Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Her engelli kardeşim gibi aile içerisinde farklı olduğumu farketmemi,çocukluk,gençlik ve süregelen hayatımda engelimden dolayı yaşadığım kırılma noktalarını,umutlarımı,hayata bakışımı,toplumdan beklentilerimi,toplumun bana karşı bakışını e bütün bunlara rağmen ayakta kalabilmem,kendi çapımda son derce başarılı olmamı,bu sayede yıktığım ama yok edemediğim ön yargıları kimi zaman güleceğim ama gülerken hüzünleneceğimi Türkiye gibi bir ülkede engelli olarak yaşamanın hem toplum hemde devlet karşısında zorluklarını kendi yaşamım özdeşleştirip bir roman yazmayı düşünüyorum,daha doğrusu yazmaya yeni başladım.Romanımın başlığını HAYATA MAĞLUP BAŞLAMAK koymayı düşünüyorum.
    Baslık konusunda tam karar veremedim bu konuda fikirleriniz bekliyorum.Roman bittikten sonra aceba yeterli desteği görürmüyüm,destek alabileceğim kurum,kuruluş var mıdır?

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bitince noterden telif hakkı için başvuru yapıldığıni biliyorum. Bende bir ara yazmayı denedim. , yazarken çok üzüldüm, sıkıldım, duygu sömürüsü yapıyormuşum gibi geldi. Bu kadar sıkıcı bir hayat hikayesi kimsenin ilgisini çekmez , milletı baymiyim dedim umarım siz vazgecmez, güzel bir dil ve kurguyla başarılı bir sonuç elde edersiniz. Başlıkla ilgili fikrim ise,bu başlık çok sıradan, daha ilgi çekici ve orjinal bir şey buluna bilir..

Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@PURHAPS

Ne olursa olsun yazmayı düşünüyorum,bilmiyorum yayınlatma konusunda yayınevleri maliyet konusunda biraz endişelerim var ama yazacağım çok kararlıyım.Çok sıkıcı olacağını düşünmüyorum bilakis toplumda bu konuda farkındalık yaratmak,engelliler olarak her birey gibi duygularıyla yaşayan insanlar olduğumuz bilincinin oluşmasına katkıda bulunmak en büyük hedefim.
    Başlık konusunda evet bende bu yüzden karar veremedim.Dediğiniz gibi çok sıradan ve basit geldi.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

@mert66

Başlıktan kastınız kitabın adı mı? Eğer niyetiniz farkındalık yaratmaksa HAYATA MAĞLUP BAŞLAMAK oldukca karamsar geldi bana. İnsanlarda itici bir etki bırakabileceğini düşünüyorum.

Başarılar dilerim

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

arkadaşım saan öncelikle başarılar dilerim,karar vermişisn dene tabiki ama iş sadece yazmakla bitmiyor,işin maliyet reklam kısmı öyle altından kalkılacak kadar kolay şey degil,mutlaka finansal destek verecek birilerini bulman laızm,oda malesef türkiyede çok çok zor bir ihtimal,çünkü bu ülkede sanata kitaba deger verilmiyor,bende bir ara şiirlerimi kitaplaştırmak istedim ama işin maliyet kısmını duyunca aman kalsın dedim,yinede sen başarırsın inşallahh,allah yardımcınız olsun..

Üye
    insanogluinsan Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    9

Öncelikle verdiğiniz kararda başarılar dilerim. Yazmaya başlamadan önce bir ön çalışma iyi olacaktır. Yazarlığı anlatan kitaplar okuyabilirsiniz. Önemli bir nokta da kitabın konusu. İnsanlar bu tür kitapları gördüğünde engel durumuna göre, rahatsızlığa göre alıyor. İlgi çekici, yaşamından parça gördüğü kitapları alıyorlar. Ya daha önce bahsedilmemiş bir konu olacak ya da daha önce yazılmamış güzellikte olacak kitap. Onun için çok iyi bir ön çalışma lazım (okumak ve yazmak). Kitabın adına gelince yazdıkça şekillenecektir aklınızda. Önemli olan ve öncelikli olan eserin içeriği şimdilik.Kitabı kaç tane basacağınıza ve türüne göre basım ücreti değişebiliyor. İnternetten bir araştırma yapabilirsiniz. Kolay gelsin...
    Konu insanogluinsan tarafından değiştirilmiştir (10.10-2015 Saat 22:39 ).

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sizin hevesinizi kırmış gibi olmadim umarım. Sizin kitabınız eğlenceli olabilir belki , benim denememden bahsettim ben. Kişisel olarak artık yaşadıklarımızdan mıdır engelli olarak ne yardım için ne verilen haklar için uğraşmak rapor almak bile istemiyorum. Belkide yazmaktan bu yüzden sıkıldım.

Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@insanogluinsan

Aynen sizin gibi düşünüyorum,on yılı aşkındır böyle bir kitap yazmayı hep düşündüm artık zamanın geldiğine inanıyorum.Bahsettiğiniz gibi ben sadece herhangi bir engel grubuna yada sadece engelli kardeşlerime değil toplumdaki bütün insanlara hitap edebilecek bizim gibi engellilerde normal karşılanabilecek ama engeli olmayan insanlarda vay be dedirtebilecek tamamen yaşadığım olaylardan yola çıkarak bir kitap yazacağım inşallah.Bunun dünyada çok örnekleri var.Düşünebiliyor musunuz Amerika,İngiltere,Almanya gibi engelli haklarının zirve yaptığı bilinçli toplumlarda bu tür kitaplar yazılmakta ve toplum tarafından ilgi çekmekte kamuoyu oluşturabilmekte filmlere senaryo olabilmekte iken malesef gÜzel ülkemizde biz engellilere ,toplum ve sosyal olması gereken devletimiz hayatı burnumuzdan fitil fitil getirirken bizde yazılmıyor,çizilmiyor.Karınca misali başarılı olurum yada olmam ama ben kişisel olarak ve birikim olarak bu kitabı yazacağım inşallah.
    PURHAPS arkadaşım son cümlelerinizde bahsettikleriniz evet işte yaşadıklarımızın devlet karşısındaki en basit özeti aynen katılıyorum.Zaten engellilere tanınan çok az hak varken birde bu haklardan faydalanmak isteyen engellilerin önlerine kurulan engeller,tuzaklar,hor görmeler, hayal kırıklıkları,psikolojik travmalar en sonunda kadere boyun eğmeler yaşadığımız sorunlar inkar edilemez.Çözüm olması gerekiyor siyasetçisi,ünlüsü,yazarı,çizeri,sporcusu engeli konusunda sadece şovlarını gerçekleştiriyor,üzerimizden egolarını tatmin ediyorlar.Artık kendi mücadelemizi kendimiz vermeliyiz diye düşünüyorum.Ben bu mücadeleye kitap yazarak katkıda bulunmak istiyorum.Her engelli kardeşimdende hangi alanda başarılıysa o alanda mücadelesini vermesini istiyorum.Engelli bir çocuğunda uçurtma hayalleri vardı çocuk yüreğinde,yüreği yara almadan önce.

Üye
    BİR BANKACI Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCAY
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    07:46
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Wattpad uygulaması ile yayınla.Yeni kitap yazanlar için güzel bir uygulama.Bu uygulama da yayınlandıktan sonra kitabı istediğin gibi düzeltebilirsin.Dünyanın en büyük hikaye paylaşım uygulamasıdır.Denemeye değer. Başarılar dilerim.

Üye
    insanogluinsan Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    9

Wattpad uygullamasını ben de kullanıyorum. Çabuk yayılıyor yazdıkların ve daha iyi görüyorsun kendini.

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    3

Aynen arkadaşlara katılıyorum, çok iyi bi kurgusu olması gerek.Ve kitabın ismi çok önemli gerçekten,ben kitabı da filmi de hep isme göre yorumlara göre seçerim ve nedense hep engellilerin hayatı dramatik bi şekilde işleniyo siz bizim yaşadığımız sorunları bile eğlenceli ve akıcı bi şekilde dile getirin bence anca böyle fark yaratırsınız.umarım parasal desteğide bulursunuz.aramızdan birinin kitaplarını okumak gayet güzel olur..başarılar.

Üye
    insanogluinsan Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    9

@mert66

Yaklaşık 6-7 yıldır edebiyatla ilgilenmekteyim. Elimden fazla bir şey geleceğini zannetmiyorum ama destek olmaya çalışırım size. Size önerim edebiyat kuramlarını iyi bilmeniz, olay örgüsünü iyi bir zemine oturtmanız ve büyük bir çaba harcamanızdır. Roman yazımıyla ilgili de muhakkak ama muhakkak kitaplar okumalısınız. Ben de şiir yazıyorum ama roman hakkında size söyleyeceklerim cılız kalacaktır. Saygılarımla.

Üye
    ozcanerkus Avatarı

Gerçek Adı
    kafkas kartalı
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

engeliniz nedir bilmiyorum ama size tavsiyem otobiyografi yazacaksanız eğer okumadıysanız sol ayağım ve senden önce ben adlı kitapları okumanızdır size yazım dili ile ilgili yol gösterecektir.benimde öyle bir düşüncem var ve yazmaya başladım hatta ilk yazdıklarımı senarist ve yönetmen olan bir arkadaşıma gönderdim çok beğendi asla vazeçmeyin hiç kimse okumasa bile sizin gelişiminiz ve hayata bakışınız için size çok faydalı olacaktır.kolay gelsin şimdiden

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

kardeş hayırlı uğurlu olsun akıcı ve sürekliyici bir dil kullan zaten yazmaya başladığında kendiliğinden şekillenecektir

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok büyük yetenek düşünceleri, duyguları yazıya aktarmak öyleki ses sanatçılarının yeteneklerinden de zor olduğunu söylüye bilirim, fakat en büyük sorun bir engellinin günün birinde meşhur olması herkes tarafından tanınmış olması, biliyosunki ençok bilinen engelli Bülent Ersoy ve Metinşen Türk ikisinde ses (seks) sanatçısı, bir ikide milletvekili engellimiz var bir çok engellinin başarmak istediğini başaran şanslı insanlar evet güzel şeyler, başarılı Engellilerimiz olmas,ı bana kalırsa bütün engellileri Allah seçmiştir hepimiz yetenekliyizl çünkü bizlerden iyi, duyguları anlayabilen olmaz çünkü yokuluğun Allah sızlığın ne olduğunu çok iyi biliyoruz bilmesekte en yatkın insanlardır engelliler.
    Ben arkadaşlığa önem veren biriyim her engellinin gizli gizli yetenekleri var bunları keşfetmek ama şans eseri ama insanların tavsiyeleri oluyor, çok azdır insanın kendi kendini tanıması, Ben yaşama değer veririm dolayısı ile otomatik olarak Devletçi oluyorum istesemde istemesemde, tebiki Devletçi olmak kötü birşey deyil, fakat seçim yapmak hepimizin görevi, önemli olan kişi hakları deyil daha çok kanunlar ve kurallardır.
    Roman yazmak heleki (çılgın türkler) sevgili Orhan Pamuğun veya Yılanların öcü sevgili merhum Fakir baykurt un dahada çoğaltan biliriz MuhteşemYüzYıl veya Hanımın Çifligi sevgili abimiz Yaşar Kemal ın ölümsüz eserleri

Sayfa 1 / 3 123 SonSon