Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dun yine Disko krali vardi tv de izliyordum gece yarisina dogru uc engelli arkadasi cikardilar adanadan geliyorlarmis vs... bizim cocuklar arkadaslar kardeslerimiz cok guzel konustular engellilerin sorunlarini dile getirdiler ..cikmislar gelmisler istanbula bir otobus almamis once adam bunlarin uzerine dogru yurumus galiba kizmis celalenmis onlarin deyimiyle ) sonra tamam demisler git kardesim demisler... sonra birbucuk saat sonra bir baska otobus gelmis o da hayir kem kum demis ancak otobus yolculari adamin uzerine yurumusler kizmislar almak zorunda kalmis engellileri... bu seferde ne kiziyorsunuz zaten bedava yolculuk yapacaklar diye adam kendisi savunmus vs...

birde bu bes lira on lira yollamakla bankalara engelliye sahip cikilmis olunmaz daha sonrada onlar icin yapabilecegimiz seyler var diyordu okan bayulgen... bir ulkenin gelismilik duzeyi o ulkenin engelli vatandaslarini ne kadar mutlu ettigine bagli diyordu ki bu cok dogru bir yaklasim engelliler ne kadar mutluysa huzurluysa o ulkenin gelismislik duzeyi o derece iyidir...

ben bu adami seviyorum ne kadar deli olursak onun kadar mutlu oluruz bazen deliliye vurmakta fayda var kavga etmekte baska turlu yer acilmaz bizlere...

Üye
    fatma26 Avatarı

Son Giriş
    08.06-2009
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bende okanı çok seviyorum dün akşamda harika bir iletişim kuruyordu engellilerler.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

tekerlekli sandalyedeki arkadaş gerçekten güzel konuştu, cep telefonuma mesajlar gelmeye başladı, "Bu kişi kesinlikle senin yazılarını bir yerlerden okumuş olabilir." diye...

Arkadaş şunu söyledi: "Şu an uçmak benim için nasılsa yürümek benim için aynı duyguyu ifade ediyor."

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: A_GEYiK Mesajı Gör
    Şu an ki standartlara göre hiçbir insan bir araç kullanmadan uçamaz. Demek ki hepimiz uçma özürlüyüz. Ama şu var ki; belki de değiliz. Belki uçma kabiliyetimiz var ama henüz keşfedemedik.
    “Bir bar çıkışında ben de kavga edebiliyorum, bağırıyorum, sevgilimle sokakta kimseyi umursamadan öpüşebiliyorum vs...” dedi.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: A_GEYiK Mesajı Gör
    Sonuç olarak; ben "Sokakta bağırarak gülmek, eğlenmek, sevgilinizle sarmaş dolaş yürümek ya da kızmak, küfretmek, sarhoş olmak, kavga etmek" bunların hepsini ve daha da fazlasını yaptım. "ama" kelimesini kullanmadım, ama ben özürlüyüm yapamam ki demedim. Asla banchi jamping yapamam , bu özürlü olduum için değil yüksekten korktuğum içindir.
    Ve son olarak herkesi güldüren şu konuşmayı yaptı...

“Toplumumuzda engelliye bakış açısı genelde şöyledir: Mahallede sakat bir genç vardır, tekerlekli sandalyede, bacaklarında battaniye örtülüdür. Mahallenin en güzel kızına aşıktır. Kız ona vermemektedir. (Tüm seyirciler burada kopmuştur.) Kalbini vermediğini kastediyorum” diyerek konuyu toparladı.

Bu programı izleyenler sayesinde gece baya bir kulaklarım çınladı...

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gafı ble harıkaydı arkadasın gece gece guldum yhha engellı genç kızı sevıyor kız vermıyor gönlunu

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Toplumumuzda engelliye bakış açısı genelde şöyledir: Mahallede sakat bir genç vardır, tekerlekli sandalyede, bacaklarında battaniye örtülüdür. Mahallenin en güzel kızına aşıktır. Kız ona vermemektedir. (Tüm seyirciler burada kopmuştur.) Kalbini vermediğini kastediyorum” diyerek konuyu toparladı.

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yha bıde okan bayulgenın ayakta degılde saygıdan yere oturması çok hoştu yhaaaa sandalyelı arkadasın yanında

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Dikkatimi çeken bir detay vardı, bi ara "engellileri filmlerde klişe acınası rollerde görmekten sıkıldık"... "Filmde rol engelli rolüyse boku yedin abi..." tarzında bi muhabbet döndü ve dendi ki, engellileri başarılı rollerde görmek istiyoruz v.s. "Forest Gump" filminden örnekler felan verildi hatta...

Bahsedilen "engel" odaklı rollerin dışında sıradan rolü olan engelli oyuncuları beyaz perdede görmeyi istemekle, imkansızı mı istiyorum?

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    19

Okan bayülgen denen adam ne cinsten bir insan anlıyamadım ama programlarını izlemeye 5 dakikadan fazla tahammül edemediğim bir kişi,.engellilerle ilgili program yapıp bizi pohpohlamasıda gözümde yüceltmez onu .

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

savunan yokkı şeker (engellilerle ilgili program yapıp bizi pohpohlamasıda) yorumda bundan başka konuyla ılgılı bışey bulamadımm

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Okan Bayülgen'in bir önceki formatı, yani "Makine" için, önceden yazmış olduğum bir yazı... Disko Kralı için de geçerlidir.

"Yıllardır programın sıkı bir takipçisi ve hiç bir yayınını kaçırmadan sonuna kadar izleyen biri olarak, programı hiç izlememiş ya da arada bir göz atıp önyargıyla eleştirenlere bir şeyler belirtmek istiyorum.

Makine, eğlenceli olan fakat eğlence programı olmayan bir yapımdır. Programda, medya dünyasından ve çeşitli sanat dallarından çok yönlü konuklarla birlikte, bilim, müzik, sinema, akademi, popüler kültürün, kalite, eğlence ve izlenebilirliğin bir arada sunulduğu alternatif bir yayındır. 2005 yılında Hakkı Devrim’in yayına katılmasıyla izleyicisine Türkçe ile ilgili önemli bilgiler verilmektedir.

Okan, konuklarının magazinsel yönüyle hiç ilgilenmeyip sadece yaptıkları işi ön plana çıkartmaktadır. Sosyal sorumluluk gereği üç hafta üst üste küresel ısınmayı konu edinip izleyicisine önemli mesajlar vermiştir. Yeri gelir siyaset konuşulur, küresel ısınma konuşulur, izleyicisini, yaptığı tanıtımlarla kitap okumaya, sinema ve tiyatroya gitmeye teşvik eder. Reyting kaygısı olmayan ender programlar arasındadır. Makine, bakmak için değil bilgisini ve kültürünü genişletmek isteyenlerin izleyeceği bir programdır."

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Okan bayulgen duyarli biri sosyal duyarliligi olan bazen umulmadik bir anda
    cok guzel surprizlerle karsilasmak mumkun oluyor bir sair hayatini kayip ediyor
    bir bakiyoruz okan bayulgen programinin bir bolumunu spontana bir sekilde anmaya
    donusturebiliyor ... halkin onemli degerlerini baris manco yada cem
    karacayi her yil aniyor... sairlere ressamlara kissa film yapanlara sanata engellilere vs kapilarini acmayi biliyor ...
    Bakin Hakki Devrim ve Erol gunaydini her hafta onure etmesi en buyuk ustalardan
    Gazanfer ozcani anmasi onlara deger vermesi cok onemli ...

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

a geyık ve kuzey arkadaslara teşekkurler yhaaa çok guzel özetlemışsınızzz ah bu önyargılarrr

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

okan arkadaşları parka götür
    oldum olası sevmem o adamı

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Okan, konuklarının magazinsel yönüyle hiç ilgilenmeyip sadece yaptıkları işi ön plana çıkartmaktadır. Sosyal sorumluluk gereği üç hafta üst üste küresel ısınmayı konu edinip izleyicisine önemli mesajlar vermiştir. Yeri gelir siyaset konuşulur, küresel ısınma konuşulur, izleyicisini, yaptığı tanıtımlarla kitap okumaya, sinema ve tiyatroya gitmeye teşvik eder. Reyting kaygısı olmayan ender programlar arasındadır. Makine, bakmak için değil bilgisini ve kültürünü genişletmek isteyenlerin izleyeceği bir programdır."

Kusura bakmayın ama ben bunlara gülerim...

Okan Bayülgen'mi konukların magazinsel yönüyle ilgilenmiyor?
    Okan Bayülgen'inmi Reyting kaygısı yok?
    "Makina" yada "Disco Kralı" programları mı bakmak için değil bilgisini ve kültürünü genişletmek isteyenlerin izleyeceği programlar?

Meğer ben neler izliyormuşum da haberim yokmuş...

Onca niteliksiz ve rezalet Tv programı arasında diğerlerine nazaran bi parça nitelik kazanabilmiş, ancak kültürel ve ahlaki açıdan daha profesyonel tehlikeler içeren programların bu kadar abartılmasını saçma buluyorum. Ekran da bu kadar övgüyü hakedecek ne yapıyorlar Allah aşkına...

Diğer programlardaki 3-5 dangalağın dangalaklıklarını ekrana taşıyıp, yok küresel ısınma, yok kültürel yozlaşma mezesiyle "bakın biz onlar gibi değiliz, biz doğruyu yapıyoruz" diyerek;

dinlemenin kıymetini ebeveynleri sebebiyle farketmemiş gençlere, anne babalarının veremediği mesajı gecenin 3 ünde verebilmek, bence toplumun gazını çıkarmaktan öteye gidemez...

Bayülgen'in ekranda gayet profesyonel ve mütevazi(!) bir şekilde "biz doğruyu yapıyoruz" şartlandırmasından zaman zaman sıyrılabilmekte yarar var. Yaptıkları yayında 1 doğru 4 yanlışı götürmüyor maalesef. Değerlerimizin orada bize sunulandan ibaret olmadığı fikriyle biraz daha zihnimizi açık tutmamız gerektiğini düşünüyorum...

Ben bunları; bu programdan nefret ederek takip etmeyen birisi olarak değil tam tersine bu tür yayınların bir çoğu ile bir hayli vakit öldüren birisi olarak söylüyorum. Burada böyle agresif çıkmamın sebebi ise bu tür yayınlar ile ahlaki ve kültürel zenginliğimize zenginlik katmadığımızı birisinin söylemesi gerekliliğine inanmamdır...

Sabahattin Ali; "Bir kadının yaptığı aşufteliği, başka erkeklerin onu ayartması sebebiyle mazur görmek" örneğini verir...

Bütün mesele Tv izlerken zihnimizin ırzına geçilmesine ne kadar müsade ettiğimizle ilgili aslında... Ama olay eninde sonunda biz izleyicilerde bitiyor... Yayında yapımda emeği geçenlerin bizden daha masum olduğu aşikar

çok sık tekrarlarım bu şiiri...

...
    Başkalarının aşkıyla başlıyor hayatımız,
    ve devam ediyor başkalarının hınçlarıyla,
    düşmanı gösteriyorlar,
    ona saldırıyoruz.
    siz gidin artık düşman dağıldı, dedikleri bir anda
    anlaşılıyor,
    baştan beri,
    bütün yenik düşenlerle
    aynı kışlaktaymışız
    incecik yas dumanı herkese ulaşıyor
    sevinç günlerine hürya doluştuğumuzda
    tek başınayız.

...

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yazınızı okurken aklıma birden babamdan defalarca dinlediğim bir "Kıssadan hisse" geldi...

Adamın biri elinde ateş denize doğru koşuyormuş. Görenler sormuşlar: "Elinde ateş telaşlı şekilde nereye koşuyorsun?" "Denizi yakacağım." demiş bizimki. "Yahu deniz yanar mı? diye devam etmişler. "Yakamasam bile cozzz da mı dedittiremem." demiş.

Buna benzer babam bir de şunu söyler arada bir yeri geldiğinde...

"Kedinin sidiği denize faydadır." (Bu bir atasözü müdür yoksa babamın sözü müdür henüz bilmiyorum. Az sonra gogıl babadan bakarım.)

Bayülgen'in yaptığı bu kepaze program toplumun gazını çıkartmaktan öteye gitmese de çektiğim bir rahatsızlık olduğundan bilirim, gaz feci şekilde ağrı yapar.

Kusura bakılacak birşey yok, konu Sinema-Tv bölümünde açılmadığından burada Bayülgen ya da programını konuşmaktan ziyade program içerisinde sadece bizi ilgilendiren kısım olan "Engelliler" konusuna yoğunlaşılması tercih nedeni olması gerek diye düşünüyorum.

Düşünce ve yorumunuz için çok teşekkürler, iyi seyirler.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon