Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 410111213141516 SonSon
Toplam 240 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Artık ınanıyorum kı gormesemde tanımasamda bırılerının bana deger veren arkadaslarım olduktan sonra ve hayat ne kadar acımasız olsada sevdıklerım benı Engellı dıye teerketsede Yasamak Herşeye Deger....................

Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet sözün en kısası...
    Yaşamak herşeye değer....,

Üye
    HANCI_41 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    HANCI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oh ne guzel valla,bırımız engelımız yuzunden isyan edelım,bırımız( zerda arkadaş)ısyan etmemek gerektiğini guzel bır şekılde yazsın,ki; katılıorum zerda arkadaşımızın sozlerıne,ondan sonrasıda ( aliş şerif ) arkadaşımızda ben belkı cehenneme gıdecem dıye cumle kursun..arkadaşımıza moral vercene hepten bunalımlara itsin.oh walla ne guzel ıstanbul be o zaman kendımızı yakalım kurtulalım ne dersınız...hangınız varsınız,varmı oyle benım gıbı düşünen arkadaşlar,eğer varsa bana ulaşsın..ama ne kadar evet desekte CAN tatlı..onun için ısyan etmenın bır anlamı manası yok,aldığımız nefese bıle şukretmek lazım.karamsar olamamk lazım.....her şey ALLAH tan..ALLAHtan gelene amennaa..akıllı olmak lazım bu konularda derım ben..her ınsanın engellıde olsa bu dunyaya gelmesınde bır gaye bır amaç vardır,hiç bır şey bızım isteğimiz gıbı olmaz.gulmeyı bılıosak ağlamayıda öğrenmek lazım arkadaşlar.

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olmayı birtürlü hazmedemedim vesselam

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce insanın kendını sevmesi lazım.allaha şükretmek ve allah beterinden saklasın demek lazım.benim engelli oldugum aklıma bile gelmiyor.her şey nrmal yaşıyrum nefes alıyorum istediğim yere gidiyorum.bir ck sağlamdan daha iyi araç kullanabiliyorum. eşim cocuklarım var,birck engelli olmayanın kullanmasını bile bilmediği pc leri tamir edebiliyorum.dağlara ovalara kalelere cıktım.birçok engeli olmayan insan bana fikir danışabiliyor,masa tenisi bilardo oynadım maç yaptım peki benim neyim eksik belki koşamıyor labilirim en olmadık anda kalabalıgın içindede lsa düşebiliyor olabilirim üzülebilirim bundan dolayı ama allahıma şükürler lsun kendım den daha kötü olanı gördükten sonra ne kadar iyi oldugumu görüyorum.ve kendısini beyenmeyen arkadaşıma yaradanın en büyük nimet olan akıl nimetinden yoksun etmediğini hatırlayıp allahım sana şükürler olsun diyebilmeyi ve bedeni eksiklerin bir engel olmadıgını en büyük engelin akıl yoksunluğu oldugunu unutmayalım.
    hepimiz allahın bize verdiği nimetlerin kıymetını bilelim varsın birkaç eksiğimiz olsun rabbim beterinden korusun

Üye
    denizkızı Avatarı

Gerçek Adı
    Şilan
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    35

bende artık kaldıramiyorum bu durumu..çok yoruldum ve artık bu hayatı istemiyorum.........

Üye
    boles Avatarı

Gerçek Adı
    jasyn
    Son Giriş
    30.08-2010
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen engelli olduğunu söylüyorsun sana tek birşey söyleyeceğim beni hayata bağlayan kitabın ismini söyleceğim lütfen onu dikkatli oku MUHAMMED BOZDAĞ İSTEMENİN ESRARI

Üye
    bulent yalcin Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    30.04-2010
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet hatice ne güzel özetlemiş olayı...

Üye
    kübüş Avatarı

Gerçek Adı
    kertenkelebek
    Son Giriş
    17.06-2010
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    angora
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelli olmaktan nefret ediyorum öyle demesi kolay ama biraz sabır...milyonlarca engelli adayı var bunu bil.

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bensalih1131 arkadaşımızın söylediklerine %100 katılıyorum ve elinize,yüreğinize sağlık diyorum. Arkadaşlar bütün iş beyinde biter neyi nasıl yaşamak istediğinize bağlı. Mutlu olmak istiyorsanız en ufak birşey bile sizi mutlu etmeye yeterde artar bile. Eğer karamsar olmak istiyorum bugün diyorsanız inanın o gün akşama kadar olmadık şey kalmaz Oyüzden kendinizle sürekli barışık olun hayatı olabildiğince güzel,keyifli yaşamaya bakın çünkü hayat herşeye rağmen yaşamaya değer. Sizlerle yazmış olduğum bir yazımı paylaşmak istiyorum umarım beğenirsiniz

HAYATA DAİR YAŞAMALI…

Bazen hayatın bir yerlerde tıkanıp kaldığını, soluk almakta güçlük çektiğimizi düşünürüz. Yürek susup, mantık ayaklarımızı sürüklemeye başladığında; yeni yollar aramak, yeni keşifler yapmak, yeni insanlar tanımak kısacası yenilik yapmak isteriz hayata dair…Yapılan her yenilik yüreğimizi ferahlatır.
    Hep isteyip de bir gün yaparım diye ertelenen ne varsa hayata dair, gerçekleştirmeli denemeli insan!
    Çünkü hayat o kadar kısa ki; düşünerek kaybedecek zamanımız yok. Her geçen gün, her geçen gece, ölüme biraz daha yaklaştırdığını; zamanın bir nehir, kendisin bir sal olup da, o dursa da yolculuğunun devam ettiğini anlamalı insan…
    Sağlığımızı kaybetmeden, ölümle yüz yüze gelmeden hayatı en iyi şekilde değerlendirmeli insan…
    Küçük mutlulukları fark etmek için, illa büyük acılar çekmemeli, başkasının yerine kendini koyabilmeli…
    Ağlayan birine ‘gül’, inleyen birine ‘sus’ dememeli! Ağlayana omuz, inleyene çare olabilmeli…
    Sevgisiz, soysuz kalarak, adaletsiz, merhametsiz dünya’ya ayak uydurmamalı insan…
    Dikeni yüzünden güle hesap sormak yerine, neden derin bir soluk alarak hapsetmiyoruz kokusunu içimize…
    Güneşin doğuşunu izlemek yetmez, yüreğimizde de güneşin sıcaklığı olmalı…
    Bir çocuğun ilk adımlarında ki umudu, bir gencin düşlerinde ki geleceği, bir yaşlının hatıralarında ki geçmişi görebilmeli…
    Çalışmadan başarılı olmayı, sevmeden sevilmeyi ve mutlu etmeden mutlu olmayı beklememeliyiz…
    Küçük yada büyük her hayal kırıklığı acıtır yüreği, ama yaşamdan hayal kırıklıkları yeni bir şeyleri öğrenebilmenin de en iyi fırsatıdır …
    Çünkü; hiç düşmemişsen, el vermezsin kimsenin kalkması için, dermanı olamazsın dertlerin, ağlamayı bilmiyorsan, neşesizdir kahkalararın...
    Merhaba dememişsen, anlamsızdır elvedaların…
    Ne, herkesi düşünmekten kendini, ne de; kendini düşünmekten herkesi unutmamalı insan…
    Sadece anlatacak bir şeyler olduğunda değil, söyleyecek bir şeyler bulamadığımızda da dinleyebilmeli.
    Aklı ve kalbiyle katılmalı sohbetlere, düşünerek yüreğinin sesi olabilmelidir,
    aynı hataları, aynı bahaneleri tekrarlamamak adına…
    Bir ömür harcansa da yanıtlarını bulabilmeli soruların, ruhun ve zihnin sınırlarını zorlayacak dostları olmalı insanın…
    Herkese yetecek kadar büyük olmalı sevgisi ama yüreğinin sınırlarının da bir kapasitesi olmamalı. Olmamalı çünkü; sevdiklerinin sevgisinin hakkını verebilsin, verebilsin ki; bir teşekkür için, bir elveda için zaman bulabilsin…
    Yaşam bir sınavsa; en iyi şekilde verebilmeli bu sınavı, vazgeçmezken sevmekten ve öğrenmekten, herkesi sevemiyeceğini ve her şeyi bilemiyeceğini de fark edebilmeli insan…
    Tıpkı, her şeye sahip olamayacağı gibi…
    Yani uykuda geçirmemeli hayatı…

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Engelli olmaktan nefret ediyorum demiş arkadaşımız... Seven var mı?
    Ama engelimizle yaşamayı öğrenmeliyiz.

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

smiley32 - Ben engelli olmaktan nefret ediyorum, yaşamak zor geliyorHocam;Süpersin yine..

Üye
    ilknurcebi Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur Çebi
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar yazılanlar okuyorum.hepimizde düşüncelerimizde yaşadıklarımızla haklıda olsak herzaman nefes alabildiğimiz için yaradana şükretmeliyiz.isyankar olarak karamsar olarak değilde yarına çok şükür diyerek allaha yönelmeliyiz.şöyle bir hadis ne güzel açıklamış Bir müslümanın başına gelen her sıkıntı onun hakkında mutlaka hayırdır: Ya geçmiş günahlarını siler, ya gelecek bela ve musibetlere engel olur, ya ilahi bir ikaz ve uyarıdır, ya da manevi makamının daha da artması için bir imtihandır.

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olmaktan hiç nefret etmedim,çocukluk dönemlerimde üzüldüğüm oldu ama hiçde isyan etmedim. Çünkü engelli olmam yapmak istediklerime engel olamadı

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben dahil hiçbir kişi tabiki bir engeli olarak yaşamak istemez.ama takdiri ilahiye boyun eğmeli insan eksiler var tabiki engelli olmanın ama artılarına bakmak lazım.bulabildiğimiz en ufak güelliğin bile verilmiş bir nimet oldugunu unutmadan bundan mutluluk cıkarabilmeli insan.yoksa sahip olunan eksiklikleri düşüne düşüne ne hayatın tadı kalır ne tuzu.gönül işlerine gelince bu durumada katılmıyorum. engelli olmak tabiki eksik fakat ben şuna ınanırım sunu soylerım tecrube ile sabittir.kalbe giden yolu bildikten sonra engelli olmuşssun olmamıssın hiç ama hiiç farketmiyor.mücadeleden vazgeçmiyelim hiçbir zaman vesselam ...

Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 410111213141516 SonSon