Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 157 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    insanlarla konuşurken terliyorum sıkılıyorum kalabalıkta pek duramıyorum sosyal fobim mi var benim ama ilk tanışmada sorun yaşamıorum insanlarla gayet girişkenim sonrası sıkıntılı birde sokağa çıkmak

Üye
    DarK_BlacK Avatarı

Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    Siber
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

fazla insanla sosyal olmaktansa az ama öz dostlarım bana yeterlidir. daha doğrusu yanımda kimse olmasa işte o zaman rahat ediyorum

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çunku çok fazla rahatsız eden var dışarıda insan tabihi huzunu kaçıran topluluğa çıkmak istemiyor huzurunu yalnızlığında buluyor

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

bu memlekette kım dışarı çıkmak ısterkı bende cıkmıyorum acayıp bışey degıl yanı..

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bıktım böyle yaşamaktan demişsiniz : ) Senden daha kötü durumlarda olanlar ne yapsın ? allah sana akıl versin diğerlerinide sabır versın diyorum.hiç göremeyen var hiç yürüyemeyen var konuşamıyan var sağır olan var sen ilk önce halini şükret bende de işitme sorunları var ama hayata bu kadar küsmedim yahu

Üye
    beyazbulut Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bayağı bi dert döken olmuş.

eğer aynı şehirdeysek bi buluşma düzenleyip görüşebiliriz.

bizi bizden iyi başka kimse anlayamaz...

Üye
    kaplan28 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,

Ben de biraz olsun sosyal fobiklik var. Üniversitedeyken hocamın odasına girerken, bazen heyecanlanıyordum. Acaba girsem mi girmesem mi diye de düşünüyordum. Başka bir konu, karşı cinse karşı birşeyler hissediyorsam, kendimi ifade etmek benim için çok zor. Yaklaşamıyorum bile. Yüzüm kızarıyor hep, heyecanlandıgımda, korktugumda. Hep bu bendeki sosyal fobiklik yüzünden hep mutsuz oldum. Karşı cinse başka şekilde yaklaştıgımda bu sefer beni yanlış anlayıp tersliyor. Sanal hayatta tam tersiyim, hiç korkmuyorum. Çünkü endişe yok. Ama gerçekte niye böyleyim ben de bilmiyorum. Çocukluktan beri aynıyım. Bir süre ilaç tedavisi kullandım. Biraz olsun rahatlama oldu. Sade bunlar yetmez. Güçlü bir sosyal terapi lazım. Alıştırma lazım. Ben bunları aşamazsam, ileride mutsuz olacagımı düşünüyorum. Bu konularda muhabbet etmek isteyenler, gelsin ben burdayım.

Üye
    peras Avatarı

Gerçek Adı
    aysegul alkan
    Son Giriş
    03.07-2014
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet hastanelerinde on on beş dakikalık görüşmeler sonucunda sadece ilaç yazıyorlar. Zaten hhastaneye gidip gelmek başlı başına sorun. Doğru dürüst tedavi olamadığım için telefonla bile konuşamamaya başladım.

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kesinlikle arkadaş guruplarında bi cafeye gidip sohbet edemez.birebir görüşmelerden kaçardım en ufak olayda yüzüm kızarırdı.hele akraba ziyaretlerine gittiğimde kimse bişey sormasın diye kıyıya köşeye saklanırdım.okulda bile bildiğim konularda konuşamazdım derslerim hep zayıftı(aslında bütün konuları biliyordum)belli bir zamandan sonra geçiyor bu durum.şu an timsah derisi gibi surat var ne kızarma ne bişey yüzsüzün teki oldum.hiç bir eser kalmadı o durumlardan..

Üye
    aemre Avatarı

Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

sosyal fobi maalesef kanayan bir yara.
    toplumumuzda çok fazla yaygın ve işin kötüsü çoğu kişi kendilerinde sosyal fobi olduğunun bile farkında değil.
    eğer üzerine gidilmezse giderek artan ve hayatı yaşanmaz hale getirebilen bir sorum.
    sosyal güvence ile halladilebilecek bir sorun da değil maalesef.çünkü dr ların 10 dk muayene ile halledebilecekleri bir sorun değil.
    çoğu antidepresan türevi ilaçlar yazıp gönderiyor ve bu daha da ağır yan etkilere sebep olabiliyor.
    özel psikologlar da maalesef sizi bir para makinesi olarak görüyor ve yüzeysel yaklaşımlarla bir sonuca varamıyorlar.

son yıllarda hipnoz ile tedavi gündemde ancak bu hipnoz konusunda piyasada çok fazla şarlatan var ve paranızı almaktan başka bir şey düşünmüyorlar.olumlu sonuç alanlar da var ama oran gayet düşük.

en iyi çözüm kendi kendinizi telkin,nefes uygulamaları,korkunuzun üstüne gitmek,belki daha önceden bildiğiniz antidepresanlar olabilir.

ama bence en etkili çözüm sizin gibi olanlarla tanışmak ve beraberce aktivitelere katılmak.yani beraberce korkularınızın üstüne gitmek.

unutmayın ne kadar kendinizi yalnızlaştırırsanız o kadar bu batağa saplanırsınız.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    19

Bu sorunun temeli çoğu hastalıkta olduğu gibi hatta günlük ilişkilerde sosyal konularda bile farkında olmadan kullandığımız bilinçaltı savunma mekanızmaları.Terapistim bana özellikle bilinçaltı savunma mekanızmalarını anlatan kitapları önerdi ve sürekli üzerinde çalışmam gerektiğini çözümün buna bağlı olduğunu ısrarla söyledi.Çok da haklıymış.Çalışmalarım sonuç verdi ve sorunum şu an nerdeyse tamamen bitmek üzre. Doktorumun önerdiği kitaplar dışında ben özellikle Sevgili Doğan Cüceloğlu Kitaplarından çok fayda gördüm.Özellikle İçimizdeki Çocuk kitabını mutlaka okumanızı öneririm.Bu arada sadece psikoloji değil toplumsal ve kişisel konularda da kendimi eğittim. Bu durumda acele etmemek çok önemli.Sonuçta acele edilse de edilmese de bu sorun bizimle yaşıyor.

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Bundan yıllar önce (lise dönemimde) bende de varmış bu durum, konuşmakta güçlük çektiğim için dinlemeyi ve kafa sallamayı daha uygun görüyordum taaa ki üniversiteye başlayıncaya kadar üniversitede kırdım o kabuğumu belki çok fazla sosyal olamıyordum ama sevdiğim şeyleri yapıyordum. Maçlara gidiyorum, sinemaya gidiyorum, alışverişe gidiyorum... Ve özellikle maçlarda tribünden bir sürü kişiyle tanıştım arkadaş oldum... Bence önemli olan sizin o kabuğunuzu kırmanız. Sonra insanlar sizi o şekilde kabul ediyor, benimsiyor ve o şekilde seviyor... Haaa bu arada çalıştığım yerde telefonlara ben bakıyorum, sizcede trajikomik değil mi ?

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

bu sorununu veya genel anlamıyla depresyonunu pskılog ıle cozebılen varmı, yanı hapsız ben cozemedım. dr gıtsen doktor kıtabı ezberlemış gıbı bak dışarıda sunlar var bunlar hayat şoyle boyle ıyı cık gezgıbı şeyler soyluyo dr suratına bakıyosun kendı bıle ınanmıyo.. zaten problem çıkamamak benım ve benım gıbı yureme problemı olanlar ve tek sandalyede olanlar için hıçbırşey bızım ıçın yapılmamış kaldrımlar yollar avmler plajlar vs.yapılabılecıgınde sanmıyorum ..buralara gıdemeyıncede hıçbır sosyal yasıntın olmuyo kımseyle taınışıp konuşamıyosun o kabugu kırıp atamıyosun .muebbet yıyenın bıle bı umuduvar belkı bı af cıkarda yırtarım bı gun dıye bu ulkede çok zor bunlar napıcaz bakalım

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

musty35;

İzmir'de engelliler için düzenlemeler yapılmadı mı ? tekerlekli sandalyeyle ulaşımı sağlayabileceğin otobüsler yok mu ? Kaldırımlar Türkiye'nin her yerinde sorun maalesef de AVMlerde bu problem aşıldı en azından Antalya için, plajlarda da engelliye yönelik uygulamalar yapılmış gene Antalya için...

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim %5 çıktı

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon