TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 14 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 201 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    46

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @hakancan06 Âmin inşallah güzel düşünceler gerçekten çok doğru dedin @nuri3558 1. Nye esin acil ararsa telefon acamayasinki. O kısmını anlamadım cihaz varken telefon konuşması yapamiyomusn yda duyman yeterli değil mi pozitif olmaya bak aşk nasip işi dir hesap işi değil yazıyoruz ondan bundan çekiniyoruz dye ama ilk nasip konusur Allah büyük burda kimisi engel inden dolayi evlilik düşünmüyorum dyor yalnızlığa alışmış bireyleriz bnce zamana bırakmak en güzeli .
    2 evet polis haricinde dger meslek gruplarında engelli varmış polis olmuyor ama sordum bnde bunlar a katılıyorum

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erdal71 Mesajı Gör
    Aşk Soğuk bir Sabahın Melteminde Sıcak Rüzgarların Esmesidir.
    Aşkı besleyen tek nesne güvendir, yaşatan umut öldüren ise yalandir.
    Felsefe ve edebiyat la mi aran çok iyi yoksa şairlik mi var yolda

Ben telefon konuşmasını pek seven biri değilim ama çok sevdiğim bir arkadaşımsa ailemdn bryse doktor um öğretmen im vs aryosa açmak zorundayım acarimda cihazsizda konusabiliyorum ama bazen karşı taraf birsey sormus bnden cvb bekliyor oluyor bn anlamadıgim için cvb vermemis oluyorum karsi taraf cvb vermedn deynce anlıyorum bu gbi durumlar cok nadir olsada komik druma duserm dye çekiniyorum bazen @Fulya83 dediğin gbi karşı tarafın konuşması miy miy miy ise anlasilmiyo ama bizim sucumz değil o ağır çekimde konusan kisinin suc anlaşılır konustida bizmi anlamadık
    @nuri3558 sen o düşüncelermi aklından çıkar hic sorun etme asilmicak problem değil inanki.. cihaz zarar görür dye mi konusmuyon yoksa anlamam karsi taraf i dyemi konusamam dedin orayi çözemedim bn

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Benim engelim ile ilgili korktuğum tek şey erken dönemde işin sonuna gelmesi.Keşke engelim sabit bir rahatsızlık olsaydı, o zaman duruma alışmam kolay olurdu.Doktorlara soruyorum bu hastalık ilerde ne olacak diye cevap vermiyorlar aval aval yüzüme bakıyorlar.Bilmiyorum halime şükretmelimiyim?Öyle hastalıklar var ki duyunca insanın kalbi sıkışıyor.Geçen paralimpik olimpiyatlarında bir bayan atlet cam kemik hastası mıydı tam hatırlamıyorum, bayan rahat uyku dahi uyuyamıyordu.Uyku dediğin nedir?Bu insanın yaşadıkları aklıma gelince sıkıntım dahada artıyor.Dünya çok acımasız.

Yasaklı Üye
    *veli* Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Karaman
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    1

Benim engelim ile ilgili korktuğum tek şey erken dönemde işin sonuna gelmesi.... Ne? Sonuna derken.

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

@Veli_70

Hastalığın ilerlemesini kastettim.%50 den %85 engelli olmayı kastettim.Benim için yolun sonu bu olacaktır.Saygılar.

Yasaklı Üye
    *veli* Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Karaman
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    1

Öncelikle geçmiş olsun bende son derken son durağımız anladım hayırlı aksamlar

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    46

@Fulya83 aynen öyle Diksiyon güzel ise herkes anlasir zaten
    anlama , ayırt etme , dikkatini verememe(ayni anda birden fazla sesi anlayamama) işitme engeli ni oluşturan şeyler he bide stres sinir bizim sorunlar bunlar

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Fulya83

Az çok anlıyorum ama çoğu zaman anlamıyorum kayıp oranlarımız aynı olsada maalesef kişiden kişiye değişiyor o yüzden telefonla konuşmuyorum hiç ya anlamazsam diye diye çok az telefon ile konuşmuşumdur..

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    883
    Verilen Beğeniler
    3

@nuri3558

Bluestos lu telefon kulaklığı var onunla duyamaz mısınız. Aynı işitme cihazı gibi ses çıkar.
    Geçmiş olsun Kolay gelsin.

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    1

@erdal71
    Sağol Allah razı olsun..İşitme cihazcım bi kablo verdi telefonla konuşabilmem için oda olmadı maalesef bende umudumu kestim artık hayatım boyunca telefonla konuşamıcam sanırım..

@Fulya83
    Aynen benimde o civarlarda 61-60 falan..

Üye
    zeynep ünal Avatarı

Son Giriş
    23.01-2021
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    198

Dışlanmak: engelli ol ya da olma insanlar hep kendine benzemeyen aynı fikirde olmayan insanları dışlarlar, bu değişmez bir gerçektir.
    Aşk; varlığına inanmıyorum ancak, sevginin varlığına inanıyorum , evliliğe gelince kalpleri bir birine ısındıran yalnızca Allahtır yani nasip işi olacağı varsa olur bir gün.

Üye
    aesacus Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    1

Buradaki bir çok yazıyı okudum. Benim görüşüm biraz daha farklı,

Engellilik, bir sebep veya sonuç değil bir durumdur. Kısa boylu olmak, uzun boylu olmak, şişman olmak, zayıf olmak, renkli gözlü olmak gibi. Ne engelli olduğun için gurur duymalısın; ne de üzülmelisin. Her insan, kendinde eksik bir şey görür. Siz engelli olmayanların çok çok mutlu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kilolu bir genç kızın depresyona girmediğini mi düşünüyorsunuz? Engelsiz bir erkeğin aşktan korkmadığını mı? Sizin korkularınızın hepsini engelsiz kişilerde yaşıyor.

Bir çok sorun mu yaşadınız? Mali güçlük mü çekiyorsunuz? Yaşamda size engeller mi var? Bunların aynısını engelsiz insanlarda yaşıyor. Benim kırk üç yılımın ilk 30 senesi engelsiz geçti. Engelli olduğumda korkularım değişmedi. Hayatımın öncesinde de zorluklar, sorunlar vardı; şimdi de var. Sorunların farklı olması ne fark eder? Zorlukları hep aynı. Onlarla yüzleşen beynim hep aynı.

Problemler konusunda argo bir deyim vardır; "herkes kendi probleminin en büyük olduğunu" düşünür. Herkesin sınavı farklıdır ve kendisine özgüdür. Engelli olup olmamak bunu değiştirmez. Bu probleme bakış açısını değiştiren şey sensin. Sen problem görüyorsan problem vardır. Sen onu sadece aşabileceğin ufak zorluk olarak düşünüyorsan, aşarsın.

Her şeye nasip, kısmet, alın yazısı diye bakma. Sen çabalarsan değiştirirsin. Sen çabalarsan zorlukları aşarsın. Veya kader buymuş deyip oturur ağlarsın. Karar senin...

Senin hayatını, hayallerini, engelli olman veya olmaman değiştirmez. Senin hayatını değiştirecek şey sensin.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    14.09-2019
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

Engelli olmak bazen insanın işine gelir herşeyi ona bağlar yapmak istemez yapamıyorum der çıkar gibi gibi engelli olmanın güzel yanı insanlar sizden çekinip yanınıza gelmediği için kafanızı dinlemeye bol bol fırsat bulursun engelli olmak sanıldığı kadar kötü değildir ne demek o korktuğunuz şeyler var mı biraz olumlu bakmak lazım hayata korkmak bizim işimiz olsa buralarda ne işimiz var demi ama doktor olur mühendis olur ama polis asker olamaz bi kere engelli ama bunların dışında olmak istedikten sonra herşey olur engelli yeterki yaparım desin 33 yaşındayım kardeşim şimdiye kadar yapmak isteyip yapamadığım olmadı gibi istemediklerimi yapmam o ayrı spastik engelim var aynı zamanda orta hafif derece sağırlık var şükür mü şükür okudum meslek sahibi oldum evlendim evladım var iki tane sapa sağlam hayat çekinerek yaşanmaz dolu dolu yaşayacaksın bana da dediler hala diyorlar ehliyet alamazsın inat ettim onu da alacam bana da diyorlar evlenemez diye ne oldu eşim var tane evladım var bananda dediler okuyamaz diye okudum meslek sahibi oldum derler kardeşim milletin ağzı torba değil önemi olan icraat sen ne yaptın bırak öteki beriki ne demiş bırak bir şey olabilir miyim olursun yaparsın kardeşim yeter ki mücadeleyi bırakma...

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    76

@serdaruz katılıyorum

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    46

@serdaruz haklısın Teşekkürler yorum icin ..

Üye
    filozof86 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2020
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Uzun yaşamaktan, hayatta kalmaktan çok korkuyorum.Şuan maddi manevi psikolojik çökmüş durumdayım ve biraz da ileri görüşlü olduğumu düşünüyorum.Annem babamdan önce ölmeyip sürünmekten, ele güne muhtaç kalıp rezil yaşamaktan korkuyorum.İnsan insafına kalacağıma Allahın hesabına razıyım

Sayfa 4 / 14 İlkİlk 12345678 ... SonSon