Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 40 mesajın 31-40 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    H.P Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    17.05-2014
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Acının şiddeti ve ruhun dayanıklılığı önemli bir unsurdur bu konuda. Kimi ruhlar olgunlaşır acıyla, kimi divaneye döner sancıyla.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

acıları sevmiyorum, keşke hiç olmasa hayatımızda...Ama şunu biliyorum ki her yaşadığım acıda, o eski ben benden çıkıp, yepyeni biri oluveriyorum...

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Sevinçler güçlendirse insanı ... Olamaz mı bu

Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Acılar insanları olgunlaştırır. Hayatta bakış açın farklı olur. Daha saglam adımlar attırır.daha fazlada düşündürür. Ve bu acıları ben son 7 yılda çok çok yaşadım.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

acı=acıdır bence..guclendırırmı hayır.ama OLGUNLASTIRIR.

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çoğunuz feci acılar çektiniz, şu an bu yolun en başını düşündüğünüzde eminim beyninizde elektirik fırtınaları yaşanıyor ama şimdi daha mı iyisiniz şimdi daha mı güçlüsünüz, şimde sizi güçlü olan atlattığınızı üstesindedEn geldiğinizi sandığınız engeliniz kaynaklı sorunlar mı? hayır çoğumuz halen eşşek gibi acı çekiyoruz en başına göre şiddeti azalsada değişen tek şey sizin kişiliğinizdeki eşik noktası; ne güçlendiniz, ne de dağları devirdiniz değişen şey bedeninizi ruhunuzu artık bu acıya teslim etmeniz vücudunuz ve ruhunuz üzerindeki iradenizin sona ermesi. bundan sonra ne yazar zaten; acı neymiş, kırılma neymiş, acıtmak ne imiş geldiği gibi gider. çünki hayatınızda çok az iradeniz var sizin yerinize sizin şartlarınızı belirleyen bir engeliniz yahut sakatlığınız var sıkıysa zorlayın durumunuzu en başına dönüp kezzap gibi bir dünyanın ortasına dönersiniz. acılar insanı büyültmez, gerçeğe yaklaştırır hemde salt saf gerçeğe "gör ulan beni" der zorunada gitse yok desenizde artık, ağzınızda gerçeğin gemi vardır hayatı tiye alamazsınız kaytaramazsanız, kaytardığınızda ağzınızdaki gemi çeker mevcut durumunuz yani acılarınız gerçekleriniz. Gerçeklerinizse iradesizliğiniz her ne kadar güç sansanızda. Ve bu durum dahada gidecek giderek dahada yalnız kalacaksınız giderek dahada ufalanacaksınız aileleriniz sevdikleriniz nefret ettikleriniz bile azalacak giderek dahada iradesizleşecek giderek dahada cehennemin dibini boylayacaksınız aileniz yok olacak, güvenecek kimseniz kalmayacak geriye üç şey kalacak iradesizliğiniz, engeliniz, ölüm. Bu üçüde sizin durduğunuz noktaya açılan bir koridorla birbirine bağlanacak. Hepimizde acılar içinde gebereceğiz. Gerçek bu iken ben bir güç göremiyorum fizik kuralları dışında

mesajlarımı düzenleyen arkadaşı ve ilk okul öğretmenini seviyorum, seviyorum lan daha ne diyim seni gidi devrik cümle cahili

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bi cocuk nasil düsüp kalkip yürümesini ögreniyorsa eger bizde ilk adimda korkaklik yapmiyorsaz evet acilar bizi güclendir.
    Her basarida bi ümit bi güven bi hirs olursa bu demek ki biz kendimize inaniyoruz ve hayata karsi degilde - hayati yasiyoruz.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

acılar insanı ne kadar güçlendirir veya olgunlaştırır, bu kişiden kişiye değişir, göreceli olabilir...
    bana göre acılar bazen hayatta güvendiğimiz insanların gerçekte ne olduklarını görmemizi, herşeyin üstesinden her zaman kendi başımıza gelemeyeceğimizi, dayanıklılığımızın ne ölçüde oldugunu gösterir...
    kısaca bizim etrafımızdakiler ve kendimiz hakkında farkındalık kazanmamıza yol açar...
    çünkü gülmek kadar ağlamak da hayatta yasanması gereken bir olgu...
    hepinize hayatta az acı olaylar yasamanızı diliyorum....

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Evet acılar insanı güçlendirir.buraya bir virgül koyarak açıklama yapmak isitiyorum,bu tamamen yaşadığımız açının tekrarına bağlıdır;birkaç defa aynı acıyı yaşıyorsak ve yine tekrarın da aynı acıyı yaşıyorsak daha önceden yaşadığımız için alışmış oluyoruz bu nedenle daha güçlü dirençli olarak acılara göğüs gereriz.Şayet ilk defa yaşarsak bu olayı çok zor gelebilir,tekrar tekrar yaşandıkça Allah cc.dayanma gücü ve sabır verir.Kimileri yenik düşer kimileri acılara göğüs gerer,biraz da herkesin kendi kişililiğine bağlılıdır bu tamamen kendi elimiz de herşeye rağmen acılarla başetmeyi öğrenmek lazım,çünkü; burası Türkiyee...

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Artık olgunlaşa olgunlaşa kendimi 50 yaşında hissediyorum ) fazla olgunlaşıncada çürümeye başlıyorsun

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123