Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Emel Avatarı

Gerçek Adı
    Umut hic bitmesin...
    Son Giriş
    17.10-2010
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu kadar saçma bir görüş olmaz, askerlik bir ölçü olamaz insan olmaya. Bizler bayanız böyle bir kıstasımız yok, ne yapmazsak adam olmayız yada ne yapmazsak anlamayız. İnsan olmak yada adam olmak yenilen dayak ile yada küfürler ile olsaydı insan olmayanlardan ne farkımız kalırdı ki.

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ben kendim askerlik yaptıktan sonra of lu oldum ama inanın askerlik yapmayan adam olmaz lafı koca bir palavra neden derseniz eger askere gidip ananıza bacınıza sögecek olan komutanların laflarını işitmeden adam olunmuyorsa varsın adam olmayın varsın size kız vermesinler.türkiyede zenginlerin brokratların bakanların millet vekili cocuklarının askerlikten muaf oldugu bir düzende hic bir insan evladı askerlik yapmak istemez bence egerki yapmak istersede ben onun aklından şüpe ederim.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benimle alakası olmayan bir konu ama istenmeyen ot gibi yine bittim burda da Bu sefer silmek,taşımak için değil tabi...Muhabbettiniz çekilir türden,zevkle okuyorum...

Sanırım bu askerlik mevzusu bizim genlerimizden gelen bir şey...Ben askerde sıradan işlerin yapılacağını hiç hesaba katmamıştım...Sadece vatan savunmasında her an hazırlıklı bir birey yetiştirilmesi olarak bakmıştım olaya.Bir zamanlar "keşke kızları da alsalar askere" dediğimi hatırlıyorum...Beni almayacaklarını hesaba katmadan...

NELER YAPMADIK ŞU VATAN İÇİN
    KİMİMİZ ÖLDÜK
    KİMİMİZ NUTUK SÖYLEDİK.
    Orhan VELİ KANIK.

Nutuk deyip de geçmemek lazım...Büyük kitleleri vatan için ayağa kaldırdığını okuyoruz tarih sayfalarında...Maksat vatan için birşey yapmaksa bunu her zaman yapabiliriz.

Üye
    ovgucebir Avatarı

Son Giriş
    04.01-2011
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nedir bu askere gitmediğim için acı çekiyorum meselesi arkadaşlar?
    askere gitmemek için bin takla atan adamlar var bu ülkede yaaa... Asker anılarını anlatıp kahramanlık taslayanlara da kanmayın. Yok komutana fırça çekmiş, yok öyle işler yapmış ki neredeyse askerlik yanıyormuş falan. O adamların birçoğu silah görse korkarlar. Nasıl olsa askerlik yaparken hikayelerini anlattıkları adamlar orada değil diye atıp tutuyorlar. Hepimiz şundan eminiz ki ülkemiz topyekün savaşa girse sağlam, sakat, kadın, yaşlı genç demeden artık ne yapabiliyorsak, birçoğumuz (keşke hepimiz diyebilseydim) vatanımızı kanımızın son damlasına kadar savunuruz. Bir kere yaptık, yine yaparız. Başka türlü işgal altındayız ya neyse konu bu değil, Allah öyle günler göstermesin. Vatan için canını, kolunu bacağını verenden de Allah razı olsun! İşte kahramanlar bunlardır! Komutana fırça çektim diye caka satanlar değil!

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askere gitmediğim için mutluyum, huzurluyum hatta kendimi bu konuda şanslı bile hissediyorum. Hatta ve hatta engelli olmanın bana getirdiği en büyük sanş olarak görüyorum.

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askerlik yüce bir görev olarak tanımlanıyor ve dayatılıyor insanımıza. milliyetçi egemen sistemin baskıları, kendi dayatmasına esir olan erkekleri ön plana çıkartması, övmesi ister istemez farkındalığı düşük , hayatı yorumlaması sığ erkekleri bu tuzağa düşürüyor. gururu okşanacak, övülecek, örnek gösterilecek, mert kabul edilecek vs vs. Bunun aksi bir düşüncede olanlar dışlanıyorlar çoğu zaman. Bilinçli , farkındalığı yüksek biri bu dayatmaların karşısında durabilmeyi bilir. Vatan sevgisi askerliğin çok ötesinde bir değerdir. Üreten, eğitimli, donanımlı,kendini geliştirebilmiş, bilime inanan , özgüveni yüksek kadın ve erkek bireylerle kalkınacaktır yurdumuz. ucuz milliyetçi söylemlerle değil. sığ, ezik anlayışlar vatan sevgisiyle bağdaşmaz, erkeklikle de, mertlikle de. böyle biline !

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Söz Konusu Vatan Toprağıysa gerisi, TEFERRUATTIR.. demiş Ulu Önder Vatanı korumak icin illede askerlik yapmaya gerek yok bakınız Çanakkale'ye orada resmi rakamlara göre 250.000 vatan evladı yatıyor bunların hepsi saglammıydı yada hepsi erkekmiydi??? Vatan icin sadece Askerlik yaparak bir seyler yapmıs olmayız Askerlik yapmadanda bizler bu ulkeye hizmet edebiliriz diye dusunuyorum ben...

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Değerli arkadaşlarım yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum. Evet askerlik önemli bir mevzu ama bazı kafalar askerlikle-insan olma kriterlerini karıştırıyorlar.Bizleri her yanlış hareketimizde sen askerlik yapmadın kı nerden bileceksin diye diretenlerin çoğu sırf bızım ıcın baska bır olumsuz yön bulamadıklarından aklına gelen ılk basma-kalıp söz olan askerlik lafını kullanıyorlar. Onurlu bir insanı yaralamak istersen bir çift laf yeter derlerya bizide yaralamanın en kolay yolu bu cümledir.Kendileri aynı durumda olsalar kım bılır ne tepkı verırler.

Admınbozkurtun dıkkat cektıgı bayanların askerlık yapmadığına dair olaya bakış açısıda ayrı bir mevzu olarak ortada durmaktadır. Bayan-erkek hepımız ınsanız ve onurlu,şerefli bır amaç uğruna tek kolumuz olmasa,tek ayağımız olmasa,kadında olsa canı gönülden savaşmaya gideriz. Yeterki insan olmayı bu tür saçma sözlerle aşağılamasınlar.Sevgi ve saygılar.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdiye kadar "Sen askere gitmedin, anlamazsın" diyen olmadı da;

Askerlik yaptın mı ? Askerliği nerde yaptın diye soranların olduğunu hatırlıyorum
    o zamanda gülmüştüm yine gülüyorum

Askere almazlarmı acep diye 2 sene kaçak gezdim ne yoklamaya gittim ne muayene olmaya yinede almadılar anasını satim

Üye
    ZEYNO_CAN Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynepp (zeyno)
    Son Giriş
    10.12-2012
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adamlık ile askerligin ne gibi baglılıgı olabilir ki ? İnsanın kişiligine baglıdır adam olmak insan olmak askerlik yapmak demek degildir.

Belki şu cümlede şöyle bir anlamda olabilir. Sen engelli degilsin engellinin halinden ne anlayacaksın. Bu anlamda kullanılmış veya söylenmiş de olabilir. Yani askerligi yaşamak yaşamadan anlaşılmaz anlamında da söylenmiş olabilir. Ama askerligin adamlıkla alakası olamaz

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Aynen tekbir arkadaşımız doğru teshiş yapmış hiç olmaz ise sembolik olarak askerlik yapa bilmeli diye düşünüyorum..
    Askeriye de hep zor şartlar altın da görev yapacaksın diye bir şart yok mesala engelli bir kardeşimiz askerde ne yapabilir..

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

İlker Askeri önem taşıyan bir mektubu internet ortamında ulaştırmak, askeri haberleşme konusunda interaktif konuları kullanmak. Askerlik illaki fizi ki beden kuvvetimidir? Yani oturduğumuz yerden askerlik yapamazmıyız?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Gül yazını okudum ben 18 ay askerlik yaptım ve şimdi işitme rahatsızlıgı yaşıyorum ve diyorum ki o ana avrat sövmek ve dayak yemek bence hikaye,ben beni aynı askerlik yaptıgım yere aynı devremle cagırsınlar 18 ay daha görev yapmaya razıyım.....
    (pardon HAZIRIM......)

Lodos bence onun için de başka işler var ben inanıyorum ki hiç bir asker gizli belgeyi internet ortamına vermez...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bakın askerlik hayatı başka bir dünya 15 ay oradaki insanlarla beraber yaşanacak beraber bayram kutlanacak beraber yenecek icecek bir nevi aile ortamı olacak 2 tane kendini bilmez astsubay/subay yüzünden askerlik karalanamaz......
    Yine diyorum o ortamda olmadan yaşanmaz ve siz o ortamın içerisinde olamadıgınız için bilmiyorsunuz.....
    Ve dayak cennetten cıkmadır unutmayalım

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar hep deriz ya bazı duygular yaşanmadan bilinmez ben askerlik yaptım şırnakta unutulmaz neler yaşadığımı askerlik yapmayan bilemez bunu söyleyen haklıdır şimdi ben ofli birisiyim veya sonradan engelli durumuna düşen arkadaşlar şu anda yaşadklarınızı hiç hayel edebilirmiyidiniz işte her şey öyle bizlere çok basit gelen durumlarda bile öyle olaylar yaşanmış olurki insan hiç unutamaz işte o zaman bunları ancak yaşayan bilir ha bu sözü böyle bir eksiklik ima ederek söylemek yanlış illada söylemek gerekirse sahte çürük raporu alıp askerden kaçan birine söylemek lazım

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon