TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DenizAyaz Avatarı

Son Giriş
    12.02-2018
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli abilerim yardımcı olursanız minnettar kalırım. Deniz benim adım. 24.01.1996 tarihinde Hatay'ın İskenderun ilçesinde dünyaya geldim. Lise'de maddi imkansızlık sebebi ile yarım gün okula gidiyor, ögleden gece yarısına kadar işe gidiyordum. Böylelikle 2 defa sınıfta kalarak okuldan atıldım. Babam yıllardır formenlik yapıyor buyuk sirketlerin projelerinde. Hep barajlar da çalışıyor. Ben 18 yaşıma girince meslek öğrenmek için santiye de işe başladım. Hatay'dan, evimizden çıktım o dönem, Mardin Ilısu barajına çalışmaya gittim. Babam beni kaynakçı ustalarının yanina verdi, kaynakçı olmak için ilk adımı yardımcı eleman olarak atmış oldum.

Bir süre sonra (1 sene calistiktan sonra) ayaklarımda ciddi ağrılar oluştu. Mecburen Hatay'a donmek mecburiyetinde kaldım. Hatay'da sonuç alamadım ve babam iş yerinden izin alıp beni İstanbula götürdü. Orada ortopedi ve travmatoloji uzmanı beni muayene etti. Ayak tabaninda nasır var, problem nasırın altındaki tarak kemiklerinin deformasyon yapması dedi.

Ameliyat oldum ama düzelmedim. Sonra da ileri derece düz tabansın dedi, tarak kemiklerin çökme yapmış, o yüzden düzelmedi dedi. Ben daha kotü bir ayak ile askere gittim. Askerliğimin acemi birliğini Manisa'da yaptım. 42 gunluk egitimim boyunca 38 gün yatak istirahati alarak yattım, egitim görmedim. Bot yerine terlik giydim. Askerliğim eziyet haline gelmişti. Usta birliğim Şırnak da bir usbolgesi çıktı. Oraya gittim ama ilgilenmediler benimle. Ayaklarım da ileri derece düz tabanlık, metatars kemiklerde çökme, çekiç parmak problemleri vardı. Kalbim de taşikardi (ritim bozukluğu) mevcuttu. Nabızım 138 di en son. Boyum: 1.92, kilom 125 di. Gece uyuyamazdım, çoğu zaman ağlardım artık ağrıdan.

Askerliği bana 8 ay yaptırıp sonrasinda muafiyet verdiler. Izine geldim, sevk alip hastaneye gittim. Muafiyet icin heyete girdim, muaf oldum.

Şu an ayağımdan ameliyat olmak istediğimde hem çok para istiyorlar, hem de 3 tane ayrı ayrı ameliyat gerektiğini, %40 memnuniyetsizlik olabileceğini, garanti veremeyeceklerini söylüyorlar.

Ne sağlığım var, ne maddi imkanım var. Ne tahsilim var, ne bir işim var. Tüm gün evde oturuyorum. Arkadaşlarımı gördükçe üzülüyorum, ağlıyorum.

Benim büyük hayallerim yok. Sağlığıma kavuşayım istiyorum. Bir işim olsun gücüm olsun istiyorum. Ama en iyi doktorlar bile ameliyata sıcak bakmıyor. Masa başı calış diyorlar. Zamanında okumadım, liseyi yarım bıraktım, tahsilim yok ki benim.

Son günlerde saçma sapan, kızacağınız düşüncelere başladım. Bana yardımcı olur musunuz? Dertlesecek kimsem yok benim. O yüzden sizinle paylaşmak istedim. Yardımcı olur musunuz?

Bana yol gösterir misiniz bir abi olarak. Nereden başlayayım hayata. Masa bası çalış diyorlar ama ortaokul mezunuyum. Lise okumadım, okuyamadım. Şimdiden teşekkürler hepinize

Üye
    AYAK Avatarı

Gerçek Adı
    Kaya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Rapor alıp ekpss kuralarina katılabilirsiniz o şekilde memur olabilirsiniz belki araştırın.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    77

Ortaokul mezunı iseniz Ekpss' sınavına giremezsiniz. Ekpss sınavına girebilmek için Lise mezunu olmak şart..

Fakat Ekpss Kura'ya başvurup Kura usulü ile hizmetli memur olarak atanabilirsiniz.. Bunun için Kura başvuru gününü takip edip başvuru yapmalısınız..

Üye
    DenizAyaz Avatarı

Son Giriş
    12.02-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ekpss engelliler için ama. Bildigim kadarı ile %40 filan raporlu olmak lazım. Benim ki %40 yapmaz ki :/

Ekpss engelliler icin ama..

Boy ve kilo orantisizligim var. Zaten askeriye de D33 obezite raporu aldim. 41 kilo fazlam var. Spor yapamiyorum ayaklardan dolayı

Boy ve kilo orantisizligim var. Zaten askeriye de D33 obezite raporu aldim. 41 kilo fazlam var. Spor yapamiyorum ayaklardan dolayı

Kilo fazlalığı var yani boya göre. Ayaklarda ve ayak parmaklarda problem de var.
    Duz tabanlik %10
    Obezite %20
    Yine olmuyor

Üye
    Jozefim Avatarı

Gerçek Adı
    Jozefim
    Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Uranüs Belediyesi
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    18
    Blog Mesajları
    1

en az lise mezunu olmadığın sürece
    ve yüzde 40 rapor almadığın sürece
    avucundaki bir kaç ihtimal sadece..
    bu iki şeyi hallet sonra, yeniden başla sorular sormaya..
    çünkü avucunda ihtimaller sayısını arttırman gerek..

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    17.02-2020
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    111

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @Jozefim

Çocuk zaten karamsar bizlerden yardım bekliyor ne yapmalıyım diye sen öyle şeyler yazmışsınki ne dediğin belli nede anlatmak istediğin, çocuğu resmen karanlık kuyuya atmışsın

Üye
    *brucelee Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:55
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@Jozefim

ne adamsın ya ..

Üye
    DenizAyaz Avatarı

Son Giriş
    12.02-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun her sey için. Haklısınız. Bu problem çözülmeyecek bu ihtimaller doğrultusunda. 😔

Üye
    sevalss Avatarı

Son Giriş
    12.11-2019
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İlk önce işkura kayıt yaptırabilirsin...Orda birsürü iş garantili olsun meslek kursları var yada meslek edinme kursları onlara katılıp sertifa ile iş imkanına sahip olabilirsin...hatta bazı kurslar da para bile veriliyor...işkurdan iş takibi de yapabilirsin ki emin ol uygun birtane bulursun..sağlık sorunlarınla ilgili bilgim yok ama evde oturmak hiç kimseye fayda sağlamaz daha da kafana takarsın...Ayrıca kötü düşünmeyi de bırak neler yapabilirim diye düşün bence...

Üye
    black bishop Avatarı

Gerçek Adı
    tosun
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    5

neden bitsinki hayatın şu durumda çıkış yolu bulamıyorsan bakış açını değiştir hayata karşı alternatif yollar bulabilirsin ne insanlar var tanıdığım tekerlekli sandalyesi ile markette çalışıyor kasiyerlik yapıyor diceksinki lise terkim sana tavsiyem ilk olarak açık liseye kayd ol sonrasında mevcut engelinle ilgili doktorunla bi görüş ne oranda rapor alabilirim diye bi sor ? buradaki arkadaşların söylemi ile varsayımlarla hareket etme ..

Üye
    Mechanical Engineer Avatarı

Son Giriş
    24.08-2018
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Moralini yüksek tutmalısın. Kafayı önüne eğerek bu iş olmaz. Hastalığa yenileceksen de savaşarak yenil. Bu sitede ne insanlar var nice zor hastalıklarla uğraşan. Benim sana tavsiyem hastalığına önce hakim ol. O konuda etraflıca bilgi edin. Yeni ve alanında ileri derece bilgi sahibi uzmanlar bulmaya çalış. Bildiğim bir göz doktoru var mesela. O derece iyi ki artık bu düzelmez denen hastaları adama götürüyorlar. Dua et en önemlisi. İnşallah devamı gelir. Hepsi imtihan bunların. Allah' a emanet ol.

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    15.06-2019
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    7

@DenizAyaz Kardeşim, Öncelikle Çok Geçmiş Olsun. ALLAH(c.c) Yar ve Yardımcımız Olsun İNŞALLAH.

Sana Tavsiyem;
    1- 2018 Ekpss Kura Başvurusu Yap,
    2- Lise'yi Açıktan Okuyabilirsin,
    3- İŞKUR'a Başvur Sana Yardımcı Olacaklardır.

Umudunu ve Ümidini Asla Kaybetme!
    Yanında Biz Varız, En Önemlisi ALLAH(c.c) var, Gam Yok.

Üye
    Jozefim Avatarı

Gerçek Adı
    Jozefim
    Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uranüs Belediyesi
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    18
    Blog Mesajları
    1

arkadaşımızın halinden anlamıyor değilim.
    zaten kötü bir şey de yazmadım.
    arkadaşımız öncelikle liseyi bitirmel. ve muhakkak M.EM. Halk eğitim kurslarında bilgisayar sertifikası edinmeli.
    bu karamsarlık değil..

bu şımarıklık da değil.
    çözüm sunuyorum.
    asıl şımarıklık bu arkadaşımıza gül dağıtan kişiler...

Üye
    *brucelee Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:55
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@Jozefim
    davulun sesi uzaktan hoş gelir kardeş, işine bak, boş boş yorumlar yapma..

@TheLonely
    Allah razı olsun kardeşim..

Üye
    Jozefim Avatarı

Gerçek Adı
    Jozefim
    Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uranüs Belediyesi
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    18
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maalesef serbest piyasada fark yaratmak gerek..
    ne iş oolursa yaparım devri kapandı..

arkadaşım, sen yine de mazeretlerini bildirir bir dilekçeyi valiliğe sun.. belki orada iletişim bilgilerine dönüş sağlarlar..
    İŞKUR a muhakkak başvur.
    vee dediğim gibi LİSE mezunu olmaya çalış. Açık Ö.Lisesi gibi önünde bir şans var..
    bu periyotta bir halk eğitim merkezinden bilgisayar, diksiyon, ingilizce gibi sertifikaları al..
    bunları aldıktan sonra hazırladığınız CV ile başta AVM ler olmak üzere, tüm mali müşavirleri, sigortacıları, avukat veya danışmanlık ofislerini gezin..

davulun sesi kimseye hoş gelmiyor kardeş.
    unutma ki arkadaşımızın yaşadığı sorunları yaşayan ve bir şekilde hayata tutunmuş birisiyim..
    ben kendi yaptığım ve kendimce başarılı olduğum şeyi söylüyorum.
    elbette ki herkes bir ton sağlık aile maddi manevi sorunla uğraşıyor.. hepimiz uğraşıyoruz..
    öyle masa başı iş demekle olmuyor maalesef..
    işim gereği engelli ve yaşlı kardeşlerimle çok fazla muhattap oluyorum..
    şu ülkede o kadar yoksun ve mağdur var ki..
    artık onlar bile kendi aralarında bir eleme yarışına girmiş..
    şıarıklığın luızumu yok.

sadece HATAYLI BU KARDEŞİME DEMİYORUM.
    tüm engelli kardeşlerime diyorum.
    lütfen fark yaratın..
    sağlık durumlarınız maddi koşullarınız elbette müsait olmayabilir.
    ama yılmayın..
    kendinizi geliştirin..

lise diploması aldığında, bir kaç sertifika elde ettiğinde,
    gel CV ni beraber hazırlayalım. hatta valilik kaymakamlık ve belediyelere sunacağın dilekçeleri bile hazırlarız.
    ama şu noktada
    üzgünüm ki kardeşim, hiç bir kurum sana dönüş yapmaz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon