engelli bir çocuğa sahip olan ailelerin bence mutlaka amaa mutlaka profosyenel psikolojik bir yardım alması gerekiyor..

çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini nasıl yönlerdirmelerinin gerektiğini bilir kişilerden öğrenmeli ve eğitilmeliler.. bence engelli bir çocuğa sahip olan anne baba için ilk öncelik çocuğunun sağlığı ise ikinci öncelikte engelli çocuk sahibi anne baba olmak nedir ? sorusunun cevabını araştırmak olmalı..çocuğuyla bilindik klasık iletişim yollarının dışına çıkmalılar..sadece dünyaya getirip beden sağlığı için mücadele etmek yetersizdir..psikolojisi içinde yardım almasını sağlamak gerekir..

ama illaki kesinkes veee mutlaka aliede kendini eğitmeli..çocuğu sen engellisin çalışamazsın sen engellisin dışarı çıkamazsın vs.vs. gibi kısıtlamalarlaa kendine küs kendine güvensiz kıvama getirme hakkına sahip değiller :!: bilinçli anne baba olmak yine bence engelli çocuğun içinde kopan fırtınaları azaltacaktır diye düşünüyorum...

amaa günümüzde halaaa psikoljik destek almasını önerince bir insana ben delimiyim tepkisini alıyoruzz ben ce bu konuda yasa çıkmalı engelli çocuk sahiplerine psikoljik destek almak zorunlu hale getirilmeli...