Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ebru^_^ Avatarı

Son Giriş
    23.10-2015
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben sevgilimin benim gibi engelli birisi olmasini tercih ederim çünkü normal birisinin beni hayatimi anlayamayacayacağini düşünüyorum.

Üye
    adsabey Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sosyal durumlar matematik fizik gibi laboratuvar ortamına sokulamadığından yani sebep sonuç olgusu aynı sonucu vermediğinden her kişi ,her durum ,hatta hava şartları, kişinin sabah uyanma profilleri bile farklı etkileşim yapar. somutlaştırırsak aynı ilacı içen hastalara etkisi farklı farklı olmaktadır kiminde etkili kiminde etkisiz olmaktadır. insanlar sosyal durumlar için yaşadıkları , çevreden gözlemledikleri , değer yargıları ve idealleri ölçüsünde yorum yapar. yani daha çok kendine göre tartar ve karar verir.

buna yorum bekleyen kişide dahildir. yönlendirilmek istemektedir kendi bilgisi ,duygularından ziyade ; objektif bakamayan insanlardan görüş alır.
    kimse sizin yaşadıklarınızı yaşamadı , hissettiklerinizi hissetmedi , değer yargılarınızı bilmiyor daha önemlisi karşı tarafın sadece fiziksel özellikleri biliniyor.
    geleceği bir tek Allah bilir boşanmak için kimse evlenmez bazı şeyleri yaşayacaksınız iyi veya kötü ama inşallah iyi olur. gelecek için en güzel şey duadır.

Üye
    ben-ozlem Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bencede mantık her zaman ön planda olmalı,gerçekci olunmalı.Bu durum bir çok arkadaşın da dediği gibi engel drumu ve derecesine göre değişir.
    sevgiler...

Üye
    İLKNUR.ALANYA Avatarı

Gerçek Adı
    İLKNUR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%92 engelli bayanım engelli bir birliktelik çok zor sorumluluğu ağır çevremde olacak yaparız seviyoruz diyerek evlenen ve boşanan çok insan oldu sağlıklı bir eş oda iyi ama nereye kadar eşe bu sorumluluğu yüklemek haksızlık olur bence en güzeli bekarlık ne aşkım var ne meşkim var oooh ailem var bütün hayalim ailem üzerine kurulu ileride yalnız kalırsın diyenler olur çocuğun olsun bari diyenler oluyor yalnız kalmamak için ne çocuk nede koca çekerim diyenlerdenim fikrim bu kafam rahat

Üye
    OttoEmpire Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@İLKNUR.ALANYA Yalnızlık Allah'a mahsus. Eninde sonunda bir eş gerek. Zira ailen sonuna kadar senin yanında olmayacak. Annen baban Allah uzun ömürler versin göç edecekler kardeş desen evlenip gidecekler. Evlilerin yanında kalamazsın. Kendi ayaklarının üstünde durmakta zamanla zor gelecek. Sırtınızı dayayacak birine ihtiyacınız olacak. Kapıları bu kadar kapatmayın.

Nacizane tavsiyem.

Üye
    İLKNUR.ALANYA Avatarı

Gerçek Adı
    İLKNUR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mutluyum böyle tşk herkezin kurduğu cümle fikir bu ama önemli olan benim düşüncem ve sırtımı şükürler olsun kimseye dayamadım engelim ağır ama çok sabırlı güçlüyüm ailem uzak yakın var yok sevmek yeter kapılar kapılı olunca güzel acaba olur mu olmaz mı ya olursalar beni yoruyor efendim tekrar tşk

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Hayatı kendin içinmi başkası içinmi yaşamak gerek.Kendin için yaşıyorsan sorun yok ,fakat başkası için yaşıyorsan bu sorulara hazırlıklı ol.Evlen derler evlenirsin, cocuk yap derler yaparsın, sonra ikincisini isterler, sünneti gelir yaptır derler, okul çağı gelir kolejmi olsun yatılımı ,askerliğidi ,düğünüdü vesaire bakmışsın ömür bitmiş.Ama dışarda hayat ve istekler hala devam eder

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

olur kardesım olurrrrrrr üzmeyin siz kendinizi bu hayatta herşey olur..en bereketli yağmurlar bile sim siyah bir karabuluttan olur

Üye
    aksiyon61 Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    15

iki gönül bir olunca ne seyranlık oluyor nede samanlık herşey para paran varsa herşeyin var paran yoksa hiç birşeyin yok sevgide para aşkta para şimdi tepkileri tahmin edebiliyorum ama doğru olan bu malesef.. engel aşka mani değildir.ama bu kararı almadan önce detaylıca oturup konuşulması gerekilir ailelerin bu konuda fikirleri çok önemli iyimser veya karamsar her ne olursa olsun dikkate alınmalıdır her iki görüşünde onayı negatifse olmaz denen hiç birşey yoktur

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

En. Büyük sorunların başında evlilik hayatınızı ölümsüzleştireceğiniz bir sevgi ve o sevgiye karşılık verecek bir eş, sen iyi olursan ruhun temiz olursa en büyük hayır evlilikte vardır şartlar ne olursa olsun önemli olan kurduğ yuvayı yeşertmek gerisi borç, kimseye borç verme ki Allahın dediği olsun sanada lalololo

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Her insan bir gün kaderiyle yüzleşir engelli olsun veya olmasın bunu birtarafa bırakalım yada erteyeliyelim yaşantımızı tehtit eden başlıca hastalıklar deyildir onları ölümsüzleştirememektir başka bir değerlendirmeyle ölú sevicilerden uzak durabilmektir bizleri engelli yapanda o ruh halimizdir
    Însanların tabiki birilerinin bakımına, ilgisine,sevgisine ihtiyaćları var fakat bunu aşırıya kaçırmamak taşırmamak helehelki bir tehtitgibi karşıya aktarmamak lazım. Bir engelli dört engelsiz insana eşittir engelliler içinde bulunduğu durumu yaşamları boyunca cok iyi tanır ve algılarlar bir tehlikeyi daha cabuk kavrar yaşamla ôlüm arasında bir kôprü kurar adeta kısacası engelliler Allah aşkını cok iyi bilirler
    Sevseveni seviyim sevileni
    Kıskanma
    Ïnatetme
    Kibirlenme
    Korkma

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

Her şey para degil bence biraz huzur biraz sevgi bence her kapıyı açabilir ama yanında olmasını istediklerin yanında olmazsa nefesin kesilir, uçurumda bulursun kendini bu ailen içinde geçerli aşkın içinde geçerli.

Bence herkes kalbinin sesini dinlemeli

Zihinsel veya fiziksel engelli olmak, Allah'tan gelir, yürek engelli olmaksa şerefsizliktendir .

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Slm abilerimablalarımkardeşlerim harika bir konu açmışsın hacer kardeşim hepsinide okudumolumlu olumsuz diyenleritabi bunlar seni 2 kere düşündürmeyebaslamısdırbencede iyi düşün iyi kararver hayat seninbir yandanseviyorsunsevdiğinden vazgeçmiyorsun biryandanda sevdiğini düşünerekten benengelliyim beni alırsa ilerde engelliliğim ona sorun yaratır gibisinden düşünüyorsunsanırım ..bende engelliyimkaç defa görücü usulü bayanlarla konuşmaya gittimhersey iyi güzel geçiyor tek sorun engelliolmamne kadar dürüst calıskan olursanol bir yere kadar bunlar dış görünüşherseybuna bakılıyor karektere kişiliğebakılmıyorbizler sana tafsiyelerveririz ama sen yinede kalbinin sesini dinleme mantıgının sesini dinle iyicetanı sevgi aşk insanın kişiliğini karekteriniortaya çıkarmaz hep yapmacıkkonuşmalar yapmacık gülüşler en ufak birseyde küsmeler kırılmalar konuşmamalarbu gibi seyler evlilikde bunlara yer yok ne karar verirsen ver inşallah mutluolursun

@İLKNUR.ALANYA
    Valla tebrik ederim çook güzel yazmışsın sana katılıyorumbenim %45 engelim varsaglıgımyerindekendimi engelli asla hiçgörmedim halada görmüyorumama evliliğegelince engelliyim diyebir türlüevlilik olmadı artık senin gibi düşünüyorum bendebanada yalnız kalırsın yalnız ölürsün bir cocugun olsungibilerinden çook diyenler varbu diyenleretabiki lafı yapıştırıyorumkızınıbana ver diyince kızım küçük kızım büyükgibilerinden hemen cevap geliyoreeozaman neden benim geleceğimidüşünüyorsun yalnız kalmamamı evlenmemi çocuğumun olmasınıneden düşünüyorsun kızını sen bile vermiyorsan başkası neden versinbu gibi çook konuşmalar yaptım artık allahaçok şükürkapattım evlilik sayfasını yasasınbekarlık

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12