Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adriaan Avatarı

Son Giriş
    11.06-2005
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Hollanda
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    KIZIM FE...

Arkadaslar aslinda nasail bunu size ifade edebilecegimi bilmiyorum.......bu benim aklimda bir yildir sure gelen bir dusunceydi.......
    burada engelli cocuklari olan aileler hafta sonlari cocuklarini ailelere dilerlerse bakim evlerine birakabiliyor......tabi bu kural benim icin asla gecerli degil arifi hafta sonu birak bakim evine yasda bir aileye gozumun onunden bile ayiramam.......
    ama burda hollandali ailelerin geneli bunu yapiyor hafta sonu rahat edebilmek icin....
    aslinda benim aklimda bedensel engelli bir cocugu almak vardi cunku evim bedensel engellilere gorew yapiliydi banyom tuvaletim vs hepsi tekerlekli sandalyeyer uygun dizayn edilmisti.......
    bu kararimi esimle paylastim aslinda ilk etapta tedirgin oldu ama sonra sen bilirsin dedi....yalniz annemi ikna edmek hicmi hic kolay olmadi.........
    inanilmaz derecede tepki gosterdi ne gerek var canim,niye boyle seyleri hep sen dusunursun,baskla isin gucunmu yok........
    annemin bilincli olmadan annelik icgudusuyle verdigi tepkiler.........
    anneme bunu ikna edebilmem tam 6 ay surdu aslinda hala ikna olmadi ama bana olmus gozukmeye calisiyor............
    zaten dewrnekte gorevli oldugum icin bunu yapan kuruluslarla cok yakin diyologum vardi.......basvurdum boyle bir sey talep ettim......tabi maasimi aile sartlarimi evimi gerkli herseyimi kontrol ettiler ve olabilecegini belirtttiler..........
    bir kac cocuk gondermek istediler aslinda ama hep yaslari buyuktu........biri 13 digeri 14 yasindaydi.......onlasra pek sicak bakjmadim.....
    13 tyasindaki bir cocuga isinabilmem malum coook zor..........
    dahas sonra ustune pek dusmedim....bir gun bir telefon aldim bir kiz cocugunun oldugu ve ailesinin hafta sonu bakim evine vermek istedigini ama annesinin eger bir aile bulunursa aile ortaminin daha sicak olabilecegini dusundugunu soylediler........ne dersin dediler.......ve FE nin kor oldugunu soylediler.......
    sasirdim dondum kaldim.........kor olmasi benim aklimin ucundan bile gecmemisti .aileyle tanismaya karar verdim.......ilk gorusmeyi bunu yapan kurumdan gorevli bir bayanla gittik......FE biziu kapida karsilada inanilmaz guzel guluyordu......ve o an dedim bu kiza evet........
    sonra gorustuk aile benim gelip ev ortamimi gordu onlarda mutlu oldular ve kizim FE hafta sonlari ve tatillerde annesi olmam uzere bana verildi......18 yasina kadar cogu kararlarda benimde soz hakkim var..........
    aslinda hollandaya iltica etmis ama bir turlu oturum iznini alamamis cok fakir bir kadinin kiziFE bu kadincagiz kizini hastanede dogurmak zorunda kalmis sigortasi hic bir seyi olmadigi icin hastane yetkilileri polise bildirmisler .polis oturma izni olmadigi icin sinir disi etmis ve kadin gitmeden hic olmassa kizini kurtarabilmek icin onu evletlik vermis.......galiba cine gerei gitse FEye hic bir sekilde bakamayacaqgini dusundu........
    FE dogustan kor bir cocuk gozlerinin hioc bir seklide isigi gorebilme imkani su an icin yok.......ama simsicak cana yakin cok tatli bir kiz....
    hafta sonu FE ilk kez bizde kaldi......evimi susledim o gelecegi icin.......geldi ilk once evi tanimaya calisti.....elleriyle dokunarak.......daha sonra abisine dokundu arifin cok tuhafina gitti tabi bu.arif korlugun ne oldugunu bir turlu algilayamadi......anne beni goruyor seni gormuyormu bizi siyahmi goruyor sacma sapan sorular sordu durdu.........
    ona cok guzel bir odfa hazirladim bir suru hediyeler aldim arkadaslarim bir suru hediyeler aldi cok sevindi tum bunlara.........
    aksam oldu odasina yatirdim geri birde dusundum ben ilk kjaldigim bir evde tanimadigim bir evde korkarim usurum........
    aldim bunu benim yatagima arifide aldim yanima 3 kisi sicacik uyuduk....bana oyle icten sarildikin anlatama bence cocuk yillardir anne sarilmasina hasretti.......arif sirtini dondu uyudu FE sabaha kadar beni hic birakmadan gogsumde uyudu..........
    ben hic uyuyamadim sevincden huzunden.......
    allah kimseyi annesiz yapmasin.........
    arif baya kiskandi aslinda onu cok guzel hazirladim ama elden ne gelir beyimiz kiskandi.........
    ama cok harika bir hafta sonu gecirdim.......FEyi birakmaya gittigimde ondan ayrilmak istemedim gelirken agliyarak geldim eve.........
    ama malesef sadece hafta sonu onun koruyucu ailesiyim........

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

:cry: :cry: :cry:
    Öyle kötüyüm ki şu an yazacak tek kelime bulamıyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Müthiş(siniz)!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CinCin Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili adriaan
    Gerçekten harika bir insan, gerçek bir annesiniz.
    Diğer yandan sizi çok kıskandığımı da belirtmeden geçemeyeceğim.Neden kıskandım? Çünkü 13 yaşımdan beri çocuk evlat edinmeyi isteyen biriyim.35 yaşında bekar annelere de evlat edinme hakkı verildiği zaman nasıl sevinmiştim.Şimdi 34 yaşındayım ve çok heyecanlıyım.Ortamımı hazırladıktan sonra ben de sizin gibi en azından hafta sonları koruyucu annesi olcağım bir çocuğum olsun istiyorum.Umarım allah kısmet eder.
    Sizi tüm kalbimle öpüyorum

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Harika yaa. Tüm kalbimle kutluyorum sizi.

Arifi kocaman öpün yerime olur mu?

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben de öncelikle koruyucu anne olmayı ve sonra da evlat edinmeyi çok istiyorum, geçen yaz bunun için bir araştırma yaptım ve aşağıda ki emaili Shcek (Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu)'e gönderdim

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Çiğdem
    Merhaba
    Sitenizi inceledim fakat bu konu hakkinda bir bilgiye ulasamadim,
    benim öğrenmek istedigim, fiziksel engelli bir aile veya fiziksel engelli bekar (erkek-kadın) diğer tüm kosullara uygun olduklari taktirde bu hizmetten yararlanabiliyorlar mı?
    Tesekkur ederim

Bana gelen cevap ise aşağıda

Sayin cigdem yuKSEL,

Koruyucu Aile Hizmetinde amac oz ailesi yaninda bakimi bir sure icin
    yapilamayan cocugun ebeveyn olma ozelligini tasiyan baska bir aile yaninda bakimi ile bu zor donemden mumkun oldugunca az etkilenmesinin saglanmasidir.

Koruyucu ailelerin anne-baba ozelligini tasimalari yanisira yerlestirilecek
    cocugun fiziksel,psikolojik,sosyal vb. gereksinimlerini cocugun ozelliklerine
    uygun sekilde karsilamalari beklenmektedir. cocukla bire bir iliski kurulmasini ya da ailenin yasantisinda cocugun gereksinimlerinin karsilanmasini erteleyecek unsurlarin varligi ve cocugun bakiminin baska birine bagimli kalmadan ne kadar iyi yapilabilecegi gibi konular ayrintili olarak degerlendirilmektedir.

Evli olmayan kisilerin basvurularinda da belirtilen konularin yani sira diger
    cinsiyetteki ebeveynin boslugunun nasil doldurulacagi, yerlestirilecek cocugun bu kosuldan etkilenme durumu vb. konular degerlendirilmektedir. Hizmet odagi cocuk oldugundan oz ebeveynlerinden ayrilma, kurum bakimi, sıklikla tekrarlanan ayriliklar ve durumlarina ozel pek cok travma yasayan cocuklarin yerlestirildikleri aileler yaninda mumkun olan en iyi sekilde yetistirilmeleri
    amaclanmaktadir.
    Açıkça belirtilmemiş ama ben bu cevaptan koruyucu annelik yapamayacağımı anladım. Ama gerekli ortamı sağlayınca tekrar derin bir araştırma yapıp bunun için uğraşacağım, henüz bunun için erken. Anne olsam bile bir tane çocuğumun Çocuk Esirgeme Kurumundan olmasını istiyorum. Dilerim hepimiz için ne istiyorsak gerçekleşir. Her şey gönlümüze göre olsun yani....

Üye
    Almira Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili aadrian, satırlarınızı okuyunca çok duygulandım; harika ve sevgi dolu, bu hayattaki amaçlarını çok iyi idrak etmiş iyilik sever birisiniz! Böyle bir işe kalkışmak büyük cesaret ister, çünkü bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuza ek olarak bir başka çocuğa daha anne olacaksınız. Zor görevlerinizin altından kolaylıkla kalkmanızı diler, Sizi canıgönülden tebrik ederim! Oğlunuzla yeni kızınızı da öpüyorum. Sevgi ve saygılarımla!

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

çok duygulandım.
    sizi tebrik ediyorum, keşke herkes sizin gibi düşünse...
    dünya cennet olurdu değil mi?

Üye
    Mr Forehand Avatarı

Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Harikasınız. Sizin gibi insanların olduğunu bilmek çok güzel..

Üye
    kanka46 Avatarı

Gerçek Adı
    murat çınar
    Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar olacak ama harikasınız

Üye
    Ayfer Aksit Avatarı

Son Giriş
    10.02-2005
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Bandırma SSK Bandırma Hastanesi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gercekten sizi tebrik ediyorum.hafta sonu için bile olsa güzelliklerle dolu yüreklere aç1lmak ve paylasmak .sevgiyle yasamak,annesi olabilmek ihtiyac1 olan bir çocugun....keske bizler de evlerimizi açabilsek!Sokaklarda ve evlerde yaln1z kalan çocuklara

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Arif şahane bir anneye sahipsin ,sizi tanımış olmak insan olduğum için mutlu etti beni ....

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Büyük sorumluluk ve büyük bir yürek. Tebrikler...

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

müthiş bir yüreğe sahipsiniz o güzel yüreğinizden sevgi hiç eksik olmasın

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ADRIANCIGIM SEN HARIKASIN INAN SENI TÜM KALBIMLE KUTLUYORUM GERCEKTEN OKURKEN COK DUYGULANDIMSEN BIR HARIKASIN

Sayfa 1 / 2 12 SonSon