TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yorgunzihin Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    22.09-2021
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    50

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu güne kadar hep hor goruldum edildim çevrem de .. Ailem tarafından destek beklerken ailemin bile beni hor gormesi zoruma gidiyor. Zaten bipolarım var raporluyum da bilmiyorum ne yapacağım. Bir omur boyu ilacları kullanmam gerekiyormus doktorlara gore .. Ben iyileşmek istiyorum ..

Nasıl düzeleceğim arkadaşlar gerçekten bilmiyorum. Ne zaman ailem ile konusmaya kalksam itiyorlar beni .. Bazen iyi oldukları oluyor yalan yok ama nadiren .. Bu lanetten kurtulmak istiyorum. Herşeye razıyım. Sadece bipolar değil sırtımda hafif kamburlukta var. Otururken hele cok belli oluyor. Ameliyat gerekirse dedi dedi doktor .. Hareket ederken kısıtlamam falan olacakmıs vs ..

Malesef cok sorunlu biriyim. Sükretmeye calısıyorum .. Şimdi ekpss bekliyorum o da olacak gibi değil kura sonucta cıkmama olasılıgı cok yüksek .. İş hayatım zaten cok dengesizlik üstüne kurulu .. Tam calısamıyorum edemiyorum kafama cok takıyorum geçmişimi.. Geçmişimi unutmaya calıstıkca hayat izin vermiyor unutmak istiyorum artık..

Ailemle küs kalmak istemiyorum ama onlar bunu istiyorlar cok belli hic konusmıcam etmeyeceğim. Bu mu yani her şey ? Ben kotu biri oldugumu düşünmüyorum... Haketmedim.

Üye
    adanalı01 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2020
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    0

Hastanede yattın mı hıc birde hangi ılac ları kullanıyorsun hıc yesıl recetelı ılac kullandın mı bıbolar demisin dımı

Üye
    elifsena Avatarı

Gerçek Adı
    SENA
    Son Giriş
    25.12-2019
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    143

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @yorgunzihin

hayat şartları çok zor, belki ailen istemeden böyle yapıyordur, anlamaya çalışmak lazım. Sana tavsiyem ekpss için kendini zorlaman, hedefin bu olsun, eğer kendine hedef belirler bununla meşgul olursan, bi nebzede olsa rahatlarsın..Kazanmak o kadar zor değil, bu sevinci senin ve tüm engelli kardeşlerimin yaşamasını isterim. Gerçekten insanlar çok acımasız olabiliyor, dünya kendi etraflarında dönsün sende onların etrafında dön isteniyor. Senin duygun, senin fikrin, senin hayalin hiçe sayılıyor..Haklı olduğunu önemsenmediğini yinede düşünmeye devam edersen, memur olarak başka bir yer yazar gidersin, ama bunlar için ekonomik olarak güçlü olman lazım.

Üye
    yorgunzihin Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    22.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    50

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @elifsena
    Güzel tavsiyelerin için teşekkür ederim. İlac gibi geldi tavsiyelerin .. Buradan en yakın zamanda çok uzaklara yazmak istiyorum. Buradan uzak neresi olursa .. Burada kaldıkca ofkeme yenik düşecekmişim gibi hissediyorum. Gerçekten bana yaşananlara karsı hep sustum ama artık bir yere kadar. Hep icime gommeye calıstım bazı seyleri. Ailemin yaptıklarını signeye cektim cevremdekilerin bana yaptıklarını signeye cektim. Sabrımın son damlasındayım. Bu hayatta ne aile gerçek nede dostluk kardeşlik .. Hepsi yalan üstüne kurulu.. Tekrardan teşekkür ederim güzel kardeşim.

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    2.064
    Verilen Beğeniler
    2.731

Güzel düşün kü güzel yaşayasın .

Olumsuzlukları kafana takma .

Bu dünyanın dertleri de kendisi gibi geçici

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Amber
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.382
    Verilen Beğeniler
    1.750
    Blog Mesajları
    6

Ruh hastalıkların hepsi böyle aile ve çevre biliyorsa hor görüyo bide çalışamsz durumdaysan daha kötü kimsenin menfati yok senden...içine atarsan hastalanıyorsun hastalanmazsan ve tepki verirsen hasta deilsende hastasın .git ilacını iç diyolar...dün bi ruh hastası komşuyu eve aldım 50 yaşlarında kadın bana gelene kadar 5 dakikada bir dinlendi yğrüyemedi terledi..ve sıcak deildi hava..

Bıyık sakal gelmiş kadının.konuşmalarda bağlantı yok..ailevi sorunlardan bahsettim sert duruşumu görünce çok güçlüsün ben bunu hiç yapmadım dedi...içimden seni bu hale getirenler utansın dedim ve herşey ortataydı..

Yapmamız gereken bakış açımızı değiştirmek ve güçlü mutlu olmak ve muhakkakki kendi maşımızın olması şart..ve spor yap çünkü spor ilaçtır serotini beyinde düzenler...amacımız bi daha hastalanmamak kaderdaşım

Verstuurd vanaf mijn SM-G935F met Tapatalk

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Amber
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.382
    Verilen Beğeniler
    1.750
    Blog Mesajları
    6

Bi yazımı paylaşcam belki sanada yol olur

Çirkin kalplileri okadar eleştirdim ki...artık onları eleştirmeyi bırakıyorum kendime focus yani odaklanma zamanı geldi.

Beni hasta yapan şey ne? Neydi ? İlk başta yaşadığım olumsuzluklardan öz güven kaybı sonra kendime yapılan bu haksızlıklara savunmasız kalmam yani kendimi savunamam...ve bir dağın çöküşü..

Olumsuzluklara odaklanıp güzeliklerin beni yavaş yavaş terk etmesi

Ee napmalıyım ?

Bi kere hastalandım ama bi daha hastalanmıyabilirim öyle deilmi?

Kafamda tekrarlanan geçmiş yakın geçmiş kötü anıları yaşatan insanları terk etmeliyim..

Gerekirse iyi bi terapi almalıyım yada meditasyon

Bu hayata bakış açım değişmeli

Kurban rolu oynamayı bırakmalıyım

Kartlarbenim elimde olmalı...yeni arkadaşlık ve çevre edinmeliyim bunun için dernekler iyi çözüm onlara üye olmak y ani

Para parayı çeker mmm... biriktirmeliyim!

Benci merkezde olmalıyım 5 kuruşun hesabini yapmalıyım mesala

İyi oynamak yerini güçlü mutlu ayakları yere sağlam basan benle bende varım demeliyim... hak edenle paylaşmalıyım hayatımı geri kalanını silmeliyim

Kendim sevgilim biz (:

Sleeping beauty

Askıda Üyelik
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2020
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    23

Bipolar bozukluk çok ciddi bir hastalıktır, forumdan yorum okuyarak düzelmez derhal bir psikiyatra gidip durumunuzu anlatmalısınız daha memur da olmamışsınız işiniz şu aşamada biraz zor ama sabırla düzelir. Aile ve etrafın olumsuz bakış açıları konusunda sineye çekmeye devam ta ki buna gerek kalmayana dek.

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Amber
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.382
    Verilen Beğeniler
    1.750
    Blog Mesajları
    6

Psikiyatr napcak ilacı basıp yolluyacak ...deneyimlerden yararlanması yanında ilaçlar sağlıklı bi durumdur ..akıl akıldan üstündür mantığı

Üye
    yorgunzihin Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    22.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    50

Zaten her ay iğnem var..
    Doktorun dediğine göre de bir omurlukmüş ..
    Yani gittiğim yerin kullandıgı ilaclar bir omurluk..
    Kusura bakmasınlar ama ben bunu kabül etmem.
    Umutsuz konusan doktorların da agzına eline vermek istiyorum.
    Düzelmek istiyorum ben.
    Hickimse de kusura bakmasın.
    İyileşmek için cabalıyorum.
    Zaten bunu belli ediyorum her seferinde oradakilere.
    Ciddiye almıyorlar ama gorecekler..
    Gerekirse cok daha iyi doktora gideceğim yinede bu durumdan kendimi aklayacagım.
    Cunku bipolar tanım hastanede ben bu durumu lehine değiştirmek istiyorum.
    Allah tüm herkese sifa versin.
    Bipolar kadar lanetli bir hastalık yok ama benden ufak bir tavsiye ..
    Bu hastalıgı severek yenin ..
    Lanet okuyarak değil.
    Konuyu acarken biraz yogun duygulardaydım.
    insallah o yogun duygu bir daha gelmez.
    İyileşmek için çabalayın.
    Bipoları asla hafife almayın..

sleeping beauty desteğin için teşekkürler Emin ol işime yarayacak dediklerin.

ekonomist79 doktorlar anca umutsuz konusur. İnsan aslında kendide iyileşir ama bipolar cok farklı olay. Allah büyük.

SERAFİM Kesinlikle..
    Bipolar hastalıgında bazen takıntıların cok cabuk artabiliyor ve duygular değişiyor. Sag solu belli değil dengesizlik. Ben dediklerini ciddiye adım ama elimden geleni yapacağım.

Üye
    elifsena Avatarı

Gerçek Adı
    SENA
    Son Giriş
    25.12-2019
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    143

@yorgunzihin

Aynen, senin huzurunu bozan insanlardan uzak durman lazım, herkes için böyle, ben zor zamanlarımda kitaplarıma sarılır daha bi gayretle çalışırdım. En sonunda başardım, pes etme kendine meşgale bul, bol bol hayal kur...Öfkene sakın yenik düşme, haketmeyenlere üzülerek vaktini harcayana kadar al kitabını eline konu çalış...Sen güçlü olunca herkes dost olur sana, o zmanda sen istemezsin.

Üye
    spastik Avatarı

Son Giriş
    18.05-2020
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    24

@yorgunzihin

Öncelikle merhaba

Şimdi bir yanlışı düzeltelim önce. Siz tırnak içinde düzeltiğinizde herşeyin düzeleceğine inanıyorsunuz. Bu paradigma üzerinden bir yaşam kurguluyorsunuz kendinize ve belliki bu olana kadar kendinizi beklemeye almışsınız.

Yanlış burada. Bir insanı kabullenmek istediğimiz kişi olduğunda yada görmek istediğimiz bedene sahip olduğunda kabullenmek değildir bunun adı olsa olsa bencillik olur yada cahillik olur.

Gerçek kabullenme bizim gibi olmayan yada olamayan , bizim gibi hareket etmeyen yada edemeyen , bizim gördüğümüzü görmeyen yada göremeyen bireyi içselleştirebildiğimiz ölçüde ve onun en azından yaşam ihtiyaçlarını giderebildiğimiz ölçüde buna karşılıksız sevgi ve saygıda dahil o kişiyi kabullenmiş oluruz.

Dolayısıyla bekleyelim amaliyat olayım düzelirsem herşey düzelir diye beklemek üzülerek söylüyor hem sizin için hemde aileniz için büyük bir hayal kırıklığı ile sonuçlanma ihtimali çok yüksek

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    217
    Verilen Beğeniler
    657
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yorgunzihin arkadaşım, ekonomik özgürlüğünü kazanmak zorundasın.