecek yol bulamıyorum, herkes 500 liralık ayakkabı 1000 liralık mont giyiyor, adamın tasmayla gezdirdiği it bile benden daha iyi besleniyor. Adamın tek seferde içtiği kahve parasıyla ben bir hafta karnımı doyuruyorum. Kimsenin malında mülkünde gözüm yok ama kardeşim bu nasıl bir düzen? Genç yaşta saçlarım ağardı. Ay sonunda kirayı nasıl ödeyeceğim diye gözüme uyku girmiyor.

Arkadaşlar herkes mi zengin? Niye hiç kimsenin sesi soluğu çıkmıyor?

Üye
    AlternanSS Avatarı

Gerçek Adı
    Mete
    Son Giriş
    26.04-2021
    Saat
    04:18
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    seni çok iyi anlıyorum kardeşim...borçlardan bende belimi daha dogrultamadım 150 bin lira... ve şu an işsizim.. babam bakıyor şuan malesef.. 28 yaşında bir adamım...erkekliğimden utanıyorum.

edit

Üye
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4.374
    Verilen Beğeniler
    4.762

@AlternanSS bel altı ve küfürleri mazur göremiyoruz . Senin de bildiğin gibi günlük binlerce tıklanma ve forum kurallarının işleyişi var .

Üye
    AlternanSS Avatarı

Gerçek Adı
    Mete
    Son Giriş
    26.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @-DORLION-

sana zorluk olmasın ben editledim abi

Üye
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4.374
    Verilen Beğeniler
    4.762

@ugr sabır versin demek kolaydır fakat yol göstermek zordur . Bilmiyorum prim günlerin veya şart koştukları 10 yıl sürenmi eksik . Geçiçi mallulen emeklilik koşulları mevcut . 2 yıl süreli olarak geçici emekli maaşı bağlanmakta , onun şartlarını incelemeni tavsiye edeceğim .

Yoklukta ve varlıkta yalnızlık daha zordur sosyal kurslar falan diyeceğim ama onlarda biraz maddi duruma dayalı .

Üye
    AlternanSS Avatarı

Gerçek Adı
    Mete
    Son Giriş
    26.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    8

@-DORLION-

heryönden sıkıntılı neresini tutsan elinde kalıyor.... bir yandan hastalık bir yandan yalnızlık bir yandan parasızlık bir yandan aşk

bukadar derdimi unutup aşık oldum aşk acısı cekıyorum bu konu baslıgını gormem iyi oldu anladım ki aşk bile fazla bana....

annem babam yaş itibari ile yaşlandılar onlar göçünce ucmaga.... bende kafama sıkıcam kimsem yok zaten onlardan baska onları uzmek ıstemedıgımden katlanıyorum bu kadar acıya...

ALLAH MISIN TANRI MISIN RAB MISIN ARTIK HER KİMSEN KES NEFESİMİ...GÜCÜM KALMADI ARTIK...YILLARCA CEKTİM DAHA CEKMEK İSTEMİYORUM KURTAR.

Üye
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4.374
    Verilen Beğeniler
    4.762

Önce günlük sıkıntıları aş sonra aşk meşk neyse onu düşün , ne kadar ekmek o kadar köfte misali bu hayat .

İsyan , çaresizlik durumunu daha da açmaza sokar . Yanlış yerde yanlış kişilerle tanışmanı sağlarsın , en kötüsü panik içinde çözüm aramaktır . Herşeyi sakin kafa ile planlayıp yön arayacaksın .

Alter sen yanlış dönemde esnaflığa kalktın haberim olsa idi sakın yerinden kıpırdama derdim . Koca koca elektrikçi toptancıları mütaahitlerin ödenmeyen çekleri yüzünden battı gitti .

Üye
    ugr Avatarı

Son Giriş
    06.11-2019
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    17

hayatta ölmek kadar kolay ama bir okadar da zor başka bir şey yok sanırım. ölüm geride kalanlar için, hayatımda herkes öldü, bende her ölenle bir kez öldüm.

Üye
    AlternanSS Avatarı

Gerçek Adı
    Mete
    Son Giriş
    26.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    8

@-DORLION-

Esnaflıga kalktıgımı nerden biliyorsun ben burda ondan bahsettigimi hatırlamıyorum forumda...kafama o kadar karısık ki nerde ne yaptıgımı bile bilmyorum 5 sene önce böyle degildi....adam gibi adamdım....mutlu idim 5 sene beni mahvetti....40 kilo aldım artık her gün içiyorum haftada en az bir acile gidip igne yaptırıp kendime geliyorum.... 1 dosya 5 yıl önce kapandı şimdi 2 mahkeme ile ugrasıyorum bir yandan avukat parası... bir yandan borçlarım bir yandan hadi ben ne ise anama babama cektiriyorum istemeden o beni üzüyor....

şimdi ise 5 sene önce biri vardı gerçek anlamda aşıkdım...hiç bir daha asık olmayacagımı dusundum 5 sene gectı onun ustunden kac bayan ile birlikte oldum..aşk benim için bitti demiştim 5 sene sonra aynı his ve duyguları bir başka bayana hissettim ve ne yazıkki o da imkansız gibi duruyor..ne desem bilemiyorum neye üzülecegimi şaşırmış vaziyetteyim...artık aynaya yada resimlerime bakınca kendimi tanıyamıyorum....gerçekten tanıyamıyorum hem fiziki hem psikolojik çok yıprandım....beni kaçırdılar yanlış zamanda yanlış yerde oldugum ıcın başıma silah dayadılar yine yaşıyorum başlı başına bu bir travma olacak iken.... benim hayatım travma ile geçti....

Üye
    adilaltas5578 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet nuri
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    11

@ugr
    Çok güzel anlatmışsınız
    Rabbim şifalar versin
    Allah yar ve yardımcılarımız olsun

AMİN

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2021
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    İST
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@ugr hangi semtte yaşıyorsun kardeşim.Belki biraz konuşuruz.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.141
    Verilen Beğeniler
    1.063
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    Bu konu ile ilgili bir sürü şey yazdım, sonra sildim. Çünkü biliyorum ki ne yazarsam yazayım, davulun sesi uzaktan hoş gelir misali dediklerim tam olarak anlaşılamayacak. Sadece şunu söyleyebilirim ki "her fırtınadan sonra, güneş mutlaka doğar". Bu yüzden önemli olan hayata karşı sağlam durabilmek, ruh sağlığımızı koruyabilmek.

Askıda Üyelik
    turkuaz. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

aileden para alıyormz zaten işlerin çoğu ayakta durulması gereken ve uzun saat işler ücretleri deseniz biliyosunuz cok sıkıntılı

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cehennemin dibinde n'olmuş
    Alınan Beğeniler
    2.564
    Verilen Beğeniler
    2.375

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    ailemin parasını yiyorum...😌...beni çok seviyolar ...ben de onları çok seviyorum.....😌....

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    124

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığına başvurmaya bak. Alo 170 veya 183 hatlarını ara durumunu anlat. İllaki yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Bağlı bulunduğun belediye vs tüm kapıları zorlamaya bak. Vakıflara, derneklere başvur halinden bahset. Madem geleceklerini söylediler ara niye gelmiyorsunuz deyiver. Kesmeyi biliyorlar gelmeyi mi beceremiyorlar.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon