Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasret_özlem_ Avatarı

Son Giriş
    31.05-2007
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ZAMAN HERŞEYİN İLACI DERLER EN İYİ HAFIZA SİLİCİ OLARAK HERKEZ ZAMAMI GÖSTERİR
    ZAMAN ARKADAŞLAR ZAMAN

Üye
    gosarias Avatarı

Son Giriş
    11.09-2009
    Saat
    02:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bunu teknik olarak Subliminal mesaj yontemiyle yapabilirsin.S.mesaj , insanin anlamdan , bilinc altina gonderilen mesajlardır.Bu hersey olabilir.Mesela onceden cocacola , bu yontemle insanlarin bilinc altina , kolasinin logosunu yerlestırmıstır (tv,sinema,radyo vs ile) ve cocacola yş goren ınsan ''ben bunu icmek istiyorum'' seklinde dawranısta bulunmustur.

herneyse , bu s.mesajlarında cesitleri oluyor onları kısaca kopyalayayım.
    İşitsel Subliminal Mesajlar
    Bunlardan en çok kullanılanı dijital ses dosyalarına gömülen mesajlardır. Üzerinde oynanabilirliği ve işlenilmesi ve yayılması daha kolay olduğundan MP3 dosyaları gizli mesaj için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Peki sistem nasıl işliyor?

İnsan kulağı belirli frekans aralıklarındaki sesleri duyabilir. Bunun aralığın teknik detaylarına girmiyorum. Eğer siz bir müzik parçasını rahatça duyabiliyorsanız bu sizin duyabileceğiniz frekans aralığında olduğunu gösterir. İnsan beynini algısı ise daha düşük ya da daha yüksek frekansları algılayabilecek kapasitededir. Dikkat edin “duyabilecek” demiyorum, algılayabilecek diyorum.

Subliminal mesaj içeren bir MP3′ü kulağınızla dinlersiniz, ancak içindeki gizli mesajı beyniniz dinler. Bu esnada kulağınız hiçbir şey duymaz.

İnternette ve paylaşım programlarında bilinçaltı mesajları içeren MP3 dosyaları bulunuyor. Hatta bu gizli mesajları frekans aralıklarına göre analiz ederek ortaya çıkaran yazılımlar dahi bulunmaktadır.

Görsel Subliminal Mesajlar
    Subliminal mesaj göndermenin bir yolu da görüntülü mesajlaşmadır. Siz ekrana bakarken gözünüzün yalnızca “göz kırpma” hızında bir görüntü ekrana gelip kaybolur. Gözünüz hiçbir şey görmez ancak bilinçaltınız bu mesajı çoktan almıştır.

Bir dönem sinemalarda bir kola firmasının ambleminin anlık olarak gelip kaybolduğunu savunan kişiler bazı iddialar ortaya attılar. Daha sonradan bu şirketin subliminal mesaj tekniği ile reklam yaptığı ortaya çıktı.

Kullanım Alanları

Subliminal mesajın iyi alanlarda kullanımı da A.B.D ve Avrupa ülkelerinde oldukça yaygındır. Sigarayı bırakmak ve kötü alışkanlıkları terk etmek isteyen kişilere bilinçaltı mesaj seansları uygulanmaktadır. Ev kullanıcıları için ise Subliminal Vision Pro adlı bir yazılım bulunuyor. Bu yazılımın içine kendi belirlediğiniz mesajları yazıyorsunuz ve bu mesajlar bilgisayar kullanımınız süresince size belirli aralıklarda gösteriliyor. Ancak siz siz olun beyninizin ayarlarıyla hiç bir zaman oynamayın.

Sitede yeni oldugum icin download linki werilmesine izin war mı yok mu bilmiyorum.Bu yuzden gorsel s. mesaj programını isteyenler pm atabilir.
    Bu teknikle ister hafızanızdakini silebilir , isterseniz bambaska bir sey ile doldurabilirsiniz.Ben mesela ingilizce ve ispanyolca kelimeleri ezberlemekte kullanıyorum...

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

hafızamızdakilerin hoş olan yada olmayan bunlara tamamen ALLAH la bizim aramızda olan şeyler :cry: de dahil.ölünceye kadar hayatımızdan çıkaramayacağımız gerçeklerde var.kendimizi kandırmayalım ve nasıl unuturum :?: ne yapsam acaba :?: diyerek fikir almakta güzel ama :!: en doğru davranışa kendin karar vermelisin :idea: kısaca kendi doktorun olmalısın :wink: sevgiyle kalmanı diliyorum :wink:

Üye
    celalettin_s Avatarı

Son Giriş
    07.05-2007
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

silinmesi gereken çok şey var ama hangisini silceez... o şeyler olmadan hayatın bir anlamıda olmuyor onlar sayesinde bir yol çiziyoruz değilmi ?... her akşamın bir sabahı vardır... asla bişeyi kafana takma geçmiş geçmişte kaldı... gelecek bizim...

Üye
    KriZaNteM Avatarı

Son Giriş
    26.02-2008
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YAPAMAZSIN, YOK ÖYLE BİR LÜKSÜN.
    BENİMDE YOK, HİÇ KİMSENİN YOK.

ZATEN ONLARI SİLMEK GİBİ Bİ ŞANSIM OLSAYDI
    SANIRIM ZİHNİMİN ÇOK KÜÇÜK Bİ KISMI DOLU KALIRDI GERİYE..

AMA EN GÜZEL ÖNERİYİ FERİT BEY YAPMIŞ.
    ÜSTÜNÜ GÜZELLİKLERLE ÖRTEBİLMEK UNUTMAK İSTEDİKLERİNİN...

YİNE AMA: ÜSTÜNÜ ÖRTMÜŞ OLSAMDA ALTTAN, ÜSTTEN, SAĞDAN, SOLDAN, KIYIDAN, KÖŞEDEN...
    BİRYERLERDEN DIŞARI SALIP KENDİNİ YİNE HATIRLATIYO SİLMEK İSTEDİKLERİM.

EN GÜZELİ (mantıklısı) ONLARLA YAŞAMAYA ALIŞMAK...

bulenters0506
    Misafir Üye
    bulenters0506 Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BENDE ÇOK İSTERİM... İSTEDİM DE AMA İNAN OLMUYOR.ZAMAN DERİM BEN... ZAMAN HERŞEYİN İLACI SÜPÜRGESİ VE SİLGİSİ...YEN HAYAT İÇİN BİR UMUT BESLE GERİSİ GELİR GÜZEL ARKADAŞIM...SAĞLICAKLA KAL

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12