TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    29.01-2021
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 14 yaşında geçirdiğim kaza sonucu felç kaldım, C3-C4 omurilik felçlisiyim ve şu anda 23 yaşındayım. Bu durum her birey için zor, konuşmak istediğim bu değil. Ötenaziye' kesin gözüyle bakıyorum... Kendime ve aileme fikrimin değişebilmesi için bir süre tanıdım. Tavsiyelerinizi dinlemek isterim,, buyurun...

Üye
    2ce Avatarı

Gerçek Adı
    Burçin l
    Son Giriş
    31.12-2019
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Neden böyle düşünüyorsun ki, inan bana hayat herşeye rağmen güzel

Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    29.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Bu düşünce ile 8 yıl geçirdim, bu düşünce klişe bir yalandan başka hiçbir şey değil.

Üye
    2ce Avatarı

Gerçek Adı
    Burçin l
    Son Giriş
    31.12-2019
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde hayatımda her şey yolunda gitmiyor bunu bir eli yağda bir eli balda biri olarak söylemedim zaten, ama yapacak başka birşey yok ki. Hepimiz iyi ya da kötü bir şekilde yaşamaya mahkumuz.ölmek birşeyler çözmez.. Bunları inan bende çok düşündüm.

Üye
    Ata_Türk Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    24.02-2021
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    80

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    637
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @CCM

Asıl mutluluk, yaptığınız mücadelenin sonunda elde ettiğiniz kazanımlardır. Fani mutluluklar bir kenara asıl ve ebedi mutluluk budur.

Şuan ben geriye dönüp baktığımda nereden nereye geldim ve neler neler kazandım, amaçlarımı gerçekleştirdim diyorum ve tüm dünya bana toz pembe geliyor.

Kendinize amaç koyun, yapabileceklerinizi yapın sonrada mutlu olun...

Get up, stand up, don't give up the fight.

Üye
    CCM Avatarı

Gerçek Adı
    Caner Cem Martı
    Son Giriş
    29.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@StratoS haklısın kardeşim

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.866
    Verilen Beğeniler
    2.602

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Öteneazi büyük aptallık olur .

Neden mi ?

Kendini sınıflandırırsan ,sınıf buhranı yaşamaya başlarsın .

Mesela kendine engelli gözüyle bakarsan ,artık engelli sınıfında olduğunu düşünmeye başlar ve bu durumunu kimlik edinirsin .

Önemli olan insanın hayata nasıl baktığıdır .

Seni seven ve seninle ilgilenen ,sorunlarını çözmeye çalışan bir ailen varsa neden mutsuz olasın .

Sokakta yaşayan engelli olupta dilencilik yapmak zorunda kalan insanlar var , onlar neden ötenazi yapmıyorlar ?

Nefes almak ,

Bir gün daha nefes almak istiyorlar .

Peki ya sen ne yapıyorsun

Bu dünya hayatı çok ama çok kısa ve de geçici .

Ben 43 yaşımdayım ve 43 yılın nasıl gelip geçtiğini bile anlamadım .

Hayatı kendine zehretmek yerine ,kendin için iyi bir şeyler yapmayı denersen hem kendini hem de aileni çok mutlu etmiş olursun

Ya ötenaziyi seçip aileni eşe dosta rezil edersin ya da mutlu olmayı seçip ailenin gururlanacağını bir evlat olursun

Aldığın kararların sadece seni değil ailenide etkileyeceğini unutma lütfen

İnsanların seni saygıyla anmasını istiyorsan hayata tutunmak için mücadele etmeye devam etmelisin

Benim eski oturduğum mahalleden tanıdığım görme engelli bir genç var .

O kadar azimliki ailesine ekonomik yardımda bulunabilmek için metro önlerinde kağıt mendil ,çakmak vs satıyor .

Bir gün ona sordum ; ne için çalışıyorsun dedim

Bana dedi ki aileme yardım edip onları mutlu ettiğimde ben de dünyanın en mutlu insanı oluyorum .

İnsanın anne babasına evlat acısı yaşatmaya asla hakkı yok .

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.501
    Verilen Beğeniler
    6.564

Engelin için kendinimi öldürcen

Askıda Üyelik
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalnızlar bulvarı
    Alınan Beğeniler
    498
    Verilen Beğeniler
    247

@CCM...neden o kadar basit öleyimki,benimki de doğal yollardan havalı bir ölüm olacak...tenkinlerinle kolay gelsin

Askıda Üyelik
    Balrenklikız Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    16.09-2019
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Ben bu durumu inanç ile bağdaştırıyorum sizler ne düşünürsünüz bilemem ama örneğin ben de çok inançlı biri değilim ve zamanında ben de düşündüm çok ayrıntılı olmasa da araştırdım ötenazi meselesini. İnanç ile kastettiğim şu, öncelikle ötenazi bir nevi intihar olarak kabul ediliyor ve ülkemizde intihar fikri günah olarak bilindiği için kimse bu fikre yanaşmıyor veya korkuyor tabi bu da başka bir sebep. Biraz karışık oldu belki de ama şöyle özetleyebilirim kendimce, bu hayattan ne beklediğimizle doğru orantılı, eğer beni bu hayatta bir daha asla hiçbir şey mutlu edemez ,ben kendime de aileme de eziyet ettiğimi düşünüyorum,günahsa eğer vebali benim boynuma diyebiliyorsa bir insan, kesinlikle ben de aynı şekilde düşünüyorum. Hayat herşeye rağmen güzel falan da değil aslında, aşıksanız veya sevip sevilmenin sizi hayata bağlayacağına hala pembe gözlüklerle çaresizce inanıyorsanız, sorumluluklarınız veya hedefleriniz varsa,sevdiklerinizi bırakmak istemeyecek kadar seviyorsanız eğer sizler için hayat güzel ama herşeye rağmen ve herkes için güzel değil.

Üye
    Mavidenizim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    397
    Verilen Beğeniler
    293

Sadece engelliler için zor değil hayat ve sadece engelliler yük olmuyor ailelerine. Mesela sağlıklı olup ailemin başına bin türlü bela getirerekte onları üzebilirdim. Ve bu benim seçimim, onları bile isteye üzmem olurdu. Ama kaza sonucu veya bir hastalık sonucu başkasına muhtaç hale geldiysek bu bizim isteyerek yaptığımız bir durum değil. Ben kadere inanırım. 13 yaşından beri yürüyemiyorum ve sorunum sadece bu da değil. Elbette ümitsizliğe kapılıp bu sefer atlatamayacağım galiba dediğim zamanlar oldu. Ama hiç bir zaman ötenazi düşünmedim. Aksine dua ettim. Zaten dünya kaç günlük? Ben 14 yaşımı göremem derken 34'ü bitirmek üzereyim. Ömür dediğin üç gündür; dün geldi geçti, yarın meçhuldür. O halde ömür dediğin bir gündür; o da bugündür. / Can Yücel

Askıda Üyelik
    Balrenklikız Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    16.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Tabi ki bile isteye yaptığımız birşey değil ve tabi ki engelli olmadan da bile isteye üzebilirdik o zaman daha kötü de olurdu evet ama şuan konu bu değil, konu; bütün bunları bildiğimiz ve ailemiz bizim yük olmadığımızı bize tekrar tekrar hatırlattığı halde bizim bu hayatı yaşamayı ne kadar istediğimiz. Yaşanmaya değer görmüyorsa birileri ve hiçbir beklentisi yoksa mutlu olamam diyorsa ölüm bir çare olabilir tabi bu kolaya kaçmak olur ama herkes zoru seçmek istemeyebilir...

Üye
    ssometimes Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    24

2 defa intihar girişiminde bulunmuş engelli biri olarak söylüyorum; hayat çoğu insan için hiç kolay değil. ben şahsen intihar ettiğime çok pişmanım şimdiki aklım olsa asla ve asla ailemi ve sevdiklerimi de üzmezdim. herkesin imtihanı farklı bu dünyada, pes etmek , vazgecmek insan doğasına aykırı olmalı, hayatta mutlaka yapabileceginiz şeyler vardır, bu dünyaya gelmiş iseniz bunun bir sebebi vardır. hayat gercekten güzel, insanlar nelerle mücadele ediyor, evsiz barksız işsiz hasta o kadar çok insan var ki, bence de hayata bir köşesinden tutunmaya bakın, hem gördüğüm kadarıyla güzel de bir bayansınız, yazık günah değil mi? sizi sevenlere bu acıyı yaşatma hakkınız var mı? zaten eninde sonunda filmin sonunda hepimiz ölüyoruz, bunu erkene çekmenin kime ne faydası var ki? hepimiz zaten ölecegiz...

Askıda Üyelik
    Balrenklikız Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    16.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben yanlış anlaşılmışım sanırım. Ötenazi yapacağımı söylemedim zamanında düşündüğümü ve bazı insanlara hak verdiğimi söyledim sadece. Ve başkalarının derdi ne kadar büyük olursa olsun kendi iç dünyamızda kendi problemlerimizi aşamıyorsak bir çözüm olabileceğini ama bunun kolaya kaçmak olduğunu söyledim. Desteklemiyorum sadece anlayabiliyorum ve yaşamak herşeye rağmen güzel lafını saçma buluyorum. Neye göre kime göre güzel����*♀️

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri