Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 240 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    üzgünümki sana katılıyorum economist.. economist-lavinia tartışma yeri değil burası.. haklısın..

Üye
    Gencbey Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Madem oldukten sonra ölmeye inanmıyorsun...Kışın tum bitkiler ölür ve ilk baharda tekrar yeşerir(Canlanır)
    Bunlar hiç mi ibret olmuyor...
    Güneş sabah dogar aksam batar...Bu da mı öldükten sonra diriltilip hesaba cekilecegini gostermiyor...

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: exelans Mesajı Gör
    Amin bak ne güzel çalışıyormuşsun çalışabiliyorsan demekki kimseye muhtaç olmadığın anlamına geliyor buna sevinmen lazım daha kötsüde olabilirdi
    exelans kardeşime kesinlikle katılıyorum. Bence çalışabilen ve kimseye muhtaç olmadan yaşamayı başaran arkadaşları ben engelli olarak görmüyorum. Bence onlar topluma kendilerini kabul ettirebilmiş özgür bireylerdir. Ben tek başıma bir işe yaramıyorum, kendi ihtiyaçlarımı göremiyorum. Zaman zaman hatta çoğu zaman çok üzgün ve kederliyim. Ama yine de birçok arkadaşın dediği gibi şükrediyorum.

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Economist arkadaşın düşüncelerine katılmıyorum desem yalan olur.Ben çalışıyorum işime gidip geliyorum ama rahatsızlığımdan dolayı bazı durumlarda yürüyemez hale geliyorum bana yardımcı olan arkadaşlarımda var sağolsunlar ama ben anlıyabiliyorum çevremdeki insanlar beni şükretme aracı olarak kullanıyor çektiğim ağrıların acısı yüzüme yansıyor sürekli acıyarak bakılıyorum farkındayım.Aynı şeyleri insanlara anlatmaktan sıkıldığım için iyiyim bişeyim yok deyip geçiştiriyorum çünkü acıları yaşamayan bilemez.Belki benden daha kötü olanlar var evet şükretmeliyim ama dertleri kıyaslamak ne kadar doğru onun derdi senin derdini döver şeklinde.herkesin derdi kendine büyüktür.

Üye
    Gencbey Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet aynen...Bir hadis te diyo ki...

Nimet yabani bir hayvan gibidir...Siz bunu sukur bagi ile baglayın...

Verilen su elin,ayagin,gözün kıymetini bilmek lazim...

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Ayrıca inanmakla kaybedilmez eğer varsa kazanılır" eşittirrrr "yersen yoğurt,içersen ayran" mantığı...(benceee)

Kardeşim,engelinden nefret eden dibine kadar nefret etsin...Yalnız bırakın da dibe gitmek istemeyenleri de çekmeyin gittiğiniz yere... Engelinden nefret edeni anlarım sadece...Ama benden bu kadardır... Yaşamak kime kolay ki? Herşeyi olan insan için de zordur... Sapasağlam,varlıklı, güzel insanları da görüyorsunuz.Kim yüzde yüz mutlu ki? İnsanoğlu gocunacak bir taraf her zaman bulur...İnsan her zaman kendinde olmayan ya da az olan şeylere aç...Boşuna uğraşmayın içimizdeki o canavarı doyurmak için derviş olmak gerek...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

herkesın dusunsıne saygım var..herkese gecmıs olsun...zerda arkdasımızın dedıgı gıbı arkdaslar bencede oyle dusunmelıyız obur dunya cennete bılet dusunun...hem olmuş ile ölmüşe care yok ne yapabılırız bu saatten sonra bu bıze bıcılen sureyı ıster acı ıster tatlı bızım elımızde...

Üye
    hulya06 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ne olursa olsun halimize şükretmeliyiz çünkü allah bize böyle yaratmak istemiş ve yaratmış yani engelden nefret edersek üzürlürsek hayatta hiç mutlu olamayız zaten hayatta bi mutlu olursun bi mutsuz olursun bu dünya böyle bende engelliyim bazen üzülüyorum bazen takmıyorum kafaya allaha şükür diyorum halimize daha beterin beteride vardır

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mete kardes hesabi aslinda hergun oduyoruz bence, dedigim gibi inanmiyorum cennete ama hadi diyelim burda yazan arkadaslar hakli ve cennet diye bir yer var, o zaman ben diger tarafa coook alacakli gidecegim demektir.

Bir arkadasim baharin geri donmesinden bahsetmis ki ben onunla ayni kanidayim zira Canlı varlılar yaşamlarını sürdürebilmeleri için ortamlarından madde alıp-verme durumundadırlar. İşte maddenin canlı ve cansız çevre arasındaki bu hareketine madde döngüsü ya da ekolojik döngü denir.

Olu bedenimiz belki azota doner > ota girer > inek yer > sute karisir > yeni gelin icer > bizi hucreye donusturur> rahminde X kromozom yapar > Y ye dominant geliriz yeniden dogariz.

Olurmu ? Neden olmasin ?

Sizin Cennetiniz varsa benimde dogal dongum var :-)

Üye
    Gencbey Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Münir Mesajı Gör
    Mete kardes hesabi aslinda hergun oduyoruz bence, dedigim gibi inanmiyorum cennete ama hadi diyelim burda yazan arkadaslar hakli ve cennet diye bir yer var, o zaman ben diger tarafa coook alacakli gidecegim demektir.

Bir arkadasim baharin geri donmesinden bahsetmis ki ben onunla ayni kanidayim zira Canlı varlılar yaşamlarını sürdürebilmeleri için ortamlarından madde alıp-verme durumundadırlar. İşte maddenin canlı ve cansız çevre arasındaki bu hareketine madde döngüsü ya da ekolojik döngü denir.

Olu bedenimiz belki azota doner > ota girer > inek yer > sute karisir > yeni gelin icer > bizi hucreye donusturur> rahminde X kromozom yapar > Y ye dominant geliriz yeniden dogariz.

Olurmu ? Neden olmasin ?

Sizin Cennetiniz varsa benimde dogal dongum var :-)

Belkide o inek in idrar yollarına karisirsin...Degil mi bu da var...Sen nasıl meydana geldin munir kardes..?Birde Kac yasindaydin..?

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Gencbey Mesajı Gör
    Belkide o inek in idrar yollarına karisirsin...Degil mi bu da var...Sen nasıl meydana geldin munir kardes..?Birde Kac yasindaydin..?

Sevgili Gencbey muhtemel dongu ihtimallerinde senin yazdiginda var ama senin dedigin sekilde yenilenen amonyak dongusune gireriz sen neden illede idrar olacagini dusunuyorsunki ?

Oyle bile olsan topraga gider yeniden gelirsin, ama sen pozitif dusun bence en kisa surede yeniden canli olmanin yollarina bak....

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: buklem Mesajı Gör
    ENGELLİ OLMAK YADA OLMAMAK önemli olan İNSAN olmak

ONEMLI OLAN ENGELLİ OLMAK YADA OLMAMAK DEGIL önemli olan İNSAN GIBI YASAMAK DESEK ?

Üye
    cigdem84 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2011
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BAK umutcan evet senı tanımıyorum ve farkındaysan cumle sonunda gulucuk vardı ve kaldıkı madem ınsanlar arasındakı gırgırı kaldıramıosun bunu benı tanımayan sen bana hiç yapamazsın ....kaldıkı zıhınsel özurlu demıssın ve senın gıbı düz fikirli olacagıma onuda olurum merak etme!!!! ve lutfen ama lutfen bı cumle yazılmadan once yazılanı okuyup sındırılsın sonra yazılısnnnn...

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili umut senin inandiklarin ne kadar sacma ise benimkide ancak o kadar sacma olabilir.

Ama unutmaki; Darwin`e yillar once yillar once soytari diyen lordlar kamarasi, gecen yil bir kaca bilim adaminin ara gecis formlarini dogada kesfetmesinin ardindan; RESMEN Darwinden ozur diledi.

Yani sen bu gun sacma gordugun bir inanc icin yarin ozur dilemek zorunda kalabilirsin, o yuzden dikkatli konus bence.

Üye
    Hakan Konaş Avatarı

Son Giriş
    19.04-2010
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar, Hepinize selamlar. Yazdıklarınızı okudum kimi umutlu kimi umutsuz yazılar yazmış. Ama unutmayınki hayat sadece özürlü insanlar için zor değil. Şu günümüzde dahi bir yudum içme suyuna muhtaç yada boğazından bir lokma ekmek geçiremeyen milyarları aşkın insan yaşamakta.. Dünya bir oyun sahnesiyse herkeze bir rol biçilmiş burada.Kimine baş rol kimine sadece 1 cümlelik bir replik. Ama ben bu rolü beyenmedim oyundan çıkıcam demek diye bir şansımız yok ve karamsarlık içerisinde bize düşen görevleri yerine getirmeyip diğer rol arkadaşlarımızın oyununuda bozmaya hakkımız yok. Bizlere düşen elimizden gelen en iyi oyunu sergilemek.
    Bence insanları birbirinden ayıran yegane fark bir işi yapmak için duydukları arzu, istek ve kararlılıktır. Biz nekadar kararlı olursak başaramıyacağımız iş yoktur çünkü.
    Nede olsa bizlr insanoğluyuz bu evrenin görüp görebileceği en yırtıcı varlıklarız. Elimizden ne uçan nede kaçan kurtulmuş bugüne kadar.
    Hepinize saygılar ve nacizane düşüncelerimi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.
    Umutlarınızı asla kaybetmeyin ve hedefleriniz hep yükseklerde olsun.

Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon