TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ahmet T Avatarı

Gerçek Adı
    Temha
    Son Giriş
    10.05-2021
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    36

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende 1 yaşımda annem öldü yemek yapanım azdı öyle herkesin yemeğini yemem 2 mayısta babaanemi kaybettim

Üye
    alime pullu Avatarı

Son Giriş
    29.04-2021
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

cnm benim öncelikle cok gecmiş olsun cok yanlış düşüncedesin.rabbim bu dünyaa sınav olarak gönderdi bizleri.her yasayan canlıya ölüm illaki var.zamanı gelince rabbimden gelen herşeye razı gelmek lazım sen ne kadar razı gelirsen okadar sevap alırsın.önemli olan sınavı gecip cennedde yasamak.ki bunu her canlı isder.demi tıp gelişiyor herşeye care var daha cok küçüksün bekle felç kanser daha nelerine care yokki ben küçükken iletişim tlf diye bişey yokdu bak şimdi herşey var.daha neler degişir gelisir umudunu asla yidirme sabret cnm tekrardan cok gecmiş oolsun sakın ötenaziyi düşünme aklından bile geçirme

Üye
    soneroz.16 Avatarı

Son Giriş
    13.06-2020
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ötenazi serbestmi deneyecegim

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    40

Zihninizi meşgul edecek ve odak noktanızı olumsuz şeyleri düşünmekten vazgeçecek şekilde yapılandırmanız gerek ama şu bir gerçek bazı insanlar sadece düşünce ve tasarım gücüyle bile dünyayı değiştirebilir bence (bizim ulaştığımız topraklara onların hayalleri bile ulaşamaz. fatih sultan mehmet)özellikle şu anki teknolojiyle sadece düşünerek bile gerekli teknolojik ekipmanla yapılamayacak şey yok gibi kaldiki şu anda organ ve doku üretiminide geçtik insan vicudunun sıfırdan üretimi seviyesindeyiz. Allah yerle gök kubbeyi hala yerinde tutuyorsa herşey mümkündür ama içinde bulunduğunuz durum çok ağır allah selamet ve güzellikler nasip etsin. Bence kolay olanı seçmemek gerek zor olanda bir hidayet olduğuna inanıyorum.Zor olsada umudunuzu hiçbir zaman yitirmemeniz dileğiyle...
    Başınıza sensafalogram takılıp bilgisayarla bağlantınız sağlanabilir çeşitli teknolojiler var bu konuda araştırmanız faydalı olabilir düşünerek üretmek mümkün. Ötenazi konusunda ise bazı ülkelerde bu gibi durumlarda serbest olduğunu biliyorum hastanın tercih hakkı var ama her insan kendine özeldir ve aynısından bir tane daha yoktur.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    19
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Öncelikle ben de ortopedik engelliyim ve iki bacağım yok. Yani yaşadıklarının ben de az çok anlayabiliyorum. Yapamadıklarının çoğunu ben de yapamıyorum. Yakın zamanda 5 senelik ilk ilişkimi bitirdim ve cidden iyi bir depresyondayım diyebilirim. Ama intiharı hiç düşünmedim tamam hayat zor bizler için çok daha zor ama ölüm de kurtuluş değil sonuçta eğer diğer dünya varsa sonsuz cehennem yoksa sonsuz boşluk bekliyor insanı. Şu an bulunduğun yerden bakınca yaşamak için sebep bulamıyor olabilirsin ama baktığın yeri değiştir. Seni ne kamçılarsa ne mutlu ederse ona yoğunlaş benim gibi okumaktan film izlemekten mutlu oluyorsan bunlarla ilgilen. Çünkü evet intihar sanki sorunların çözümü gibi gözükebilir ama aslında diğer arkadaşlarında dediği gibi kaçıştır. Ve bu kaçış seni sevenleri de çok üzer. Bence boş ver olmayanlara değil olabileceklere odaklan çünkü herkesin hayatında olmayan şeyler var ve insanlar buna rağmen yaşamaya devam ediyor. Olanlarla mutlu olmaya çalışıyor.

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    1

Yorumlarda pek seni anlayan oneri getiren bisey yazilmamis yazmadan edemedim.
    Seviyeni tam olarak bilmiyorum ama c3-4 cok ama çok zor bir seviye.Fiziksel olduğukadar psikolojikte zor. Bi yaşam standartına erismek icinde düzenli maddi kaynak istiyor umarım o yönden bir sikintin yoktur. Tavsiyem önümüzdeki yıl için kendine kitap okuma hedefi koy ve bir e kitap okuyucu edin. Biraz odak noktani ve bakış açını degistirsin. Bi bakarsin edebiyat hayatindaki büyük bir boşluğu doldurur. Bilmiyorum belkide tam bir kitap kurdusundur

Üye
    Mavi Bir Uçurtma Avatarı

Son Giriş
    22.09-2020
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahh çocuk bu soruyla üzerimizde öyle bir yük bıraktın ki ne desek içimizi acıtacak.

Sana bir film önerisinde bulunmak istiyorum. Içimdeki Deniz bir Ispanyol filmi ve ötenazi isteyen bir adamın yasalarla mücadele süreci anlatılıyor. Ve orada şöyle bir ifade kullanıyor; ' Ben, hayatı, özgürlüğü seven çoğu insan gibi, yaşamanın bir hak olduğuna ama bir mecburiyet olmadığına inanıyorum. Yaşam bir haktır; yükümlülük değil. Tıpkı ölüm gibi. '

Bu keskin ifadeleri kullanan adam sonra kendi acılarına benzeyen biriyle tanışıyor. Ve ötenazi fikrini unutuyor. Hayatla yeniden barışabiliyor. Belki başka açılardan bakmanı sağlayabilir. Cümlelerimi özenle seçiyorum. Burada yazılan her yorum muhakkak etkileyecek seni. Daha çok küçüksün diren olur mu güzel çocuk. Beni de bir ablan say, incinen yaralarından sevgiyle öperim.

Üye
    Garok Andal Avatarı

Gerçek Adı
    Okan Dalgar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    93

Henüz 23 yaşındasın. 10-15 sene sonra, güncel durumunu iyileştirecek bir çözüm/teknoloji/tedavi çıkarsa ama sen çokta ötenazi denen saçmalığın peşinden gitmişsen ne olucak !?

Hayallerini ve ideallerini minimize etmeye çalış. Küçük hayaller, büyük mutluluklar getirir.
    Yediğin yemekten, izlediğin filmden, dinlediğin şarkıdan henüz keyif alabiliyorsan, ötenazi sana göre değil demektir.

Üye
    Adrenochrome Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat Arslan
    Son Giriş
    18.04-2021
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

hayat güzel değil ama herşeye rağmen kendimizi öldürüp cehenneme gitmektense yada tamamen yok olmaktansa yaşamak daha iyi hayat güzel olmayabilir ama yaşıyor olmak iyi bende 7 senedir bir umut istediğim olur diye bekliyorum olmuyor ama yinede ölmek istemiyorum en azından inanca bağlı tabi ama cehenneme gitmekten yada yok olmaktan iyidir şuan çektiğimiz acılar.

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    18

Cevreni değiştir kardeş mutlu insanlarla cevre kurmaya çalış. etraf negatif insanlarla dolu o pisikolojiden çıkmaya çalış allah yardımcın olsun

Üye
    Breh81 Avatarı

Gerçek Adı
    OGUZHAN KAHYALAR
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şizoaffektif engelim bulunuyor neredeyse hergun ölmeyi istiyorum neden bilmiyorum hayatım okadarda kötü değil ama içimden gelen bisiy bu okadar ilaç kullanmama rağmen bu durum değişmiyor bir türlü durumlar bu kadar vasat bu sayfaya hislerimi dökmek bana iyi geliyor etrafımda kimseye bundan bahsediyorum bile çok kötü bı duygu Allah hepimizi ıslah etsin demekten başka birşey gelmiyor elimden..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri