Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçenlerde forum da şöyle bir başlık gözüme çarptı; "Engelliye bedava internet var mı ?"

Her şartta engelli kişiye ayrımcılık yapıldığı zaman ortalığı velveleye veren biz engelliler konu maddi durumlar olunca neden kayırılmak ister bir türlü anlamıyorum. Sokakta dolaşırken acıyan gözlerin hedefi olduğumuz da sinir kat sayımız zirve yaparken, bu tür saçma talepler ve beklentilere girmek neden sinirimizi zıplatmaz ? Durum öyle bir hal almaya başladı ki nerdeyse restorantlardan bile özel engelli indirimi isteyeceğiz.
    -Abi ben engelliyim, bak özürlü kartım da var o yemeği %30 indirimli ver bana.
    Eee! adam acır tabi duygusal ise.
    -Al kardeşim para mara istemem, afiyet olsun.
    Bu tür bir diyalog mudur istediğimiz?

Tamam ulaşımda, bazı otellerde, kuruluşlarda vs.vs özürlü indirimi düşünmüşler bizler için ama bunlardan cesaret alıpta hayatın her alanında yok indirimdi yok bedavacılıktı beklemek bize yakışmaz.
    Haa! yok kendine yakıştırıyorsan bunu, sokakta dolaşırkende sana bakan acıyan gözlerden gocunmayacaksın, seni dilenciyle aynı kefeye koyup yanına yanaşarak eline 3-5 kuruş sıkıştıranlara öfkelenmiyeceksin. Yeri geldi mi gururlu duruşumuzdan ödün vermezken iş maddi çıkara girince engelimizi kullanmak hiç hoş ve dürüst gelmiyor bana...

Bize verilmiş hakları aramıyalım demiyorum yanlış anlaşılmasın, sadece bazı şeyleri talep ederken şapkayı önümüze alıp biraz empati yapıp düşünelim. Acaba doğru mu diye.

Suyu da bedava içmek istermisin güzel kardeşim ?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu beklentilerin kişisel olduğunu düşünüyorum. Herkes neye ihtiyaç duyuyorsa hayatında indirimide doğal olarak ondan bekliyor..Genele yaymamak lazım bence..

Amaa beleşi seven insanlar olduğumuzuda kabul edelim yani Engelli-Engelsiz olsun sever bedavayı..

Ben severim şahsen ama sadece bana değil tüm insanlara indirimli Su-Elektrik-İnternet olsun mesela..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Sana bu başlık için teşekkür ederim capri benim düşüncelerimi yazmışsın nerdeyse..Bu foruma ilk üye olduğum dönemlerde bi arkadaş Jeep almayı düşündüğünü ÖTV indiriminden faydalanıp faydalanamayacağını soruyordu..Bizimki böyle bişey işte, internet bedava olsun deriz ama diğer taraftan jeepe binme sevdamız dan da vazgeçmeyiz..

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Devletin elinden gelse her hakkımızı elimizden alacak zaten ne indirimi,ne bedavası beklenirki halaa..
    Trajii komik düşünce olmaktan öteye gidilmez bu şekilde malesef..

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

mac72;
    Abi bende buna kızıyorum özel zevke milyarlar döken engellilerimiz öyle an geliyor ki 20-30 lirayı devlet ödesin diye beklentiye giriyor,
    Ayıp denen kul hakkı denen bişey var.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Capricorn,
    Evet, suyuda bedava içmek isterim güzel kardeşim. Çünkü güzel kardeşim,
    göbekli, kolları, boyunları altın zincirlerle donatılmış, altlarında mercedes marka araçlarıyla gezen insanların yeşil karttan yararlandığı bir ülkede bunu istemek çok mu? Bir bardak suyu bedava istemek çok mu? Sosyal Devletler
    özürlüsüne/engellisine/mağduruna/düşkününe ne veriyorsa bizde isteriz diye düşünüyorum.
    Capricorn,
    Güzel kardeşim, zincirlikuyu da engellilere mezar bedava mı?

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Makri;
    Bak orda haklısın,
    Haklı olmasına haklısın da birileri köprüden atlıyor diye biz de mi atlıyalım.
    Millet dolandırıcı diye biz de mi olalım.
    Çarpık düzeni bir de biz mi çarpıtalım.

Bu naneyi hep beraber yiyelim sonrada nerde bu devlet nerde bu millet diye çığırtkanlık yapalım.
    Bu toplum düzelecekse önce biz bireyler olarak kendimize biraz çeki düzen verelim fena mı ?

Zincirlikuyu'yu bilmem de toprağın bir gün hepimizi beleşe kabul edeceğine eminim.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    19

Arkadaşlar maddi durumu iyi olupta cip alacak durumda olan indirim isteyen dengesizler değil söz konusu olan.Böyle kişiler tabiki var ama burda gelir durumu zayıf olan engelli arkadaşlar sözkonusu.Empatiyi birazda böyle insanlar üzerinde yapalım bakalım.Hem indirim istemenin dilencilikle ne alakası var anlıyamadım.Maddi durumu iyi olmayan herkesin hakkıdır bu.Avrupa ülkelerinde engelliler herşeyi bedava kullanıyor.Sizce dilencimi bu insanlar.
    Ben ihtiyacı olan bir insanlara yardım edilmesini hor görmem.Bu insani bir görevdir.Yanlış olan insanları özellikle engellileri bu duruma düşüren sistemdir.Engellileri işsiz zavallı konumuna düşüren yerleşik bir sistem var.Parasız işsiz bir insan birde engelliyse ne yapabilir başka.Gururlu ve karnı aç bir insan olarakmı gezsin yani.
    E madem iş vermiyorsun sadaka parası gibi sakatlık maaşı veriyorsun bari bedava yap herşeyide paramız anca yetişir diyoruz bizde.
    Birazda kinayeli bir istek bu anlayana..Bedava olmayacağını dünya alem biliyor elbette hiçbirşeyin türkiyede...
    Ve evet suda bedava olsun.Bizim buralar çöl sıcağı sürekli yıkanıyoruz fatura çok geliyor.çok iyi olur bedava su...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Bu ülkede sadece engelsiz insanlar devleti dolandırmya çalışmıyorlar ,raporuyla devletten sonda alıp ,içinden bikaç tenesini kullanıp diğerlerini anlaştığı medikale satan ,ayıbı yüzüne vurulunca da pişkinlikle davranan engellilerede rastlıyoruz maalesef ..

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Oooo!!O şekilde bakarsak yazacak çok şey var aslındada ercii..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

İŞTE Laila caprinin de demek istediğ bu işte.. çuvaldızı biraz da kendimize batırmamız..

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki herkez bedevalıgı sever. ve asla hiçbir zaman dur demez. insanoğlu dur demeyi yeter demeyi öğrenebilseydi dünyada bu kadar fakir ve zengin uçurumu olmazdı. şu şu gereksinimlerden ziyade yetkililerin iyi bir araştırma ve data toplayıp önceliklere ve yaşam şartlarındak igereksinimlere göre yapılabielcek indirim yada faydalı işler yapması daha uygun olur. gereksiz şeylerde anlamsız indirmler yada bedavalıklar yerine gerekli ve önemli şeylerde indirimleryapılması daha iyidir.

aslında iş imkanı verebiliyorlarsa ve geçim standartlarında bir maaş imkanı varsa bence indirime biel gerek yok. herkez yapabilecegini kendi yaparsa daha iyi olur. kimseye muhtaç ve ihtiyaç duymadan yada duyabilecegimiz durumu en asgariye indirerek yapamaktan herkes daha büyük haz alır diye düşünüyorum

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Herkese selamlar,Türkiye'deki sakatlar bedava yaşama heveslisi yapılmak isteniyor.Çünki sakatlıktan kaynaklanan yasal düzenlemeler ya eksik yada bilhassa uygulanmıyor...İngiltere'de yaşayan çocukluk arkadaşım geçen sene tatile geldi.Kendisi %85 yürüme engelli 45 yaşında 10 yaşında gitti,oradaki sakatlara verilen haklardan bahsetti bahsetti bahsetti ben yeter artık demek zorunda kaldım,Bir kaç örnekmi istiyorsunuz?Arkadaşımın sakatlık raporundaki verileri ile makine mühendisleri otomobile özel tertibat yapmışlar,otomobil devletten,arıza veya bakımda başka geçici araç tahsisi.Ev devletten rampalar otomatik kumandayla açılıp kapanan kapılar perdeler,bakıcı ailedense yakınına yarı ücret,bakıcı yabancı olursa tam ücret bakan kişiye,daha anlatayımmı?susayımmı?Türkiyedeki bedava yaşamak siteyen sizi hınzır sakatlar!!!söyleyin...

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet kendi verdiği özürlü kimliğini tanımıyorken, engelli raporu almak zorlaştırılmışken, emeklilikten ulaşıma, eğitimden günlük hayata katılıma kadar sıkıntı üzerine sıkıntı yaşanırken engellilere beleşçi gözüyle bakılması cahilliktir başka bir şey değil. ben de biliyorum ingilterede engellilere sağlanan pozitif ayrımcılığı, verilen hakları. bizzat orada yaşayan engelli arkadaşım var. sadece ingiltedeki değil bir çok ab ülkesinde engelli haklarına da hakim. maddi durumu çok çok iyi olan andir sayıdaki engellinin sömürülerine dayanarak genelleme yapılması esef verici bir durum. devletimiz önce sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirsin. var olan haklarımız elimizden alınıyor, ab ülkelerindeki engelli haklarının çok çok gerisindeyiz. neler yapılmalı, nasıl mücadele edilmeli, ab ülkelerinin engelliye sağladığı haklar bunlar tartışılmıyor da neymiş her şeye indirim istiyormuşuz. hadi ordan !

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    pozitif ayrımcılığı hak ediyoruz ve bir çok konuda desteklenmemiz gerekiyor ama bunu yapacak olan demokratik sosyal hukuk devleti dedğimiz devletimiz.özellikleri yazarken düşündümde demokrasimizde sosyalliğimizde hukukumuzda gelişmeye çok muhtaç.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon