TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 164 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hand Avatarı

Son Giriş
    28.08-2019
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kardesim sen kendini herkesten iyi tanirsin
    ben buradan ahkam keserek senin hayatini yonlendirirsem zaten bu saygisizlik olur
    Sen rahat ettigin sekilde yasamini devam ettir.
    Takilma bu duruma
    sen azimle hayata tutun ve hayat icin mutlu olmak icin emek et yeterli

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    104
    Verilen Beğeniler
    59

Ne saklıcam dalga geçerek söylüyorum hatta. Ciddiye alırsanız sıkıntı milletin pis pis acıyan bakışları olur... Böle dalga geçerek söleyin Heryere bedava gidiyorum vs. diye olumlu şeyler söyleyin göreceksiniz "Keşke bizde engelli olsak" diyen andavallar çıkıyor arada

Ancak Zihinsel Engelliler saklamalı Türkiye'de diye düşünüyorum karşındakinin ilk düşüncesi "Bana Zarar verir mi acaba" oluyor. ne yazıkki

Üye
    King-kong Avatarı

Son Giriş
    24.08-2019
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @druid

Güzel anlatmışsınız fakat Bipolar duygudurum hastalığı zihinsel bir hastalık değildir,raporda hastalığın ruhsal ve duygusal olduğu yazıyor,zihinsel bir sorun olsaydı ben Yüksek lisans yapmış olmazdım😊sevgi ve saygılarımla

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    02.05-2021
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    802

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Psikolojik rahatsızlığı olanlar saklıyor genelde çünkü rahatsızlığı belli olmuyor.Fiziksel olarak engeli görünür olanlar ne yaparsa yapsın saklayamaz zaten.

Kendi adıma yorum yapıyorum engelimin belli olması umrumda bile olmaz haa bazı yaşadığımız şeyler canımızı sıkabilir ama bunu sürekli kafaya takmak kendini üzmekten ve yıpratmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

İllaki olur ama kafaya takmak cidden yersiz hayat öyle de böylede geçiyor zaman bitiyor yaş ilerliyor bir bakmışşsın ki ölme vaktin gelmiş ben neleri kafama takmışım ya boşu boşuna dersin.

Engelimden dolayı beni en çok üzen şey şu olmuştu: kimi sevdimse ailesi istemedi.Bende çözümü şöyle buldum artık kimseyi sevmiyorum

Üye
    hand Avatarı

Son Giriş
    28.08-2019
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

@sgurkan
    Tespitlerini gerçekten güzel
    Birde olayın şu boyutu var ki
    Engele alışma olayı var. Sonradan sonraya insana artık sıradan geliyor gösterilen tepkiler ve bir normalleşme süreci içerisine girebiliyor.
    Aslında engel konusunda saklayan zihinsel engelliler mi bunu bilmiyorum. Zihinsel engelli insanların süreci gerçekten zorlu bir süreç Yani insanların söylemlerine tahammül etmek zor
    @King-kong
    Sevgili kardeşim neden insanlara kendini ispatlamak ve anlatmak için yıpratıyorsun?

Üye
    adamo Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    HERyerKARANLIK MAKBER mi YaRAB
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    96
    Blog Mesajları
    2

Engelli olduğumuzu saklamadığımız bu forumda bile birbirimize bile bazen çok kırıcı ve yıkıcı oluyoruz!!! Sonra da sağlam olanlar şunu dedi bunu dedi diye hayıflanıyoruz, kimse üzerine alınmasın, en azından ben hayıflanıyorum; bu forumda kaç kişi kalbimi kırdı bir bilseniz; halbuki hiç bir kötü niyetim de yoktu, hatta " Bu forumda manevi olarak incitildim " diye bir başlık bile açmıştım. Bizim engelliler olarak birbirimize saygımız yok; sonra da engelimi saklarım ya da saklamam diye düşünüyoruz; merak edenlere; son tahlillere göre "Şizoaffektif Bozukluk, depresif tip" hastasıyım; isteyen dalga geçsin şizo, mazo diye...

Üye
    Tomris_Hatunn Avatarı

Son Giriş
    01.05-2021
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    3

@Beylikduzu

Bana da her denilen şey insanlarca ilaçları bırakmam yönünde fakat ben doktorumu dinliyorum haa şu olmuyor mu evet bir saatten sonra insanlardan etkilenip ilacları sallamama durumun olabilir

@King-kong
    Bu guvensizlik bende de var hassas bir ruhunda varsa uygun olanı yapmak lazım psikolojik hastalıklar çok enteresan kişilerin bakışı yargısı bile yoruyor kişiyi.. En basitinden o zaten tedavi görüyor sorunları var algısı ile bunun enerjisi senin alanına giriyor, benim deneyim ve gözlemim süreci yönetebiliyorsan hiçbir hastalığın kimseyi ilgilendirmez ama hayatında kötü anlatında seni anlayacak bir iki dosta da hastalıgını anlatmalısın neler yasadıgını filan sana onlar yön versin benim yakın dostum var ona teşhisten üç yıl sonra söyledim zamanla hastalığımı kabul etti çünkü ona göre hiçbir zaman ben hasta değildir zamanla hastalıgı tanıdıkca bana ve kriz süreclerime hakim oldu

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    104
    Verilen Beğeniler
    59

@King-kong

ya kardeş alıncak yer arıyorsunuz valla

Üye
    Akhisar54 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2020
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliyim yüzde 75 raporum var engelli aylığı alıyordum 2015 de sonra 1sene aldım
    Aylığım feys edildi , gerekçe beni evimde bulamamışlar ondan kesilmiş , müdürle konuştum syd vakfın olmaz dediler , sen bu raporu nasıl aldın falan dediler biraz tartıştık öyle kaldı , manisada oturuyorum . E devletten baktım sosyal yardım parası gözüküyo bana fast edildi diye
    İkametgahı istanbula aldırsam yeniden 2022 aylığı alabilir miyim ? + 4 senedir almadığım parayı alma şansım var mı?
    Malk mülk yok , hiç bir şeyim yok , şuan hane geliri 3 /1 halen konuyla bilgisi olan yorum yapsın?

Üye
    King-kong Avatarı

Son Giriş
    24.08-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Akhisar54

İstanbul da ikametini aldırıp alabilirsiniz ame ev kontrolünde ikamet adresinde olman lazım, Manisa da niye başvuru yapmıyorsun ki ?

Üye
    Akhisar54 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastalığım yüzünden orda tedavi görüyorum , birde manisada syd vakfı müdürünle tartıştık ondan , önüme takos koyar diyerek , ben devlet hastanesinden rapor almışım bana nasıl aldın diye soruyor , nerde bu adalet abi yaaaaa
    Beni anlayan yok

Üye
    King-kong Avatarı

Son Giriş
    24.08-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Akhisar54

Mrb ,Bence siz resmî olarak başvuru yapın Manisa da ,o şahsın size öyle bir şey söyleme hakkı yok! Eğer durumunuz müsaitse o parayı devlet size bağlıyor o şahıs babasının hayrına size yardım yapmıyor, sorunun üstüne gidin eğer bir sorun çıkarırsa CİMER den şikayet edin,kanunlar neyse uygulamak zorunda.Bu benim şahsi fikrim yine en iyi kararı siz kendiniz vereceksiniz.

Üye
    Akhisar54 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne yaparım inanın hiç bilmiyorum

Üye
    Garok Andal Avatarı

Gerçek Adı
    Okan Dalgar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    93

Duruma göre söylüyorum. Saklamıyorum.

Üye
    Breh81 Avatarı

Gerçek Adı
    OGUZHAN KAHYALAR
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende saklıyorum ailem dışında kimsenin bilmesine gerek yok olumlu veya olumsuz tepki alicagimdan söylemenin gereksiz olduğunu düşünüyorum bilseler ne farkeder ki sanki birşey degiscek kız arkadaşım bile bilmiyor sadece piskolojimin bozuk olduğunu ve ilaç kullandığımı yüzeysel olaraktan anlattim.çunku annemde bu hastalıktan geri dönüşü olmucam şekilde hastalandı benimde arada bı ayaklarım oluyo bu arada sizoaffektif rahatsizligim var.Selamlastigim insan çok ama yakın arkadaşlarımdan uzak kaldım uzun zamandir benc sizde bu konuda kimseye güvenmeyin çünkü inşa kar bı araya geldiğinde boşlukta olup seni fişleyebilir seni üzmek istemese bile böyle ince düşünmek zorundayız onun için herkesin herşeyi bilmesine gerek yok dışarıdan nasıl gorunuyosam beni osekilde kabul etmeleri daha makul gibi geliyor.Herkes sır saklayamiyo en kotu gider ailesine bahseder bununda bı anlam ifade edeceğini düşünmüyorum.Ataklarim yüzünden üniversiteyi bıraktım maden mühendisliği okuyordum Mesleğimi yapamicagin düşündüğüm için kısa yoldan vazgeçtim yaşım 27 şu saatten sonra okusam fazla birşey degismezdi zaten iş hayatında çok sıkıntı cekicez en azından iş hayatına atılıp yarım yamalakta olsa evlenip hayatımı düzene sokmak istiyorum hayata zaten hastalığından dolayı hep bı eksiklikle tutunmaya çalışıyorum bu şekildedir heralde devam eder çünkü araştırmalarıma göre hastalığım ömür boyu aralıklarla devam edicekmis daha askerliğimi bile yapmadım doktorum seni askere alacaklari bile meçhul demişti ondan dolayı çürük raporu alicam ama iş hayatında engelimden dolayı sıkıntı cekecegimi düşünüyorum yaşamak için para kazanmam şart parasız hiç birşey olmuyo sizde biliyorsunuz iş konusunda bilgisi olan bu sorunlari avantaja çevirmenin bı yolu varsa bana özelden bilgi verebilir yada yağlayıp yazabilir son zamanlar gelecek kaygısı oluşmays başladı hayat gerçekten zor bide iş hayatinda sıkıntı yaşarsam vay halime siz neler yapıyorsunuz anlatın bakalim.🖐️

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon