TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 164 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gökyüzü12 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    281

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engel dedigimiz şey bence zihniyettedir .saklayacak herhangi bir durum yok sonuçta Allah'tan gelen bir şey .

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    20.06-2020
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Nefes18

Erişmek değil çünkü bir yere ulaşmış değiliz hep birlikte aynı yerdeyiz. Erişmek değil de; size sunulan perspektifi aşmak için kendi öznel ben'liğinizi yani kimliğinizi inşa etmelisiniz.
    Siz inşaata başlayın hemen fark edeceksiniz ki; rüzgarla artık savrulmuyor, psikolojik olarak size "engelli" işaretlemesi ile sunulan kalıbın içine sıkışmıyor hayata karşı daha sağlam
    duruyorsunuz.

Eğer bu son yazdıklarım Bipolar bozukluğu olan dostlar için eğer ki uygunsuz bir yaklaşım ise; bu son mesajının edit yetkisi olan site yöneticileri tarafında kaldırılabirliğini ve fikir beyan amacımın hiç bir kötü niyet içermediğini aksine bütünleşme konusunda yenilikten kaynaklı engelli olmaya dair patolojik olmayan tanı grupları ile ilgili bir acemiliğin söz konusu olabileceğini belirtmek istiyorum 🙏
    Konu GuemuessBurak tarafından değiştirilmiştir (03.06-2019 Saat 15:25 ).

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Uyuyan güzel
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dunya gocmeni
    Alınan Beğeniler
    1.791
    Verilen Beğeniler
    1.227
    Blog Mesajları
    5

@hozgul hocam beni ailem hastalandigimda ilk yili evden ayri oturmam icin ozel psikiyatri hastalarin yasadigi eve yolladi.ordaki psikiyatriste bisey anlatcaktim benim hollandacam iyi deildi ama psikiyatrda almandi onunda iyi deildi.beni tehliklei buldu sanki tehdit etmiscesine bagizmisz psikiyatr gelip bana zorla igne vurdurtular. bu igne benim duygularimi tamemen dusuncelerimi az birakmisti.ve kendime bakamiyordum saclarim dolasikti yemek dahiyiyemiyordum zorla sabah bir muz okadar.ailemin orda ohalde yururken birileri gormus uyustuyrucu kullandigimi iddea etmis. yakinlarimda yok hasta demis. suan hic kimseyle diyolog kuramiyorum cunku ciddiye almiyo maheledikler..alayci tavirla bakiyorlar bunu cok net goruyorum ve sozlerinden anliyorum...haksikliklara cok ugradim cevre olsun tanidik arkadas veaile...oyuzden asla ben ben psikiyatri hastasiyim demiyorum.(o vurulan igne en fazla 50 mg vuruluyo bana 100 mg vuruldu sikayet edemedim )

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Yasanın bize tanıdığı her hakkı kullanmakta bir mahsur görmüyorsak, engelimizi de kabul etmemekte bir sakınca görmemeliyiz.
    BENDE ORTOPEDİK ENGELLİ bir kardeşiniz olarak bizi buraya toplayan işte budur.
    YA KENDİMİZİ İKNA EDİP HAYATTA tutunup yaşayıp gideriz
    YA DA sonsuza kadar savaşırız kendimizle

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.088
    Verilen Beğeniler
    738

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @sleeping beauty

Kendi dilinizle izahatta bulunmak bu tip durumlarda önem kazanıyor. Biz Türkiye'de işaret dili kullanan veya ana dili Türkçe olmayanlar için mutlaka iyi bir tercümanın bulunması gerektiğini söyleriz.

Bir de engellilik hali bakımından en büyük algı sorununu işitme engelliler ile psikososyal engelliler yaşamakta. Zira total sağır diye tabir edilen ve işaret dili kullananlar ile şizofreni, bipolar, okb ve benzeri olanlar kendilerini topluma ifade edememekte, toplum da fevkalade yanlış konumlandırmakta.

Şahsen bir yakınım, arkadaşım olan kişinin sağlık bilgisini tek bir gerekçe ile talep edebilirim. O da önceden almam gereken bir tedbir için... Mesela hastalığının oluşturabileceği komplikasyonları acil durumda sağlık profesyonellerine bildirmek.

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    166
    Verilen Beğeniler
    120

Saklamam ama sormadıklarca da söylemem.

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.363
    Verilen Beğeniler
    6.303

Yok saklamıyom bütün sülale biliyo arkadaştanda tek tük bilen var zor durumlarda sölüyom öğrenmiş oluyolar mecburen işitme benimki

Şuda var pskiyatri hastalarına daha farklı bakıyo bu milletimiz kendileri bihaltmuş gibi

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    31

Benim de kekemeliğim , konuşmam bozukluğum var. Önceden saklıyordum kendimi kasıyordum ama artık duyarsız olmam gerekiyor.Engelinizi sakladıkça o daha da sizin üstünüze gelir ve bir o kadar da canınızı sıkar. Mümkün oldukça kendinizle ve hayatla barışık olun.

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    0

Ruhsal engelim olduğu için asla söylemiyorum.Hatta ekpss ile atanırsam insanlara nasıl bir yalan bulacağımı düşünüyorum😆

Üye
    Muradizmmm Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Yurtçiçek
    Son Giriş
    15.11-2019
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    Toroslar/Halkkent
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    33

Ne yazık ki bir çok engelli en azından sanal alemde engelli olduğunu gizliyor. Çünkü cehaletin daha ön planda olduğu toplumlar da vah vah, ay yazık gibi bizi inciten ve yaralayan nidalarla karşılaşmamak adına gizliyoruz. Devamlı size acıdığını hissettiren insanlar mutsuzluk kaynağımız olmaya devam edeceklerdir. Ebeveyn neyse çocukları da odur....çocuklarıyla yanımızdan geçerken çocuğun birden bire parmağını nerdeyse gözümüze sokacak şekilde bizi gösterip baba bak bu adamın ayağı sakat, hatta baba bak bu adam topal gibi durumlarla karşı karşıya kaldığımız gün bütün enerji ve moralimizi altüst etmeye yetiyor da artıyor bile. Eğitim şart kardeşim eğitim şart!

Üye
    Tomris_Hatunn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

Öğretmenim ve bipolarım ciddi dalgalanmalarım olmadığı için rahatım psikaytr rapor alanlara toplumda daha ayrı bakış var, çocugu kim böyle birine psikolojisi bozuk öğretmene emanet eder gibisinden, gerekli görmediğim vakit dile getirmiyorum duruma göre hastalık türümü alanen söylemiyor duruma göre çarpıtıyorum ama zaman gectikçe guven oluşan kişilerle paylaşıyorum ben de birinin acımasından dışlamasından öte hastalığımı suistimal edecek korkusu var

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    19

çok saçma bir soru bence okumadım durumları bile direk yorum yapma gereği duydum. bedensel engelli nasıl gizleye bilir engelini. artı dıştan görükmeyen engel durumunu gizlemek sadece kendini kapatmaktır. bir özel insan banane kim ne düşünürse düşünsün bende yaşıyorum.. onlar utansın ibret alsın demediği sürece kapalı kutu yaşar. ben ileri derece distoni hastasıyım. neresini gizlicem. kol dursa baş sallanıyo baş dursa kol sallanıyo çokta tın ne gizlicem görükeni. çokda sosyalim umrumda değil kimin ne düşündüğü

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    378
    Verilen Beğeniler
    181

Benim psikolojik rahatsızlığım olduğunu seven sevmeyen herkes biliyor sonuçta polis idim silahım alındı ve düz memur oldum dışlanma korkusu falan umurumda değil zaten kimse ile görüşmüyorum görüşmekte istemiyorum iş yerinde gördüklerim bile bana yeter de artar bile ama ben de şu var rahatsızlığımı sonuçta herkes bildiği için beni sevmeyen hatta zamanında polis iken çekemeyen ve bunu da bariz şekilde belli eden tanıdık ,akraba ıvır zıvır tiplerin buna sevinmesi durumu bu aklıma gelince moralim bazen bozuluyor hatta ben de ölüm düşüncesi de çok aklıma geliyor sadece ölürsem bazılarının mutlu olacağını biliyor ve yaşamama bakıyorum gittiği yere kadar ama yanlış tabii başkalarının ne düşündüğünü önemsemek keşke hiç umurumda olmasa isterlerse zil takıp oynasınlar banane umurumda olmaz diyebilmeyi çok isterdim.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    29.04-2020
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    36

Engelli olduğumu nasıl saklarim ki,akülü sandalye kendini belli ediyor zaten 😀

Üye
    turkona Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    Rize
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Psikolojik rahatsızlık nedeniyle engelli olan bireyin saklaması normaldir diye düşünüyorum. düşmanın bıyık altından güler, dost bildiğin ise üzülür. Kimin dost kimin düşman olduğunu da bilemeyiz bu nedenle saklamalarından fayda vardır kanaatindeyim..
    Benim engellilik durumu en çok gözden olduğu için zaten ortada, saklamaya ne hacet diyorum..
    Saygılar

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon