TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 10 / 14 İlkİlk ... 67891011121314 SonSon
Toplam 201 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    atom_bombası Avatarı

Gerçek Adı
    Atomik Bombaboğan
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    29

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engellilerin durumlarından anlamayan, anlayışsızlık gösteren ve engellilere kötü davranan bir amire, sorumluya, yetkiliye denk gelmekten korkarım. Çok şükür, korkularım ile savaşan bir yapım var. Müdür birimimi değiştirdi ve eski birimime geri vermedi. Gittim hastane yöneticisine. Durumu izah ettim. Allah razı olsun. Hemen eski birimimi verip resmileştirdi. Müdür ses bile çıkaramadı. Onay yazısını imzalamak zorunda kaldı. Geçen o müdür gitti ve yerine başkası geldi. Bu bizim içinde geçerli. Sonuçta hepimiz bu dünyadan gidiciyiz. Herkese karşı her daim anlayışlı ve iyi davranalım.

Askıda Üyelik
    büşra3344 Avatarı

Gerçek Adı
    büşra
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Ben dalga geçen insanlardan alay konusu olmaktan korkuyordum küçükken tuhaf gözlerle bakan çok oluyordu hep şükretmesini bildim

şimdi kim ne düşünürse düşün vücudumun yarım kalan tarafıylada mutluyum eksiklerim tam olan kısmımdan daha iyi geliyor eksiklerimi tamamlamak için çabalıyorum çünkü bi de tek korkum yaşlılığım yaşlanınca vazgeçiyor insan çoğu şeyden ona çözümümde huzur evine gitmek olacak sanırım zorluklardan kolaylık üretmek gerekir .

Üye
    Werze Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil B.
    Son Giriş
    08.08-2020
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    4

Çekindiğim nokta sağ gözümdeki kayma, hurafe midir bilmem ama aynaya bakarken sürekli o gözümü kapatırım. Sanki yokmuş gibi davranırım. İnciniyor yüreği insanın...

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    46

@Werze haklısın bi şekilde inciniyo insanin yuregi düşününce keske olmasaydi hicbirimizde engel ama buda bizim imtihanimiz dahasi bnce yasadigimza nefes alabildigimize sukredelim insan önce kendini mutlu etmenin yolunu buldumu dilini Şükre vurdumu Rabbim daha beterinden korusun demeyi bildi mi

bnce hiçbir şey onun moralini bozup keyfini kaciramaz bnm fikrim yaşıyoruz yasamaya çalışıyoruz hpmz ama kendi kendimizin keyfini kacirirsak mutluluğu yakalamasi zor olur artık. Küçük Şeyler le de mutlu olabilir kişi . Şükredenlerden eylesin Rabbim hpmzi ..

ece98
    Misafir Üye
    ece98 Avatarı

Engelli olmanın ya da olmamanın bir farklılık olmaması gerek sağlam olan yaşam standartı çok iyi olan birisininde garantisi yok sonuçta kimse engelli olmayı seçmiyor herkesin bir sınavı var ve bu sınav farklı şekilde oluyor tüm mesele bu hiçbirimizin 2 saniye sonrası garanti değil onun için engelli/engelsiz ayrımının yapılması bile yersiz tek düşünülmesi gereken engelli bireyler için nasıl daha komforlu bir yaşam alanı oluşturabiliriz bence bunun konuşulması gerek aşk sevgi ve daha bir çok şey engel tanımaz herşey kalpte biter kalp sağlam olduktan sonra kol bacak göz bunlar geri planda kalır.

İnsanlar önceden bu konuda daha bilinçsizdi ama yeni yeni farkındalık oluşmaya başladı inşallah dahada iyi yerlere gelinecek. Engel sadece kafada...Yanlış birşey söylediysem affedin..

Üye
    huysuzihtiyar Avatarı

Son Giriş
    07.10-2018
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

ben niye korkacam onlar benden korksun ...

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    46

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Sevdiklerimi kaybetme korkusu var bi yıldır.. Engelim falan aklıma gelmedi.. Kasım 2017 den agustos 2018 e kadar ve hala neler çektiğimi Allah biliyor annemi kaybetme riski ile karsı karsıya kaldık o süreçte bunalımlar depresyonun birinden cıkıp birine girdim hatalar saçmalıklar yaptım bilinçsizce. İnsanları kırdım..hayatta yapmam bna yakışmaz, ddgm şeyi Ble yaptım o psikoloji ile kabus gibiydi bu süre içinde şehirlerarası mekik dokudum aydın Antalya arasında.. Rabbim sevdiklerimizi bize bağışlasın eksikliğini göstermesin hala atlatamadık riski.. Üstüne ayak parmagm kırıldı ve ben hissetmedim acısını kırık parmakla 1 yıl gecirmişim yeni öğreniyorum baya güçlüymüşüm .. Rabbim in izniyle atlatacaz inşallah Rabbim beterinden saklasın :-( dualarınızı bekliyorum bu yazımı okuyanlar dan.. hergünün kıymetini bilin arkadaşlar hayat çok kısa inadına gülmeyi deneyin sonra başınıza bi aksilik hastalık gelince gülmeyi unutuyor insan güçlü olun..,!

Zeyneppp06
    Misafir Üye
    Zeyneppp06 Avatarı

Hareket kısıtlılığım ve geçmeyen ağrılarım.. Sürekli ameliyat olma durumum yüzünden anne olmayi çok istediğim halde korkuyorum.. Ama bu konu da eşim en büyük destekcim..

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    46

@zeyneppp06

Allahtan ümit kesilmez sen gönlünü ferah tut hayırlı zamanda hayırlısı ile istediğiniz olur.. Rabbim agız tadı versin inşallah..

Üye
    Semnur Avatarı

Gerçek Adı
    sema
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Engelim kendimi bildim bileli var hicbi zamn kimseyi ve hicbiseyi takmadim onca acima ragmen yilmadim okudum hep okullarimi birincilkle bitirdim ve hayalini bile kuramayacgm bir universitede hayal bile edemeycgm bir bolume yerlstim onuda birinclkle bitirdim hayatimi hep en guzel sekilde yasamaya calistim ve basardim taki univestmn son senesinde staj gordugm hastnde bir meslektsima denk gelene kadar onu cok sevdim yillarca beraber kaldik sonra beni aldattgini ogrendim beni gercktn engelmden dolayi hayatini benle surdrmycgni soyledi ve o kisiyle evlendi.

iste o gun bugundur hayata kustum yasama sevincimi kaybettim englli oldgumu iliklerime kadar hisssttim gunlerce gecelrce agladim intiharin esigine geldim.bir daha kimsye guvenemedim ve hep sunu dusundum ayagimi yorganima gore uzatmam gerektgini evet bu kotu bir tabir oldu ama malesef kendini bilmez insanlr yuzunden bu hale geleblyrz.ve ben hep sunu derim bizi engelimz yikmiyo yipratmiyo bizi etrafmzdklr yikiyo.

bu arada o kisiye hakkimi helal etmedim edemiyrm her namaz kilisimda her yuregim aciyla kivrandgnda beddua ediyrm ona beddua ediyrm diye ayrica uzulyrm ama napiyim yuregimi oyle yakti ki hayatimi oyle yerle bir etti ki elimde olmadan beddua ediyrm.

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    883
    Verilen Beğeniler
    3

Üzüldüm, geçmiş olsun

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    13.03-2021
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    15

küçükkken engelli olmak sorun olmuyor, büyüyünce bütün sıkıntılar start veriyor. EVLİLİKTE, İŞ YAŞAMINDA, OKULDA,sinemada, PAZARDA, TATİLDE... kısacası sizi hayata bağlayan heryerde aslında gizli bir düşmanımız var o da "başka gözler"

HAYATA 2-0 geride başlamanın dezavantajını mezara girene kadar iliklerimizde HİSSEDECEZ.

Üye
    YİĞİT17 Avatarı

Gerçek Adı
    YİĞİT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:17
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Korktuğum ve çekindiğim bir şey yok

Engelli Kişi, Polis-Doktor-Hemşire olur

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cehennemin dibinde n'olmuş
    Alınan Beğeniler
    2.566
    Verilen Beğeniler
    2.377

yanlış sevgili seçimi...bazen insan yanlış dusunebiliyo bu konuda ...bu da tamamen bence o an ki psikoljiyle alakalı...ayyy asla böyle bi durum istemiyorum bidaha ...😌
    Konu doğaevrim tarafından değiştirilmiştir (01.04-2020 Saat 10:21 ).

Yasaklı Üye
    49serkan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    29.01-2021
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    127
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    49 yasındayım 2 senedir engelliyim bu yazdıklarını okudum ben nerdeyim bu insanlar nerde dedim. Bütün hayatım boyunca insanlık kurallarına uydum iyi insan olmaya calıştım. Bu dünyaya bir cocuk büyüttüm. Hep inanclıydım. Ulvi alemden Hiç şüphe etmedim. Azda olsa inançlı yasadım. .kimsenin ahını almadım hırsızlık yapmadım kimsenin tavuguna kışt demedim. Hiç bir hayvana zarar vermedim hayatı hep kurallara uyarak yasadım Ama karşılıgında koca bir boşluk ve ben yürüyemiyorum. Şimdi hiç birseye inancım kalmadı. Kuralmı peh. alayını kesmek istiyorum herkezin tavugunu kesmek istıyorum kimseyi görmek bile istemıyorum dısarı cıkmak istemıyorum hep kafamda öldürme yok etme arzusu. Dizginlemekte zorşanıyorum hicbişyden zevk almıyorum düşünmekten gecen hafta mide kamaması gecirdim 4gun hastnede kaldım düşünüyorum yine yine yine. Hani herkezin dilindeki insanlar eşit lafı. Ben onuda gectim insanlardan iğreniyorum. Ufacık bir inancım kalmadı. Hicbirseye. Ne bu aleme nede diğerine
    Konu 49serkan tarafından değiştirilmiştir (01.04-2020 Saat 14:44 ).

Sayfa 10 / 14 İlkİlk ... 67891011121314 SonSon