Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biz buna ergenlik sendromu diyoruz ve geçiyor. Kendi başına alt edemiyorsan piskolojik destek al.

Üye
    resul5445 Avatarı

Gerçek Adı
    resul
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece engelli degilim ama engelli sakat bir insan benden bin kat daha iyi durumdadır

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım hayatım berbat lafı senin için geçerli değil bence hayatında berbat olan birşey yok yazdıklarında diceksinki hepsini yazmadım ama inan bana yazmadıklarınıda anlayabiliyorum sen birde benim hayatımı dinlesen inan bana güle oynaya geçirirsin günlerini ama sana burdan nutuk atıp hayatımı anlatacak değilim kısaca kendi kurtuluş reçetemi yazabilirim hastanelerin acil servis kapılarında, mezarlıklarda ,yatalak hastaların odalarında biraz zaman geçir eğer bulabilirsen 17 yaşından büyükbir dmd hastası bul ve onun odasında bir gün geçir sadece onu ve ailesini izle hiç konuşmasan da olur birlaf var hiç duydunmu bilmem deli deliyi görünce değneğini saklarmış allah sanada şifa versin

Üye
    resul5445 Avatarı

Gerçek Adı
    resul
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dahada açayım annem ablam hasta babam kucukluğumden beri bikere beni mutlu etmedi hep aile huzurunu bozdu hep küfür etti eve bile bakmıyor evin ihtiyaçlarını karşılamıyor kışın soba ve doğalgaz yakmıyoruz şuan yapabileceğim tek şey bilgisiyarda bütün gün oyun oynamak başka yapıcak tek bir şey yok oyunlarda da sinir oluyorum şansızlıklar orda da buluyor beni beni mutlu eden tek şey bilgisiyar ve ondanda artık zevk almıyorum çok dua ettim inancımı kaybetmemek için ama olmadı her sinirlenişimde şansızlıklar başıma geldidinde allah kıtap sövüyorum elimde olmuyor o an kendimi kaybediyorum lise 2 de sınıfda duramadıgım için canım aşırı sıkıldıgı için devamsızlık yaptım ve sınıfta kaldım hiç arkadaşım yok

sanki yazdıklarım 1 gün içerisinde olmuş gibi konuşuyorsunuz kendimi bildim bileli hep mutsuzum 365 günün 1 günü mutlu oluyorsam oda annemin sayesinde

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

kendini bilgisayardan kurtar bikere bilgisayara bağlı hayat olmaz daha çok bunalıma girersin yapacağın dışarı çıkmak ve doğaya şöyle bi bakmak göreceksinki yaratıcının gücü herşeye kadirdir örneğin koca okyanusta denizin ortasında olduğunu düşün Allahın büyüklüğünü ve kudretini o zaman anlarsın dersinki şu koskoca denizin ortasında sanki bir damlayım işte orda anlicaksınki Allahın sana en ufak bir ihtiyacı yok senin ona küfür etmende hiçbir anlam ifade etmez tam tersine senin ona ihtiyacın var sen dua etsen nolacakki haşa Allaha bi faydanmı olacak hayır ona dua ederek kendine faydan olur ona hiçbir faydan olmaz yani zaman herşeyin ilacıdır sabır edeceksin hayattan kopmicaksın ve dışarı çıkıp nefes alacaksın şu forumda bile senden çok daha kötü durumda olanlar var bunlarıda hesaba katacaksın

Üye
    resul5445 Avatarı

Gerçek Adı
    resul
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beni hayata tutan zaten bilgisiyar dışarı cıkayımda napayım boş boş sokaklar hiç arkadaşım yok arkadaş edinemiyorum asosyalim

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

sen böyle yaparsan edinemessin tabi bilgisayar dediğin makine zaten seni hayatta tutamaz asosyalim dersen olmaz değilim diceksin yaşlı bir insanın arkadaş edinmesi çok zordur evet ama senin yaşın çok genç sizin yaşlarda arkadaşlık okadar kolay kuruluyorki anlatamam sanırım ortopedik veya başka bir engelin yok bir basketbol sahasına bile girtsen ordaki yaşıtlarınla potaya iki sallasan işte oldun arkadaş sonra yarın bidaha öbür gün bidaha derken oldu bitti işte sandığın gibi zor değil arkadaşlık edinmemn heleki sen yaşlarda

Üye
    resul5445 Avatarı

Gerçek Adı
    resul
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

keşke dediğin gibi olsa burda herkez kabadayı

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Resul kardeş. Kendi iraden ile düşünme ile Vesveseyi ayırt edebiliyormusun ? Allah a küfür ediyorum derken sakın vesvese olmasın onlar. Kızgınlık anında istemeden Allah a küfür düşünceleri geliyorsa Vesvese büyük ihtimalle. Küfür den kurtulmaya niyet ve çaba göstermen senin kurtuluşundaki en önemli adım. Sana tavsiyem Mürselat Suresini bol bol okuman. Kaynak Nihat Hocadır. Şirk ve küfre düşmemek için ve bu durumlardan kurtulmak için Mürselat Suresini okuyun diyor Nihat Hoca. Bunun dışında ikinci bir tavsiyem kendine ders çalışmaktan eğlenmeyi zevk almayı öğret. Ve ders çalışarak çok iyi bir üniversite kazanman geleceğini kazanmak için çok önemli bir adım. Arkadaşmış kız arkadaşmış hepsi boş yerine göre. En önemli arkadaş iş ve evliliktir. İş için önce çok iyi bir üniversite kazanmalısın. İyi bir eğimden sonra iyi bir meslek ve kariyer sayesinde güzel bir evlilik zaten olur. Bu yaşta karı kızı mı takıyon oğlum sen kafana ? Tamam haklısın bu yaşta evlenenlerde var ama eskilerde kalmış. Günümüzde evlilik yaşı üniversite mezunları için en az 25 ten sonra başlıyor. Niye kız arkadaş istiyorsun mesela ? Anlat bir çözüm vardır problemine bu forumda.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    86
    Verilen Beğeniler
    76

Arkadaşım yaşadıkların ne olursa olsun asla isyan etme. Yaşadıkların yazdıklarının belki binde biridir belkide milyonda biridir sana hak veriyorum ancak bu da sana isyan etme seni yaradana küfretme hakkı vermez. Daha yaşın 17'imiş hayatın başındasın engelin varmı varsa ne yazmamışsın ancak durumun ne olursa olsun senden kötüleri düşün ve haline şükret. Senin yapman gereken öncelikle ben nasıl bu buhrandan çıkabilirim diyerek bunun muhasebesini yapman ve bunun için gayret göstermendir. Bilgisayarda vakit geçiriyorsan seni mutlu eden şeylerle meşgul ol oyun oyna müzik dinle sitemizde sohbet odası var yeni arkadaşlıklar edin, dışarı çıkabiliyorsan güzel havalarda gez dolaş temiz hava al.
    Engellimisin bilmiyorum ancak eğer engelliysen lise mezunuysan ve %40 ve üzeri raporun varsa 2016 yılında EKPSS adında engelli memur seçme sınavı yapılacak. Önünde koskoca bir yıl var çalış didin ve yüksek puan almaya hayatını kurmaya/kurtarmaya gayret et. Liseyi bitirmemişsen açık liseye kaydol liseyi bitir ve sonrasında ekpss'ye gir. Kendin için birşeyler yapmaya gayret et sürekli isyanla ömür geçmez ve isyan etmekle hiç bir şey değiştiremezsin.

Üye
    resul5445 Avatarı

Gerçek Adı
    resul
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ders falan çalışamıyorum dikkatim aşırı dağılıyor tek bilgisiyarda oynadıgım online oyunlar mutlu ediyordu ancak onlardanda soğudum

Üye
    Tuna tuna Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Gençsiniz ve tıbbi destek almalısınız , Küfür etmekten vaz geçip Allah yolunda olmayı deneyin.

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KARTANESİ06 Mesajı Gör
    Bol bol dua et allaha sığın arkadasim herşey yoluna girer inşalha şuan bi sinavdan geçiyosundur sabrettt allah yardımcın olsunnn
    Katılıyorum +++

Allah yardimcin olsun kardeşim. metanetini koru sakın pes etme

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende her sinirlendiğimde Allah'a ve Kuran'ı Kerim-e küfürler ediyordum. Bir gün Yasin suresini okudum ve nasıl hafiflediğimi anlamadım küfür etmeyi kestim, o günden sonra gene küfürler başladı ve gene okudum ve artık etmiyorum çok sinirlenirsem ana avrat sövüyorum ama eskisi gibi küfürler etmiyorum.

Sana yaşın büyük ve geçmişin ebedi gelebilir, yaşının iki katıyım yaşadıklarımı bilsen hele hele şu günlerde ve saatlerde yaşadıklarımı bir bilsen haline şükür edersin, tabiki de beterin beterini gösterip mutlu etmek yada şükür ettirmeye tasvip etmek çok kolay çünkü herkesin beterinden daha beteri olabiliyor.

Önce ufak bir hedef koy hayatına, mesela okulu hangi sınıftan bıraktın eğer liseden bıraktıysan açık öğretime kayıt ol ve başla. İlerisi için çok büyük sorun olabilir, daha bu günden ilerde sorun olacak bir şeyi halletmiş olursun.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12