Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bazen kendimi yarım hissettiğim oluyor, işitme kaybı olunca insanları anlamayınca niye böyleyim diye dertlendiğim oluyor, ailemde sıkıntılar çoktu çok çektik, bide üzerine bu illet işitme kaybı çıktı, bakıyorum etrafa dünyayı umursamayanlar rahatça duyuyor ediyor ben neden yapamıyorum? asker olamadım küçükken komando olmak en büyük hayalimdi askere bile almadılar muaf oldum direk, üzüntünün tarifi yok hep eksik hissetmişlik var üzerimde, eskiden sosyal bir insandım şimdi ise kimse ile konuşmak istemiyorum çünkü bazen anlamıyorum, telde konuşamıyorsun tanıştığım insanlara bana msj atın demek çok zoruma gidiyor, hep bir yarım kalmışlık hissi var üzerimde yıllar oldu hala atamadım o duyguyu, asker, polis ,güvenlik olamıyorsun, telefonda konuşamadığından hiç bir yeri bizzat arayıp soramıyorsun, bi yemek söyleyemiyorsun, bir damacana su söyleyemiyorsun, aldığın cihaz mı bozuldu bi müşteri hizmetleri arayıp söyleyemiyorsun, bankaya gidip ya anlamazsam dediğini düşünüp dertleniyorsun, internette araştırıp, sağa sola sorarak temkinli iş yapıyorsun ya anlamazsam? karakterim işitme kaybıma göre şekillendi eğer ki işitme sıkıntım olmasa daha güzel bir hayatım olucağına eminim..

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    606
    Blog Mesajları
    109

@nuri3558 seni en iyi ben anlarım. çünkü 20 yıl olmak üzere işitme cihazı kullanıyorum. bende çok zorlukları yaşadım. aynen dediğin gibi telefonla konuşamıyorum mesaj atın demek çok zordu. ama şöyle düşündüm ya konuşmam da bu kadar akıcı olmasaydı ya hiç duyamasaydım diye düşündüm ve halime şükrettim. öyle şeyler de yaşadım ki aklın durur. ama savaşmaya devam ettim ve ediyorum. telefonluk bir işim oldu mu birilerine rica edip arattım. hiç eziklik olmadı içimde beterin de beteri olduğunu düşündüm çünkü. bende asker den muaf oldum ama sıkıntı yapmadım. çünkü bu rahatsızlığı ben yapmadım Allah verdi. sağlam olupta gitmemek için herşeyi yapanlar var. onlar dedim gitsin. çünkü benim durumum belli. onun için hiç içinde bir üzüntü eziklik kalmasın. özelden telefonumu vereyim istediğin zaman yaz bana yeter ki güçlü ol kardeşim. hiç yarım hissetme kendini. insan insan olduktan sonra aklı ve kalbi iyi olduktan sonra bedendeki rahatsızlığın hiçbir önemi yok bunu sakın unutma. onlar öyle duyuyor bizde böyle. hayat boş geleceğe aydınlık adımlarla bak.

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Benim psikolojimi bozuyor

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: otsukarcı Mesajı Gör
    @nuri3558 seni en iyi ben anlarım. çünkü 20 yıl olmak üzere işitme cihazı kullanıyorum. bende çok zorlukları yaşadım. aynen dediğin gibi telefonla konuşamıyorum mesaj atın demek çok zordu. ama şöyle düşündüm ya konuşmam da bu kadar akıcı olmasaydı ya hiç duyamasaydım diye düşündüm ve halime şükrettim. öyle şeyler de yaşadım ki aklın durur. ama savaşmaya devam ettim ve ediyorum. telefonluk bir işim oldu mu birilerine rica edip arattım. hiç eziklik olmadı içimde beterin de beteri olduğunu düşündüm çünkü. bende asker den muaf oldum ama sıkıntı yapmadım. çünkü bu rahatsızlığı ben yapmadım Allah verdi. sağlam olupta gitmemek için herşeyi yapanlar var. onlar dedim gitsin. çünkü benim durumum belli. onun için hiç içinde bir üzüntü eziklik kalmasın. özelden telefonumu vereyim istediğin zaman yaz bana yeter ki güçlü ol kardeşim. hiç yarım hissetme kendini. insan insan olduktan sonra aklı ve kalbi iyi olduktan sonra bedendeki rahatsızlığın hiçbir önemi yok bunu sakın unutma. onlar öyle duyuyor bizde böyle. hayat boş geleceğe aydınlık adımlarla bak.
    Ben namazında, niyazında bir insanım, her namaz sonrası Allah'a bana verdiği bu illetten kurtarması için yalvarıyorum, insanlar ne pislikler yapıyor onlar iyi, sağ, gülüyor, eğleniyor bize gelince şükret ben bunu artık takmıyorum abi, insanlar şükret deyip duruyor zaten halimize şükür ama bu eksiklik hiç bir zaman gitmicek isterlerse kulağımızı açsınlar yine de eksik kalıcaz, ekpss den 80,66 aldım 599 sıradayım önümde bi atanmak bide evlenmek kaldı, evlenince eşimin numarasını mı bırakıcam her yere? eşime mi aratıcam bi sıkıntım olunca? evde tesisat bozulunca eşime mi dicem ara şu adamı diye? ilerde çocuğum olunca okul toplantılarına gidip ya anlamazsam? ya öğretmenin dediğini duyamazsam? bir erkek olarak bu eziklik hissini dünyanın hiç bir gücü üzerimden atamaz, madem engelli olucaktım ne bileyim iç hastalık olsaydı herkes şükür şükür diyor ama bunu ben yaşıyorum, bu illet yapıcak bişey yok diyorum Allah'tan çevremde beni seven sayan insanlar var durumumu anlayan insanlar var ama onlar benim yaşadığımı yaşamıyor yaşamıcakta onlara herşey toz pembe, herkes bana örnek göstericek şu bu diye hepsi boş yine ben onları yaşıcam, şükür etmeyi geçtim ben artık ne olursa olsun namazımı kılarım orucumu tutarım Allah'ıma dua ederim halimize de şükür çünkü yapıcak bişey yok...

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    606
    Blog Mesajları
    109

@nuri3558 madem bu derecede inancın sıkı ve abdestinde namazında isen bunu zaten problem yapmana gerek yok. ayrıca günümüzde mesaj whatsap çok yaygın olarak kullanılan birşey. eşinin numarasını ver diyen yok ki sana. mesajla veya giderek çözersin. herşey telefon görüşmesi değil. ben 6.5 sene evli kaldım eşim sapasağlamdı. hiçbir yere onun telefonunu vermedim ve ona karşı da eziklik hissetmedim. biraz da şu mantıkla bak bu şekilde ezik hissedince sorun düzelecek mi. benim bazen telefon görüşmem oluyor veya çalıyor o anda yanımda kim varsa ona vererek sorunu çözüyorum. yani yok yere sıkıntı yapma kendine. içte ne olursa olsun birşey kalıyor o ayrı. ama kafaya çok takınca da neticede düzelmiyor ve psikolojik sıkıntıda başlıyor.çocuğunun toplantısına da eşin gider buda çok takılacak bir dert değil. benim çocuğumun annesi vefat etti. bundan sonra herşeyi olarak ben kaldım. ne yapayım şimdi kulağım duymuyor diye tam olarak. olduğu kadarı ile idare edeceğiz artık.

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

kısa ve net bi cvp vereyim , evet

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    606
    Blog Mesajları
    109

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: best Mesajı Gör
    kısa ve net bi cvp vereyim , evet
    peki olumlu mu olumsuz mu

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

her ikiside mevcut gözlemledigim kadarıyla , kimilerimizi olumlu kimilerimizi olumsuz yönde etkilemiş ama cogunlukla olumsuz yönde etkilenmiş karakterlerimizi

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    606
    Blog Mesajları
    109

@best

peki olumsuz olarak baktığımızda engelimizde düzelen birşey olmuş mu hayır! aksine engelin üstüne birde psikolojimiz bozulmuş. demek ki olumlu olarak bakıp güçlü bir şekilde hayata tutanacak olsak hepimiz hiçbir sorun olmayacak. olumsuz olanların çoğunluk sebebi engeli kabullenmemek. engeli kabullendi mi gerisi kolayca gelir. buradaki gidilecek en sağlam mantık ya daha kötü olsaydım olmalı. kendinden daha aşağıda olanlara bakmalı. yukarıda olanlara değil!

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    16

Çekingen bir karaktere sahibim. sebebini engelime bağlıyorum. aile çevre vs vs

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    606
    Blog Mesajları
    109

@selo46

peki kardeşim bu şekilde yapınca engelin düzeldi mi veya seni rahatlatan ne oldu ? hiçbirşey boşu boşuna birde psikolojin bozuldu. anlatmak istediğim bu işte. sen girişken davransan tersi olacaktı emin ol !

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    16

oraları geçtik be abi. sen çok derinlere gittin. çekingenlikte devam ediyor işte

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    606
    Blog Mesajları
    109

onu da at üzerinden o zaman okyanusu geçmişsin gölde boğulma kardeşim. bak birde evliymişsin ne güzel Allah mesut etsin. onu da at üzerinden başaracaksın

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kim ne derse desin tamamiyle olmasada en azından davranislarimizi yaşam kalitemizi , sosyal duygusal ilişkilerimizi etkilemiştir. Etkilemedigini düşünmek poliyanacilik oynayıp kendimizi kandırmak veya engelini kabul aşamasında hâlâ sıkıntı yaşandığı için inkar metodudur. Mesela ben zamanla kendimden biliyorum daha tahammülsüz umursamamz çabuk sinirlenen , umutsuz bir insan olmaya başladığımı fark ettim. Hiç bir şey için mücadele etmek gelmiyor içimden mesela.... zamana bıraktım. AyaklarımIn ağrısı yaş ilerledikçe artıyor, korkmaya başladım daha kötü olursam ne yapacağım, kim bakacak bana. Çoluk çocuk yok ailenin en kucuklerindenim, babamı kaybettim annemde yaşlandı iyce . . . Zaman zaman huzur evine yerleşirim çok çok diyorum. ... Mesela belki engelim olmasa farklı bir hayatım olurdu kendi ailemi kurardim en azından bir umudum meşguliyetim olurdu. ..

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim icin etkisi olumlu diye düşünüyorum, biraz ucuk deli dolu birisiyim engelimin biraz olsun bunu dengeledigini düşünüyorum

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon