TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Breh81 Avatarı

Gerçek Adı
    OGUZHAN KAHYALAR
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Daha başarılı ve daha sosyal ilişkileri sağlam bir insan olurdum tahminimce

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    23.05-2020
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bunu hiç kimse bilemez. Çünkü öyle sağlıklı insanlar varki, engellilerin hayatına özenirler. Geleceği kimse bilemez. Ancak Allah c.c. bilir.
    Her engellinin hayalidir engelsiz olmak, ama buda bizim kaderimiz. Rab'bimizin bize verdiği bir imtihan. Allah c.c. hepimizin ömrünü hayırlı eylesin. 🤲

Üye
    Bern Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Keşke olmasaydım bunu çok söyledim hastalığımı komalık olduğumda öğrendim ilk başta hasta gibi hissetmiyordum her şeyi yaparım diye dişünüyordum ama öyle olmuyormuş işsizim böyle olacağımı tahmin etmek güç hayalim hep bi özel hareket polisi jandarması olmaktı kronik hastaların böyle işlerde çalışmayacagını öğrendiğim an hayatın bitiş noktasıydı Hasta olduktan sonra boşluk içine düştüm psikolojik ve sağlık açısından kendimi hiç iyi hissedemiyorum maalesef hasta olup rapor olursa ancak bana da bir iş kapısı açılacak sadece iyi yönü engellilere yönelik haklar ve çalışma koşulu diye düşünüyorum ha bu hayalim miydi asla.

Üye
    nikola_tesla Avatarı

Gerçek Adı
    SELÇUK
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    64

Sonradan engelli olmak kabullenme konusunda sıkıntılarımız olurdu biraz zamana ihtiyacımız olurdu tek güzel tarafı güzel bir çocukluk geçirmek olurdu . Doğuştan engelli olmak ise kötü bir çocukluk geçirmek çocuklar arasından kabullenmemek insanların acıma duygusu
    Sonuç olarak engelli olmak normal şartlarda savaşmak demek insanların ön yargılarını yıkmaya çalışmak demek
    Evlikte sıkıntı yaşamak demektir

Üye
    Ahmet T Avatarı

Son Giriş
    25.05-2020
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Erra
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    32

okul okumuş olurdum

Üye
    iscev Avatarı

Son Giriş
    17.05-2020
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    54

sonradan engelli oldum bana çektiğim sıkıntılar dışında faydası oldu diyebilirim yaşantımı çok etkilemiyor engelim elde ulnar sinir ve yanık
    faydalarını şöyle sıralayabilirim
    1:ekstra sürekli işgöremezlik maaşı
    2:iş yerimde rahat pozisyon

3:turkcell,telekom,ulaşım,emlak muafiyeti,müze vb.park yerleri avantajı
    keşke hiç kaza yaşamasaydım da yukarıdaki avantajlar olmasaydı ama başa gelen çekilirmiş

Üye
    Kevser er Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Babamın yaptığı haksızlıklara karşı durmak için birazdaha belemem gerekiyor muhtemelen beklemezdim annemde beklemezdi onun dışında engelli maaşı almazdım üniversite harcından muaf olmazdım belki engelli olmasam sosyal hizmet gib bi bölüm yerine saçma sapan bir bölüm okur mutlu olmazdım belki yanlış şeyler olurdu hayatımda belki bu kadar duyarlı olmazdım braz fazla dışarı çıkardım gezmeyi seviyorum çünkü ama onu zaten yapacağım ha belki birazdaha kolay iş bulurdum ama belkide elindekilerin kıymetini böyle iyi anlamazdım yani düşününce dezavatsjlatıda var avantajıda ama rabbim beni böyle yaptığına göre demek ki avatajı daha fazla böylesi daha hayırlı ki böyleyim rabbimden gelene boynum kıldan ince bu arada dua edinde bitiriyim şu sosyal hizmeti biran önce tabi yinede en büyük dileğim keşke hiç engelli maaşı almasaydım yada harçtan muaf olmasaydımda iyi olsaydım en büyük dileğim birgün tamamen iyileşmek dua edin hem iyileşmenin bir yolunu bulup hemde okulumu bitireyim ve hem zoru görmüş ama aşmış hemde hayalerini gerçekleştirmiş bir insan olarak yaşayayım ömürün geri kalanında inşallah cümlemiz inşallah 😊

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    154
    Verilen Beğeniler
    493
    Blog Mesajları
    1

Öğretmenliğe devam ederdim

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Engelli olmasaydım muhtemelen şu anda üniversiteden yeni mezun olmuş biriydim... 2015 yılında kamuya atanırken aynı dönem üniversite sınavına da girmiştim fena da puan çekmemiştim ama memuriyete atanınca galiba hem garanti olmasından dolayı hem de üniversiteyi bitirdikten sonra açıkta kalmaktan korktuğum için okumayı değil çalışmayı tercih ettim. Engelli olmasaydım hayalim polis olmaktı..

Üye
    rosary Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    20

Engelli olmasaydım.belki şu an evliydim. Işim vardı. Çocuklarım vardı. Üniversiteyi bitirmiştim. Sosyal statüm iyi bir yerde olabilirdi.ama sonradan engelli olmak hayatta bana çok şey öğretti herşey bitti dediğim anda tekrar nasıl başlanır onu öğretti. Insanın merhametlisi ile merhametsizini ayırmayı öğretti.tek dostumum ALLAH olduğunu,ondan başka kimsenin yardım edemeyeceğini öğretti.ne oldum değil ne olacağım demeyi gerçekten iyi öğretti. Yokluk yoksulluk çaresizlik kapısından bakarken yeniden umut etmeyi öğretti.Herkesin sağlığı ya önce yada sonradan elinden gidecek bundan kaçış yok.insan yeterki geriye dönüp baktığında pişman olmasın

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    292

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bunu kimse bilemez.. ALLAH herşeyi bilendir görendir, bize düşen razı olmak.. Parçalanmadan devam edebilmek.. itiraf edeyim bazen boşlukta hissedebiliyorum kendimi..Ama farkedebiliyorum boşlukta olduğumu, geçeceğini biliyorum...
    Hamdolsun parçalanmadan devam edebiliyorum br şekilde..

Sahibimiz ALLAH tır.. Bırakın herşey herkesin olsun, sen/ben elimizde olan ile yetinmeyi bilelim.. selametle..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12