Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    195
    Verilen Beğeniler
    85

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    E sana da sorayım Gül'cüüüm ben çok merak ettim. 10 yıldır tanıyamadın mı, evlendikten sonra nasıl bir mucize olmasını bekledin?
    Evlenmeden önce hiç mi kavga etmediniz, hiç ayrılalım mı demez miydi? 'Diyordu' diyosan o zaman 'evlendikten sonra da boşanalım der bu adam' demedin mi?
    (Dese hiç bitmezmiydi bu zamana kadar, demese de 1,5 yılda ne oldu yani...)
    Çünkü bir erkeğin 'evimi sevmemi söylüyor' dediğini iddia ediyorsun, bir bayan için alışılmış bir cümle olmasa gerek.
    Evlenince mi büyüsü bozuluyor ?
    Aklımda deli sorular

İyi cesaret yahu...

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu siz zaten ipleri vermişsin, şunu istedi yaptım, şunu istedi verdim ... Çocuğun her istediğini yaparsanız bir gün gelir yapmazsanız size ummadığınız şekilde bir şeyler yaşatır. Bakın çocuk bile ! Onun içindir ki babasınız ve bir kadının sahibisiniz . Sıkı olmanız şarttır . Hayatta erkek ve kadınlar her zaman farklı düşünürler , bu doğanın kanunudur. Onun için sizin biraz ağır ağabey olmanızı bekler hayat. Evlilikte bir kadın çok ileriye çıkarsa o evlilik veya diğer kişilerle ilişkileriniz sekteye uğrar. Masaya vurma vaktiniz gelmiş ve geçiyor . Çocuklarınız için...

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Hahaha

Kıskanıyor ailemle olduğumda daha gülüyormuşum mutluymuşum.
    E İstanbuldayım ailem Tokatta geldiklerinde daha mutlu olmam normal değil mi?
    Evde kös kös otururkenle dışarı çıkıp bir şeyler yaptığımızda daha mutlu olmam normal değil mi?
    Evde temizlik yapıyorken yoruldum vs. gibi dert yakınmam normal değil mi?
    Ne yapacağım evde hiç surat asmadan oturacak mıyım?

10 yıldır sevgili değildik canım tanıştık direk evlilik istedi okuyacağımı söyledim vs kabul etmedim.
    O Bodrumda ben Tokattaydım zaten arada konuşurduk.
    Sonra benim ameliyatlarım çıktı uzuunn bi dönem hiç konuşmadık ve ben işitmemi kaybettim zaten.
    Bu süre zarfında sürekli ailesini gönderdi vs.
    Sonra benim de yaşım da geldi derken evliliği bir düşünelim dedik konuştuk anlaştık.
    1 yıl sevgili 1 yıl nişanlı kaldık ama bu sürelerde sürekli yanımda değildi
    İstanbul'a abisinin yanına taşınmıştı işi değişti vs.

Evet hiç kavga etmemiştik
    Çok aşırı sinirli en ufak konuda olay yaratır örneğin pis derim bunu asla kaldıramaz
    Pis neye denirmiş,iğrençmiş ona pislik demeyecekmişim yani bu kelimeyi kullanmayacağım!
    O kadar pimpirikli biri.

Şimdi diyelim ki ödemelerimi soruyorum neyi ödemem gerekiyor vs. bu seferde çalışıyormuşum havaya girmiş oluyorum
    Yani kızma sebepleri saçmalardan seçmeler.
    Ve en fazla 1 gün sürer surat asması.
    Ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi hatta daha güzel devam eder.
    Siniri öyle kendi kendine cevap vermeyeceksin o kendince durulacak öyle bir insan.

Ama işte çok anlamsız
    Nişanlıyken bu gibi tartışmalar olmuştu örneğin pislik dediğim için o dönemde kavga etmiştik
    Ama bu benim için sorun değildi yani sevmeyebilir
    Söylemem olur biter özen gösterdim ve artık kullanmıyorum da zaten.

Evimi sevmeme konusu tamamiyle saçma olduğu için hiç kaile almıyorum almadım.
    2 kez söyledi biri ailem geldiğinde daha mutlu olduğumda.
    Biri iş arkadaşlarımla birlikte doğum günü kutlamasında gördüğü fotolarda daha içten gülmüşüm..

Kıskançlıktan başka bir şey gibi görmediğim için kelimeyi o kadar da önemsemiyorum.

Çünkü evimi de eşimi de seviyorum.
    Ailem geldiğinde tabi ki de daha mutlu olacağım annem bu!
    Gönderirken de o kadar üzülüyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evlilik nedir bilir misiniz siz ''evlilik hayatın da birbirinizi destekleyebilmektir''
    Evlilikte kavga o evliliğin tuzu biberidir.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyu açan arkadaşa yardımcı olalım derim.
    Kendi aramızda tartışmaya değil...

Ahmet_y Kardeş biraz daha yazmalısın; verdiğin bilgiler yeterli değil..
    Taviz vermiş olabilirsin ama yinede yumuşak dil ile itiraz etme hakkında olmalı..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    195
    Verilen Beğeniler
    85

Damadın da hayırlısı diyelim o zaman

İlk konu için de söylemiştim, kadınların çalışıyor olması ve maddi açıdan ayaklarının üzerinde durması yeri geldikçe hem yoğunluğu/yorgunluğuna göre kendisini huzursuz yapıyor, hem de eşiyle olan iletişimi açısından kopukluk yaratıyor. Kıskançlık ve erkeğin gurur yapması ayrı bir olay zaten.

Tabi her ilişki, insanlar, kavgalar aynı olacak diye birşey yok. İlker abi'nin dediği gibi tuzu biberi olsa gerek bunlar.
    Sevginiz ve saygınız hiç eksilmesin hep artsın inşş

Üye
    ahmet_y Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    07:07
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba

Yardim etmeye calisan herkese tesekkur ederim.

Aslinda ilk mesajda belirtmedim ama amacim sadece pasylasmakti. Bu tarz sorunlarin esler arasinda cozulebilecekse kendilerinin cozebilecegini dusunuyorum.

Bu arada 15 yillik degil, 6 yillik evliyim.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çözülür aslında; 6 ay yada 6 yıl olması farketmez. Zamanla monotonluk yarattığı için değişiklik gereklidir. Radikal değişiklik yapmak veya risk almak gereklidir. Ama sözsel değişiklik diyorum. Benim düşümcem budur. Sert dönüş değilde kararını kendin de alabilirsin. İtiraz hakkında var zaten. İtiraz etmeyı hayır demeyi de bilmelisin.

Merak ettim ;
    Ahmet Y kardeş radikal karar almakta yada size yardımcı olmakta bir noktada başarabilir miyiz? Mesela bazı konulara hayır diyebilir misin? Örneğin içine sinmedi ise durumu nedeni izah edip sonra bu nedenle hayır diyebilir misin?

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ne hikmetse evlilik konusunda anlatımda hep haklı olan erkek gerçekte haklı olan kadın oluyor bir erkekle yıllarca sevgili olmanız o nu tanıdığınız anlamına gelmez defalarca telefonda aşkım, bitanem sesini duymadan nefes bile alamıyorum lütfen kapatma daha çok konuşalım vs.. gibi bin bir takla atan adamların telefon kapandıktan sonra hay senin çenenin yayına türünde söylemlerine tanık oldum ve eminim içimizde ki erkek üyelerin hepside bu tür şeyleri duymuştur evlenince erkek maskeyi indiriyor o ince süslemeler sedef kakmalar kayboluyor özüne dönüyor ve bildiğiniz kütük oluyor dersenizki kadınlar değişmiyormu onlarda maske takmıyormu evet takıyorlar ama bizden çok önemli bir farkları var onların özü bahçe bahçeye iyi bakar emeğinizi esirgemezseniz size türlü türlü çiçekler açar, gölgesine sığınacağınız ağaçlar verir

Üye
    ahmet_y Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    07:07
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayir dedigim veya kabul etmedigim durumlar da oldu. Boyle durumlarda kararimi degistirene kadar konusmadi. Sonunda cocuklar icin mecburen pes ettim.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman başka önerim var; Evlilik ve Aile Damışimanlığına doğrusu psikologa gidip durumu anlatmak. dikkat çekerim psikiyatri değil.

Tedavi amaçlı demiyorum; Danışmanlık fikir sormak amaçlı olsun.
    Birine derdini anlatmadığını veya anlatamadığını bahsetmişsiniz. Ki oraya gittiğinizde gördüğünüzde anlayacaksınız. Danışmanlık görevlisi yada psikolog bu konuda uzman olmalı. Oraya tek başınıza gidebilirsiiz. İlerleyen günlerde belki eşiniz ile gidebilirsiniz.

Buradan yeterlı yardımcı olabileceğimi sanmıyorum. ancak benden daha uzman arkadaşlarımız varsa onun yazısını da bekleyebiliriz.

Evlilik bitirmek yada evdeki kavgaya boyun eğmek çözüm değil. Çocukları bahane detmek de hiç çözüm değil. Aslında da bunlar sorun yada diğer deyişle problem değil. Problem şu; çözüme nasıl odaklanmak veya çözüme nasıl yaklaşmak gerektiğini bilememek. Bu kavram uzun süreç istiyor.

Ahmet-y kardeş bence sende sorun yok. siz uzun süreliğine birliktelik ve bundan sonra doğan evlilik süreçlerinde böyle bir sorun yaşanması doğal. Ama eşiniz veya sizin soruna yaklaşımınızı bilememek; Bence burada bir eksiklik var. Bir uzmandan bu desteği almanız daha doğru olacak kanaatindeyim.
    Bir kaç danışman ile görüşmelisiniz bence.

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

farklı bir yerden bakayıyorum olaya..bir bayana ekonomik özgürlük verirsen tabiki bir takım sorunlar olur.

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

Kavga ve tartışma evliliğin tuzu, biberidir.
    Çocuğunuz var ise, sizin aranızda ki bağları daha sıkı bağlar ve çözülmesine fırsat vermez..
    Çocuk yok ise, hemen yapın bence çok güzel olur her şey sizin için

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Birtan07 Mesajı Gör
    Yahu siz zaten ipleri vermişsin, şunu istedi yaptım, şunu istedi verdim ... Çocuğun her istediğini yaparsanız bir gün gelir yapmazsanız size ummadığınız şekilde bir şeyler yaşatır. Bakın çocuk bile ! Onun içindir ki babasınız ve bir kadının sahibisiniz . Sıkı olmanız şarttır . Hayatta erkek ve kadınlar her zaman farklı düşünürler , bu doğanın kanunudur. Onun için sizin biraz ağır ağabey olmanızı bekler hayat. Evlilikte bir kadın çok ileriye çıkarsa o evlilik veya diğer kişilerle ilişkileriniz sekteye uğrar. Masaya vurma vaktiniz gelmiş ve geçiyor . Çocuklarınız için...
    Çok doğru yazmışsın. Bende baştan ipleri vermiştim ellerine, iyi niyetine güvenerek. Ama hiçte öyle olmadığını gördüm.
    Kadın kısmına güvendinmi kesinlikle güveninin suistimal eder, kadınların doğasında olan şeyler. Her kadın böyle olmasa bile geneli böyledir.
    Örneğin ben, tartışma yaşıyoruz, fikir ayrıcalığı yaşıyoruz ama ertesi gün bir şey olmamış gibi devam ediyoruz, çocuğumuz için
    Artık ipleri eline almanın ve rolleri değişmenin zamanıdır bence..

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

bırakın şu ip meselesini macoyla kılıbık arasında en fazla 15 gün oynar biri anında söyleneni yapar diğeri en fazla 15 gün direnip yapar bir kadınla baş edebilen tek erkek kadının oğludur o da annesinin koşulsuz sevgisinden dolayı kadının fendi erkeği yendi diye bir deyim durup dururken ortaya çıkmadı

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ahmet'im arkadaşların dediği gibi yapma bence bu saatten sonra ipleri eline almak ne dersem o demek olayı koparır bence sen onu ilk evlendiği de yapacaktın bunun için geç kaldın artık. Sen aranızdaki soruna odaklan sadece ve alışkanlıkları değiştirmek zor olur bu saatten sonra.
    yengenin gözünü baştan korkutacaktın kardeşim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon