Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdi57 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul, sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhaba
    Ben şunu merak ediyorum
    Ben engelli olduğum için içime kapanık biri oldum
    Yürürken başımı öne eğiyorum insanların bakışlarını görmemek için engelimle barışmak istiyorum
    Ne yapmam gerekiyor yardım edin lütfen

Yorumlarınızı tavsiyelerin izi bekliyorum

Üye
    ElifD Avatarı

Gerçek Adı
    ElifD
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adrianople
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    29

bende öyleydim fakat daha sonraları kendimin farkına vardım ve bana bakan bakışlara bende alaycı bakışımla bakmaya başladım ve onlar başlarını çekti. hele çocuklu ortamlardan çok çekinirdim şimdi bana bakan ve işaret eden çocuklara çaktırmadan korkunç bir yüz ifadesi gösteriyorum kaçıyorlar
    yani önemli olan şu ki kendinden başka limseyi düşünme şu ne der nasıl bakar, ay bana bakıyolar gibisinden şeyler düşünme, rahatsız olma. sonuçta bu utanılacak birşey değil ki başını öne eğesin. son olarak aktif ol etkinliklere katıl bedeninden geldiğince gez dolaş çevre edin. ben böyle aştım. sevgiler.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    192
    Verilen Beğeniler
    82

Kim demişti hatırlamıyorum ama şöyle bir şey söylenmişti 'nereden biliyorsun engeline baktıklarını, belki saçının rengine, yüzünün güzelliğine, gülüşüne, bakışlarına, güzelliğine bakıyorlardır' gibisinden bir cümle söylenmişti bir keresinde. (bayanlar için daha çok geçerli ama)
    Ki ben hiç tanımadığım kişilerin bakışlarından rahatsız olmam ama, sanırım insanların kafasında yerleşmiş engellilerin rahatsız olacağı ki bana bile demişlerdi.
    Artık millet eskisi kadar bilinçsiz de değil, sadece sizle de karşılaşmıyorlar. Belki sizin azminize bakıyorlardır. Belki etraflarında sizden daha ağır durumda olan birileri vardır.
    Mesela ben olsam tekerlekli sandalyeli birisi olarak bakarım ve derim ki içimden 'yürüyebiliyor'
    Başta sizin bu önyargıyı yıkmanız gerekiyor. Başınızı öne eğmeyin asla, onlar size bakıyorlar mı, siz de onlara bakın ve gülümseyin. Başınızı öne sadece selamlaşmak için eğin
    Emin olun ki karşılığını da aynı şekilde alırsınız.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

tek yol senin durumunun sağlık sorunu olduğunu kabul etmen. sağlık sorunu yaşadığını sen idrak edemezsen kimseye anlatamazsın.hemen başını kaldır, başının eğileceği bi durumun yok neden eğecekmişsin bunu kesinlikle bilmelisin.

ayrıca ben kişinin engelini tiye almasını sevmiyorum ve bu engeliyle barışıklığı göstermiyor .sen tiye alarak barışık olma engelini severek barışık ol.engelini sevmelisin sonuçta onunla ömür boyu yaşıyacaksın başka caren yok.

benim hayat felsefem gönlünce yaşasanda vaden gelince ölceksin yaşamasanda.ozaman neden yaşayacaklarımızı o bu görecek,bakcak diye yapmayıp içimizde tutalım.sonçta sana bakanın gördüğü en fazla 50 taş çatlasın 80 yıl yaşar onlarla sonra onlarla toprak olur.senin elinde ise yaşamayışların kalır ve öyle diğer tarafa göçersin. neşeni kaybetme vücudunun el verdiği kadar ne istiyorsan ondan bundan cekinmeden yaşa

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

aslında kısmet hanımın dediklerine ben aynen katılıyorum,ben işitme kayıplıyım,ve üniversite döneminde işitme kayıplı oldum,cihazı ilk kullandıgım aylar,psikolojim çok kötüydü,sokakta ve okulda herkes benim kulagıma bakıyor diye düşüyordum,kulak arkası cihaz kullandıgım için,ama şimdi anladımki öyle bir şey yok aslında.çok arkadaşım benim kulak arkası cihaz kullandıgımı dahi ben söylesemesem bilmiyorlar.ayrıca yaşadıgım mahallede engelli bir baayan vardı,koltıuk degnekleriyle zor yürüyordu,ama duraga geldigi zaman herkes dönüp ona bakardı,çünkü aşırı derecede güzel,bakımlı ve manken gibi bir bayandı,aslında bende dahil biz onun engeline degil güzelligine bakıyorduk,insanın dogasında var, farklılıklara bakmak,sonuç itibariyle kimsenin size engelinizden dolayı baktıgını düşünmüyorum,kafanızdan bu tür şeyleri bence silin.kendinize güvenin,hayat siizn hayatınız,elinizden geldigi kadar mutlu olmaya çalışmalısınız...

Üye
    ferdi57 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul, sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mavi gözlüm
    Çok haklısın (çocukları korkutmak dışında)
    Teşekkürler

Kelebek
    Belki yakışıklı olduğum için bana bakıyorlardır ( öyle değil ama)
    Ben öyle düşüniyim yorumunun için teşekkürler

Ayyüzlü
    En çok senin yorumunu beğendim..
    Senin dediğin gibi yapmaya calısicam sonunda bu bir hastalik sakatlık ya da neyse
    Yorum için tesekkur
    Hakancan06
    Çoğu insan engelimizle ilgilenmiyor ama nedense uzaylı görmüş gibi bakıyo
    Bide sorular niye böyle yürüyon gibi...
    Yorum için tesekkur

Galateia
    Engelli olmak utanılacak bir şey değil çok doğru
    Yorum için saol

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

spor yap

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    290
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

Engellilerin olduğu ortamlara gir.buluşmalar,piknikler vs.etkinlikler oluyor.sana en iyi gelecek şey senle aynı sıkıntıda olan insanlarla sanal dışında gerçek ortamlarda da birlikte olman ve iletişim kurman.inan çok faydasını görürsün

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

engelinle barışmak engelinin sana aslında bir artı değer kattığını kendine kabul ettirmenle başlar..nedir artıları ? öncelikle sağlığın kıymetini en iyi sen bilirsin.en ufak baş ağrısında inim inim inleyenlere göre sen daha dirençlisindir..iman ve kutsal yönden bakarsak bu dünya sınav dünyası ise,her türlü pisliğe sahip insanların sapa sağlam gezindiği şu dünyada sınavının öbür dünyaya kalmadan bu dünyada verildiğini bilmelisin.öyle olunca sen avantajlısın arkadaşım..dünya gözüyle sınavını başarıyla geçebilirsin.engelinle barışmak değildir aslında sorun.etrfaındaki insanların senin engelinle barışması ve engeline karşı olgunluk içinde hareket etmesidir..bunu herkes yapamıyor maalesef.yapamayanlar için yukarda arkadaşlar güzel örnekler vermiş..onları uygulamak en güzeli..la tahzen arkadaşımızın dediği gibi seni en iyi sen gibi olanlar anlar.önce onlarla iç içe olmaya çalış.sonra sağlıklı olup da densizlik edip seni engelinle barışsanmı barışmasanmı ayrımına düşürenleri göz ardı etmeye sıra gelir..

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Rabbimiz İsra srs 82. ayette "Biz Kur'ân'dan, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olan âyetler indiriyoruz. Zalimlerin de ancak zararını artırır." buyurmaktadır. Kuran okuyun ve öğrendiklerinizle amel edin, her şeyin devası Kuran da var.

Allah selamet versin...

Üye
    ferdi57 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul, sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize teşekkür ediyorum 

Ben zamanında cok isyan ettim Allaha şükür bunları aştım
    Ama insanların bakısları acımaları hor görmeleri dalga gecmeleri canımı acıdıyor yoksa imanlı biriyim imtihan dünyasında olduğumuzu biliyorum
    Konu ferdi57 tarafından değiştirilmiştir (29.10-2014 Saat 11:29 ).

Üye
    Bozkurt_032 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    03.09-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş öncelikle başını sakın eğme (Allahın huzuru dışında) eğme çünkü kesinlikle utanılacak bi durum değil ayrıca bakıştan bakışa fark vardır zamanla bunu da anlayabiliyorsun yani bir insanın sana ne gözle baktığını sana bakanlara sende bak daha doğrusu sana ne gözle bakıyorsa sende ona o gözle bak eğer içinde biraz insanlık varsa anlar bu duruma alışmak için evde 4 duvar arasından çık arkdaş edin otur gez toz çevrendekileri önemseme hayat benim hayatım de yaşamaya bak ve hatta nasipse sevgilin olur hatta evlilik olur yeter ki sen kendinin farkında ol diğerlerini düşünme önemseme

Üye
    ferdi57 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul, sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bozkurt-032
    Sana bakana sende bak demişsin
    Doğru söylüyorsun o zaman benim ne hissettiğimi belki anlarlar

Üye
    esaret81 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    15:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çoğu zaman öyle evet engelliyiz diye sevilemiyoruz bile bazen neden çünkü sırf engelliyiz diye ama, kendini asla üzme çocuk ve sen kendinle hep grur duy yaşamak adına , kapanma ki içine sevmeyi sevilmeyi öğret duygu yoksunu insanlara

Üye
    ElifD Avatarı

Gerçek Adı
    ElifD
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adrianople
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    29

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ferdi57;

cocuklari korkutmak isin espri kismiydi zaten onlarin baktigi dikkatle onlara geri bakinca idrak edip bakmayi kesiyorlar

Sayfa 1 / 3 123 SonSon