Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @gönülyarası insan anlayamıyor..günlük hayatın sıradanlıklarına takılıp yaptıgımız onca şey aslında bizlere hayatın o gün için sunduğu bir armağanmış..Evden çıkıp dolaşabilmek arabana binip işe gidebilmek,ayakta durup ders anlatmaktan yorulabilmek..Ve o kadar anlık ki herşey..Kaza yapmadan on dakika öncesini düşünüyorum o kadar mutlu ve neşeliydim ki..ve sonrasında gelen o bir saniye..

Bu dönemde hayatı sorgulama fırsatını yakaladım ölümü sorgulamaya başladım..ölüm de böyle gelecek belki de..sapasaglamken ve hatta belki en mutlu anında,sen onu hiç beklemezken..

ne çok şey öğrendiğimi farkediyorum..görsellik ne kadar önemliydi benim için..şimdi bacagıma giren demir parçalarının bacagımda bırakacagı iz zerre umrumda degıl.tek dileğim tekrar yürüyebilmek..

Böyle olması gerekiyormuş demek ki..hayatı yeniden anlamlandırmam ve anlamam için..bu siteyle tanışmak,sizlerle tanışmak bir dönüm noktasıydı benim için..boyundan aşağısı felçli olup hayata sımsıkı tutunan insanları görünce bir bacagımı kaybedebilecek olma düşüncesi eskisi kadar korkutmuyor beni.demek ki başa çıkılabiliyor diyorum..ve kendimi her olumsuz duruma karsı hazırlamaya calışıyorum.

ve siz degerlı site sakinleri..hayatıma saçtıgınız ışık için çok teşekkür ederim..iyi ki varsınız..

Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    41

Çok geçmiş olsun standers hanım umarım bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Ümit ve korku kardeştir. Korkularınızla yaşarsanız korkular sizi esir alabilir. Rahman ve Rahim olan yüce Allah ın sınırsız affına, bağışına, aşkına koşalım.

Ümitler Yeşil olsun...

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun , şifa diliyorum .

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun herkese acil şifalar diliyorum. arkadaşlar benimde korkularım var hayatta yalnız olduğumu düşünüyorum bazen. 42 yaşındayım emekliyim. halen emekli olmama ragmen çalışıyorum . ancak bir atasözü vardır. korkak komutan savaş kazanamazmış. yada cesaretsiz asker kahraman olamazmış diye. onun içindirki içimizdeki tüm korku ve endişeleri atmalıyız. daima hayata bir adım daha demeliyiz. her yeni güne umut dolu bakmalıyız. en basit örneği insan kendisiyle barışık olmalı ve hayata pozitif bakmalı bence

Üye
    standers Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Bugün kontrole gittim ve tedavi sürecinin iyi gittiğini öğrendim bu benim için son derece sevindirci ve umut vaadediciydi.

haftalar sonra ilk kez dışarı çıkmak da iyi geldi.ama yıllar sonra ilk kez böyle bir farkındalıkla baktım dünyaya..yeşil nasıl bir renk,gök mavisi nasıldır diye yazmıştı bir görme engelli arkadaşımız..ilk kez uzun uzun baktım,dagların yeşiline göğün mavisine...bir gün gözlerimi kaybedebileceğimi düşünerek..daralan nefes borusu nedeniyle nefes almakta zorlandıgını söyleyen bır arkadasımız vardı.ilk kez ciğerler dolusu havayı her solukta hissederek çektim içime..yürüyemedım,koşamadım belki ama taşların üzerine oturup güneşin ılık ılık beni ısıtmasını izledim,ve her bır arkadasımız için dua ettım..ben sayenizde arkadaşlar,her sabah ağrıyla uyanıp,acıyla yaşarken bile şükretmeyi öğrendim.

ve şimdi bir projem var.şayet iyilşebilirsem bir gün,yazmak istiyorum..sizi anlatmak istiyorum insanlara..bizi anlatmak istiyorum...yaşadıgınız süreçleri görsünler ve yaşama tutunma konusunda engelsizlerin ne kadar engelli olduğunu,sizden öğrenecek ne çok şeyleri olduğunu anlasınlar istıyorum..

yaşadığınız 'o an' ları anlatmak istiyorum onlara..şayet başarabılırsem,sizin dilinizden sizi anlatmayı becerebılırsem,önyargılar,alaycı tavırlar,rahatsız edici bakışlar bir nebze ortadan kalkar diye ümit ediyorum..

Üye
    t0rnad0 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    04:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah ameliyatınız mükemmel geçer. Bir yanlış daha üzerine eklenmez.

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

@gönülyarası teşekkur ederım abım o senın güzelligin

Üye
    kaancan Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

geçmiş olsun allah acil şifalar versin kimi nerde ne zaman sınayacağını bilemezsin allah hiç bir kuluna taşımayacağı yök vermesin

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Çok rahatsızlık verecek bir yaşam hikayesi son derece cahilce katledilmiş bir süreç olmuş, biraz dedekorkut hikayelerine benzemiş birazda doğaçlamaya bu ülkeyi bu toprakları savunan o kadar yihitlerimiz kahramanlarımız varki bir çoğu şehit, bir çoğu gazi bir çoğuda silahsız askerlik yapmıştır bir engelli yı küçük düşürecek bu şeytani olayda yer alman senin kaderin ya da ailenin ve çevrenin bilinç sizliğidir doktor bile teşhis koyamamış bu salakca öldürülmüş zamanına

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Şunu unutmamalıyız ki,bu dünya sadece bir imtihan dünyasıdır.Gerçe olan öbür dünya..
    Çok geçmiş olsun

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

ilk eğitimin aileden ve çevreden geldiğini en güzel hali ile betimlemiş siniz aklımda canlandırıyorum da küçücük çocuğum ve yakınım bana sakat olmanın kötü olduğunu söylüyor bende korkardım sanırım ... bu yanlışınız değil geçmişinizin bilinç altında oluşturduğu bi panik durumu ama emin olun bu site size iyi gelecektir ..

Üye
    XDestanX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Şehr-i HüzüN
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm yaşadıklarınıza rağmen engele ve engelliye karşı halâ abartılı bakış açınızdan kurtulamamışsınız, engel kimisinin bedeninde değil kafa yapısında malesef ..Neyse geçmiş olsun.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yanlışı en başta büyüklerin yaptığı apaçık ortada engelli bireyi çocuklarına öcü gibi anlatmak yerine adam akıllı anlatsalar engellilerin üzerinde pozitif sonuçlar verecek ama nato mermer tato kafa 7 senedir engelliyim bu süre içerisinde şavkat ve yardım etme isteğiyle yaklaşan bebelerde gördüm öcüymüş gibi yaklaşanlarıda şaşıranlarıda merak edip ailesine soranıda demekki neymiş iş ailelerin yetiştirmesinde bitiyormuş

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: XDestanX Mesajı Gör
    Tüm yaşadıklarınıza rağmen engele ve engelliye karşı halâ abartılı bakış açınızdan kurtulamamışsınız, engel kimisinin bedeninde değil kafa yapısında malesef ..Neyse geçmiş olsun.
    katılıyorum.Kasmamak lazım bu kadar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon