Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon
Toplam 240 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    antikor Avatarı

Son Giriş
    05.02-2010
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ASIL ZOR OLAN HAYAT VE İNSANLAR ASLINDA YOKSA KUSURSUZ BİR VARLIK YOK BU DÜNYADA...

Cennet ve cehennem kavramlarınıda engelimize yada engelimizin yüzdelik oranına bağlamak yanlış aklı ve mantığı olan her varlık yaptıklarından ve yapacaklarından sorumludur.

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben en kısa z manda engelli olmakdan çıkmak istiyom arkadas bıktım tekdüze bir hayat yaşamakdan ne bu ya sıkıldım vıallah bu ne kabul edemiyorum yahu sıkılıyorum işte bende konu yu açan arkadasla yanı fikirdeyim valla ama benim hastaylığım iyilesme asmasında kurtulacam bu rapordan

Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insallah kardesım kurtulursun

Üye
    merovenj Avatarı

Gerçek Adı
    Alp
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eyup1987 birseyi merak ediyorum bu konuyu actigindaki ruh halinle suan ki ruh halin arasinda nasil bir fark goruyorsun paylasirsan sevinirim?

Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: eyup1987 Mesajı Gör
    Arkadaşlarrrr ben engellı olmaktan nefret edıyorum. Yasamak zor gelıyor.
    Ayaklarım vucudumu taşımıyor artık.
    Sizce bana ne oluyor?

arkadaslar yıne aynı duygular ıçerisindeyım

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyüpcüm yapma Allah aşkına ya..:s ne güzel şeyler söylüyodun işte ne olur dönme eski haline.. hayat her şeye rağmen devam ediyo..hepimiz için..

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

ben bu sayfada saatlerce zaman geçirdim o kadar yazı yazdık halen aynı düşünceler içerisinde olan varsa engelli yaşamak istemeyen varsa gitsin kendini köprüden atsın bende atacam valla az kaldı

Üye
    VUSLAT Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.10-2009
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellı hayat ının kotu yapan bızlerız yasamak guzel ya ne bu sozler atın su karamsarlıgı artık engellı yasamak harıkaaaa

Üye
    bedii Avatarı

Son Giriş
    04.10-2011
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zerda;
    Kilitlenen bir konuda bahsettiğim, (maneviyat olmazsa sıkıntıları nasıl aşabiliriz) konusu işte bu. O konuyu kilitleyenelere saygıyla arz orz olunur.

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ya obür tarafta cennet yoksa.O zaman ne olacak.Çektiğimiz sıkıntıları neye tahvil edeceğiz?

Üye
    merovenj Avatarı

Gerçek Adı
    Alp
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    Degerli kardesim konu acildigindan beri butun yazilanlari tek tek okudum ve herkesin bir sekilde olumlu yada olumsuz da olsa arkadanda durduklarini hissettim.Umarim bunu sen de hissetmissindir!!!Sana bir soru sormustum "Bu konuyu actigindaki ruh halinle suan ki ruh halin arasinda nasil bir fark goruyorsun"seklinde.Sen biraz gelisme gostersende arada, en sonunda donup dolasip tekrar ayni yere varmissin.Peki oturup hic dusundu mu bu halimle ben ne yapmak istiyorum ya da yapabilirim.Bak guzel kardesim istesen de istemesende iki secenegin var.
    Birincisi eger tıp senin engeline bir care getirebiliyorsa derhal bunun arastirma ve calismalarina biran evvel basla, getiremiyorsa bile arastirmaya devam et ki hayata bagli oldugunu olgunlaslasmadan bu hayat agacindan dusmeyecegini once kendine sonra cevrene gostermelisin.O zaman bak bakalim kimin kimden farki varmis.
    Ikincisi hic bu kadar eziyete katlanmayabilirsin hayata kus kendine ve millete yasadigin her ani zindan et, ben yalnizim numaralari yap,herkese siz beni ne anlarsiniz ki imaji ver,engelli oldugun icin kendinden ve turevlerinden nefret et.Yani kisaca sorun ol !!!

Secim senin guzel kardesim, sanma ki bu dunya da bir tek bu acilari sen ben yasiyoruz...Umut etmek hayal etmek ne guzel sey bir bilsen!!!

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: exelans Mesajı Gör
    ben bu sayfada saatlerce zaman geçirdim o kadar yazı yazdık halen aynı düşünceler içerisinde olan varsa engelli yaşamak istemeyen varsa gitsin kendini köprüden atsın bende atacam valla az kaldı
    hobaa exelans sen yapma bari ya.. bu konu açıldığından beri az mı tartışmaya girdik az mı bi şeyler anlatmaya çalıştı herkes.? aynı düşünceler içinde olanlar tabiki var hala ama kendilerini gidip atmaları sorunu çözmezki.. (sen de dahil..).. hadi güzel kardeşim dön normaline tekrar..

ya bi de cennet cehennem var mı diye hala şüpheye düşebiliyosak..bilmiyorum..

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Nefret kelimesinden girdik,Evrim teorisine çıktık
    Felsefik sözlerle yola devam edelim derken,köprüden atlamaya geldik

Hey Ya Rabbim

Sağlıklı olduğa halde mutsuz olan hatta intihar eden sanırım binlerce insan var.Veya sağlıklı olduğu halde halinden mutlu olan ve intihar kelimesini duyduğunda tebessüm edende,mutluluk ya da mutsuzluk kavramını "engelli olmaya bağlayamayız".

Engelliyseniz önünüzde iki seçenek vardır.
    Ya engelinizi kabul eder,onunla yaşamayı öğrenir ve bunu bir mutsuzluk nedeni olmaktan çıkarmaya çalışırsınız ya da engelinizden nefret eder,isyanlarda doalşırsınız.Hiç şüphesiz inanan ya da inanmayan tüm psikiyatr engelli insanlara yaşama sevincini aşılamaya çalışır.Yani hadi git at kendini köprüden demez

İnançlı insanlar cennet ve cehennem kavramlarına inanır.İslam inancına göre Allah'ın razı olduklarını yapan,razı olmadıklarını yapmayan kişi cennete girecektir.Aksini yapan insanlar ise Allah ve Resulünü reddetmedikçe günahlarının cezasını çektikten sonra cennete girecektir.

Bazı arkadaşlar islam inancına göre Allah'ın verdiği engel gibi sıkıntılara isyan etmeyip,sabreden insanların bu sıkıntılarının mükafatını alacağını zikretmiş.Sanırım bir insanın istediğine inanma özgürlüğü var.

Ancak bazı arkadaşlar ise,inançlarını dillendiren bu kardeşlerimizin cennet olgusuna türlü göndermelerde bulnmuşlar.Münir beyin,bu dünyada engelliyim öleceğim ama evrim sayesinde bir gün sağlıklı olarak dünyaya niçin gelmeyim,söylemini dillendirmesi nasıl özgürlükse,cennet inancını dillendirmekte o kadar özgürlüktür.

Sanırım tartışırken,karşımızdakinin inanç değerlerine hakaretvari söylemlerde bulunmaktan kaçınmalıyız.

konuyu açan arkadaşıma gelince,emin ol dünyadaki tek mutsuz insan sen değilsin ama mutsuz insanların hepsi de engelli değil.Kısacası engelinle barıştığında mutluluk seni zaten kuçaklamış olacaktır.

Üye
    sadık Bayram Avatarı

Gerçek Adı
    sadık
    Son Giriş
    30.05-2010
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    Rize/ fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyup1987;
    Canım arkadaşım haşa sakın böyle düşünme hastalıgını kabullen bak yaşamak
    nasıl kolaymış.Bu çektiklerimiz bize belki zor geliyor ama inanın diger yaşamda
    büyük sermayeniz olacak.Allah hepimizin yardımcısı olsun,

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tekecig Mesajı Gör
    peki ya obür tarafta cennet yoksa.O zaman ne olacak.Çektiğimiz sıkıntıları neye tahvil edeceğiz?
    "... ya öbür tarafta cennet yoksa..." diyerek "öbür taraf var" mı demek istiyorsunuz? Buna inanıyorsanız cennet ve cehennem olgularına da inanmak imkansız değil bence. Öbür taraf da yok diye düşünüyorsanız o zaman zaten toprağa karışıp yok olacağınız için hiçbirşey hissetmeyecekseniz demektir öldükten sonra. Tabi bu düşünce de hayatı farklı bir yöne sürükler.

Yanlış anlaşılmasın kimsenin inancını sorgulamak istemiyorum. Hiç böyle şeylere de hevesim yok inanın. Herkesin kendi hayatı, neye inanırsa inansın. Ben yazınızdaki ifadeye dikket çekmek istedim.

----------

Eyüp1987 yalnız değilsin. Benim engelim sonuçta yürüyemeyen biri gibi ağır olmasa da ben de hayatım boyu rahat, mutlu ve huzurlu olamadım ve sanırım ölene kadar da olmayacağım. Benden kötü durumda olanlara da bakıyorum Allah'a şükrediyorum ama sonuçta ben başkasının hayatını değil kendi hayatımı yaşıyorum.

Ölmek ister miydim. Bu konuda durum karışık. Sonuçta bu hayatta sevdiğim, değer verdiğim insanlar var. Ahirette de onlarla beraber olabilir miyim bilmiyorum. Öte yandan öldükten sonra nereyi hakettiğimizi de bilemiyoruz. "Ya senin günahların olsa da sonunda inanıyorsun, cennete girebileceksin" de denebilir ama cehennem azabını yaşayıp cennete gitmek bize bildirildiği kadar kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi birşey de değil. Oranın azabını bizim idrak etmemiz imkansız.

Sonuçta iser inanalım ister inanmayalım bir şekilde nefes alıp veriyoruz. Dünyanın üzerinde bir süre yaşıyoruz. Sonunda da istesek de istemesek de öleceğiz. Çok fazla ölümü istemenin de anlamı yok. Zaten ölüm bizi istiyor ve hergün de birilerini alıyor aramızdan.

Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon