Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 157 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Psikolojinin nekadar önemli oldugunun bende farkındayım aman sende aklın calısıyorsa doktor neyms gibi bi anlayısı asla yansıtmak ıstemem (ki boyle bır dusuncedeyım dedinizde demıyorum) bunuda belirteyim ben sadece bu tür sorunların asılabiliecek sorunlar oldugnu soyledim benim fobilerim yokmu cogu ınsanın vardır mesela bende kolumdan rahatsız oluyorumda halada bazen oluyorum ama tabikide eskisi gibi degil bunun aslında sacma bi kuruntu oldugunun farkına yavas yavas varıyorum nasıl varıyorum burada yasak (yasak olmasıda cok dogru tabikide) siyasete merak duydukca tarihe merak duydukca insanların nekadar zor durumda olduklarını bildikce onların psikolojilerinin yanında benimkinin cok cok ıyı oldugunu gordukce hatta hicbiseymiş dedikce daha ıyı oluyorum bu sadece bir ornek konuya ilgi duydum dusuncelerimi yazayım dedim psikolojık sorunlar normal yasamda cozulebilir yoksa baska bir ruhlar aleminde felan cozulmeyecek heralde demeye calıstıgım aslında herseyın bir tedavisi var ne guzel zeki biriymişsiniz bence sorunlarınızı cozmekte basarılı olabilirsiniz hayatınızda basarılar dilerim...

Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Mükemmeliyetçi olmak bunu secmek zor iş bence .Mükemmeli istemek her seyde mükemmeli aramak zor değilmi .Yorulmazmı insan sürekli yasamınızda her seyi kontrol edemezsiniz ki , Bunların mükemmeliyetini sağlaya bilesiniz.

'''Mükemmel olmak istiyorsada kendisi için ,başarılı olmak istiyorsada kendisi için ,mutlu olmak istiyorsada kendisi için sağlıklı olmak istiyorsada kendisi için kendine güvenmek istiyorsada kendisi içindir.Bu isteklerini ne kadar hayata geçirebilirse o kadar kendini mutlu hisseder insan..''' iŞTE OLAY ZATEN BU NE KADAR KISMI .hERKESE GÖRE DEĞİŞEN BİR DERECELENDİRMESİ OLABİLİR .BUNUN KİMİ AZLA YETİNİR KİMİ HEP FAZLASINI İSTER.mÜKEMMELİYETÇİ OLMAK TAN ZİYADE BU NE KADAR KISMININ DERECESİNİN YÜKSEKLİĞİMİ KASTEDİLEN???

Üye
    sizofren Avatarı

Gerçek Adı
    MESIH
    Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Keçiören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de var ben güneş gözlügü takıyorum insanlara göz göze gelmemek için 98 den bu yana var

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Güneş gözlüğü olayı bendede var.Hatta o derece ki evde cüzdanımı yada telefonumu unutsam geri dönüp almam ama gözlüğümü unutursam muhakkak geri dönüp alıyorum

Geçen hafta Psikoyorum programının internet sitesinin istek ve öneri bölümüne yazdığım şikayet ve öneri mesajıma gelen cevabı paylaşmak istiyorum :

Sosyal fobi tedavisinde ilaçlarla birlikte psikoterapinin gerekli olduğu doğrudur. İlaçlar olmadan terapi sürecinin yürümesi güçtür. Ancak devlet hastanelerinde psikoterapi uygulaması yapılması mümkün değildir, çünkü psikoterapi seansları 45 dk sürer ve her hafta ya da 2 haftada bir hastanın terapiye gelmesi gerekir. Terapilerin süresi en az 6 ay ideal olarak 1-1.5 sene olacaktır. Bu nedenle psikoterapi sadece bu konuda uzman olan kişilerce özel kliniklerde uygulanabilmektedir.

Saygılarımızla,
    Uzm. Dr. Barış Önen Ünsalver
    Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

soykankaan derhal anlatıyorsun nasıl yendiğini ? hadi çabuk

Üye
    Zann Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    13:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben konjenita myotonia hastası ve eksradanda sosyal fobisi olan bir insanım.İnsan bir hastalıkla ugrasırken,ben iki hastalıkla birlikte ugraşmak zorunda kalıyorum.

Sosyal fobi hastalıgının büyük sebebi aile ve yetiştirilme tarzıdır.Benim Ailem beni asosyal bir insan olabilmem için büyük bir çabayla yetiştirdi ve meyvelerini toplamaktalar.

Sosyal hayatımda bu konuda çok zorluklar çekiyorum,bir insanla konusurken gözlerine bakmamak için elimden gelen çabayı sergiliyorum,elimden geldiği kadar kısa kelimeler kullanıp,karşımdaki insanla olan sohbetimi bir an önçe son bulmasını saglıyorum.

Aklımı devamlı meşkul eden utanmamak ve rezil olmamak düşünçeleri dolaşırken, karşımdaki insanla muhabbet esnasında konuştugumuz konuyu bile unutup saçmaladıgım zamanlar bile oluyordu,bu ise beni yerin dibine batırıyor.

Aslında bu hastalıgın saçma oldugunun farkındayım ama bunu bir türlü dışa vuramıyordum.Bu hastalıgı düşündükçe ve rezil olmamalıyım düşünçeleri kafamda dolaştıkça hastalıgı yenme olasılıgıda çok düşük oluyor zaten.

Sosyal fobiyle ilgili bir kitap okumuştum ve bir konuda aydınlanmıştım.Sosyal fobisi oılan insanlar bu hastalıgı fazla önemsemeyip kafasında devamlı ben utanmamalıyım düşünçeleri kafasını meşkul etmemelidirlerdir diye yazıyordu bir satırında.Kafama yatmıştı aslında bu düşünçe,çünkü ben bu hastalıgı düşündükçe karşımdaki insanla olan sosyal konumum zedelenmelere ugruyordu.Ama bu hastalıga beynimde fazla yer vermedigim zaman sosyalleşmemde eskisi kadar zedelenmeler olmuyordu.Kısacası bu hastalıgı unutmamız lazım,unutmamız içinde çapa göstermememiz lazım.Eger çapa gösterirsek zaten bu hastalıgı herzaman aklımızda bulundururuz demektir.

Ben eskiye nazaran şuan daha iyim ama tam anlamıyla yok olmuş degil bu hastalıgım.Fazla önemsemiyorum eskisi gibi,herhangi bir sosyal ortamda dilim sürştügü zaman veya saçmaladıgım zaman,gülüp geçiyorumBöyle daha iyi oluyor bence..Bu arada karşımdaki konuştugum insan yüksek otoriteye sahip olsa bile onu fazla önemsemeyip,sıradan bir insanmış gibi düşündügüm zaman, onunla sosyal konumum daha iyi oluyor..

Şimdi söliyeçegim şey biraz sadistçe kaçabilir ama biraz kibirli olmamız lazım,karşımızdaki insanı fazla önemsemeyip,kendimizi o insandan yüksek görmemiz lazım.Bu da karşımızdaki insanla sosyalleşmemizde yardımçı olur.

Sosyal fobiyle ilgili o kadar yazı yazmama rağmen(başka bir platfromdada yazmıştım) halen daha bende var, ama eskiye göre hiç yok gibi sayılır,eskiden çok aşırıydı ama şuan iyi..Bütün herkeze bu hastalıklarından dolayı geçmiş olsun.Umarım bir gün atlatırsınız,gerçekten çok ciddi bir hastalık.....

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bu konu ile yakından ilgilenen arkadaşların dikkatine!..
    Bu gün saat 16:00 da HABERTÜRK TV de Sosyal Fobinin tedavisi ile ilgili bir program var.. Umarım yararlı bilgiler verilir..

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Çok teşekkürler abicim
    Bu arada ben burdan özel bir hastaneden Randevu aldım. Grup terapileride uyguladıklarını söylediler.Gelişmeleri paylaşacağım sizlerle

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Özel hastaneye gittim.Doktorla görüştüm.Kısaca ilaçsız tedavi uygulayamayacağını söyledi.Ayrıca aradığım terapili tedavi sistemini antalyada bulamayacağımı da söyledi.

Pazartesi başka bir özel hastaneye terapiye gideceğim .

Gelişmeleri aktaracağım

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bir insan mesleğini yapıyorsa bunun karşılığında hakettiği ücreti talep etmek en doğal hakkı.Paraya önem vermeyen hiç kimse yoktur hayatta.Burda önemli olan sizin ihtiyacınız olan tedavi yöntemini iyi belirleyebilmesi.Tabi doktorun dediği giibi büyük şehirler dışında ilaçsız tedavi yöntemleri bulmakta baya zor.Benim yaptığım gibi İlaçlı tedaviden fayda göremeyenler için Paraya kıyıp daha geniş kapsamlı tedavi yöntemleri bulmak çözüm olabilir.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Ülkemizdeki pek çok sistem doğru düzgen yerine oturmuş değil henüz.Buna sağlık sistemi de dahil.Tamamen kaçmakda çözüm değil. Haklarımızı talep etmek istek şikayet ve önerilerimizi beklentilerimizi sunmak en doğrusu.Bu konuyu açmamın sebeplerinden biri de buna dikkat çekmekti...Tedaviye tamamen kapılarımızı kapatamayız.onlarla birlikte çözüm ürtmeliyiz diye düşünüyorum.

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bence sosyal fobia hastalığı,toplumun birey üzerinde yarattığı güvensizlikten kaynaklanıyor,birey topluma güvendiği zaman,kendisiyle alay edilmeyeceğine inandığı zaman toplum ile çok kolay kaynaşır,benim düşüncem bireyden önce toplum tedavi edilmeli

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Eveet bugün terapime başladım.İyi geçti memnun kaldım doktorumdan.Beni bir güzel dinledi. Diğer doktorlar gibi hastalığımı direkt olarak sakatlığıma bağlamadı. Sakatlığımla ilgili bir problemim olmadığına emin olduktan sonra bilişsel davranışcı terapi uygulamasına başladık..Bana bikaç ödev verdi Bunları uygulamamı ve bunları yaparken neler hissettiğimi not almamı söyledi.Yani düşüncelerimde neyin üzerine yoğunlaştığımı,nelerin beni olumsuz etkilediğini ,hangisinin normal hangisinin anormal olduğunu çözümlemeye çalışacağız.

İlaç kullanma konusunda beni zorlamadı.Aciliyet gerektiren bir durum olmadığı sürece ilaç kullanmak zorunda olmadığımı söyledi..

Birinin sizinle ciddi olarak ilgilendiği bilmek bile bir terapi ve moral kaynağı oluyor.Önemle Profesyonel yardımdan asla ayrılmayın ve muhakkat çözüm yollarını arayın diyorum..

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merak ediyorum aceba sorunlarımızı sosyal paylaşım sitelerinde dile getirmek doğru bir yaklaşım mıdır ? Ben kendimizi biraz daha aşabilmek ve birbirimizin fikirlerinden faydalanabilmek ve sağlık sistemini sorgulayabilmek adına böyle bir konu açtım ve rahatsızlığımı dile getirdim.Bazen düşünüyorum bunun bize faydalarımı daha çok yoksa zaralarımı diye ...
    Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlarımızdan ve uzmanlarımızdan görüş almak isterim ...

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon