Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    her insan korkularıyla yaşar.benim fobim ise engellilerdi...
    4yaşındaydım ankara dikmende yaşıyoruz. Bana yaşlı bir teyze bakıyor. Her gün annemle babam evden çıktıktan sonra balkona koşuyorum ve onlara el sallıyorum.Bir gün sıradışı bir şey oldu.Ben aileme el sallarken bir adam geçiyordu yoldan.Kollarında koltuk değneği ve bir bacağı yok. Şaşırmıştım...Bu neden böyle bacağına ne olmuş diye sordum. O sakat dedi.Anlayamamıştım sakat ne demek.Günlerden bir gün yaramazlık yaptım sanırım ayağındaki patiği göstererek bana şöyle söylemişti
    "benim patiğim aslında beyazdı yaramazlık yaptım beni sakata verdiler o da ayagımı kanattı o yüzden kırmızı oldu.
    çocuk aklı işte salak gibi inanmışım buna hatta inanmak bi yana bi dönem (7-8 yaşlarındayken) tek başıma bir odadan öbürüne gidemezdim arkamdan bir sakatlar ordusu geliyor sanırdım.ailem durumun ciddiyetini anlayınca çok ünlü bir psikiyatrist e götürdüler beni.doktor fobinin ilaçla tedavisi yok dedi zamanla azalacaktır dedi ve nitekim azaldı. Ama allah bu korkumla hep yüzleştirdi beni.
    Dersanecilik yaptığım dönemde gözleri görmeyen bir öğrencim oldu sonra kollarından biri kesik olan.Ama bununla bitmedi. Bir gün bi adamla tanıştım.Hoşlandım..Artık sevgili olma yolunda ilerliyorduk.Sonra bana bir şey söyledi.Duyduğumda kulaklarım uğuldadı çıldıracak gibi oldum. Kaçmak istedim...Kalmak istedim...Her iki bacagı da diz altından protezmiş o an öğrendim...ve nitekim kaldım..Tepkime anlam veremedi bir cafede hüngür hüngür ağlıyordum çünkü..nitekim kaldım..sonrasında anlaşamadık ve ayrıldık.Ama ayrılık sebebimiz benim korkum degıldı, alışmıştım çünkü kişilere zamanla alışabiliyorum.Asıl sebep onun engelini kafasında yenememiş ve kabul edememiş olmasıydı.
    Sınavım bununla da bitmedi. 1.5ay önce bir kaza gecirdim.Yanlış yapılan bir ameliyat sonucu üç gün sonra tekrar ameliyat oldum.Şimdi ikinci ameliyatın da yanlış oldugu ve bir üçüncüye gerek oldugunu söylüyor doktorlar.Bu arada bacagımı kaybetme riskim var.
    Allah beni korkularımla sınıyor biliyorum....

Üye
    Tuna tuna Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

İlginç , Allah sizi niçin korkularınızla sınasın ki !? , geçmiş olsun bu arada.

Üye
    Pejmurde Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    soğuk şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

İnşaallah bu ameliyattan turp gibi kalkarsınız
    Allah hem ameliyatınızı başarıyla sonuçlandırsın hem de bedeninize sıhhat versin. Umarım ameliyat masasındaki tek kaybınız tuhaf fobiniz olur

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

yada belki o ayrıldıgınız sevgılınızın ahı tutmuştur olabılır yanı geçmiş olsun :=

Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili emreylcn bu bahsettiğim kişi 15 yıl geçmesine ve kendisine yeni bir hayat kurmasına ragmen her gece içiyordu ve ben o gün orda ölmeliydim diye ağlıyordu.Başıma gelen bu olaydan sonra yaşadığı şeyin ne kadar travmatik olduğunu daha net anlıyorum.ama sadece bu da degıldı.Anlaşmazlıklar yüzünden ayrıldık..Diliyorum dedığin gibi olmamıştır çünkü ben bunu hakettiğimi düşünmüyorum.Kimsenin ahını almak istemem...diğer tarafta hesabını veremem...

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

@standers bence içiyordu demen yanlış herkezin bir derdi var herkez kendıne göre haklı kımse kendi yaptıgı yanlışı söylemez ben de söylemem neden kendımı küçük düşüreyim ki
    ben sana da birşey demiyorum allah herkeze acil şifalar versin ama onun için çok kötü bir durum aklımda canlandıramıyorum bile şuan benım başımada geldi de diyecek bir cümle yok...
    alacaklılar kapıya dayandı iyi geceler

Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emreee konuyu saptırma adam her gece içiyor diye ayrılmadık engelli diye de ayrılmadık.ilişkiler bitebilir dimi anlaşamadık ve ayrıldık.kurdugum bunca cümleden çıkardıgın şu sonuca hayranım

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

@standers içmedigi için engelli oldugu için ayrılmadıysan neden yazıyorsun kı oraya ? bahane bunlar

Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben diyorum ki allah beni korkularımla sınıyor sakat kalma riskim var.sen o anlatım içerisindeki tek bir noktaya odaklanıyorsun.Bu sınama olarak nitelendırdıgım olayların içerisinde sadece bir tanesiydi bu.Ve en agır sınavım şu an yaşadıgım sanırım...

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

ben seni üzmek için kötülemek için birşey söylemiyorum geçmiş olsun da diyorum yarama tuz basarsan bende oraya odaklanırım

bu arada içini karatma hayat herşeye ragmen güzel engeller aşılmakk içindir

Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özür dilerim burda herkesin ortak bir yanı var.dün bütün gece oturdum ve 'o an' başlıklı forumu okudum.insan hayatının bir saniyede nasıl değişebileceğini gördüm.gelecekle ilgili korkularımla ve abuk subuk fobimle yüzleşirken insanların hayata nasl sımsıkı sarıldıklarını gördüm..ve o yüzden bu kadar açık yürekli davrandım sanırım

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

insan hayatı kolay degişebılıyor mesela 75 kuruşluk bir mermı ile yok olabılıyorsun 100 lıralık içkıyle kaza yapıp engellı kalıyorsun yada borçlanıyorsun aılen sevgılın tarafndan sırtından vuruluyorsun kendını 7 kattan aşagıya atıverebılıyorsun bazen sonrada uyandıgın her sabah ıcın bir gözyaşı döküp hayat herşeye ragmen güzel diyebılıyorsun
    @standers herkez kalbının ekmegını yermış allah sana acil şifalar versin abım ablam kendıne iyi bak iyi akşamlar ben biraz depresyona gireyım

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

@standers

Öncelikle geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim

Suan kac yasindasiniz ?

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Geçmiş olsun ve olacağınız ameliyatınız inşallah bu sefer doğru olur ve sağlığınıza kavuşursunuz..

Bende Ankara'da koskocaman İbn-i Sina tıp fakültesinde olduğum ameliyatlarda para uğruna yanlış bilinçsiz ameliyatlara maruz kaldım ve yanlış ameliyatımı yapan zaat şuan profesör.. Her şey bizler için ve birer sınavdır,kendinizi fobim yüzünden bu haldeyim diye düşünceye girmeyin...
    @emreylcn ; şu yazın çok hoşuma gitti ve bende aynen bu sıkıntıları sorunları yaşadım.. Ama hayat her şeye rağmen devam ediyor..

İnsan hayatı kolay degişebılıyor mesela 75 kuruşluk bir mermı ile yok olabılıyorsun 100 lıralık içkıyle kaza yapıp engellı kalıyorsun yada borçlanıyorsun aılen sevgılın tarafndan sırtından vuruluyorsun kendını 7 kattan aşagıya atıverebılıyorsun bazen sonrada uyandıgın her sabah ıcın bir gözyaşı döküp hayat herşeye ragmen güzel diyebılıyorsun..

Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim fatih bey 30 yaşındayım

Sayfa 1 / 3 123 SonSon