TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 79 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sessizlik Avatarı

Son Giriş
    19.03-2018
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ulemamahdumu
    Şunu söyleyeyim, 25 yıldır namaz kıldığım halde sizin alnınız secdeye geldiği an beni geçeceksiniz işte bahsettiğim şans buydu. Sizin çarpan puanı çok yüsek, biz sıradan insanlar o makama ulaşamayız. Bu ifadeler tevazu falan değil, hakikatin ta kendisi...

" Allah, sevdiği kulunu erken alırmış yanına" diyenler de
    diyenleri boş verin size ecri onlar mı verecek, bi tane patron var o da yukardaki (makam olarak). Neden kendisi ile konuşmak yerine cahil mi alim mi bilmediğiniz kimselerin onun hakkındaki sözlerine kulak veriyorsunuz. Peygamber Efendimiz buyurur, bir kimse Kuran okuduğunda Allah ile konuşmuş gibidir.

Son olarak şunu söyleyeyim. Hz. Lokmanın oğluna verdiği öğütlerden biri şudur
    "Vasbir ala ma esabek ... inne zalike min azmil umûr " "sana isabet edene sabret. İşte bu uğrunda azmedilmeye değer büyük işlerdendir." (Lokman 17)

Burası imtihan dünyası ve kime ne zaman ne isabet edeceği hiç belli olmuyor ancak buranın öbür taraftan (öbür dünyadan) bir farkı var.

Öbür tarafta dünyadaki imtihanı kaybettiği için hüsrana uğrayanlara o gün şöyle deniyor "İster sabredin ister etmeyin artık sizin için birdir" (Tur 16);

Bu taraftaysa yani imtihanı bitirip, kağıdı verip sınıftan çıkmadan önce o şıklardan A) isyan et yerine B) Sabret seçeneğini seçenler içinse o kapıdan çıktığı an tarif edilen güzelliklerin haddi hesabı yok.

Vurguladığım buydu.

Askıda Üyelik
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2022
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Engelli olmak bir şans değildir fakat bir lanet de değildir. Sadece engelliler engelsizlere göre daha temkinli olmak zorundalar, ben ruhsal engelliyim iş günlerinde en geç 8 de ilacımı içip 9 da uyumam gerekiyor aksi halde sabah kalkamıyorum ve mesaime yetişemiyorum, ama bunu değerini bilen bir Allah'ın kulu var mı yok, önemli de değil ben biliyorum bu yeterli. Bazen insanlarla konuşurken 9 da yatıyorum diyince sen tavuk musun diyorlar, benim içtiğim ilacı onlara bir akşam verip sabaha bir hallerine bakmak lazım aslında. Tabi ki ben böyle bir şey, kimseye yapmam. İşte engellilik kısaca böyle bir şey normallerin dünyasında yaşadığın için onlar engellilere değil ama sen normallerin kurallarına uymak zorundasın. Aynen kadınların erkeklerin dünyasına uyum sağlamaya çalışması gibi bir şey bu da.

Askıda Üyelik
    rmysklc96 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    35
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Engelli olmak bir şanstır bence de. Allah katında biz engellilerin zorlanarak yaptığıı ibadetle sağlıklı bir insanın kolayca yaptığı ibadetin Allah katında ki değeri aynı değildir. Tabi bu farkımızı da bir şans olarak düşünmemizi de Allah istiyor. Hidayetü de Allah veriyor. Allah hepimize hidayet versin, bunu bir şans olarak değerlendirmemizi nasip etsin inşallah.

Üye
    <<ömür>> Avatarı

Gerçek Adı
    Ömür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    153
    Verilen Beğeniler
    4

Keşke seçme şansım olsaydı ben bu şansı kullanmak istemezdim...

Üye
    Ulemamahdumu Avatarı

Son Giriş
    11.05-2018
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

İnanmanın cehalet alt yapısı üzerine kurulmak zorunda olduğunu biliyordum da, kapkara bir cehaleti gerektirdiğini sayenizde öğrenmiş oldum. Bunca yıldır hamaliyesini yaptığınız o beyniniz, engelli olmanın büyük bir şans olduğunu düşünmenizi engellemiyorsa, diğer engellerinizin hiçbir önemi yok.

Yeryüzündeki hiçbir hayvan Allah, din, peygamber, vatan, millet, ırk, sürünün selameti, geleceği, bayrak, namus, töre vs için ölmezken -yahudi,müslüman,hristiyan ve bazı yerel dinlere mensup- binlerce insanın binlerce yıldır bunu yapıyor olmaları ne denli izaha muhtaçsa bu forumda dile getirdiğiniz şanslılığınız da o denli izaha muhtaç. Garip olan şu ki; bir zerdüştün ateşe taparken hissettiği huzur ne kadar gerçekse şanslı olduğunuza dair inancınız da o kadar gerçek. Ama bu sizin gerçeğiniz. Gerçeğin kendisi değil. Matematiğin kesin gerçeği değil, fiziğin kendi gerçeği değil. Bu sadece sizin gerçeğiniz alın tepe tepe kullananın diğer tarafta cennetteki yerinizi sağlamlaştırın burada işe yaramayan cinselliğinizi orada sınırsızca kullanın.

Çaresizliğinizi bu şekilde katlanılabilir hale getirdiğinizi unutun.celladınıza aşık olun. Stockholm sendromunun kanıtı olun. Ne diyeyim size. Bana gelince ağır engelliyim ölmeyi becerebilsem Bir saniye bile durmam. Üstelik yeni engelli filanda değilim. Hayat dediğiniz şey koşullar ne olursa olsun sürdürülmesi gereken bir zorunluluk değil. Vazgeçilebilir ondan. Engelli olmak bir şanstır eblehliğinden çıkında kendi gerçeğinizle yüzleşin ve hayata tutunacaksanızda böyle sinirötesi hikayelere yaslanmadan tutunun.

Gurur sandığım aslında çaresizliğimdi hikayesindeki gibi çaresizliğinizi şanslılık saçmalığının ardına gizlemeyin. Ya da keyfiniz bilir Engelliler için üretilmiş engelsiz ürünler yada kendi kıçını bile kıpraştırramazken özgür bedenler hikayelerine inanmaya devam edin. Netekim olgu hiçbirşeydir, algı ise herşey. İnancın gücüne düşünce gücünü de katın yakın zamanda ayağa kalkıp o gariban şanssız insanlar gurubuna katılın. Bilumum şanslılar, Allah şansınızı arttırarak daim eder inşalah. Amin diyenler lütfen yazsın

Askıda Üyelik
    rmysklc96 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    35
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @Ulemamahdumu

Allah cellat değildir. Allah bir anneden binlerce kat daha merhametlidir asla kullarının kötülüğünü istemez. Bu dünyada maximum 80 yıl geçircez ama ahiret sınırsızdır. Bu dünyaya biz imtihan için geldik ve sizde bu imtihandan kalıyorsunuz. Ayrıca kimin cahil oduğuda gayet açık.

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    05.08-2022
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    888
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: rmysklc96 Mesajı Gör
    Bu dünyada maximum 80 yıl geçircez ama ahiret sınırsızdır. Bu dünyaya biz imtihan için geldik.
    Yeniden dünyaya gelmek varmış, O nasıl oluyor
    Anlatırmısınız hocam

Askıda Üyelik
    rmysklc96 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    35
    Blog Mesajları
    6

@Zorro
    O çok derin konu ya...

Üye
    Prayer Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    226
    Verilen Beğeniler
    140

@Ulemamahdumu

engelli, engelini kabul edip bunu pek tabi inancına (olanlar için) göre pozitif bir ayrımcılığı hak ettiğini/edeceğini bekleyebilir.
    bunun bir karşılığı olduğunu ve yaradanın öldükten sonra,
    engelinden dolayı yaşadığı zorlukları, gösterdiği sabrı,
    en önemlisi de engelli olduğu içi yaradanına İSYAN etmediği için
    ona bu dünya sınavında pozitif bir ek not veremez mi?
    Bunu beklemenin, engeliyle barışık olmanın neresi abes olabilir ki.

Üye
    hsynnml Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    02.09-2021
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    28

Ne yani Allah beni insanların bana bakıp neyse en azından şu adam gibi değilim diye ibret alması için mi böyle yarattı ? Hiç sanmıyorum. Allah insanları birbirlerinden biret alsınlar diye değil, ona inanıp secde etsinler diye yaratmıştır.

Üye
    gökhanc Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    682
    Verilen Beğeniler
    679

Öyle tabi ki sonumuz Mezar olduktan Sonra birşeyi kafaya takmaya gerek Yok.

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    588

lütfen engelli olmanın yüksek lisans ya da doktora yaparken de özel bir kontenjan hakkıyla şans olduğunu söylesin birileri

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    05.08-2022
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    888
    Verilen Beğeniler
    3

Engelli olmak şansız insandır

Üye
    çirkin Avatarı

Gerçek Adı
    Çirkin
    Son Giriş
    06.08-2022
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    246
    Blog Mesajları
    1

Üye
    Ahmet T Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    37

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bir şizofren olarak hayattan o kadarda şikayetçi değilim bir de sigarayı bıraksam keşke

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon