Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 87 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sahaf1972 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet salıh
    Son Giriş
    26.10-2014
    Saat
    06:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Bahçelievler /van merkez,
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benım irdelemek ve nedenlerını merak ettığım konu
    severek evlenen eşler hayatın tuzaklarına takıldıkları zaman
    neden vefasızlıklar başlar (örnek bayan muzdarıp olduğu zaman erkek tahamulsuzluk gösterıyor tersı olunca bayan sonuna kadar dırenıyor
    bu formlarda gözlemledığım kadarıyla bazı bayan arkadaşların başlarında uzucu olaylar gecırmışler ve buna hayat arkadaşları tahamulsuzluk göstererek ayrılma yollarını tercıh etmışler
    bu konudakı du şuncelerınızı paylaşırmısınız

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba sevgili sahaf:öncelikle bana yazdığınız duygu yüklü,bir okadar anlamlı,güzel şiiriniz için çok teşekkür ederim...bu konuyuda sanırım benim yazımı okuduktan sonra açmak gereği duydunuz?belkide üstüme almak istedimher neyse iyi olmuş..ben kendi yorumumu ekleyim müsadenizleiki insan arasında yaşanan belli başlı duygular zaman içinde yerini saygıya bırakır..kimilerine göre aşk devam eder ki ben inanmıyorumalışkanlık o dedikleri!hafife almıyorum haa alışkanlık aşk dan daha beter bi duygu yaşayınca anladım...fakat oda yaşadığımız olumsuzluklar karşısında maalesef anlamını ve gücünü yitiriyor..böyle oluncada karşılıklı ihanetler,en başta olmak üzere,arayışlar,ve daha bir sürü şey gelip çatıyo ansızın...ee bunlara katlanmak için belki çok iyi bir ruh haliniz yada yaşadığınız ortamın çok iyi olması gerekiyor..bunlar yoksa vede birde üstüne sakat kalmıssanız yaşam mücadeleniz varsa kusura bakmayın hepsini kaldırmak zorrrrrbenim açımdan açtığınız konunun anlamı böyle..birde şunu eklemek isterim kimse eşini,sevdiğini,kolay kolay bırakıp kaçmaz..onlarıda anlamak gerek bizim çektiğimiz zorluğu biz kaldıramazken onların düştüğü boşlukkkkolay değil..şeytan denen melek! biz insanları bie çok yanlışa düşürür..ve adına kader deriz geçeriz...bilemiyorum bizmi yanılıyoruz yoksa kadermi?sevgiyle sağlıkla kalın...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Eski mahallemizde bir komşu kadın felç geçirmişti artık bakıma ihtiyacı olan bir insandı eşini çok seviyordu ve eşine evlenmesi için ısrar etti..
    "beni bırak sen evlen dedi" adam bırakamam yapamam edemem dedi ama evlendi..fakat eşini boşamadı altlı üstlü ev tuttu yeni eşi ile yaşamaya başladı..ilk eşinden de elini desteğini çekmiyordu ilk yıllarda... ilerleyen yıllarda işler değişti..artık ilk eşine aramaz sormaz uğramaz ve üstüne üstlük aşağlar hor görür oldu..kadın bir süre sonra vefat etti noktaa..

Ben bu olaya tanık olduğumda 10-11 yaşlarındaydım annemler komşular kendi aralarında konuşurlardı "erkek milleti işte keyfinden kendinden başkasını düşünmezler" diyorlardı..bende kızıyordum adama neden böyle yapmış ki diye..ben olsam hayatta fedakarlık yapmam kendimi harcamam bir erkek için derdim..

Şimdi işler değişti tüm düşüncelerim değişti aynı fedakarlığı bugün bende yaparım( değmediğini asla yaranamayacağımı bile bile)..çünkü erkeklerin yaratılışı yetiştirilme tarzı ile kadınların ki farklı..erkeklerin önünden giden bir kadın hep var önceleri annesi sonra eşi önden önden gider toparlar yolunu düzene koyar falan vs işte..

Sanırım anaç duygulara sahip olmamız bizi daha güçlü yapıyor kadınlar kolay kolay vazgeçmiyor hayat arkadaşından hatta ve hatta eşini kaybetse bile ikinci bir evliliği düşünmeden ömürlerinin sonununa kadar yaşıyorlar....kendimi düşünüyorum evlenmiş olsam ve bir şekilde hastalanmış olsam bende "bırak beni sen evlen" derim eşime...

Erkekler terk ediyor sakat kalan eşlerini çünkü bir evin hem kadını hem erkeği olamazlar yaratılışları müsade etmez buna.. vefasızlık mı bu? evet vefasızlık.. vefa beklemiyorum yani öyle bir hayalim yok uçmamak lazım..

Üye
    Gencbey Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşte bu biraz yanlis...Her erkek bir olmuyor...Erkeklerde suc bulunuyor genelde...Aslına bakın ki su meselenin Osmanlı Devletini yikan kadınlardır...Bunu bayanları kötülemek icin demiyorum...Demek istedigim her kısımın iyisi var kötüsü var...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi bir örnek daha vereyim size annemim dayısı köyde yaşıyor ve 70 li yaşlarda eşide onunla yaşıt yani asiye ninem yaklaşık 20 yıldan beri felçli ve tüm bakımıyla yaşar dedem ilgileniyor (annemin dayısı) yardımcıları yok varda yok.. üstüne evlenmeyi düşünmedi hiç.. aralarındaki sevgi bağını anlatmak mümkün değil görmek lazım böylesi örneklerde var dünyada..

Ama genelleme yapılınca terk eden tarafın %99'zu erkekler oluyor bu gerçeği hiç bir erkek inkar edemez..

Terk eden kadınlarda var..onada bir yüzdelik değer verecek olursak benceee tabiii %5' de terk eden kadınlar olabilir..

Üye
    Gencbey Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buraya kadar hersey iyi..

Bende en buyuk amcamı söyleyin...12-13 sene boyunca hasta karisina bakti...Evlenmedi hiç...Allah ım bu dert nedir de demedi...Sınav dunyası bu sınavim boyleymisdiye dusundu...Dediki hatta ben dert cekmedim hic...

Yarı yarıyadır bence sadakat...Yüzde si yok bu işin...Her ikisini de eşit derecede gördüm...

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bunu kadın erkek diye bir sınıfa ayırmamak gerektiğini düşünüyorum.Vefasızlığı bugün günümüzde kadında erkekte herkes yapıyor çok rastlar olduk bu duruma.Ama erkekler biraz daha bencil diye düşünüyorum.Hep bana diyorlar vermeyi fazla da sevmiyorlar.Beklentilere hep bayanlar cevap veriyor nedense...

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence bu insanın imanıyla ilgili,bay-bayan farketmez ALLAH korkusu olan insan bunu yapmaz,terk etmez çünki bilirki bu onunda imtihanı.Muzdarip olan kişiyle birlikte eşinin ane-babasının çoçuğunun kısaca ailesininde imtihanıdır. ama maalesef her iki tarafta egolarına nefislerine yenilip terk edebiliolar.

Üye
    Gencbey Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mugoaytu;
    Aynen kardeş...Katiliyorum...Allah korkusu olmayınca hepsi boş...

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

isminizi öğrendim melek hanımevet bende aynı dediğiniz gibi bal gibi çekip gittim..ne onurdu düşündüğüm giderken nede gurur..gitme vaktim gelmişti..kalsaydım ne kalmanın anlamını bilen biri olucaktı nede kalmamın bir anlamı.....bunun engelle vs.alakası yoktu yaşandı ve tükendi nice sağlıklı insanlar gibi..engel sadece vesile oldu...yeni ufuklardayım mutluyum,ümidim çokkk,herşey daha iyi olacak inanıyorum...ben kendimi çok seviyorum yaa yazık edermiyim

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Erkekler,evde hizmetçi,mutfakta aşçı,dışarda koluna takıp gösterecek bir hanım isterler v.s.
    Bayan sakatlandığı zaman görevlerini yapamayacağı için miyadı da dolmuş olur,kapının önüne koyma vakti çoktan gelmiştir
    Eee yenilemek lazım,iş yapacak hatun lazım...Sevgi olmasa da olur erkekler için...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Sevgili zerda,keşke bunlar doğru olmasaydı,keşke katılamasaydınız...Ama maalesef doğru...Erkek için sevgi faktörü çok önemli değil,sevgi en son sırada bile değil,çoğu zaman...Gerçekten seven ne olursa olsun,eşini yüz üstü bırakmaz..Acı da çekseler,zorluk da çekseler birlikte aşabilirler...Genellikle erkek sakatlanırsa kadın onun kulu kölesi,eli ağayı oluyor,ama bayan sakatlanırsa erkek arkasını dönüp gidiyor,vijdanı bile rahatsız olmadan...Yeni bir aşk,yeni bir hayat der,keyfine sefasına bakar...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kupkuru bir aşk değil ekmek lazım insana herşeyden önce ekmeği sofraya aşı tabağa suyu bardağa hatta bazende kaşığı ağıza getirecek götürecek biri lazım oda genelde kadın oluyor..

Sadece sakatlık olarak bakmayın en basit bir hastalığında bile kadının erkekler offlanır soflanır dinlemek istemezler dertleşmek istemezler..hep hasta hep hasta mantığıyla bile terk edebilirler...

Bu zamanda bu devirde iyi ve kötü günlerde hep yanımızda olacak hayat arkadaşını bulmak zor çok zor..Dünyaya bir kere geliniyor öyle ya hayatını yaşamalı insan.. ayak bağı olmamalı hiç kimse yahu özmü öz ana babalarına bile bakmıyor bu devirde insanlar "el kızı yada el adamı" ne kadar bakar birbirine..

Eski türk flimlerinde kaldı o vefakar sevgi dolu hayat arkadaşlıkları..çooktaaan kaybettik biz o değerlerimizi geçmiş olaa hepimize.. Bu saatten sonra artık ne çıkarsa bahtıma deyip yaşayacağız işte öylesine..

Üye
    sahaf1972 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet salıh
    Son Giriş
    26.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GULENYUZ sıze haksızsınız dıyemem ama bır erkek .bır eş .bır baba . herşeyden önce
    bır insan olarak herzaman kendı kendıme empatı yaparım yaptığım için
    bu konuda sız fıkrı guzel bayan arkadaşlarından duşuncelerı merak ettım
    şehrıban arkadaşın duşuncesını paylaşmam mumkun deyıl belkı haklılık payı olabılır ama tumu deyıl
    ayle olma gereğı herkesın evde bır konumu vardır bu konuma uygunda herkesın hareket etme mecburıyetı vardır aksı taktırde bır ayle olma özelığımızı kayıp ederız
    baba bır evde yaşayan ev halkın tum ıhtıyaclarını karşılama mecburıyetındedır ane o evın
    ıç yapısıyla tum duzenlemelerde sorumlu kımsedır tıkandığı yerde evın erkeyıle ıstedığı konuda muzakere yapma şansınada sahuptır cocuklar varsa onlarda cocukluğunu yaşamalı öğrencıysede öğrencının gereklılığını yerıne getırmelıdır yanı özetlersek baba para ane evı cekıp cevıren olmalı bu bu demek olmamalı parayı ben kazanıyorum benım borum öter mısalı olmamalı
    kendı konumuza dönersek muzdarıp olan hanımlar olursa erkekler fazla dayanma curetkarlığını göstermıyorlar bende o katagorıye dahılmıyım rabım okonuyla ıtham eylemesın şu anda ona cevap vermem mumkundeğıl hep derler ya yaşayan ceken bılır ;/şiire gelınce sıze bıraz moral olduysam ;

Üye
    sahaf1972 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet salıh
    Son Giriş
    26.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalem . aile olma koşulunu lutfedıp bana acarmısın
    yada şöyle dıyeyım aile icınde kadın yada erkek hakların tanımını yapta
    ben de sayenızde yanlş bıldığım şeyden döneyım
    ben herzaman bırak hanımların ınsana insan olmalarından dolayı hep saygı göstermışım
    eğer kastın kadının erkeğe danışma muhabetıyse coğu zaman en cok yapanlardanım
    not okul içinde cıkmaza gırdığınızde konuyu aşabilmen adına hıc kımseyle
    muzakere gereğını duymasanız nasıl aşarsınız

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon