Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 87 mesajın 76-87 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hido3524 Avatarı

Gerçek Adı
    Hıdır
    Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkes aynı değildir buraya dikkat!

----------

düşüncelerimle benimlesin
    dudaklarımda ise birer mühür
    gözlerine bakan gülücüğümsün
    ömrümün son anına dek..

Üye
    03Afyonlu Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğallıkla, doğayla toplumun çatışmasıdır suçluluk duygusu..insan doğası gereği arzuladığı, yapmak istediği eylemlerin ya da söylemlerin toplum tarafından ayıplandığını ve yasaklandığını gördükçe vijdanı devreye giriyor işte..suçluluk duygusu da peşini , yakasını hiç bırakmıyor. ama suçladığın her ne ise kendini , bunun kime, ne zararı vardı..kimi incittin , kime haksızlık yaptın bunları düşünmek ve sorgulamak sanırım suçluluk duygusunu tüketecektir..
    her iki tarafta kendilerini suçlamamalı bir hatayı bütün insanlara kesmeyi yanlış olduğuna inanıyorum

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

genlleme yapmayalım )
    ggenel olarak bay bayan ıcın allah yardım etsın sıfalık versın teşekurler arkadaslar...

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende katılıyım dedim.Hani belki bir katkım olur diye.Bende 7 yıl önce bi iş kazası sonucu engelliler dünyasına katıldım.Ben Ankarada askeri ftr'de tedavi görürken ve her yönüyle bi başkasına muhtacken eşim beni kendi halime bıraktı ve gitti.Belki beni terketmedi ama hastane ortamı onu bikaç günde pes ettirdi.Anlayacağınız refakatcı kalıyordu yanımda.Ve ben şu an yine aynı eşimle beraberim.Ama kazadan öncesi ve kazadan sonrası diye ayırıyorum artık sevgimi,saygımı.Ve ben şü an kimseye muhtac olmadan hatatımı devam ettirir hale geldim.Hatta fazlasını.Ama benim gözümdeki eşsiz sevdam gitti ve yerine beni hastane köşesinde yanlız bırakan eşim sadece eşim geldi.Yani sadece beraber aynı evi paylaşıyoruz.Ve ben eşimi çok severken,şu an sadece kuru ve samimiyetsiz bir evliilik kaldı."Ben mutlu olamadıktan sonra,dünyada kimsenin mutlu olacağını sanmıyorum"bu sözde öylesine söylenmiş bi şey değiil.Selam ve saygılarımla

Üye
    garrincha1907 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer bir kadın evliyken sakat kaldı ve kocası dışardan bir kadına göz atmıyorsa, bakmıyorsa kendi karısı ile ilgileniyorsa,bakıyorsa o koca cennet'e yakındır.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Genel yargi bizi hep yanilgiya goturur; tum kadinlar ayni veya tum erkekler ayni yanilgisi.

Size bir kardesimizin dramini anlatacagim :

Benim bir akrabam bir kizla evlenmisti cocuklari olmuyordu,Doktor doktor gezdiler en son care kalmadi tup bebege basvurdular,celalin babasi emeklilikten aldigi parayi cocuklarina veriyor,gel git zaman ikiz cocuklari oluyor buraya kadar cok guzel.

Celal birgun bobreklerinden sikayetci oluyor,celali hastaneye kaldiriyorlar doktor diyor cok iyi bakilmali aksi taktirde hayatini kayip eder,hastanede kalmasi gerekiyor elde avucta para yok mecburen eve getiriyorlar o andan itibaren film kopuyor.

Celalin esi olan hanimefendi cocuklari Babasindan kopariyor kaciriyor.
    Celalin esi hastalandikdan sonra onca yilin hatirina bir defa olsun ne hastaneye nede eve geliyor,Celal hayatini adim adim kayip etmektedir... cocuklarini ikizlerini canlarini gormek istiyor 9 ay boyunca hanimefendi orali olmuyor ve celal gozleri acik sekilde hayatini kayip ediyor.

Hepimiz insaniz hepimiz, Kadin Erkek diye ayrim yapmadan bunu soyluyorum,bir insanin icinde cirkinlik varsa yapacak birsey yok.

Üye
    gokmen Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    12.12-2013
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence kişiden kişiye değişir. Örneğin çok riskli bir iş yapıyorsanız eşiniz bazı şeyleri göze alıp sizinle aile kurar. Erkek yada kadın fark yok. Erkeğin doğası biraz bozuktur kabul etmeliyim kadınla asla kıyaslanamaz. Duygusallık nakadar yoğun olsada bir kadının yanından geçemez. Terkeden çoğu zaman erkek olacaktır. Buda gerçek sevginin alsında pekte var olmadığını gösterir. Kader yazılan oluyor. Ayrılmamak lazım bir söz verildiyse tutmak lazım çok zor olsada. bırakıp kaçmak erkeklik değildir. Valla allah kadınları ne için yarattı tartışılır belki fakat cennetten bile üstün tutuğuna göre vardır bildiği.

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

kadınlar merhamet donanımlı erkekler mantık donanımlı yaratılmış. belki bu sebeple çoğunlukta terketmiyordur kadınlar. Ama bu demek değil ki kadın da terketmez. İnanç eksikliği varsa her iki cins için de Allah'ın (c.c) verdiği bu donanımları tam anlamıyla ve doğru yerlerde kullanmak mümkün olmasa gerek.
    Bu konu böyle uzar gider. Bence bu kadın erkek meselesi olmamalı bir kadın kocasını hasta olunca terketmiyor da yine bir kadın çocuğu engelli diye onu terketmiyor mu? Bu işlerde genelleme olmaz (bence). Her şahıs kendi merhameti, kendi mantığı ile birşeyleri kazanacak ve de kaybedecek...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

loveriver; "kadınlar merhamet donanımlı erkekler mantık donanımlı yaratılmış".

Keşke erkek olsaydım keşkee.. Ben değişmek için yormayayım kendimi o zaman.. Yaradılışımız böyleymiş demekki..

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

yahu erkeklerinde merhametli tarafları vardır aslında bu insaniyetle alakalı..merhamet acımaktan gelir...insan acıdığı içinde beraber olmaz sevdiği aşık olduğu değer verdiği için beraberlik yaşar...dolayısıylada merhametten değil karakter,kişilik insani tarftan bakılmalı bence...
    adamın biri karısını kaza geçirdiğinde sakat kaldığı için bırakıyosa ona insan diyebilirmiyiz diyemeyiz...

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Herşeyin başı allah korkusu...o yoksa..vefa da yok..sevgi de...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşin aslı,kadınlar olaya duygusal bakıyor erkekler mantıksal...Erkeğin mantığına yatmayınca arkasına bile bakmadan gidebiliyor,kadın üzülmüş mü,ağlamış mı,yıllarca kendine fedakarlık mı yapmış umrunda bile değil,ama kadında duygular baskın..Sevgi fedakarlık ister diyor ve gösterebildiği kadar gösterip,erkeğin yanında oluyor...

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456