TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    06.04-2021
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    49

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Devletin açığı var maaş konusunda çok ciddi. Eğer ailenle yaşıyosan ve kimseye muhtaç olmiyim bari boğazımı devlet versin diyosan alamayabiliyorsun. Her aile bir değil kimi aileler bir yük olarak görebiliyo engellileri. Engeli yetmezmiş gibi birde muhtaçlığı yüklüyolar engellinin sırtına al sana intihara davetiye.. Ayrı eve geçeyim dersen kiraya çıkmaya çalışsan anca kira parasını ödeyebiliyosun. Ama kendi evin varsa oraya çıkıp maaş alabiliyosun bak.

Yasaklı Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2020
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    bende aynı durumdayım ... 30 yaşındayım özel sektörde bir fabrikada çok ağır şartlarda çalışıyorum çok eziyorlar beni..devlet işi istiyorum yok aldıpım asgari ücret para onunlada kıt kanat geçiniyorum işte...

Üye
    ugr Avatarı

Son Giriş
    06.11-2019
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    17

arkadaşlar destekleriniz için teşekkür ederim. maalesef ailem yok. annemi babamı küçük yaşta kaybettim. yardımlaşacak, beni destekleyecek birileri yok. maddi sorunlar bir şekilde çözülüyor, böyle durumlarda en kötüsü manevi yönden bir destek bulamamak. sanki bir bataklığa düşmüş gibiyim, çıkmak için çabalamak bile beni daha derine çekiyor. Hayat benim gibiler için gerçekten bir bataklık.

Askıda Üyelik
    turkuaz. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Ne güzel

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    22.04-2021
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    252
    Verilen Beğeniler
    711
    Blog Mesajları
    2

yorumları okudumda genelde olumsuz negatiflik saçan yazılar var belkide haklısınız cidden içinden çıkılmaz zor durumlar yaşıyorsunuz , birde olaya farklı bakmak lazım bardagın dolu tarafından yani şükredecek o kadar çok şey buluruzki etramızdaki yüksek düzeydeki kişilere bakarsak kendimizi kötü hissederiz bizden daha zor durumda olanları düşünelim ve şükredelim derim -ŞÜKREDENLERİN RIZKINI ARTIRIR İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIRM der ayette buna ragmen zorluk yaşıyorsak öldürmeyen şey güçlendirir bu güna kadar yaşadıgım hayat tecrübem bana bunu ögretti her ne yşarsam yaşayım dahada beteri vardır ve her zmanda var bir zamanlar ölürcesine üzüldügüm şeyleri hatırlayınca şimdi kendime gülüyorum anlam veremiyorum yani neden o kadar üzmüşüm kendimi gerek yokmuş diyorum, ama şimdi böyle düşünmemi saglıyanda o zamanki yaşadıklarım , bu hayat yolculugu ve hepimiz bir şeyler ögreniyoruz insan boş bir varlık deyildir,ALLAH sevmek için yaratmış bizleri özene bezene 4 yeminle yaratmış ayette öyle diyor biz insanı en güzel biç,mde yarattık, o vakit o degerli insan o kıymetli 4 yeminle yaratılan insan öyle maddiyata ne bileyim yolunda gitmeyen bazı şeylere kendini heder edecek kadar ucuz ve boş deyildir kendi kıymetinizi bilin ...

Üye
    semihlex Avatarı

Son Giriş
    12.08-2020
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

@ugr @AlternanSS

hayat zor. ama hiçbir şey hayatından vazgeçecek kadar kötü olamaz arkadaşlar. geçenlerde atanamayan bir öğretmen intihar etmiş. sağlığı yerinde, güzel bir kadın, bir anne adayı, atanamadığı için ölümü seçiyor. bu nasıl olabilir ya? başka bir işte çalış, avm'de masa sil, işçilik yap, sekreterlik muhasebecilik yap vsvs hayattan vazgeçmeye değer mi? üstelik sağlığı da yerinde.

eğer sağlığınız yerindeyse borçmuş, aşkmış, işsizlikmiş, parsızlıkmış geçin bunları. hepsi bir şekilde çözülür, hallolur. ama sağlık gitti mi işler zor. bir insan için en kıymetli şey sağlıktır. mesela youtubeda bir video izledim. abd'de evsizlerle ilgili bir belgesel. adamlar evsiz, aşk yok, para yok, kimsesizler. ama kulaklığı takıp müzik dinliyor ve yüzünü güneşe dönmüş hem ısınıyor hem dans ediyor. adam mutlu yani. o anın tadını çıkarıyor.

çok mu borcun var? avukat hacze mi gelecek? e gel abi, canımı mı alacaksın?

çok aşıktın ama olmadı mı? 1 sene sonra aklına bile gelmeyeceğine garanti veririm.

kirayı nasıl ödeyeceğini mi düşünüyosun? para varsa ödenir, yoksa da günü geldiğinde bir çaresine bakılır. bunları dert etmeyin. hayata devam arkadaşlar.

Üye
    Bulut25 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    1.138
    Verilen Beğeniler
    842

Hayatta herkesin acı tatlı bir hikayesi var. Ama aklında hep acı hikayesi kalıyor. Birçok sıkıntı yaşıyorsunuz ama zamanla onada alışıyorsunuz. Zaman geçecek ve bunlarda geçecek üzülme. Bir kapıyı kapatan diğerini de açacak ümidini yetirme.

Üye
    Poziyer Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    0

Yarama tuz bastin bosandim eski es faturalari oduyorum diyip ödememiş doğalgaz fatura 850 elektrik 300 bin kira borcu takmış borç harç bulup ödedim gelirimiz ebm+ölüm aylığı toplam iki bin evi donduremiyorum artık evsahibi bosandim için çıkartmak istiyor (allaha havale ediyorum) annemin vasisiyim annemin 8/1 hissedar olduğu bi yer var hissedarı onu satıp takasla kucukte olsa ev almak istiyorum mahkemeden nasıl izin alicagim bilmiyorum avukata param yok allah büyük bugünler çok çaresiz hissediyorum altında eziliyorum herseyin

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    22.04-2021
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    252
    Verilen Beğeniler
    711
    Blog Mesajları
    2

uzun senelerdir babam sag olsunda genel müdürüm işimden son derece memnunum zaman zaman kendime yeni işler bulsamda dönüşüm hep buraya oldu ...

Yasaklı Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2020
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    19

@ugr

Allah yardımcın olsun hayat biz engelliler için gerçekten zor...

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.177
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

Evlilik hayal

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.847
    Verilen Beğeniler
    2.593

@Alman

Arayan insanların bu sitede yazdıklarını gördük ,

Kimse yardımcı olmuyor

Maalesef geri viteste yol alan bir milletiz .

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    04.05-2021
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    40

Millet malesef başkalarının sıkıntısıyla kendini tatmin ediyor bürokratlarda millete yönelik sistem kurup, kurdukları sistemlerdeki hataları düzeltmekten ziyade cebini doldurup gününü gün etme peşinde olunca böyle bir sonuç çıkıyor ortaya malesef toplumun Atatürk gibi gerçek milliyetçi daahi düzeyindeki adamlara günden güne daha fazla ihtiyacı var. Milletçe Atatürkle övünmeyi bırakıp kendimiz toplumumuzdan Atatürk gibi adamlar çıkartmadığımız sürece yok olmaya mahkum olur Türk milleti.
    @SERAFİM

Üye
    ugr Avatarı

Son Giriş
    06.11-2019
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    17

bugün yine 50 lira ilaca para verdim. bir ilacımı sgk karşılamıyor diye alamadım, param yetmedi. paran yoksa git bir köşede geber, kimin umrunda? hayatımız boyunca çalışıp vergi veriyor, sigorta primi ödüyoruz. bir çoğumuz hayatında nadiren hastaneye gitmesine rağmen her ay sigortaya para ödüyor. fakat sigorta bizleri hasta olduğumuzda, en zor anımızda yalnız bırakıyor. eğer ölmeyip o yaşları görebilirsen belki üç kuruş emekli maaşı alabiliyorsun. yediği kazığı görmek isteyen maşının net-bürüt arasındaki farkına baksın. hastayken sigorta yanımda durmayacaksa, sağlığımda maaşımın yarısına çökemez. her ay gelen zamlardan, enflasyondan nefes alamaz hale geldik. devlet daireleri doğru düzgün işlerini yapmıyorlar, şu bir kaç gündür nereyi arasam telefonu açmıyorlar, verdiğim dilekçe aylardır işleme bile alınmadı. Hint kast sistemini yaşıyoruz. millette bir had bilmezlik var, belirli bir statüye ulaşanlar, diğerlerini ezme çabasına giriyor, anlamsız bir ego zehirlenmesi yaşıyorlar, memurlarda bu durum çok fazla, bir soru sormaya çekiniyoruz. çünkü haddini bilmez adam, karşısında çocuğu varmış gibi fırça çekiyor, sesini çıkarsan sen suçlu oluyorsun. bir problemi çözmek için artık insanlar torpil arıyor, çünkü torpilsiz bir iş çözülmüyor. torpilin varsa bir telefona bakıyor, yoksa aylarca sürünüyorsun. işini hakkıyla yapan, namuslu insanları tenzih ederim.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.165
    Verilen Beğeniler
    775

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnsanlar nasıl geçinebilsin! Soygun üstüne soygun. Paralar, çetelere, baronlara giderken engellilerin ağzına bir bal çalıp bırakıyorlar. Siz engelliler için bu memlekette kaç para harcanıyor biliyor musunuz? Bu vereceğim rakamın içinde bakınız şunlar var:

2022 Sayılı kanun çerçevesinde ödenen aylıklar,
    SGK mallullük ödemeleri,
    Engelli Ve Yaşlı, Hizmetleri GM bütçesi,
    Evde bakım aylıkları ve bakım ve rehabilitasyon hizmetleri,
    SYDTF (engelli araç/gereç/tedavi giderleri, engelli öğrencileri eğitim kurumlarına taşıma bedeli),
    İŞKUR (engellilere yönelik istihdam ve mesleki rehabilitasyon harcamaları)
    Vakıflar Genel Müdürlüğü (engelliler ayrıştırılmamış muhtaçlık aylığı),
    MEB Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri GM bütçesi,
    MEB Özel Öğretim Kurumları GM bütçesi,
    YURTKUR (Engelli öğrencilere yönelik burs) Gençlik ve Spor GM / Bakanlığı bütçesi (Engelli Spor Federasyonlarına aktarılan miktar),
    SODES (Engellilere yönelik proje harcamaları)

Hükumet bu yukarıda saydığımız kalemlerde harcadığı paranın (2015 senesi için) gayri safi yurtiçi hasılaya (GSYH) oranı 0,70'dir. Evet yanlış okumadınız, 0,70'dir. Daha neyi konuşuyoruz ki?

Peki gelişmiş ülkelerde durum nedir?

1990’lı yılların başlarında OECD ülkelerinde sosyal harcamalar ortalama GSYH’nın % 22'sini oluşturmaktaydı.

1995 verilerine göre ülkelerin sosyal programlarına yaptıkları harcamaların GSYH’ya oranı Amerika’da % 15,8 iken, AB’de % 25,4’tür.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon