Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Haticenuur Avatarı

Gerçek Adı
    Haticenur
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaş çevrem ben böyle olduktan sonra bıraktılar beni ve ben arkadaş istiyorum nasıl arkadaş sahibi olabilirim ?

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

Bu durumdan bir tek siz muzdarip değilsiniz. Direk arkadaşlarımın ağzından duydum ama gülüp geçmekten başka çaremiz de yoktu.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

canlarım benim bende engelliyim ama bakınca hiç engelim görünmüyor benimde arkadaşım varmı yok zaten bu dünyada insani kişilik özelliklerini taşıyan çok az olduğu için yok burda arkadaşız napceniz başka arkadaşı

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar birazda bizler öyle algılıyoruz sanıyorum' benim şeker tansiyon ve orta petik engelim mevcut oparatör mesleğim insanlar bizi dışlamıyor birazda biz öğleymiş gibi algılamıyormuyuz insanlarla kaynaşırsak bizlerin de var arkadaşlarımız olucakta birazda bizim elimizde kaynaşmak diye düşünüyorum'
    Hilal72 insani kişilik taşıyan az oldugunu söyler iken yanılıyorsunuz Atalarımız nedemiş pars ile imanın kimde oldugu bilinmez demişler insani duyguyu kimin taşıyıp taşımadıgını görsel olarak anlayamayız biraz vijdanlı olmak gerek'

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

@hilal72 "Reel" konusunu anladığından eminim. Facebooktan Forumdan konuşmak var yüz yüze bir araya gelip hasbıhalde bulunmak var bunlar çok farklı şeyler. Bu durumu sana uzun uzun sayfalar dolusu anlatmak isterim ama belkide anlatamadığımdan dolayıdır anlaşılamamam. tekerlekli sandalyede isen azda olsa bir yürüyene ihtiyaç duyar insan. Bunu da Engelli olmayan biriyle denediğin zaman bir müddet gelir seninle. Bir abim şöyle derdi ben sana ne kadar dostta olsam ne kadar evimi de açsam bir yere kadar ondan sonra ben seni istemem ağır gelmeye başlarsın ama ailen öyle değildir bir ömür bakar kesinlikle ağır gelmezsin. ister istemez çevrendeki bazı insanlara ağır geldiğin zamanlar oluyor işte. Cümlemi burada noktalayayım yoksa ser'den de vazgeçeceğim galiba.

@aytekincınar Vicdan ah o vicdan ile olan çatışmalar günümüz insanlarının yeni bir Asra sunduğu espriler (Vicdan nerede dediğinde ki kötü yaklaşımlar) önce vicdanın ne olduğunu kavramamız lazım. Şu durum da var aslında bizde yanlış olan Vicdan ve Acıma Duygusunu karıştırma "Bana Acıdığın için Yaklaşıyorsun" gibi kelimeler.
    Konu TahaAY tarafından değiştirilmiştir (16.03-2016 Saat 11:41 ). Gerekçe: kişileri ayırma işlemi :)

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Taha sizi anlıyorum vicdan araştırmaktan ziyade insanın nefsine dur değip insanca davranış gerektiren tavır içinde olmamız gerekir diye düşünüyorum' bu konu için daha geniş düşünmek gerek oldugunu düşünüyorum' ön yargı bizi hep yanıltmıştı genel hepimizi'

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@TahaAY
    seni anlıyorum farklı farklı engelliyiz ben de kendi açımdan cevapladım yürüyorum koşuyorum konuşuyorum ama benimde arkadaşım yok çünki arkadaş dediğin hep candır ama şimdiki insanlar hep hart hurt onun için bende artık yalnızlığı tercih ediyorum bizi en iyi bizim gibi olanlar anlar diyerekte ailemiz yanımızda ve destek olduğu sürece arkadaş edinmek için il spor bakanlıkalrın birimlerine başvurabilir engelliler içinde spor faaliyetleri var oraladanda arkadaş olacağımız çok kişi olur

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hilal72 şimdi düzelttiniz üsteki demecinizde insani kişilik özelliklerini dünya genelinde az oldugunu belirtmiştiniz şimdiki öneriniz insani Kilikya özelliklerini taşıyan insanlar oldugunu söylemeniz sevindirici' dedimya ön yargı bizi hep yanıltmıştır' saygılarımla'

Üye
    kaygusuz Avatarı

Gerçek Adı
    abbas
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Öyle diyorsunuz ama birine gerçekten her şeyiyle kabulleniyosunuz sonra o kişi kendini bulunmaz hint kumaşı saniyo kız milleti degilmisiniz hepiniz aynisiz ben o kız için neler neler yapmazdim ki ailemi bile karsima aldim ama ne yapti beni kovdurdu beni rencide etti
    söyleyin ulu bilgeler ben ney eyleyeyim

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@aytekincınar
    ben hiç bir şeyde düzeltme yapmadım konuyu iki bakış açışından aldım kendim için engelim var ama fiziki engelim yalınzca kolumdaki hakereket kısıtlılığı buda gezmeme tozmama iş yapmama çalışmama okadar da çok engel değil ben arkadaşlığı artık yok sayıyorum buda benim için geçerli engelli yada engelsiz diyede arkadaşlığı ayırmadım bir kere arkadaşım olmasın sakıncası yok derdini anlatamazsın gider dekodunu yapar iş arkadaşı diye bir şey yoktur kuyunu kazar arkadaşlarımın konusuna gelince fizik anlamda engel olup aile her zaman destek arkadaş olursun bir yere kadar tam olarakta arkadaşınla bir şeyini paylaşamazsın seni senin kadar anlayan arkadaş gereklidir buda lazımdır halada savunuyorum kişilik özellikleri insanlarda genelinde çok az ve ön yargılıda değilim bu konuda benimde 44 yıllık bir hayatım var geçmişim var yaşadıkalrım var gördüklerim var her gün otobüse biniyorum insanların saygısızlığını görüyorum ellerinde telefon ayakta oturuken devamlı onunla ilgileniyorlar çevreye duyarlı değiller daha binlerce anlatabilirim böyle size siz kendi fikrinizi söylersiniz ama beni yargılayamazsınız siz cevabınızı kendiniz için verin bende kendi cevabımı kendim için vereyim senin hayatın farklı benim hayatım farklı

@kaygusuz
    diyorum işte insanlarda kişilik özelliklerinin bir çoğu eksik diyorum kalmış biri beni yargılıyor işte o bayandada ego kibir kendini beyenmişlik kendini hep haklı görme belki daha çok eksik yönleri vardı birde vicdansızlık ekliyeyim kim kimi kovduracak kadar zalim olurki kimin kalbi bu kadar karadırki kadın erkek yok insan olmak ile özellik var

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hilal72 düzeltmeyi üsteki 2.demecinizde yapmışsınız'üsteki ilk demecinizde dünyada insani kişilik özelliklerini taşıyan insanın az oldugunu söylüyorsunuz? 2. Demecinizde spor faaliyetinde arkadaş olunacak arkadaşların olduğundan bahsediyorsunuz bu 2. Demecinize katılıyorum unutulmamalıdırki dünya iyiler ve adaletli insanların sayesinde ayaktadır' iyiler hep kazanır' konuları paylaştıkça güzelelleşir' bunları yazar iken asla sizi üzmek degil amacım' üzdügümü düşünüyor iseniz sizden özür diliyorum' bu siteyi milyonların okuduğunu düşünüyorum yazacağımız cümleleri kendi enerjimize göre degil seçerek yazmalıyız' saygılarımla'

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@aytekincınar
    selam oğlum
    Konu hilal72 tarafından değiştirilmiştir (17.03-2016 Saat 12:14 ).

Üye
    kaygusuz Avatarı

Gerçek Adı
    abbas
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

@hilal72 haklisiniz ama insanin icine kanser gibi koyuyo be ha ben ağır engelli değilim ben kızı bi ömür boyu sirtimda tasirdim benim cevrem bu konu bana cok karsi ciktilar ben kimseyi umursamadim ha ona hak veriyon tabi kolay kazandigi için hor kullandı bundan sonraki hayatimda kime nasıl guvenecem bilebilmiyorum

Bu hayatta benim en büyük hatam temiz kalpli olmam ve herkese kendimden fazla deger vermem maalesef bu hataymis bu toplum öyle bir yozlasmiski temiz kalpli birine saf damgasini bile vuruyo maalesef
    yine düşünüyorum da herkes iyi olsun da ben kötü olayim

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hilal72 ötevesiz araç alim konusunda size katılıyorum hepimiz vergimizi
    Ödüyoruz buda demektirki hepimizin hakkı var anlamını taşır' anlayamadığım bayan profili ile bir erkek niçin üye olsunki erkek veya bayan bu her iki taraf için hiçbirşey kazandırma' enterasan bir durum' bir erkegin böyle bir gişimde bulunması enterasan' saygılarımla'

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @aytekincınar & @hilal7 Yunus Emre misali "Yaradılanı Severim Yaradan'dan Ötürü" İşin özü bu aslında ama @aytekincınar arkadaşımında dediği gibi önce o insanın nefsini yenmesi lazım. Kuran-ı kerimde Yasin suresi var 1-11 Ayetlerinin mealini okursanız. O ayete istinaden zor geliyor bana o kişilerin kendilerini düzeltmeleri.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon