Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 93 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ben..VE..Sen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hiç bir zaman alışamasın ara sıra yoklucakdır seni geçmişin anıların sadece düşünmemeye çalış ve kendini birşeylerle meşkul ed herşeyı zamana bırak o gerekeni yapar gunden gune onarır seni kırgınlıklerını acılarını sonra herşey gine rayına girmiş ve sen tekrar gülmeye başlamısın geçmiş olsun bu arada salıcakla kalın

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

ESKİ HALİMİ UNUTTUM :d

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Zaman eski halini unutturup şimdiki haline alıştırıyor.İnsan oğlu alışamığacağı her ortam ve yaşadığı zorluklarla yaşamasına alışıyor.Daha kötüsünü düşünerek şükür ediyor.

Üye
    Alp Fuat Avatarı

Son Giriş
    16.04-2017
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Epilepsi ile tanismam 2006 yilinda oldu. Gittigim doktor Prof. Dr. Onder US duzgun bir hayat yasarsam bir daha nobet gecirmeyecegimi soylemisti ama ne mumkun kendimize laf gecirebilmek... Sonuc olarak alismadik mi alistik. Hem ailem hem cevrem hem kendim.

Üye
    Mathmen Avatarı

Son Giriş
    12.11-2017
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Alışmak istiyorum ama başarılı değilim sanırım...

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar bana kalırsa bu bir mükâfat sonradan engellilik, kişinin kendisini iyi tanıması gerekir ve Allah' ı bilmesi gerekir Allah' hın insanlar üzerinde ne gibi değişiklikler yapacağını iyi bilmeliyiz, pesetmeden kendimizi şeytanın lüxüne düşüne kapılmadan,
    Tabiki zor yaşam mücadelesi içinde olmak, yinede oyunu kuralına göre oynamalıyız, kaderimizi biliyorsak, neyi istiyor neyi istiyemiyorsak neyi yapıp neyi yapamıyorsak, boş yere kendimizi kandırmanın, avutmanın,yormanın, pis bir inatla, kaprisle yaşamamızın anlamıyok kaldıki ben herşeyi yaparım demenin hiç bir geçerliliği olmadığı gibi faydası da yok,
    Kardeşliği çok güzel anlatmalıyız, Allah kardeşi yaratmış kesesini ayrı yaratmış diyip kesip atmamalıyız, kardeşinin de bir Allah' ı var dönüş Allah' a olacaktır, senin Allah' a nasıl bir ihtiyacın varsa kardeşinin de öyle bir ihtiyacı var
    Tabiki zor yaşam mücadelesi içinde olmak, fakat biz Engellilerin de bir Allah' hı var, bizlerde isteriz saygın bir kişiliğimiz olsun ama tutukluyuz, tutsağız,esiriz ve bu kötü kaderden asla kurtulamıyacağız, yine bilmeliyiz ki niyetimizin ne maksada geldiğini çünkü onunla Allah' a dua ederiz, Büyüklerimizi saymak küçüklerimizi sevmek bütün insanların Allah' ım ya Rabbim hakkı.
    Engelliğimizi yenemeyiz fakat Engelleri bir bir aşarız sevgiyle sayğıyla bir profosyöne insan gibi. Belki profosyönel insan nasıl oluyor sitelerimiz mutlaka vardır,dercesiniz, onlar sadece Devlete borçlanırlar, kul kula deyil onlar mesleklerinin dışında hiç kimseyle akran ve labali olmazlar, yalan hırsızlık,iftira, Adam öldürmezler.
    Engelliler Allah' a giden yolda diğer insanlardan (bilirsiniz akıllı biriyim diyen) lerden bir tık daha öndedirler, Zalimin kızı( zulmü) varsa mazlumun onuru ve Allah' ı vardır.

Üye
    hopeless73 Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    43

Alismak yok,Katlanmak var.

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    615
    Blog Mesajları
    109

Valla ben 12 yaşında ilk olarak işitme cihazı takmaya başladım. İlk başlarda çok zor oldu. Daha sonra kendimle barışık oldum ve kabullendim. Yapacak birşeyim yoktu kitaplara sarıldım gecem gündüzüm herşeyim kitap oldu adeta evlenmeden önce kitapla evlendim. Kitap sevgisi ile bu durumu aştım acımı kalbime gömdüm. Daha sonra koklear implant ameliyatı oldum ve bir kulakla çok rahat bir şekilde anlamaya başladım. Daha sonra evlendim yürümedi ayrıldım ama şunu diyeyim ki engel den çok yaşadıklarım acı verdi. Çünkü normal insan düzeyinde konuşuyorum böyle de olsa karşımda kini anlıyorum. Dünya Tatlısı bir oğlum var. Onun için öncelik artık onun sorunlarını çözmek ben kendim in kileri çözdüm artık. Insan istediği zaman herşeyi çözer ce alışır

Üye
    Ebru35* Avatarı

Gerçek Adı
    Ebru
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    22

Bende bundan 4 yıl önce kontrolde kulaklarımda işitme kaybı olduğunu duyunca kendimi çok kötü hissettim ee tabi sonra işitme cihaz I uygulandığında zaman o anı hala dün gibi aklımda işitme cihaz I taktilar benle konuşmaya sonra da beni teselli etmeye çalıştılar tabi ne kadar derler desin ben hep kendimi eksik hissettim 4 yıl oldu ve hala tam olarak alıştım diyemem bu duruma çünkü bazen insanlar konuştuğu zaman duymuyorum kendimi kötü hissediyorum qma yine de şükür diyorum allah daha kotusunden korusun diyorum arkadaşlarım ailem hep bana destek oluyor en büyük destekcim arkadaşlarım oldu bana her defasında bana destek oldular bende onlar sayesinde güce sahip.oldum dışarıya çıkmam da hiçbir problem yok ama insan bazen kendini ister istemez kötü hissediyor ama buna da şükür....

Üye
    Ertan Murat Avatarı

Gerçek Adı
    ERTAN MURAT
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alışanları tebrik ediyorum ama ben alışamadım 19 ekim 2015 de olduğum ameliyatta ölmek isterdim. Nöröpatik ağrılar; ağrı yaşarken oğullarımın bana acıyarak hiç bir şey yapamadan gizli ağlamaları, her gün içime soktuğum mesanemi boşaltığım sonda tak, kanedyenle yürürken birden bırakan dizim yüzünden düşüşlerim. Bitmek bilmeyen kasılmalar ve kramplar, Aldığım bir sürü pisikiyatrik hapın beni polyanaya çevirememesi.EVET O AMELİYATTA ÖLMELİYDİM!!! azrail gel ve beni kurtar artık ben alışamadım-alışamıyacağım.........

Üye
    İdeal Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13
    Blog Mesajları
    11

Yaşam devam ediyor. İnsan yaşamayı sevdiği mütdetçe altından kalkılamayacak engel yoktur. Yeter ki sabretsin, azmetsin, yılmasın.

Üye
    cemil84 Avatarı

Gerçek Adı
    CEMBAX
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: rümeysa ayşe Mesajı Gör
    Allah hepimize en acil şifalar versin
    Amin İnşallah sağlığına kavuşma ümidi olanlar biran evvel eski sağlıklarına geri dönerler

Bacaklarım yerli yerinde.Dışardan bakınca sağlamım.Evden sabah dinlenmiş biçimde çıkıyorum ilk 100-150 mt re sağlam insanlar gibi yürüdükden sonra yakıtı bitmek üzere olan araba gibi teklemeye,ayağımı ileriye zor atar hale geliyorum.Buda benim bu hastalığa alışmamı engelliyor.%52 raporuma rağmen sağlammıyım yoksa engellimiyim hala karar veremedim

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    1

@Ebru35*

Aynı durumu bende yaşadım hala yaşıyorum ama inatla cihaz takmayı reddediyorum asla da takmıcam anladığım kadar yeter bana ha kulakiçi belki cihaz alırım onuda telefon ile konuşmak için onun haricinde asla takmam cihaz falan..
    Üniversite de cihaz olmadan okudum, iş yerimde cihaz olmadan çalışabiliyorum ama insan daha iyi duymak istiyor anlamak istiyor ben bu duruma asla alışamadım insanın duymaması kadar kötü bişey yok..
    En çok üzüldüğüm askerlik yapamadım ve bu durum asker olmaya kız vermeyiz, asker olmayan adam olmaz gibi gelenek olan sözler beni çok üzüyor, fiziksel bir engelim olsaydı da keşke herkes bana hak verseydi, duymuyorum demek o kadar zor ki çevremde ki çoğu kişi hala kulaklarımda sıkıntı olduğunu bilmiyor çünkü söylemekten utanıyorum..

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    07:50
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

hiç bir şey olmamış gibi hayatına aynen devam et. buda benim felsefem, ne kadar yapabiliyorsam hayatıma eskisi gibi devam etmeye çalışıyorum.
    bunu derken aynı şeyleri yapmaya çalışıyoru mu anlayanlar olabilir hayır bu değil kastettiğim.
    Mevzu yaptıklarına kattığınla alakalı sadece. göreceksin yapabildiklerinden eskisinden çok daha fazla zevk alacaksın. hamd ve şükrün artacak inşallah. her yapabildiğinin değeri daha farklı olacak anlatabiliyor muyum. su içmekten zevk alacaksın nefes almaktan tutabilmekten zevk alacaksın mesela, hatta konuştuğunu duyduğuna daha önce hiç şükretmediğini hatırlayacaksın,bakmaya doyamayacağın şeylere tekrar bakma fırsatın olacak yaşadığın sürece. tadını çıkar ok.

Askıda Üyelik
    Münzevi Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    203
    Verilen Beğeniler
    280
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşitme Cihazı kullanacağımı duyunca üzülmüştüm. Lise 2 deydim... Sonra cihaz takınca işitme kaybımın çok ilerlediğini asıl o zaman ikna oldum. Başlarda cahillikten kaynaklı sıkıntılarım olsa da daha sonra çok değiştim. Şuan engelimden dolayı değil, sadece bazı insanların bakış açılarına üzülmüyor değilim. Bir söz var: Zaman herşeyin ilacıdır, diye. Bu sözü çok doğru buluyorum. Zaman insanı olgunlaştırır, alıştırır, kabul ettirir. Tabi ki toplumdan kaynaklı sorunlar insanı üzmeye devam eder zaman zaman

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon