Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    master yi Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet merhaba herkese cok kisa kesicem konuyu yanlus yere actiysam ozur dilerim .benim olay cok farkli yas 20 bir futbol macinda dizi burktum arkasindan gelen doktor ihmali aile ihmalleri sorumsuzlugu sonucu sakat kaldim iyi bir doktora denk gelmistim iyi bir ameliyatla tam umudu kesmisken tekrar saglima kabusmusyumki aile sorumsuzluguyla islak birakilan yerde kayatak dustum tekrar basa sardi .ufacik birsey cesitli ihmaller sonucu ne noktalara geldi anlatsam inanmaz gulersiniz yasama umudum yok size sorum var otenazi olmak istiuorum ama turkiyede yasiyorum turkiyede boyle birsey yok diye biliyorum vatmidir ozelde ? birde belcikada varmis yasalmid belcika vatandasi olmadigim halde oraya turist olarak gidip otenazi olabilirmiyim tsk ederim bu arada yasam azminize hayran kaldim bravo sizlere soruya cevap verecek arkadaslarada simdiden tsk ediyorum .....

Guncel ozellikle oturanboga abi cevap yazarmisinix

Üye
    ferdi57 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul, sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi bende 17 yaşındayım bende engelliyim ama şunu söyliyim ki ölüm çare değil Allaha yönel bence

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Cübbeli hocanın meşhur bi lafı var: öteki taraf tahtalıköy dinlenme tesisleri değil ki...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Aslında yazmaya gülücükle başlayacaktım ama hissettiğin sıkışıklığı hafife aldığımı düşünmenden çekindim...

Ne acılar çekiyoruz! Yıllar oldu kişisel bir acım olmadı çok şükür. Ama öyle kötülüklere tanık oluyoruz ki, hem vallahi hem billahi nefes almak bile yük, onursuzluk geliyor çoğu zaman. Böylesi boktan bi düzende, böylesi boktan insanlarla nasıl yaşanır, düşünmekten nefes alamıyorum. Bunu şunun için yazıyorum, yaşadıklarını okurken "ya, bi git Ahmet" diyor bir yanım, ama diğer yandan insan böyle ağır hissediyorsa, acı da çekiyor belli ki diyor. Ama yine de kardeşim bu hissettiğin gerginlikten çıkman lazım. Öyle ölüm gibi ahmaklıkları hele tümüyle aklından çıkartmalısın.
    Hem sakatlanmaktan kastın nedir? Tahminim, sen sakat görmemişsin!

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

bu sözlerim sadece sana değil senin gibi ötanazi hakkı talep eden herkese benim anlamadığım size zehri başkası verince ölümün acısımı geçiyor yoksa kendi isteğinizle yaşamınızı sonlandırmanıza rağmen intiharın günahından mı yırtıyorsun nedir bu yurt dışına gidip ötanazi olayım fanteziniz paşa paşa evinizde yapın işinizi yurt dışından cenaze getirmek kolaymı sanıyorsunuz gider ayak bari milleti uğraştırmayın bana Allah aşkına biriniz açıklasın ötenazi ve intihar arasındaki fark ne hiç kimse kusura bakmasın gerçekten ölmek isteyen ötanazi muhabeti yapmaz hayat bir anda canına tak eder o anda gözüne kestirdiği ilk seçeneği uygular bir dizinde sorun var diye yaşamak istemiyorsan zaten bedenini hak etmiyorsun şimdi bu sözlerime tepki verenlerde olur merak etmeyin sözler ne ölmek isteyeni yaşatır nede yaşamak isteyeni öldürür

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaç oldu bu lafı duydum.ölmek isteyen bir kişi neden başkasının fikrine baksınki.o kararı vermişse gider yapar.laf olsun diye boş boş boş konuşmayın..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

valla bizim demire katildim katilmasinada olumden korkup otenazi sayikliyo bu arkadasta. sakaciktan olmek istiyodur bence bi ayagin topal diye olunurmuymus. dunyada bu kadar guzel seyler varken olunce aygin saglammi olacakti. bunu biliyomusun.

Üye
    master yi Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ciddiye alinmamisim ama cektigim bircok sikinti var dereceye girip universite kazanan ben boyle sacma sapan sebeblerle degneklerlerle geziyorum okula gidemiyorum vs vs .Bu sakatliga giden adim adim ihmalleri anlatsam forum inanmaz gulmekten yerlere yatarsiniz yada vayyy be bu kadarmi sorumsuzluk olur dersiniz hem bana hem aileye hem ilk doktoruma neyseki tam umudu kesmisken super bir doktor sizi ayaga kaldiriyor ve bir.sene sonra halisamaci yapabilirsin diyorsa ama siz daha 3 4 aylik ameliyatliyken gene bir ihmalle kayip dusuyorsaniz hele hele dusmeden once 2 saat yuruyup gezip tadini cikarmisken sonra sar tekrar basa hayal kirikligi ustune hayal kirikligi ... bu dunyada basiniza gelecek en kotu sey yasama umudunuzu kaybetmek evet ben kaybettim yasadiklarim ailevi olsun saglik olsun kaybettim son sigarayi icip gitmek en iyisi gibi geliyor bazen.insanlarin aciyan bakisslarina maruz kalmaktan biktim soru sormalarindan aaa canimmmm benim cok gencsin diyen birine dalasim geliyor artik ..otenaziye gelince kan cikmiyor direk ilacla hallediyorlar atmosferi daha guzel tipa guvenmek lazim

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    88

master yi:
    otenaziye gelince kan cikmiyor direk ilacla hallediyorlar atmosferi daha guzel tipa guvenmek lazim
    ölüm ün vermiş olduğu acıyı sizin değiminiz le ''ilaç'' ile dindiremezler. Biraz da sizden daha düşkünlere bakın. Ne acı çekenler var gidebiliyorsanız hastaneleri ziyaret edin bi. O zaman kendi acınızı unutursunuz.

Bedenin sana bir emenettir vakti saati gelince zaten senden gidecek. O canı sen koymadın o bedene, emanete sahip çık..psikolojik sıkıntılar yaşıyor olabilirsin buradakiler de yaşadılar, yaşıyolar. Bende yaşadım ama atlatacaksın merak etme. Sağlıklı düşünen birisi intihar etmeyi asla düşünmez. ALLAh her hepimize sağlık sıhhat versin..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

koltuk degnekle universite okunmuyomu ahmet tipa madem guvenin var. bi sekilde topalliyarakta yuruturler seni. bide iyi dereceyle universite kazanabilen bi kafaya yazik olur. elalem takma protez bacakla dunya kosu sampiyonu olabiliyorken senide hadi hadi yuruturler sebatla tedavilerini yaptirirsan.UMIT ETMEK EN GUZEL SEYDIR. bu lafi cok severim
    hemen yelkenleri indirirsen kaybeden sen olursun. yilmadan yolunda ilerlersen bak hayat ne guzelbenimde kulagim az duysada doktor kurbani konusulanlari hic anlamadigim durumlar oluyor. ama sanki duymadan dunya cirkin degilki bitek sevdiklerim ailem zorlaniyor bazen onada saLLA SANKI BEN HERSEYI DUYMAK ZORUNDAMIYIM. baska duyan yapsin o iosleri diyorum. sende insanlarin ne diyecegine aldirma yasamak, tabiatin guzelliklerini gormek topal ayaklada oluyor

Üye
    msteriousxyz Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    --
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Atalarımız "Olacakla öleceğe çare yoktur" demişler. Sana geçenlerde izlediğim haberi söyleyim. Bir Suriyeli
    savaştan kaçıp buraya İstanbul'a geliyor ve sokak ortasında maganda kurşunuyla ölüyor. Çok tuhafıma gitti.
    Muhakkak böyle olaylar oluyordur ama insanın tuhafına gidiyor yine de. O kadar savaştan kaçıp gel sığındığın
    ülkede ne idüğü belirsiz bir kurşuna kurban git. İhmallerin de olacağı varmış diye baktım ben yazdıklarına başta
    ve bu haber aklıma geldi. Tabiki önlem alınacak her şeyi oluruna bırakmayacağız ama işte olacağı varmış.
    İkincisi yaşadıklarınla düşüncelerinle ilgili. Bu durumda olan bunları yaşayan tek sen değilsin emin ol. Ben doğuştan
    engelliyim ve kendimi bildim bileli iki kanedyenle yürüyorum. Senin gibi belli bir yaşa kadar sokakta dilediğimce
    desteksiz yürüme şansım da olmadı hani. Bana da acıyan gözlerle bakıldı. Sana söylenenler bana da söylendi.Hâlâ da söyleniyor."Ah kızım geçmiş olsun, gençmişsin daha, pek de güzelmişsin..." Klasik laflar. Herkese söylendiği gibi. Buradaki engellilerin hepsine de acıyan gözlerle bakılmıştır. Herkes senin gibi düşünse o zaman tüm engellilerin intihar etmesi gerekirdi. Ne güzel! Dünya o zaman engellilerden temizlenirdi değil mi? Herkese kendi yaşadığı en ağırmış gibi gelir buna ben de dahil. Hani sen şimdi kendini zavallı hissediyorsun ya değneklerle yürümek çok koyuyor ya, tekerlekli sandalyede olan biri ne yapsın? Çıkıp "siz yine dışarı çıkabiliyorsunuz bizim için durum daha zor." dese. Ona da yatalak biri dese "sen yine iyisin zor da olsa dışarı çıkabiliyorsun ya benim durumum?"Bu böyle uzayıp gider yani. Kendi imkanlarına alışmaya onlarla mutlu olmaya bak. Aslında söylediklerine de çok kızamıyorum bir yandan çünkü bu söylediklerini 1-1.5 yıl öncesine kadar ben de yaşıyordum. Hayatımdan bezmiştim çoğu kez hele ergenlik dönemi tam felaket. Ölsem keşke bunları yaşayacağıma dedim defalarca kez. Ama şuan hayattayım bak. 21 yaşındayım ve olaylara daha farklı bakabiliyorum Allah'a şükür. Ve bazen burada öyle yaşam öyküleri okuyorum ki benim yaşadıklarım neymiş ki diyorum.. Burada söylenenler sana etki etmeyebilir belki. Çünkü en iyi dinlenen şey yine insanın kendi düşünceleri oluyor. Burada yüzlerce nutuk çekilse örnekler verilse sen kendi düşüncelerini değiştiremedikten sonra hepsi boş. Ama yine de ben de kendi yaşadığımı, bizzat tecrübemi söyleyeyim istedim.

Üye
    master yi Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakalim onumde 1 senelik bir sure var kararimi bazi durumlara gore vericem kararim olumlu olur ve veda edicegim zaman buraya mutlaka yazicagim simdiluk iyu gunler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

"Senden kötü durumda olanları düşün" mantığına her zaman karşı çıkmışımdır. Hayat bir tane ve kıymetli. Onu iyisiyle kötüsüyle, zorluğuyla kolaylıklarıyla yaşamak insanı akıllı yapan şeydir. Bir ayağın yok diye, sandalye kullanıyorsun diye, topallıuorsun diye hayatı ıskalamak sadece ahmaklıktır. Kendine daha makul gerekçeler bulmalısın Bu boktan dünyada o kadar var ki!..

Üye
    master yi Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet oturan bogaya katiliyorum tabikide beterin beteri vardir oraya lafim yok ama bu mantikla acinizi ofkenizi kirginliginizi sadece belli bir sure baskilarsiniz sempotik tedavi gibi yani kaynagini tedavi edemezsiniz o hep orda kalir kimi zaman boyle sempotik tedavilerle bastirilir ... oturan boga daha cok bu sakatlik icin degilde bu sakatliga yol acan ihmalleri saglayan aileme muhtac olmak istemedigimden hayata veda etmek istiyorum bu daha saglam bir gerekce gidisim mutlaka koyacaktir onlara ama bunlarin daha kararini vermedim bu senede dondurdum universiteyi kapattim odamin kapisini derin dusuncelerdeyim bu karari verirsem veda etmeden once mutlaka yazacagim bu bolume hakkimizda hayirlisi olsun kolunuzu bacaginiz kaybederseniz yasarsiniz ama yasama umudunu kaybederseniz yasayab cesetten farkiniz yok uzun zamandir boyleyim ve artik bu dusunceyle uyaniyorum

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    allala, ailenin ne sucuki. baskasindan oc alacam diye olmeye degermiymis onlari uzunce sen sevineceksen bile hayatinla odeyeceksin. gitte ol bakalim. kara topragin altimi guzel cikip tabiatta kokladigin havami guzel.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon