Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biz 4 kardeşiz, ablam, abim ve erkek kardeşim var. Sonradan engelli olmamın etkisiyle olsa gerek, haddinden fazla üzerime düşüldü.Engelli olmadan önce de nazlı yetiştirildim ama sonrasında farklı bi boyut kazandı tabi. Hep korumacı oldular. Herşeyi bana ve benim rahatlığıma göre ayarladılar. Bu durum kazadan sonra 5 yıl kadar sürdü. Sonrasında bu rahatlık beni asosyal bi konum içine sürüklemeye başlayınca, yine babam hemen olayın farkına vardı ve bana şuanda sürdürdüğüm okul hayatımın olsun, çalışma hayatımın olsun ve de sosyal hayatımın olsun ilk adımlarını attırmaya başladı. Bu açıdan babama çok şey borçluyum.
    Her nekadar anne baba; evlatlarımızın hepsi aynı, hiçbirini ayırmayız deselerde bence yalan Bizim evde de bu şanslı kişi benim (şeytan tüyü dedikleri hadise bu olsa gerek ) Bu konuyla ilgili olarak söylebileceğim son şey; ben kaza geçirdiğimde erkek kardeşim 9 yaşındaydı... üzüldüğüm tek nokta, ailem benle ilgilenirken kardeşimi biraz ihmal ettiler.Öncelik bende olunca, onun istekleri, ihtiyaçları ertelendi. Bilinçli olarak yapılan bişey olmasada ilk başlarda bu sorun vardı. Bunun sonucunda biraz erken olgunlaştı. Ergenlik döneminde bunu dile getirdiği anlar oldu ama şimdi herşeyin farkında. En iyi anlaştığım, sırdaşım , dostum, kardeşim oldu...
    Ailem; Allah'ın bana bahşettiği en büyük lütuf... Onları çok seviyorum :wink:

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Biz de dört kardeşiz...Bizimkiler çocukları arasında hiççç ayrım yapmadıklarını savunurlar AMA BEN KÜL YUTMAM. Tatile eve gittiğimde,bunu iliklerime kadar hissediyorum ki BENİ KAYIRIYORLAR...Peki bu durumdan hoşnut olma nedenim ne? Rahatsız olan kardeşimin olmaması.Arada küçüğüm "bunun tohumu Bağdat'tan mı geldi? deyip kavga çıkarsa da biliyorum ki o da yine ablası için yani benim için en iyisini istiyor.Öyle kardeşlere sahibim ki tenime diken batsa onların kanı akıyor.

Siz yaşarken biri tarafından ölümüne sevildiğinize tanıklık ettiniz mi? Biri sizin için ömrünü feda etmeye razı olduğunu gösterdi mi? Benim küçüğüm gösterdi.Düzce depreminde İstanbulda misafir olarak bulunuyordum.Yemekte yakaladı deprem bizi.Abimin yeni çocuğu olmuştu.Deprem başladığı an yerinden kalktı ve bir yandan bebeğini kucakladı bir yandan da "abicim bekle geliyorum" dedi. Apartman ana baba günüydü.Merdivenler o kadar dikti ki insanlar inmekte güçlük çekiyordu.Küçük kardeşime de inmesini söyledim."hayır abla..seni bırakmam" dedi...Ona yalvardım "ne olur kaç kurtul,bana bişey olmaz,sana bişey olursa ömrümce canım yanar" dedim.Beni bırakmadı.Abim yukarı çıkamamanın verdiği eziklikle,kardeşimin yanımda kalmasının verdiği huzursuzlukla depremin geçmesini bekledik. O an zor durumda olan kardeşim olsaydı ben ne yapardım diye düşündüm.Ben de aynısını yapardım.Hatta düşünüyorum da bugün onun canı için ömrümden ömür,canımdan can istese veririm...

Durun bir atasözyle bağlıyım ben konuyu

KANLIN OLSUN KARDAŞIN OLSUN... 8)

Üye
    selmaokan Avatarı

Son Giriş
    08.06-2008
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelliyim abim ve ablam değil annem babam olsun kardeşlerim olsun beni hep el üstünde tuttular her zaman yanımdaydılar halada öyle benim için çok değerliler onlara çokşey borçluyum

Üye
    aprentice Avatarı

Son Giriş
    21.02-2008
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BİZ DE 3 KARDEŞİZ,FARKINDA OLMASALARDA ANNEM BABAM BANA FAZLA İLGİ GÖSTERİR :x KIZ KADEŞİM BANA OLAN FAZLA İLGİYİ KISKANDIĞINI BELLİ ETMEZ AMA ERKEK OLAN HER FIRSATTA DİLE GETİRİP DAHA BAŞKA AŞAĞILAMALARLA SÜSLEYİP ÜZMEYE ÇALIŞIR BENİ... AMA OLSUN O BİLMİYO NE DEMEK OLDUĞUNU ENGELLİLİĞİN... GENÇLİK İŞTE

Üye
    cemre Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bızım ailede hiç ayrımcılık olmadı herkese aynı ılgıyı gösterdıler

Üye
    kışgüneşi Avatarı

Son Giriş
    06.10-2009
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet ben kendim kardeşlerim arasında çok iyi bir ilişki yaşıyorum hata bazen inanın engeli oldugumu bile unutuyorum çünkü kendim kas erimesi engelliyim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12