Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah a inananlar Kuran da tarif edildiği gibi inanır, yaşar. Hz. Muhammedimiz in sav. yolundan gider.
    Kuran dan beslenmeyenler, Vahyi bir hayat yaşamayanlar kendi uydurdukları, gerçek zannettikleri bir hayatı yaşar.

Sonuçta Allah a inananlar ve inandığı gibi yaşayanlar Kuran daki vaat edilenlere kavuşur.
    Diğerleri neye kavuşur düşünmek bile istemiyorum...

Üye
    snn5151 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu çok iyiydi

Üye
    uaral Avatarı

Gerçek Adı
    dante
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tanrı diye bi kavram vardır diye bişey yoktur her zaman bizi cennetliksiziniz ayagıyla afedersiniz ama bu cennet nerde illa cennete gidelim diye her turlü ezyeti mi çekelim yani bos işler bunlar tamamen zırvalık inanmayın...

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Selam kardeşim mücahit bu dünyada her kesin bir engeli vardır kimisi görnür kimisi görünmez para hırsı vardır cimridir bu bunun engelidir aç gözlüdür kimisinin iffeti azdır ve her kesin bir sınavı vardır mutlaka herkesin alınında bir yazı vardır imtihan geçireceği 40 yaşına kadar sağlıklı sıhhatlı mutlu bir zaman geçirirken bir anda sağlık sıhhat mal mülk eş çocuk her şeyinide kaybedebilir insan her sınavın sorusu farklıdır ve buna cevap verenlerin cevapları da farklıdır bende 40 yaşıma kadar iyidim bir trf kazası geçirdim engelli oldum ama engelim çok yok hayatıma devam edebiliyorum ama oğlum 18 yaşına kadar sağlıklı sıhhatlı bir delikanlıken 18 yaşından sonra psikolojik bir hst yakalandı hayatımız alt üst oldu neden biz dedik katlanması bazen çok zor oluyor ama şimdilerde iyi devamlı sabır ve şükretmek ile birde sağlık sıhhat için dua ediyoruz hep yaradanımıza hiç kimsenin bakışlarına aldırma sen kendi öz güvenini yüksek tut illaki hasta birini görüp şükretmemiz mi lazım bir bardak su içersin yarabbi şükür dersin elhamdülillah dersin yaşın çok genç böyle hissetmende doğal daha 20 yaşındasın hayatının baharındasın hayvanlarında kendi aralarında ahirette bir sınavdan geçeceğini nihat hatipoğlundan duymuştum.biz bu evrenin sırlarını okadar bilemeyiz yüce rabbim neylerse iyi eğler kendinle barışık ol ki hayatta sana barışık olsun

Üye
    Wesley Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merak ettiğim şu diyelim biz sınanıyoruz neden biz neden ALLAH bizi diğerlerinden çok seviyor bizim diğer insanlardan farkımız nedir ya da diğer bu dünyada iyi yaşayanların suçu nedir ki onları sevmiyor onlara bela vermemiş bizi seviyor bize sıkıntılar vermiş ?

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@uaral

kimin cennete kimin cehenneme gideceğini allah bilir yaradanımız bilir yaradan akıl vermiş mantık vermiş yol göstermiş eğer sorununu kendin olduğun fazlasından çok büyütürsen derdinin sorunun içinde boğulr kalırsın eziyet çekmekte bu eziyetten çıkmakta kişinin gücüne kalmıştır imanı aklı ile başa çıkabilir kimin ne çektiğini ve ne zaman neler çekeceğini nerden bilebiliriz ki sizce boş işler olabilir inanmak farklıdır inandığın kadar hayatı görürsün

@Wesley

Diğer insanlardan farklı görüpte böyle düşünürsen takılır kalırsın engeli olan insan allahın çokmu sevdiği insan oluyor yaradan tüm yarattıklarını sever bir annenin evladının sevdiğinden çok sever peygamberimizin bile bu konuda hadisi var ruhen bedenen aklen ve vicdanen evet bir sınav alemindeyiz bizler dağlar taşlar bile yaradanı zikrederken kimin yükünün nasıl olduğunu nerden biliriz her kes kendi yükünü gayri bilir başkasının çektiği yada ileride çekeceği yükü nerden bileceksin. Bir parmağı kesilen kişilerin verdikleri tepkiler farklı farklıdır kimi bant yapıştıtır kimi pat diye bayılır kimi hst koşar kimi günlerce o parmağına bakar kimi de hissetmez bile acı aynı değilmi yara aynı yerde değilmi kadere hayra ve şerre allahtan geldiğine inanmak değilmi imanın son esası kaçımız kuranı kerimi türkçeden okuyup anlamay çalıştık kafa yorduk kimisi burnunu beyenmez dünyası başına yıkılır dr lardan çıkmaz bu dünyayı kendimize dar eden bizleriz. Başkalarına bakmayın kendinizde olan eksik nedir onu anlamaya çalışın

Üye
    Firesword Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de Allah'a inanıyorum, bu evrenin, yaşamın tesadüfen oluşabileceğine kafam yatmıyor. namaz kılıp, oruç ta tutuyorum. Kur'an'ı da 4 defa farklı meallerden baştan sona okudum. Ve sonunda Allah'ın bizi pek önemsemediğini düşünmeye başladım. hele sonsuz rahmet sahibi olduğu, insanları bir annenin evladını sevdiği gibi sevdiğine hiç inanmıyorum. Hangi anne çocuğunun vahşice tecavüze uğrayıp ardından katledilmesine izin verir. Hangi anne çocuğunun engelli olup binbir güçlük çekip hayata lanet etmesini ister, hangi anne sırf çocuğu sözünü dinlemiyor diye onu diri diri yakıp eziyet çektirir. Bana göre biz Allah'ın basit oyuncuklarıyız, bizimle oynayıp eğleniyor. Biz nasıl hayvanat bahçelerinde hiç istemseler bile hayvanları zorla kafesleyerek, onları izleyip, onlarla eğleniyorsak, Allah'ta bizi dünyaya hiç istemesek bile zorla getirip bizimle eğleniyor. Ve bunu değiştirmek için hiçbirşey yapamayız. Tevbe 111'de yazdığı gibi Allah bizimle cennet karşılığında anlaşma yapmış. Bu anlaşmayı bizim istememiz veya istemememiz önemli değil. Güç onda o ne isterse o oluyor. İnsanların canlarını, mallarını zorla cennet karşılığında alan güç ne kadar sevgi dolu olabilir. Zaten kendi de her zaman onu sevmemizi değil ondan korkmamızı söylüyor. Ben de açıkçası onu hiç anlamasam da, beni bu hayata engelli olarak getirdiği için kızsam da varlığına inanıyorum ve yaptıkları yapacaklarının kanıtıdır diyerek korkuyorum.

Üye
    uaral Avatarı

Gerçek Adı
    dante
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inanın yada inanmayın bir tanrı varsa bile bu muslumanlıktaki gibi bi tanrı degıl

Üye
    absentm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    84

Estagfrullah estagfrullah estagfrullah.Allahım sen bizim aklımızın yetmediği ilim sahibi olmadıgımız konularda şeytanın bizi kandırmasına vesvese vermesine izin verme AMİN.Ortada bir sanat varsa elbet bir SANATKAR vardır.Biz müslümanlar bu dünyaya bolluk ferahlık genişlik yaşamak için değil Rabbimize kulluk etmek için gönderildik.Hadisi-Serifde diyorki başınıza bir musibet (bu bizlerin açısından engelli oluşumuz)gelirse siz sabredenlerden olun Muhakkakki Allah sabredenleri mükafatlandırır.Bu dünya geçiçi ve bu dünyanın güzellikleri seni aldatmasın.Allah kalbini İslama sabit kılsın inşaAllah

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@Firesword

bende namaz kılıyorum oruç tutuyorum diye yazmışsın ya kuranı 4 dilden okumuşsun ya ben senin yazdıkalrını okuduğumda allaha isyan eden ve ona inanmayan birini görüyorum düşünce senin içinde şeytan senin içinde sen ilk önce onunla mücadele etbence sen mücadeleni kaybetmişsin bizler allahın oyuncusu isek sen bu oyunda rolünü şaşıranlardansın bence

Üye
    Birlikolalım Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ümidini hiç bir zaman yitirme yer yer bazı olaylara nefsimıze yenik düşerek niye ben niye biz diye sorgulayabılıyoruz bunu sizde bizden daha iyi bılıyorsunuz OLSUN hissettiklerinizi sizin dılınızdenn anlayanlar ile paylaşmak güzel bir nebze
    olsa rahatlarsınız.SOnucta herseye yon ve karar verecek olan sızsınız.canınız sıkıldığında blog daki herhangi bir arkadaş ile paylaşın rahatlayın güzel bir şey Herşey olacağına varır biz ne desek boş HAyırlısı

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Allah tüm kâinat gibi bu dünyayı yarattı ve bizi de üzerinde var etti. Allah'ın yarattığı bir sistem var. Bu sisteme yapılan müdahaleler bozulmalara yol açar. İnsanlar bilerek bilmeyerek isteyerek istemeyerek bu kurallara aykırı davranırlarsa türlü sonuçlarla karşılaşırlar. Mesela günümüzde biliniyor ki hamilelikte bazı ilaçların kullanımı çocukta engelli doğuma sebep olabiliyor. Buna engel olunabiliyor. Yine bazı durumlarda engelli çocuğun doğmasına engel olunabiliyor. Ayrıca geçmişte engelli olmaya sebep olan birçok sebep günümüzde çözülebiliyor. Çocuklar daha doğmadan kontrol altında tutulabiliyor.

Engelli olmak Allah’ın bir hediyesi veya cezası olarak algılanmamalı diye düşünüyorum. Tabii ki bu tür engelli olmak Allah’ın yazmasıyla olmuştur yani Allah’ın bilgisi ve takdiri dâhilindedir. Ancak bunların engellenemeyeceği veya düzelemeyeceği gibi sonuçlar çıkarılmamalıdır.

Bilim geliştikçe ben birçok engelin belki de tamamının çözüleceğine, daha doğrusu engelli doğumların önüne geçileceğine inanıyorum. Ayrıca mesela kaza geçiren veya hastalık geçiren insanların da engelli kalması var ki bu da düşünülmesi gereken bir konu.

Engelimize bakarak birşeylere isyan etmek tabii zaman zaman hepimizin içinden geçmiştir ama Allah’ın merhametiyle kimseye böyle bir sıkıntı vereceğine inanmıyorum. Bunlar hep insanların kendi elleriyle yaptıkları yanlışlar yüzünden, ihmalden doğan sonuçlar.

Tamam Allah’ı ve dinini inkar etmek için engelinizi öne sürebilirsiniz ama herşeyi tam ve var olan nice insanların da bu inkar yolunda yaşadıklarını unutmayalım.

Size Kur’an’da geçen bazı ayetleri de vermek istiyorum:

Allah Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır:

“Allah, kimseye gücünün yeteceğinden fazlasını yüklemez.”
    (Bakara, 2/286)

Dinin emrettiği konular hususunda Allah Teâlâ insanlara hiçbir zorluk yüklememiştir. O şöyle buyurmaktadır:

“Allah size bir güçlük çıkarmak istemiyor, fakat sizi arındırmak ve size olan nimetini tamamlamak istiyor. Belki şükredersiniz.”
    (Maide, 5/6)
    “Din konusunda size hiçbir zorluk yüklemedi.” (Hacc, 22/78)
    Bakara, 2/155: “Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. (Ey Peygamber!) Sabredenleri müjdele!”
    Hacc, 22/46: “…Ama gerçek şu ki, gözler kör olmaz; lâkin göğüsler içindeki kalpler kör olur.”

Bunun yanı sıra Kur’ân’da bedensel engelliler için birçok kolaylıklar bulunmaktadır. İlgili ayetler şöyledir:

Tevbe 9/91: “Allah ve Resûlü için (insanlara) öğüt verdikleri takdirde, zayıflara, hastalara ve (savaşta) harcayacak bir şey bulamayanlara günah yoktur. Zira iyilik edenlerin aleyhine bir yol (sorumluluk) yoktur. Allah çok bağışlayan ve çok esirgeyendir.”
    Nur, 24/61: “Köre güçlük yoktur; topala güçlük yoktur; hastaya da güçlük yoktur. (Bunlara yapamayacakları görev yüklenmez; yapamadıklarından dolayı günahkâr olmazlar.)”
    Fetih, 48/17: “Köre vebal yoktur, topala da vebal yoktur, hastaya da vebal yoktur. (Bunlar savaşa katılmak zorunda değildirler.) Kim Allah’a ve Peygamberine itaat ederse, Allah onu altından ırmaklar akan cennetlere sokar. Kim de geri kalırsa, onu acı bir azaba uğratır.”

Şunu unutmayalım dünya hayatı bir imtihandır. Biz bu imtihanı kabul etsek de etmesek de imtihan başlamıştır ve devam etmektedir. Allah insanları inanmak ve inanmamak arasında irade açısından serbest bırakmıştır. Ama sonucuna katlanmamız gerektiğini de bildirmiştir.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

yıl olmuş milattan sonra 2015 bizi daha gören olmamış. cennet olsa nolur olmasa nolur bu saatten sonra. kaç yaşına gelmişiz hayattaki statümüze bak. müebbet ceza almışsın zaten bu saçma bedende. daha bunun tartışılması mı olur!

Üye
    duabix Avatarı

Gerçek Adı
    Gizli
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Yüce Yaradan Allah her ne kadar dünyayı yaratmış olduğu kadar insanoğlunu da yaratmıştır. Zira hiçbir dine inanmayan ateistler şuan sakat halde mi hayır? Allah ayrımcılığı sevmez deniyordu sanırsam doğrudur bu da insanların kendi kararıdır yani inanmayan günaha giriyor diye bir şey öyle denirse ayrımcılık olur isteyen inanır istemeyen inanmaz, inananlar veya inanmayanların aynı yargı sisteminde (Yüce Allah Katında) inanıyorum. Ben eğer ayrımcılık yapılırsa zaten dünyada herkes günahkar olmuş olurdu. Allah herkesin günahlarını affetsin akıllarına iyi düşünceler versin kimse Allah'ı o veya bu diye yargılayamaz ama Allah her kulunu tüm evreni tek bir sözü ile yargılayabilir unutmayın ki Yüce Yaradan bir gün elbet iyi olanları daha iyi duruma getirecektir. Amin. Allah herkese acil şifalar versin.

Üye
    Liberal Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    -güzel bir varlık (çiçek, kuş) görünce allahın yaratma sanatına bak aaaa ne muhteşem..
    -bi hasta bi engelliyi görünce allah seni sınıyor sen daha çok sevap kazanacaksın

kusura bakmayın ama artık bu çocukça masallara karnım tok. ben dinlere inanmıyorum...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon