Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben serebral palsi hastasıyım bizlerde elbette Allah'a kulluk eden müminleriz ama günahımız çok oluyor mesela namaz kılmıyoruz hacca gidemiyoruz zekat vermiyoruz bunun dışında beynimizi Allah'ın istediği gibi kullanamıyoruz ama içimizden çok ibadet yapma düşünceleri sürekli oluşuyor ama gelde bunu benliğimize anlatamıyoruz Allah bizi bu huyumuzdan, hastalığımızdan dolayı affeder mi..? Yani obür dünyada sorgu sırasında Peygamberimiz başta olmak üzere diğer peygamberlerde bize yardım eder mi..? Kısacası biz engelliler olarak İslamın neresindeyiz..! Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim...

Arkadaşlar çok mu zor soru sordum yada bu sitede dini sorular sormak uygun değil mi bende ona göre yazayım...

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Allah katında insanlar arasında engelli engelsiz diye bir ayrım olacağını zannetmiyorum .Her insan özeldir ,değerlidir

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Bu konula ilgili net bilgiyi kimse veremez. SAdece kuran-ı kerim'in bilgisi sayesinde yorumda buluna bilir.
    Engelli olman Müslümanlığın gerektirdiği şeyleri yapmama hakkı tanımıyor. Bildiğim kadarınla ki bu yüzde yüz doğrudur demiyorum, sadece akli dengesi yerinde olmayan insanlar muaf.

Engeliniz bilmiyorum ama Müslümanlığın gerektirdiği bir çok şeyi yapabilirsiniz. Engeliniz bacaklarınızdaysa oturduğunuz yerde namaz kıla bilirsiniz. Gün içersinde yaşamanızın devamını sağlayan ilaç kullanmıyorsanız orçut'ta tuta bilirisin gibi gibi...

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu dünya da bütün hakları elde ettik öbür dünya kaldı sanki. Öbür taraf daha beter olacak

Üye
    nurgul37 Avatarı

Gerçek Adı
    nurgul
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Islam kolaylik dinidir.Nefsinin yapamam zaten hastayim demesine aldanma.Ben de cocuk felcinden kaynaklanan bir suru hastaligima ragmen nacizane ibadetlerimi yapiyorum.Allah nice kolayliklar sagliyor.

Üye
    asanur Avatarı

Gerçek Adı
    Asanur
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

GALATEİA;

Çok güzel,güzel bir hakikatı bilerek yada bilmeyerek latif bir tarzda ifade etmişsiniz,söyledikleriniz niye olmasın ki? ama dinimiz ilk başta iman ve ardından namazı emrediyor,namazımızı eda edersek mesala;askerin yemesi,içmesi ve uyuması askerlikten sayıldığı gibi,şayet biz namazımızı ikame etmeye çalışırsak diğer dünyevi işlerimizin de güzel bir niyetle ibadet sayılacağını ifade ediyor,bunun yanısıra hastalıklara ve musibetlere sabredip isyan etmessek mükafat göreceğimiz müjde veriliyor.(bakara-155)

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesela ben diyorum ki hemen hemen hergün sıkıntılarımızdan bahsediyoruz acaba birazda bazı şeyleri Allah'tan istesek ona sığınsak Rabbimize daha da yakınlaşsak hem biraz geleceğimizden duyduğumuz sıkıntılardan, stresten uzak dururuz hem de Allah'ın emirlerini yerine getirmiş oluruz zaten bu dünyadan beklentimiz pek kalmadı umudumuz kalmadı en azından obür dünyada daha rahat bir hayat elde etmek için şimdiden bir şeyler yapmamız lazım, uygulamamız lazım, evet engelliyiz ama Yaradanımız bizleri böyle sınıyor acaba engelli kullarım engellerine rağmen bana şükrediyor mu yoksa isyan mı ediyor diye, arkadaşlar acaba yanlış mı düşünüyorum bazen kendimizi bu dünyada neden var olduğumuzu sorgulamamız lazım, evet ben de bu ekranda hep devlete karşı isyan ediyorum ama bizim gücümüz bu kadar yetmiyor 14-15 yıldır hep sınav kapılarında dolaşıp duruyoruz ama şöyle bakıyorum olan bizim gençliğimize oluyor zamanımızı çoğu zaman ibadet etmeden geçiriyoruz artık bundan sonra İslama biraz daha sarılmamız lazım diye düşünüyorum yine de yorumlarınıza teşekkür ederim yeni yılınızın tüm arkadaşlarıma SAĞLIKLI. MUTLULUK VE HAYALLERİNİZİN GERÇEKLEŞMESİNİ DİLİYORUM...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Rabbimiz bakara suresi 286. ayette buyurur ki: Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

Rabbimiz bakara suresi 155. ayette buyurur ki: Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.

C*

Kuran ı dikkatlice okuyup gücümüzün yettiği emirleri yapmakla ve yasaklardan kaçınmakla mükellefiz. Engellilere torpil yok sabredersek, şükredersek, ibadetlerimizi yaparsak inşAllah karşılığını alırız. Kuran ı okuduğumuzda iman edenler, sabredenler, şükredenlerden bahseder... Allah hepimizi imtihanını kazanan ve müjdelenen sabredenlerden eylesin...

Üye
    apprentice Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İslamdakini yerini bilmem ama bana göre herkes hayatta bir takım sebeplerden ötürü sınanır. Bizimde sınanma sebebimiz engelimiz. Bu engeller karşısında isyan etmek yerine daha çok hayata tutunmak en iyisi.

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

AŞAĞIDA PAYLAŞTIĞIM YAZIYI GEÇENLERDE OKUMUŞTUM SİZLERİNDE OKUMASINI TAVSİYE EDİYORUM

http://www.sorularlaislamiyet.com/ar...avranirdi.html

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Diyarbakır'lı Hasan bey sizin paylaştığınız lingi açtım ve okudum peygamberimiz gerçektende engellilere özel ilgi göstermiş o günün zamanında engelliden bile vali yapmışlar ama engellilerin ibadetlerini engellerine rağmen tam yapmalarını istemiş yani biz engelliler ibadetimizi yerine getirmemiz lazım ama günümüzde bir tane engelliden ne belediye başkanı, ne kaymakam ve ne de vali ataması yaparlar bunları geçtik memur yada hizmetli bile olamıyoruz ama inşalah peygamberimiz Allah'ın huzurunda bize bu dünyada eziyet çektiren Cumhurbaşkanından, başbakandan, bakanlardan ve bizi engelleyen tüm bürokrasilerden bize karşı şahitlik eder yarabbim bizleri bu dünyada ve obür dünyada herşeyin hayırlısını versin inşaalah Allah hepimizin yardımcısı olsun...( Bu arada hasan kardeşimizin paylaştığı lingi çok beğendim teşekkür ederim...)

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ben en cok dostempatinin paylasimini begendim. kurani kerimin tercumesini okudugumdan aklimda kaldigi;kor biri icin ayet var.allah peygamberimize ihtar ediyor. inanmayan zengine degil inanacak kore ogret diyor tercumenin bir yerinde.
    birde cokca sabri ovuyor.baskaca torpil yokcunku kor, sagir, topalda olsAK AKLIBALIG herkes.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

belkide yüzdelik dereceye göre indirim alırız...1.derece 2.derece 3.derece köprüden geçerken ücretsiz kartı göstersek geçemezmiyiz..benim kafamada bu takıldı.Adamını buluruz belkide vardır bir yolu) allah şifalar versin hepimize

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

İslamda canlıların yer ayrımı mı varmış ki ? İnsanları engelli, engelsiz, güzel, çirkin ayırsın

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizde bulunan engel Allah' Tealanın bize hediyesidir bunun bilincinde olup şükür hamd ve senada bulunursak ve gücümüzün yettiğince emir ve yasaklar dahilinde ibadetlerimizi yerine getirirsek muhakkak ahirette bu engelin karşılığında mahşer yerinde faydasını ve artısını göreceğimiz kesindir. Şu da unutulmasın kimi insan serveti ile kimisi sevdikleri ile kimi insanda sağlığı ile imtihan edilir . Yarabbim hiç bir kulunu taşıyamayacağı yük ile imtihan etme .

Sayfa 1 / 3 123 SonSon