Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceren. Avatarı

Gerçek Adı
    ceren
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba;

sizce engelli bir insan engelli biri ile mi evlenmeli ? ayrıca engellerde birbirine denk mi olmalı?

Üye
    Tayanç Avatarı

Gerçek Adı
    Ensar
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Engelli bir insan, ister engelli birisi ile isterse engelsiz birisi ile evlenebilir.
    Engelli raporu oranına göre evlilik yapmak isteyen de olabilir.
    Bunlar kişisel tasarruflardır. Kimse kimseye karışamaz, karışmamalı.
    Bence gönül kim ile evlenmek istiyorsa kişi onula evlen(ebil)meli ya da en azında gönlünün sesine kulak vermeli ve bu uğurda çaba sarfetmeli.
    Olur ya da olmaz...

Üye
    desperado Avatarı

Gerçek Adı
    SELÇUK
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    35

soru basit normal engelsiz biri olsaydın engelli biriyle evlenmek istermiydin ? bir birine denk olmalı birbirini tamamlayıcı olmalı

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konu uzun zamandır herkesin karmaşık duygulara sebep oluyor. engelli engelsiz evliliği gibi. bakınız ben engelli degilim. ama engelli dostu olarak üye olmuştum. baktım gördüm ki engelli engelsiz diye bir kavram tanımıyorum.öncelikle insanlar bunu bilmeli. önemli olan iki insanın karşılıklı anlaşması önemli. ben buradan herkese sesleniyorum. öncelikle engel beyindedir. insanlar kendilerini aşmalı. bana deselerki mustafa sen engelli biriyle evlenirmisin. evet evlenirim. çünkü önce düşünce ve iki insanın birbirine duyduğu güven ve hayata bakış açısıdır. evet evlilikte zor günler yaşanabilir ama bir dolu dizginde mutlu anları daha çok olacaktır. sakın bunu unutmayalım.hayat paylaşınca güzeldir. insan dürüst e birbirini sevdikten sonra herşey güzel olur. yeterki sevgi e saygı olsun. insanın karşısındakine saygısı varsa sevgiside bir o kadar fazladır.bence

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Denklik kuramı Kime göre neye göre etrafımdaki insanların benim için denk gördüklerini Ben kendime yakışrmayabilrim ya da benim kendime denk olarak gördüklerimi etrafımdaki insanlar bana layıık görmeyebilir. Denklik kavramı bence bir aldatmacadır. İnsanların düşlerini hayallerini ümitlerini duygularını velhasıl bütün yaşamlarını çalmak için uydurulmuş çok büyük bir aldatmacadır hemde kimse karşıma çıkıp ta ALLAH ın EMRİ Peygamber in kavli diye vaaz vermeye kalkmasın. İnandığımız kitabın hiç bir ayetinde YALAN RİYA ve İKİ YÜZLÜLÜK TASVİB EDİLMİYOR. SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

denklik ileride bozulabilir.engelsiz olup daha sonra büyük kaza sonucu ağır engelli olabilir. o yüzden olaya geniş bakmak gerek.hayat müşterek herkes birbirine yardımcı olmalı.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

ben ve eşim ortopedik engelliyiz birbirimizi severek evlendik 5 yıllık evliyiz 2 yaşında kızımız ve çok mutluyuz engelli veya engelsiz ne farkeder evlilik sevgi saygı üstüne kurulu bir ilişkidir.ayrıca normal evlilik yaparak sonradan eşlerin birinin hastalık veya kaza sonucu engelli durumuna gelmesi herkesin başına gelebilecek olaylardır unutmayalım

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her zaman olaya geniş açıdan bakmışımdır. yaşayan her canlı birer engelli adayıyız onun içindirki engeli engelsiz diye ayırım yapamam. her zaman ölüme ve özürlüklere hazırlıklı olmalıyız. bunun içinki insanlara daima saygı duymalıyız. sevgi ve saygı her zaman önde gelir. insanlar birbirleriyle verdiği sevgiyle hastalıkları hatta kanseri bile yenen nice kişiler var. bunu asla unutmamalıyız. önce insanlık

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evlilik hele de günümüzde zor bir birliktelik. Bir de bunun engelli-engelsiz gibi kalıplara sokmaya kalktık mı hiç içinden çıkılamaz. Engelsizlik avantaj olsaydı engelsizken anlaşarak evlenen bir sürü çift boşanmazlardı. Ama yine de engelliler kiminle evlenirse evlensinler herşeyi düşünüp taşınmalılar.